XLR phono kábel - dĺžka, kapacita

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

XLR phono kábel - dĺžka, kapacita

Příspěvek od YamahaMan »

Pri hľadaní XLR phono kábla som narazil na rôzne dĺžky a kapacity, preto Vás poprosím o radu.
Kapacity sa pohybujú od 0.14 (pF/m) do 75 (pF/m)
- aká kapacita je pre phono vetvu najlepšia?
- bude vadiť, keď z grama do phono preampu /STU/ bude rozdielna ako z preampu do zosilovača?
Dĺžky sú tiež od-do ale niekde som čítal, že pre túto vetvu je nutné mať X-násobok 60cmj dĺžky ?...
Vďaka za rady!
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: XLR phono kábel - dĺžka, kapacita

Příspěvek od pepO77 »

Ahoj, kedze mas STU - predpokladam, ze pouzivas MC cartridge. Tam skor zavazi celkovy odpor kabelaze (hybe to hore dole v vyssimi frek. a charakteristikou), Dasta radil nasobok 41cm, ak sa nemylim, resp. na forach som nasiel aj 60 cm ako pises. Kratsie lepsie, ale nie natolko aby si nemohol STU, preamp dobre rozmiestnit. Nizsia kapacita lepsia ak Tvoj preamp ma pre MC aj moznost ladit kapacitu, s tym sa lahsie meni charakter zvuku ako menit a skusat kable.

Trocha teorie (a grafy)
http://www.hagtech.com/loading.html
https://www.mysonic.space/phono-cartrid ... ce-loading

simulacne prechodove grafy napovedia co sa deje pri vyssich kapacitach (su to vsak teoremi, ktore predpokladaju idealnu prenosku - da sa vsak hrat s parametrami a mat zhruba predstavy). Pre moje zapojenie som isiel do malej kapacity a rozumne mali odpor, dlzka cca 120cm.

Osobne si myslim, ze kabel moze byt iny z a do STU. Bude sa vsak menit charakteristika. Kabel do STU pracuje s mikro prudami a voltami, tam bude zalezat na velmi kvalitnom kabli. Z STU to ide ako MM prenoska, trochu vyssie napatia, tu uz bude zalezat aj na kapacite.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Odpovědět