Roth Ariya

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Roth Ariya

Příspěvek od Rothaudio »

Zdravím,

Přepisuji zde text za Michala "lachim", který sem už nechodí


Nedávný test Stromtanku byl pro mě jasným kopancem k vylepšení na pozici 2 napájecích kabelů dozesilovače Sroll Bimotore.
Díky za výrobu „na míru“ a respekt k mému doporučení na výsledný mix mědi a stříbra.

Zvuk těchto nových kabelů mě ohromil.

Tyhle jsou dynamičtější než Sacco power. Přesto mají požadovanou vyváženost zvuku.

Nic „z nich“ netrčí.
Sacco power neumí tu velikost scény a TUHLE barevnost středů. ~x(
Pokud mi uděláš rozumnou cenu, zítra Ti oba zaplatím. Chtěl bych se je nechat zapojené.

U mě a do Bimotore jsou prostě ideální. Nechce se mi ti je vracet.
Dynamika, detail .... slyším tu teď kousínek zvuku, lehkosti a dynamiky ze "Stromtanku".


Vypůjčené NBS Black Label III (6000 Euro retail/2m) propadly na 3 taktech.
(…. bylo by opět veselé tu míti na srovnávací test osobně Luďka Srolla s jeho káblema. Škoda, že nemá vůbec čas se stavit)

Měl jsem tu na porovnání

AdQ Thunder, NBS Blac l.III, Signature III a (pro mě referenční) Sacco power.
Tenhle tvůj "Roth AgCu" všechno přehrál.
Dynamika, pevnost a přesto jemnost. Krásně vykreslené detaily. Barva zvuku ... jsem fakt nadšený.
Samotné, čisté stříbro ti totiž takhle nikdy nehrálo.

Tenhle výsledek mi doslova vyrazil dech. Použité, měděné dráty v kombinaci s převahou stříbrných jsou přesně tím, co jsem na tuto pozici hledal.


Jen ty nově použité konektory jsem nikdy neviděl. Jsi říkal, že je to nějaká „Austrálie“. Zajímavé.

Mé oblíbené Furutech prostě drží, sedí lépe.

Osvědčené NBS Signature III jsem dal včera do inzerce.
Na pozici do kombajnu Denon A100 budu ještě delší dobu testovat ten třetí. Hlavně proti káblu Nordost Odin.

Uvidíme uslyšíme.
Ale už teď se mi zda, že i Olin bude poražen "na konektor".
AgCu x Odin x Blclb_web.jpg
AgCu x Blclbl x Adq x Sacco_web.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Roth Ariya

Příspěvek od F2014 »

Jen ty nově použité konektory jsem nikdy neviděl. Jsi říkal, že je to nějaká „Austrálie“. Zajímavé.
ETI ?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Roth Ariya

Příspěvek od PavelDosko »

skoda ze lachim nepise dal ... jaka je tedy zevrubne konstrukce a cena Roth Ariya ?
neni placka, neni highend
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth Ariya

Příspěvek od Rothaudio »

Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Roth Ariya

Příspěvek od zappa »

Ariya poslední verze je výborná. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth Ariya

Příspěvek od Rothaudio »

Zde je nová Ariya Maxi se stříbrnými konektory Viborg. v Evropě premiéra těchto konektorů
Ariya Maxi Ag Viborg.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Roth Ariya

Příspěvek od zappa »

Pěkný.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kychtax

Re: Roth Ariya

Příspěvek od kychtax »

Je stejně s podivem, že první firma která dělá stříbrné schuko koncovky je zrovna Viborg. A takové Oyaide byť měděné stojí dvojnásobek.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Roth Ariya

Příspěvek od terahera »

Tak ono stříbro na koncovkách není žádná výhra,spíše naopak,po pár vytáhnutích se začne povrch deformovat,pak oxidovat...Rhodium má naopak výbornou mechanickou odolnost,stejně jak je mnohem odolnější i pozlacení :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
kychtax

Re: Roth Ariya

Příspěvek od kychtax »

jojo. Já co jsem měl postříbřené koncovky, tak to byl děs a běs. Zašpinilo se to oxidací a odřelo relativně rychle a k zvuku radši no comment. Ale to byly levné. Šly z kabelu hodně rychle. Zcela stejné, jen Rhodiové byly mnohem lepší.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Roth Ariya

Příspěvek od šeďour »

Jenže kychtaxi, ty jsi s tím určitě pořád něco dělal.Zastrkoval, vystrkoval, předělával stínění, apod.
Normální hifista si kabel prohlídne, připojí do aparátu a pak už jen poslouchá.

=))
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
kychtax

Re: Roth Ariya

Příspěvek od kychtax »

Uz to neni co to byvavalo. :lol:
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth Ariya

Příspěvek od Rothaudio »

Dnešní report z Prahy 11.

Zkoušeli jsme výměnu Ariya light za plnou verzi .

Brutální změnu jsme našli na pozici zeď směr filtrace. A v kombinaci s malými kalíšky HFT od Synergistic to němelo chybu. Jen tvář zákazníka zprvu byla zachmuřená, z důvodu nutné investice. Nakonec se samo objevil radostný úsměv ve tváři. Tak muzikální projev nečekal ani jeden z nás. Slova pana Justána mě taktéž utvrdily v tom, že muzikálnost Ariyi je nepřekonatelná. Radost poslouchat tak lehký, vzdušný, barevný a zároveň čistý zvukový přednes.

Lidé tu mění určité komponenty a stále zapomínají na hlavní články v řetězci a to je Akustika a čisté napájení. Vřele doporučuji každému se podívat prvně na filtraci, napájecí kabely a svůj poslechový prostor.

PS Ariya na pozici k uzemňovacímu bloku je taktéž nad lidské chápání
PSX_20220711_235542.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Roth Ariya

Příspěvek od Fidji99 »

Nic v zlom, a nepochybujem, ze majitelovi sa posun vo zvuku vdaka kablu urcite zdal obrovsky. A ani o dolezitosti napajania pre zvuk sa netreba bavit.

Ale - zase komentar pri takejto miestnosti o "akustike" je zase trochu mimo. Takto fakt nevyzera miestnost s dobrou akustikou. Moznosti a priority mame kazdy ine, ale zase niektore veci platia aj absolutne.Tato miestnost je akusticky jednoducho zla, teda ak predpokladame, ze v nej platia rovnake fyzikalne zakony ako vo zvysku sveta.

Budme zase k sebe trochu aj uprimni, a nechvalme sa naprazdno, lebo tak sa nikam nikdy neposunieme.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Roth Ariya

Příspěvek od Janik »

Posli mi kable na skusku napisem moj pohlad v mojej miestnosti na mojej aparature. :thumbup:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Roth Ariya

Příspěvek od terahera »

Rothaudio píše: 12 črc 2022 00:19 Dnešní report z Prahy 11.

Zkoušeli jsme výměnu Ariya light za plnou verzi .

Brutální změnu jsme našli na pozici zeď směr filtrace. A v kombinaci s malými kalíšky HFT od Synergistic to němelo chybu. Jen tvář zákazníka zprvu byla zachmuřená, z důvodu nutné investice. Nakonec se samo objevil radostný úsměv ve tváři. Tak muzikální projev nečekal ani jeden z nás. Slova pana Justána mě taktéž utvrdily v tom, že muzikálnost Ariyi je nepřekonatelná. Radost poslouchat tak lehký, vzdušný, barevný a zároveň čistý zvukový přednes.

Lidé tu mění určité komponenty a stále zapomínají na hlavní články v řetězci a to je Akustika a čisté napájení. Vřele doporučuji každému se podívat prvně na filtraci, napájecí kabely a svůj poslechový prostor.

PS Ariya na pozici k uzemňovacímu bloku je taktéž nad lidské chápání

PSX_20220711_235542.jpg
Docela mi vyvolávají usměv na tváři tyhle přízpěvky,přímo od výrobce :cool:
P.S.Foto už je jen třešnička
P.S.2 Je to přesně,jak píše výrobce ve vlákně o zdraví,obohacuje nás svým příkladem
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth Ariya

Příspěvek od Rothaudio »

Terahera

Každému vyvolává úsměv na tváři pokaždé něco jiného.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Roth Ariya

Příspěvek od Vienna »

Fidji99 píše: 12 črc 2022 08:28 Nic v zlom, a nepochybujem, ze majitelovi sa posun vo zvuku vdaka kablu urcite zdal obrovsky. A ani o dolezitosti napajania pre zvuk sa netreba bavit.

Ale - zase komentar pri takejto miestnosti o "akustike" je zase trochu mimo. Takto fakt nevyzera miestnost s dobrou akustikou. Moznosti a priority mame kazdy ine, ale zase niektore veci platia aj absolutne.Tato miestnost je akusticky jednoducho zla, teda ak predpokladame, ze v nej platia rovnake fyzikalne zakony ako vo zvysku sveta.

Budme zase k sebe trochu aj uprimni, a nechvalme sa naprazdno, lebo tak sa nikam nikdy neposunieme.
To vsechno poznas z te fotky? Nechces pracovat jako poradce? Jako ze by Ti lidi poslali fotku treba skrine a Ty jim rekl, jestli tam budou stastni nebo ne?
Na te fotce nevidis ani zbytek podlahy, ani velikost mistnosti, ani steny a jejich vzdalenost, ani strop... takze predpokladam, ze extrapolujes to co vidis na cely zbytek. Me to nepripada jako prusvihova mistnost, naopak se mi libi odvaha tam dostat alespon tu PUR penu a dokonce i docela esteticky. Verim, ze to ma majitel naposlouchane a zmenu pri vymene kabelu pro sebe vyhodnotil jako prinos.
P.S. Jen tak pro jistotu: Ariyu doma nemam.
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth Ariya

Příspěvek od mrba »

Treba si všímať aj odraz obrazu v TV (aj ten niečo napovie).
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Roth Ariya

Příspěvek od terahera »

Rothaudio píše: 12 črc 2022 14:52 Terahera

Každému vyvolává úsměv na tváři pokaždé něco jiného.
A to je dobře,doufám :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Roth Ariya

Příspěvek od Fidji99 »

Vienna píše: 12 črc 2022 21:26

To vsechno poznas z te fotky? Nechces pracovat jako poradce? Jako ze by Ti lidi poslali fotku treba skrine a Ty jim rekl, jestli tam budou stastni nebo ne?
Na te fotce nevidis ani zbytek podlahy, ani velikost mistnosti, ani steny a jejich vzdalenost, ani strop... takze predpokladam, ze extrapolujes to co vidis na cely zbytek. Me to nepripada jako prusvihova mistnost, naopak se mi libi odvaha tam dostat alespon tu PUR penu a dokonce i docela esteticky. Verim, ze to ma majitel naposlouchane a zmenu pri vymene kabelu pro sebe vyhodnotil jako prinos.
P.S. Jen tak pro jistotu: Ariyu doma nemam.
Myslim, ze to co pisem ma cele 2 roviny [aspon pre mna]

kontext - fotka miestnosti - a teraz napisem niekolko scenarov:
a) clen fora [nie predajca] da foto miestnosti, kupa kabla, prve dojmy - nekomentujem, tesim sa z radosti druheho
b) clen fora - fotky, kabel, radost [ako a) ] ale v ramci kontextu hovori aj o dalsich investiciach - vtedy co najslusnejsie sa pokusim poradit ["ked mas moznosti, skus mozno porozmyslat nad nejakymi akustickymi upravami, je to pocut a posunie ta to dalej]
c) predajca vychvaluje svoje kable - nereagujem, je mi to uplne jedno
d) predajca vychvaluje svoje kable a este dodava do kontextu komentare o skvelej akustike, v ktorej sa jeho skvele vyrobky prejavili - a tu reaguejem, myslim, ze nazorom, ktory je podoprety aj nejakymi skusenostami. Mal som taku miestnost, a viem aky posun dokaze akustika spravit.

a druha rovina, je "ako to mozes vediet, ked si tam nebol" - jednoducho - vidim aj druhu cast miestnosti. A na nej vidim posluchovu poziciu primacknutu na neosetrenej stene. A to je VZDY zle, teda ak ide o nejaku zakladnu kvalitu reprodukcie. To vnasa najma do stredov a vysok uplny bordel.

Ale samozrejme sa mozem mylit, a napriklad strop je profesionalne osetreny, nejaky super dobry koberec je akurat 1 mm mimo zaber. Ale vzhlaodm na to, ze jedine akusticke upravy, ktore vidim su lacne peny, ktore nemaju v kontexte ostatnych veci vobec ziadny vyznam [akurat predpokladam, ze su tie repro pocas beznej prevadzky zasunute]

A je to skoda, lebo ked moze dat sede peny pred seba, tak uricte moze dat aj kvalitne a pekne vyzerajuce akusticke prvky aj inde.
Capture.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Roth Ariya

Příspěvek od F2014 »

@Fidji99: V původním příspěvku Rothaudio vůbec nehodnotí ne/kvalitu poslechového prostoru pana Justána. Takže tady vedeš polemiku celkem zbytečně. Prostě jen napsal, že filtrace a napájení jsou důležité. Nic víc, nic míň.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth Ariya

Příspěvek od mrba »

Rothaudio píše: 12 črc 2022 00:19 ...
Lidé tu mění určité komponenty a stále zapomínají na hlavní články v řetězci a to je Akustika a čisté napájení. Vřele doporučuji každému se podívat prvně na filtraci, napájecí kabely a svůj poslechový prostor.
...
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth Ariya

Příspěvek od Rothaudio »

Zdravím,

Další "malé" krůčky nám dělají radost.
Teď si troufám říct, že nejslabším článkem jsou reprosoustavy.


Krásný den
PSX_20230213_092309.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Roth Ariya

Příspěvek od PavelDosko »

tady bych se vsadil ze bedny budou padat obden kdyz nekdo prehledne draty
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Roth Ariya

Příspěvek od terahera »

PavelDosko píše: 13 úno 2023 10:09 tady bych se vsadil ze bedny budou padat obden kdyz nekdo prehledne draty
=)) :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth Ariya

Příspěvek od Rothaudio »

Zdravím Vás,

postupně mohu odhalovat co je vše ukryto v našich kabelech. Není zde žádné tajemství.
První na řadě je Ariya HC tj High Current o síle cca 9mm2

Jak je vidět na obrázku, tak jsou zde použité masivní stříbrné vodiče spolu se slabšími AgCu. Dodavatel je Viborg a Česká produkce.
Tato verze je bez stínění, izolace vodičů je vzduchové a u slabších FEP.
Ariya inside M2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth Ariya

Příspěvek od Rothaudio »

Krásné Spojení
PSX_20240111_180102.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět