Streamer pouze jako digitální transport

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

Cetl jsem, ze BlueSound 2i Vs 2 neni moc rozdil. Kazdopadne dekuji za nazor a uprimne na me BlueSound pusobi dospleji nez krabicka od AA. Mrknu jak moc je upgrade napajeni u BS ku prospechu.
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

Jeste se divam, ze lide resi passthourgh u Bluesound i Auralic Aries Mini, udajne neumi vyssi kvalitu nez 24bit/96Khz :thumbdown:. u TOSLINKU to chapu ale u digi koaxu neni duvod. To kompletne meni vyber zarizeni, pokud to je pravda.
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od tesarpa »

To mi zrovna nepřipadá jako nějaký "show-stopper". Teoreticky umí coax 24/192, ale z TIDALu moc takového obsahu nedostanu, a to ani v MQA. Naprostá většina alb končí na 24/96. Osobně bych to neřešil.
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

Skoda toho nevyuzit, kdyz Gustard umi vsechno na co si clovek vzpomene. Navic mam take svoji audiofilni sbirku alb na SSD disku, kde je 192kHz/24bit a nejaka DSD. No musim zvazim kolik me takove reseni bude stat, abych nezjistil ze bude lepsi si nechat soucasny kombajn, u ktereho jsem dohledal i DSD passthrough.
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

No nic, po precteni par for na internetu jdu objednat a postavit steamer na RPi4, doufam ze to maji odladene, abych pak jen zapl bez monitoru krabicku a vsechno najelo jak ma. Po otestovani a zabehnuti pocitam s iFi upgrade napajenim. Jedine co zbyva je doresit cenove dostupny USB kabel mezi RPi4 a Gustikem.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

Ja neplanuji Signature, kdyz uz ak se mi vic libil Allo USBridge Transport, ale vse maji vyprodane. Zacnu tedy obyc RBpi4. Na test poslouzi sluchatka, pres ne byl vzdy slyset "bordel" v audioretezci.
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od tesarpa »

Na mně působí sluchátka kupodivu naopak. U nich mám tendenci opustit jakékoli porovnávání, protože ve sluchátkách to většinou zní tak nějak dobře, i kdybych je zapojil jen kabelem do notebooku. Ale na stereu (bednách) jsem mnohem náročnější, i když reálně se tam ty změny v řetězci projevují méně - tam převládá akustika místnosti, bedny atd., čili věci které nezměním snadno.
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Yiakubou »

Koudy42: Mam doma Rpi4 + DigiOne Signature napajene zdrojem Allo Shanti. Bezi to na Ropieee OS, protoze pouzivam Roon a tento OS je opravdu bezstarostny. Nijak to nevypinam, bezi to 24/7. Pouzivat USB vystup primo z Rpi4 nedoporucuju. Mam Schiit Bifrost Multibit DAC prvni generace, kam to ted posilam a ten jeste nema ten jejich unison USB, takze USB vstup nicmoc. Do Rpi4 to posilam pres ethernet z NUC, ktere bezi na Roon OS (ROCK). Porovnaval jsem ruzna pripojeni a vyslo mi to takto:
- NUC -> ethernet -> Rpi4 -> USB -> DAC ---> nejhorsi
- NUC -> USB -> DAC ---> spatny, ale lepsi nez prvni varianta
- NUC -> ethernet -> Rpi4+Digione -> koax -> DAC ---> super, tak to ma byt!

Jinak se mi doma vali standardni DigiOne (ne signature verze), kdyby byl zajem :-)
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

Diky za zkusenost. Proc NUC na zacatku retezce?

Predbezne mam tento plan:
1) RPi4 s HifiBDigi+Pro a vsechno rozchodit
2) Po zkusenostech DigKoax vs. USB dokoupit externi napajeni USB 25W (eBay/Alli), protoze RPi4 je udajne zrave a puvodni iFi 5V nemusi stacit.

Muzu poprosit treba do SZ co by stal ten AlloDigiOne? Dekuji!
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Yiakubou »

NUC mam jako zdroj / hudebni server. Jak jsem psal, pouzivam Roon a tohle je idealni reseni. Roon neni jen prehravac a manazer hudebni knihovny, jak si muze nekdo na prvni pohled myslet. Je to cely ekosystem, ktery nabizi i tzv. ROCK - Roon Optimized Core Kit - vice zde https://help.roonlabs.com/portal/en/kb/ ... d-core-kit To umoznuje z obycejneho NUC udelat solidni server, na kterem to cele bezi, ktery je odladeny pro streaming po siti, povypinane vse co neni treba a v podstate z toho udela zarizeni na urovni mikrovlnky ciste na prehravani hudby, o ktere se nemusis temer starat. Bezi na tom Roon OS, Core a databaze / nastaveni. K tomu mam pres USB pripojene externi uloziste, kde mam hudbu a Roon backup.
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od macher »

Jenom pro zajimavost - ktery NUC pouzivas? Zkousel jsem jich mnoho, ale zaden nikdy poradne "nehral". V NUCech jsem nikdy nedosahl ani "kvalitu sumu na pozadi". Az PC cesta se trochu dala, ale nakonec jsem ji uplne zavrhl.
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Yiakubou »

Mam NUC 10i5FNH. Verim, ze hrat z toho naprimo bez nejakyho vyladeni neni nic moc. Jak jsem psal, primo z toho NUC do DACu pres USB to hralo blbe, a asi to je i dost ovlivneny USB vstupem DACu. Normalne to z toho ale taham pres ethernet, sitovy transport protokol ktery pouziva Roon je bit-perfect a pak je to jeste 'procistene' pres Digione, takze podle me ok. Nevim, jestli vubec existuje lepsi reseni za ty prachy. NUC a pasivni skrin od Akasy a SSD + RAM me vyslo na nejakych 15-16 tisic a je to v podstate alternativu Roon Nucleus za 1500 dolaru, v EU spis za 2000 a to do toho taky davaji NUC.
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od macher »

No, ja se dostal az k reseni extra usb out, extra napajeni vseho, extra naletovane hodiny na desce, atd :-) Jinak k OS - nejdriv Linux (Gentoo Player) a ke konci jsem byl u hodne upravenych Windows LTSC.

Ale spis se klonim k nazoru, ze nez bude PC cesta pouzitelna, tak to jeste nejaky patek potrva. Zrovna o vikendu jsem chvilu poslouchal 2.16 Ultra, pak se pripojil daleko levnejsi cd transport a z cd jsem mel pocitove lepsi dojem (identicke album).
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Yiakubou »

No jo, tak to je taky jinej level. Asi tak 23x vyssi level podle ceny ^:)^ Tohle je relativne low-cost reseni se skvelym pomerem cena/vykon. A mit i neco na fyzicky media je urcite dobry. Nejen kvuli zvuku, ale zarizeni v tom digi retezci muze prestat fungovat - preci jen jsou to vsechno pocitace, internet muze prestat fungovat, atd... a pak to cely jde do kopru a clovek je bez hudby.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od terahera »

Mít i něco na fyzický média není dobrý jen kvůli výpadku sítě atd,ale hlavně kvůli zvuku a hudbě,která nás baví,zatím snad všechny,protože ty placky i na mnohem levnějších zařízeních zatím hrají líp :cool: :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od zatty »

terahera píše: 19 kvě 2021 00:20 Mít i něco na fyzický média není dobrý jen kvůli výpadku sítě atd,ale hlavně kvůli zvuku a hudbě,která nás baví,zatím snad všechny,protože ty placky i na mnohem levnějších zařízeních zatím hrají líp :cool: :lol:
To hrajou ale to by musely být všechny ty placky kvalitně nahrané.....což se říct nedá...vypláznout 500-800 a více za placku co hraje jak když strčíš hlavu do popelnice je smutné. takže ani placka není až taký zázrak. :crazy:

Jinak k Nucu.. jak bylo napsáno samotný je nic moc, potřebuje vylepšit. Dát tam paměti s lepším časováním.. Pasivní šasi od Akasy jsou super. Externí lineární napájení a k tomu i vhodnou napájecí kabeláž.

Roon mě pomalu a jistě jako systém začíná zajímat. Uvažoval sem o nuceleusu ale ta cena je velká, za to se dá postavit music pc se všemi externími kartami s hodinami.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od PGH »

No mě všechny nosiče hrají skvěle nebo aspon dobře ale to bude tim že rock co mám rád jsem nakoupil v pruběhu 90let a posledních dvacet let už kupuju jazz a klasiku a těm to hraje slušně, aspon jsem na špatný nosič nenatrefil. A jak píše Mára zatím mě streamer a PC poslech neoslovil a ani ve své kvalitě, jako kulisa dobrý a taky na proskoumávání neznámé hudby je to fajn.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od PavelDosko »

tak, na prozkoumavani to vcelku jde
neni placka, neni highend
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

Na placky mam SACD prehravac :thumbup: , spis me prekvapilo jak zivy prednes je z digiout ze soucasneho kombajnu (PCM) do Gustarda pri streamovani, po dlouhe dobe spis tihnu k Tidalu nez ke sve sbirce alb.... a je mi jedno jak moc to je nebo neni "cool" :).
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Yiakubou »

Nejen prozkoumavani rekl bych. Clovek si hodne rychle zvykne na playlisty, moznost rychle najit a prehrat cokoliv ze sbirky, a dalsi. Taky predpokladam, ze se nebavime jen o tom co je na streaming sluzbach jako Tidal - to ja dnes vlastne pouzivam hlavne na pruzkum, jinak 90% streamuju z vlastnich sbirky, protoze tam tech kvalitnich vydani moc neni.
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Yiakubou »

zatty píše: 19 kvě 2021 07:47 Roon mě pomalu a jistě jako systém začíná zajímat. Uvažoval sem o nuceleusu ale ta cena je velká, za to se dá postavit music pc se všemi externími kartami s hodinami.
Vyhodou Nucleusu je, ze to je hotove zarizeni - koupis, zapnes, jedes... Jinak to nema smysl, pokud si to NUC dokazes poskladat a dat do pasivni skrine, je to v podstate to same. Do Nucleusu davaji myslim NUC s i7...
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Yiakubou »

Jinak co se tyce napajeni NUC - mate nekdo podobny setup s Roonem a NUC? Ja to zkousel a rozdil jsem nepoznal. Bud to neslysim, nebo to na urovni moji sestavy nehraje takovou roli. Ale spis si myslim, ze by to hralo vetsi roli, kdyz bych NUC pouzival jako zdroj, ze ktereho taham digitalni audio signal pres USB nebo koax. Kdyz z toho ale 'jenom' lezou data pres ethernet, to pak jde jeste pres router, atd... tak by mi spis davalo vetsi smysl nejdriv poresit napajeni, nebo rovnou vymenu routeru, ale i nad tim dost pochybuju.
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

Nema to smysl, zvlast kdyz je vse "galvanicky" oddelene az v digioutput do DACu. Celkovne bych to s tema vyklepanyma jednickama a nulama moc neprehanel, zvlaste u streamu, kde neni ani TCP.....
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od PavelDosko »

galvanicky oddelit muzes i ethernet
neni placka, neni highend
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

samozrejme, ale otazka na kolik to dava smysl, kdyz uz na vystupu jedno oddeleni ma.....
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od PavelDosko »

vyzkousej
neni placka, neni highend
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

Nemusim mit vsechno, staci mi domaci sit na Unify :thumbup:.
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

Tak Volumio rozchozene na prvni dobrou, ale priplatek za Tidal to je tedy nemileeeeee, pro socialniho hifika :silent:. Zvazuji, ze otestuji a pujdu dal k Dophile nebo Moode, pokud neni vylozene slysitelny rozdil mezi temito SW.
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od tesarpa »

Tidal se dá rozchodit i zadarmo (tedy bez Volumio Primo), jen je to trochu složitější. Chce to instalovat někam na počítač v domácí síti BubbleUPnP server. Po určitém úsilí se mi to povedlo i na stejné RPi, kde jsem měl Volumio. Pak se dá ovládat přes aplikaci Lumin nebo Linn. A na Androidu mConnect.
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

A je slysitelny rozdil v BubbleUPnP a aplikaci primo ve streameru (Volumio)? Diky za cenne zkusenosti, podivam se na rozchozeni BubbleUPnP na stejnem stroji. Zaroven jsem videl, ze Pavel ma zkusenost s Dophile :).
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od tesarpa »

Nezkoumal jsem rozdíly, resp. přímo Volumio Primo jsem neměl. Ale nebál bych se toho, ten BubbleUPnP je ověřený a používá ho hodně lidí.
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

Parada, tak GitHub poresil UPnP a Tidal uz frci pre mConnect. Behem zkusebky Volumio Virtuoso zkusim porovnat, jestli se bez MQA obejdu a pojedu radeji gratis :thumbup:. Vali se mi tu volny SSD disk, tak zkusim i Dophile.
Jeste me trochu toci, ze RPi4 nema zadne tlacitko power a "WoL" udajne neumi, cili jeste resim zapinani/vypinani diky nejakemu bastl tlacitku :).
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od tesarpa »

To vyřešil separátní lineární zdroj, ten tlačítko má 😀 Nicméně, vlastně Streamer nikdy nevypínám , takže to je jen tzv. pro případ...
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

Pravda, stejne s nim pocitam, ze ho poridim kdyz se toto reseni osvedci :thumbup:. Zatim to vypada slibne, ovladani v pohode a poslech taky OK i pres "spinave" USB/LAN.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od PavelDosko »

koudy42 píše: 20 kvě 2021 21:18 Parada, tak GitHub poresil UPnP a Tidal uz frci pre mConnect. Behem zkusebky Volumio Virtuoso zkusim porovnat, jestli se bez MQA obejdu a pojedu radeji gratis :thumbup:. Vali se mi tu volny SSD disk, tak zkusim i Dophile.
Jeste me trochu toci, ze RPi4 nema zadne tlacitko power a "WoL" udajne neumi, cili jeste resim zapinani/vypinani diky nejakemu bastl tlacitku :).
Daphile na RPi nelze
neni placka, neni highend
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

Dophik jde emulovat, ale to neni asi spravna cesta.
Volumio jsem prechvalil co se tyka Tidal placene sluzby a take jejich aplikace :mad: .Tidal plugin po zaplaceni zlobi a nenacita spravne moje oblibena alba, skladby atd. Appka nereaguje a zamrza, docela fail a feedback od uzivatelu mluvi za vse. Tim se to krasne vyselektovalo a Tidal pekne frci pres UPnP. Volumio ovladam pres browser a je to cajk... doufam :).
Downie
Příspěvky: 30
Registrován: 04 úno 2021 08:48

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od Downie »

Prečo tu nikto neuvažuje o SOtM SMS-200 prípadne SMS-200 Neo. Staršia verzia sa dá zohnať ako sekáč za slušné peniaze a nečítal som o nej zatiaľ nič zlé. Tiež riešim streamer len ako digit. transport a zatiaľ mi vychádza najlepšie riešenie práve SMS 200 Neo. Na začiatku reťazca by mal byť najlepší zdroj signálu aký si môžem dovoliť, lebo keď sa tam niečo pokazí, tak už to nikde inde neopravíš, už ti nepomôže žiadny sebelepší DAC. Má niekto osobné skúsenosti z jej zvukom a ovládaním?
Koudy42 rád spoznávam ďalšieho Gustarďáka, aký máš model?
koudy42

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od koudy42 »

Tak jsem dnes zapojil Allo DigiOne ke Gustardovi a bohuzel si spolu nerozumi, preblikava neustale vzorkovaci frekvence a UNLOCK. Zkouseno na Volumio i Moose. Kdyz jsem prepojil digikoax do input puvodniho streameru, tak vse hraje jak ma :roll:. Cili jeste probrouzdam internet a vidim to na Allo USBbridge.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Streamer pouze jako digitální transport

Příspěvek od PavelDosko »

nectes,odkaz jsem ti daval pred tydnem ...
neni placka, neni highend
Odpovědět