Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery

Příspěvek od zappa »

Další opravdu highendová značka v digítálu je Pink Faun. Jejich nejnovější streamer 2.16x ultra se může pyšnit tím, že konkuruje tomu nejlepšímu co je - Taiko audio SGM extreme, další značka Grimm též na výsluní toho nejlepšího. Zajímavé je, že všechny 3 značky jsou původem z Holandska. . V naších končinách je etalonem Lumin U1, ale ve světě je tomu zcela jinak.
21.thumb.jpg.d4b475748ce517b39f345d5802851e0c.jpg
20190306_0172_Pinkfaun_0028.jpg
PinkFaun_2.16x_IMG_4630_550pix.jpg
Grimm-MU1-main.jpg
20190204_175436_2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od zappa »

Pink faun vlastní i firmu Farad, která řeší napájení. jejich model S3 vyšel v porovnání s Keces a Sbooster velmi příznivě. https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... ies.29931/ To by mohlo zajímat PTK a spol?
Overzicht-voedingen-voedingetest-2-1024x768.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od zappa »

EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kychtax

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od kychtax »

ten vypadá suprově, ten zdroj. I s top měřeními..
There is actually no noise at all. So this is going to be a very boring story. We see nothing at all on the AudioPrecision: a stable noise level of around -140 dBV to around 1 kHz. From 1 kHz we see that it rises slightly towards the 50 kHz. But yes: around -130 to -125 dBV, so what are we talking about?
:thumbup:
kychtax

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od kychtax »

zkouším pink faun SPDIF transport karta.
Docela slušný posun ve zvuku. ^:)^
pink faun.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
rudifus
Příspěvky: 10
Registrován: 24 led 2021 00:34

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od rudifus »

Zdravim, o tej pocitacovej karte od PF, by som rad pocul viac, aj nejake porovnanie, s vyslovene externym spracovanim zvuku. A davas to do toho spec extreme servera od Taico?. Co tam mas na obrazku?
Roon Core / Lumin U1+X1 PSU > Chord MScaler + Opto DX + Hugo TT2 > Luxman L-590AX > Focal Sopra 2, kable Cardas Clear Beyond XL
headphone: Chord Mojo/TT2 > SPL Phonitor2 > XLR > Focal Utopia/Beyerdynamic DT 1990 Pro/Grado SR80, :roll:
kychtax

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od kychtax »

Sepsal jsem krátce zkušenost s Pink Faun, tady je.
Kartu Pink Faun SPDIF bridge jsem zapojil a vedle toho nechal zapojené USB. U USB mám celkem dobrý kabel Nordost Heimdall 2, u SPDIF je levný koax kabel Oyaide 510 zakončený WBT. Obě cesty jsou zapojené tak, aby šlo při přehrávání lehce softwarově přehazovat mezi USB a SPDIF. Dále vedou do DAC/Preamp RME ADI 2 Pro a pak do koncového zesilovače. V rozmezí 4 dnů jsem asi 3x zkusil srovnávat a výsledky jsem celkem jednoznačné. Jednoznačné pro Pink Faun. Dalo by se to zkrátit a jen opsat heslo z krabice PF: "no sound, just music".
Když jsem zapojil poprvé PF byla změna tak velká, že jsem nevěděl, co si o tom myslet. Hrálo to zcela jinak, muzikálněji, s lepším prostorem hlavně předozadním, lepšími basy, lepším oddělením zv.motivů a zvuků. Vždycky když jsem dal z cesty PF a šel zpět k USB, hudba se jakoby rozsypala, už to byl jen zvuk, nezábavný, basy se rozmázly, prostor smrštil i když určitá znělost zůstala, hrálo to pocitově hlasitěji a nutilo mne to ztlumit hlasitost. Bez karty PF hudba nepůsobí jako celek, není koherentní a přirozená. Zatímco s PF toto přítomné je. Závěr je takto jednoduchý.
Ještě bych rád zjistil, jak velký bude rozdíl v USB rozhraní PF a snad dorazí i lineární 5V zdroj pro napájení PF externě.
Tam se dá čekat ještě další posun.
kychtax

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od kychtax »

obr. zadní panel.
IMG_20210303_194238.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od parnass »

jcat usb karty - jeden model 430 euro, druhej 800 euro... na kolik vyjde ta spdif kterou máš zapojenou?
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od slayers »

Kychtax nemáš prosím tě srovnání Heimdallu a Vodky rj45?
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
kychtax

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od kychtax »

Bohužel nevím. Ale asi bych si vsadil na Heimdall 2.
kychtax

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od kychtax »

Tak z meho studia ruznych for ohledne nej. rozhrani USB zatim vyplynulo, ze to nejlepsi ma dnes zrejme vyvinute Taiko. Lec to je samostatne neprodejne. Z tech prodejnych je zrejme nejlepsi PF USB bridge s ultra OCXO (ano, stejne rozhrani pouziva 2.16) s cenovkou 2k EUR.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od F2014 »

Pozitivní reference:
Zvažoval jsem I2S bridge ke svému DAC od Metronome, který není na jejich stránkách v seznamu kompatibilních zařízení. Komunikace jak ze strany Metronome, tak i PinkFaun byla prakticky obratem - Metronome poskytl schéma zapojení HDMI konektoru pro I2S propojení, PinkFaun posoudil kompatibilitu. Bohužel, z koupě nakonec sešlo, protože I2S bridge má nějaké problémy s provozem pod linuxem v kombinaci s procesory Intel, což je zrovna případ mého audio PC. Dobrý pocit z komunikace s výrobcem, který dbá o zákazníka zůstal :thumbup:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od psyloelf »

Jak se skloňují OCXO hodiny na všechny pády, tak upgrade bridge může přijít míň než na polovic....do budoucna uvažuji asi o něčem podobném ke svému HTPC. Ale v hukotu ventilátoru byt tichého zdroje v HTPC enermax to zatím význam nemá.

https://audiophool.nl/?p=432
Audiophool-OCXO-upgrade-audio-card-1024x768.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
kychtax

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od kychtax »

Vyřešil jsem hukot úpravou zdroje v PC. :silent: Ale mám zakázáno o tom psát, jinak se na mne opět slétnou.
Upravoval jsem Fortron, který je teď absolutně tichý a přitom nehřeje, přidán EMI filtr atd.
https://www.czc.cz/fortron-hyper-s-500- ... 01/produkt
K této kartě jsem si psal s prodejcem a zatímco bez OCXO je karta zhruba stejně jako Matrix element H, s OCXO již bezpečně válcuje.
S Ultra OCXO je (dle ohlasů z for) sestava ještě s jemnějším "analogovějším" zvukem. :ympeace:
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od F2014 »

Cena OCXO u PinkFaun: 550 EUR
Cena Ultra OCXO u PinkFaun: 1250 EUR
Cena OCXO na Audiophool: 445 EUR
psyloelf píše: 15 dub 2021 10:28 ..upgrade bridge může přijít míň než na polovic...
Rozumím tedy správně, že Audiophool nabízí alternativu k "Ultra OCXO" ?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
kychtax

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od kychtax »

Aha jde o jiné OCXO.. To jsem si nevšiml. :thumbup:
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od psyloelf »

V těch parametrech jsem se popravdě úplně ztratil....jiné OCXO ano, ale jak hodně jiné?
U těch levnějších u pinkfaun jsem vyčetl jen frekvence.
U toho Matrixu H jsem nevyčetl vůbec nic.
kychtax píše: 15 dub 2021 11:30 Vyřešil jsem hukot úpravou zdroje v PC. :silent: Ale mám zakázáno o tom psát, jinak se na mne opět slétnou.
Upravoval jsem Fortron, který je teď absolutně tichý a přitom nehřeje, přidán EMI filtr atd.
https://www.czc.cz/fortron-hyper-s-500- ... 01/produkt
K této kartě jsem si psal s prodejcem a zatímco bez OCXO je karta zhruba stejně jako Matrix element H, s OCXO již bezpečně válcuje.
S Ultra OCXO je (dle ohlasů z for) sestava ještě s jemnějším "analogovějším" zvukem. :ympeace:
přemýšlel jsem o pasivním zdroji....https://www.alza.cz/silverstone-nightja ... 555270.htm .To ,že bude topit asi nevadí. Zesilovač topí také jak kamna. Čemu nerozumím vůbec je to, že když je karta(pink faun) v jedné krabici spolu ze zdrojem, procesorem(zase ventilátor) atd. tak se smí diskutovat jen o té kartě? A když i ta karta bude mít na sobě hodiny od jiného výrobce, tak už i ty hodiny jsou špatně a ty od výrobce karty jsou v pořádku? To je jako kdybych se směl bavit o accuphase zesilovači a nesměl se bavit o dac modulu, který se do něho dává. Za mě ----když to spolu souvisí, není to off topic.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
kychtax

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od kychtax »

O matrixu toho moc známo není, jen to že to sním dobře hraje. :cool: Viz dost recenzí třeba na audiophonics.eu. Je to asi derivát karty od SoTM. V některých ohledech je asi vylepšená, je novější, je stíněná. Na druhou stranu asi neumožňuje rozšíření o externí hodiny. Když už je řeč o SoTM USB - ta je jedna z nejstarších a již překonaných, dle ohlasů se většinou umísťovala na konci, při různých srovnáních. Ale o verzi s hodinami moc ohlasů není (existuje, dokonce jsou v nabídce u cz distributora SoTM).
Našel jsem i odkaz na srovnání Pink Faun OCXO a JCAT XE.
https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... cxo.32332/
S Pink Faun má zvuk plnější ton než s JCAT. JCAT má zase lepší tranzient a detail. Mně se zdá z různých popisů, že JCAT XE bude mít asi tenčí zvuk (i ve srovnání se starší Femto kartou).
Pak jsou nové karty, ke kterým mně to táhne, zajímavá je např. Coreaudio s OCXO, postavená na Renesas chipsetu (podobně jako taiko).
https://www.coreaudio.eu/en1/products/c ... -products/
Do té možná půjdu na vyzkoušení. Ještě víc se mi líbí jejich DAIDO barebone. Základ pro music server. Něco podobného už dlouho hledám. :thumbup: viz odkaz.
https://www.coreaudio.eu/en1/products/c ... one-entry/
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od psyloelf »

Pěkné řešení HTPC to Daido. Dle mých zkušeností jsem vždy narazil na problém s mini ITX a to je místo a počet nabízených motherboardů, který se v mém případě dál limituje tím, že procesor chci AMD. Pokud Daido nabízí pouze procesory Intel, tak pasivní chladič bude pro socket intelu. Otázkou je jak to hodně bude topit. Pokud bude pouze pc na audio tak to uchladí určitě. Ale při vyšší zátěži procesoru? Bridge se musí připojit přes extender, nejde rovnou do základní desky. Ale také zde spatřuji výhodu, nemusí se připojit asi na externí LPS pro dosažení nejlepšího výsledku. Myslím, že pro DIY je tady málo manévrovacího prostoru a je asi lepší to pořizovat all in one.

Na tom audiophool nepíší, že by šlo upgradovat jen pink fauna OCXO hodinami. Hans je ale komunikativní a na emaily reaguje.
Zrovna tak v matrixu jakýkoliv problém s dacem (v softwarové části) jsem s nimi vyřešil na dálku.
Pro mě připadá v úvahu bridge asi jen pink faun ve verzi I2S (podporuje matrix element X). Jiného výrobce jsem nenašel.

Já mám case silverstone a když jsem loni stavěl nové PC, tak jsem to dal zas do toho samého case. https://www.czc.cz/silverstone-milo-ml0 ... 70/produkt výhoda je víc místa a možnost micro ATX.
Co se týče case tak se mě líbí https://hdplex.com/ nebo třeba https://streacom.com/products/fc9-fanle ... -atx-case/
Ale je to asi z toho důvodu, že chci ztišit stávající, ne stavět nový. A pokud pasiv CPU neuchladí, pořád se tam vejde chladič s nízkootáčkovým ventilátorem nízkého profilu třeba https://www.czc.cz/noctua-nh-l9a-am4-ch ... ck/291714/

Teď nevím jestli už nejsme off topic....nazývat DIY HTPC top high endovým streamerem je docela odvážné :) leda až po srovnání s nějakým firemním řešením zavedené značky :-?
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
kychtax

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od kychtax »

Psal jsem si s Viktorem z Coreaudio a říkal že je to modulární. DAIDO bude možné upragdovat postupně. Ve finále se osadí samostatnou deskou s OCXO hodinami, nebo lze připojit jejich hodiny externí. A úpravu desky lze rovněž nechat udělat. Nebo zůstat např. jen s DAIDO barebone a jejich USB OCXO kartou, případně použít kartu jiného výrobce. Libí se mi ta volnost výběru. Nelíbí se mi nutnost Rizeru, škoda že nezvolili vyšší case od Streacomu. Myslím, že tam mají volbu i AMD chipsetu. Jejich referenční music server jsem viděl na jiném eshopu za 8k USD. To už určitě HE kvalitu bude mít. Myslím si.
https://shop.highend-audiopc.com/produc ... sic-server
kychtax

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od kychtax »

tady taky někdo testoval Pin Fauna SPDIF kartu. Celkem hezky ten popis sedí s moji zkušeností. :thumbup:
https://audiophilestyle.com/forums/topi ... nt=1127999
omluvám se za angličtinu.

With the stock clock, the Pink Faun is immediately enjoyable. It has a very musical sound, the tone is very good, the instruments sound natural and realistic, there’s a little bit of natural warmth and even “romanticism” and humanity, with good dynamics and a lively sound that’s never cold or analytical. With the pink faun, you naturally focus on the music. I find that I’m not really dissecting the sound and just listen to the music instead. A very good sign in my book.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od zappa »

Overall, it’s recommended and an excellent step up. It does make you want to try and buy the ultra OCXO since this clock goes to the next level!
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kychtax

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery streamry

Příspěvek od kychtax »

ještě srovnání Pink Faun OCXO a Ultra OCXO.

I was really surprised to hear that ULTRA sounds: warmer, heavier, more like analog tape, with high 'foot tapping' factor, more organic, less digital, Little bit smoother, maybe even laid back a little (VS forward presentation of OCXO).

At this moment in time (so quite early) I need to say that Ultra has different sound signature than OCXO.

Maybe it improves OCXO strong points by ~20% (details, resolution etc) but whats even more noticeable - it shifts the type of presentation. OCXO was like LCD or LED, while Ultra OCXO is like Plasma TV :)
(if you know what I mean).


^:)^
https://audiophilestyle.com/forums/topi ... nt=1128203

zajímavé je, že se bazarově prodávájí OCXO, že by se někdo chtěl zbavit verze Ultra jsem zatím nezaznamenal. Asi to bude dobrý.. :clap:
rudifus
Příspěvky: 10
Registrován: 24 led 2021 00:34

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery

Příspěvek od rudifus »

Osobne obdivujem riesenie Pink Faun Streamera popripade Lumin X1, napriek vyssej cene, pretoze kratkymi signalovymi cestami sa im podarilo imo uspesnejsie celit vyzvam, ktorym celime my, co sme sli na vec modularne: router + switch cez optiku a.k.a FMC (Fibre Metalic/media Converter) na streamer a do DAC. Dokonca pred DAC u mna sa pridal upscaler a znova opticke oddelenie Opto DX. V konecnom dosledku sa zostava cenovo dorovnala tym vyssim. A hra to asi nemenej fantasticky. Pokusim sa pridat aj foto z uvodneho testu. Rovnako velky prinos na DAC maju tie RFI oddtienenia napajacich kablov ci signalovej cesty ako aj dobre odtieneny streamer (Lumin U1). V mojom pripade kombo GMG Harmonic Hammer P3000 ako napajanie vsetkeho a duo Chord M Scaler s TT2 uz zneju tak, ze clovek sa musi nejako spametat a motivovat vypnut to a ist spat :ympeace: ;)
Roon Core / Lumin U1+X1 PSU > Chord MScaler + Opto DX + Hugo TT2 > Luxman L-590AX > Focal Sopra 2, kable Cardas Clear Beyond XL
headphone: Chord Mojo/TT2 > SPL Phonitor2 > XLR > Focal Utopia/Beyerdynamic DT 1990 Pro/Grado SR80, :roll:
rudifus
Příspěvky: 10
Registrován: 24 led 2021 00:34

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery

Příspěvek od rudifus »

optodx1s.jpg
optodx2s.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Roon Core / Lumin U1+X1 PSU > Chord MScaler + Opto DX + Hugo TT2 > Luxman L-590AX > Focal Sopra 2, kable Cardas Clear Beyond XL
headphone: Chord Mojo/TT2 > SPL Phonitor2 > XLR > Focal Utopia/Beyerdynamic DT 1990 Pro/Grado SR80, :roll:
kychtax

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery

Příspěvek od kychtax »

říká že doteď byl "amp" guy, ale teď začne být "source" guy.. :lol:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery

Příspěvek od zappa »

Mezi top highend streamery patří Taiko Extreme, právě o něm vyšla recenze na Audiodromu kde Justan nešetří chválou. http://www.audiodrom.net/cs/digitalni-z ... ko-extreme O Taiko se říká, že je králem streamerů, ale je to tak zcela pravda? Dále v mém vláknu.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery

Příspěvek od RoGi »

Ahoj. Len tolko ,bez zbytocnych reci som nasiel zaujimave veci, nech si vyberie kazdy co chce z toho...

https://wadax.eu/?q=atlantis/server
https://6moons.com/audioreview_articles ... 6-ultra/2/
https://www.pachankolabs.com/product-pa ... asterpiece

https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q= ... i=89978449

SK google preklad:
https://www-whatsbestforum-com.translat ... _tr_pto=sc


napriklad zaujimave (pisane nedavno ,takze FRESH)



25. júna 2023


Nikdy som nepočul Antipodes alebo Pachanko, ale vyskúšal som si Taiko aj Pink Faun v mojom systéme – pripojený priamo k reproduktorom BeoLab 90.

Pink Faun je pôsobivý na „audiofilnej“ hudbe (sólový klavír, akustické veci atď.), s vynikajúcim zobrazením a zvukovou kulisou, ale je menej dokonalý na rocku (alebo na čomkoľvek zle nahranom alebo s preplnenou zvukovou scénou).

Taiko sa nemôže rovnať Pink Faun na „audiofilnej“ hudbe, ale je konzistentnejší a prináša vylepšenie zvuku (nie nevyhnutne obrovské, ale určite tam je) na všetkom, čo cez neho hráte.

Lucas Domansky LDMS, ktorý by mal byť tiež na vašom užšom výbere, je z hľadiska zvuku na polceste medzi nimi a je podstatne lacnejší. Toto je ten, ktorý som si kúpil.

Poznámka: Ružový faun bol testovaný pomocou stylusu, Taiko pomocou TAS (teraz nahradený XDMS) a LDMS jeho vlastného softvéru. Ak uprednostňujete používanie Roona, čo predstavuje obrovský zvukový rozdiel (a nie, podľa mojich uší, k lepšiemu), všetky stávky sú neplatné.

a teraz babo raď :-))
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery

Příspěvek od blesk666 »

Vela napovie vyskusat si 2-3 riesenia doma u seba. Taiko Extreme som pocul v zostave prezentacie Dream audio a u Jelimana, v oboch pripadoch sa mi to dost pozdavalo ale rolu hrala cela zostava s YG repro.
Aurender co som mal 7 rokov mal prejav: teply, objemny, viac laid back scena. Hifi Rose: detajlny, vacsia separacia nastrojov, analityckejsi ako Aurender. Custom fanless audio PC s linearnymi zdrojmi, EMI/RFI filtre a odtienenie celej krabice a jadnotlivch celkov, prepajane tienenymi kablami, v BIOS-e povypinane wifi, bluetooth, grafika… OS Linux+Daphile. Zvukovo je to nieco medzi tym Aurenderom a Hifi Rose. Vela zalezi od zbytku aparatu, akustiky, pocuvanej hudby a preferencii. Taiko Extreme aj Pink Faun 2.16 su vsak obecne povazovane za spicku
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery

Příspěvek od zappa »

Rogi.Parádní příspěvek, děkuji. :thumbup: Zdá se mi, že na slevensku máte větší možnosti, obchodníci se snaží jít i mimo mainstream. Super super, že má někdo možnost slyšet Pink Faun, Taiko a jiné a možnost porovnání.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery

Příspěvek od zappa »

blesk666 píše: 01 lis 2023 20:57 Vela napovie vyskusat si 2-3 riesenia doma u seba. Taiko Extreme som pocul v zostave prezentacie Dream audio a u Jelimana, v oboch pripadoch sa mi to dost pozdavalo ale rolu hrala cela zostava s YG repro.
Aurender co som mal 7 rokov mal prejav: teply, objemny, viac laid back scena. Hifi Rose: detajlny, vacsia separacia nastrojov, analityckejsi ako Aurender. Custom fanless audio PC s linearnymi zdrojmi, EMI/RFI filtre a odtienenie celej krabice a jadnotlivch celkov, prepajane tienenymi kablami, v BIOS-e povypinane wifi, bluetooth, grafika… OS Linux+Daphile. Zvukovo je to nieco medzi tym Aurenderom a Hifi Rose. Vela zalezi od zbytku aparatu, akustiky, pocuvanej hudby a preferencii. Taiko Extreme aj Pink Faun 2.16 su vsak obecne povazovane za spicku
A ano, i toto je výborný příspěvek, co nevyzkoušíš doma je jen špekulace jak y to mohlo hrát u sebe v domácích podmínkách s aparátem, s kterým jseš už sžitý. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery

Příspěvek od zappa »

Stali jsme se dovozcem Pink Faun, můžete si objednat jejich výborné isolátory, digitální kabely, spdf bridge, ultra OCXO, hard disky + power supply,napájecí kabely. Ceny velmi příznivé, víc info do zpráv nebo po telefonu.
digital-interlink-aesebu_klein.jpg
digital-interlink-bnc_klein.jpg
ultra-powercord_klein.jpg
lan-isolator_klein.jpg
OCXO_klein.jpg
pink-faun-usb-bridge-v2_1_klein.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery

Příspěvek od Fidji99 »

Po vzore ostatnych studii- zalozil by som vlakno Mecca High End, kde by som predstavoval jednotlive prirastky v sortimente, nech to je prehladne.

Vidim tieto "znackove" vlakna skor urcene na diskusiu o znacke/skusenostiach zo strany hifistov, ako na predajne prezentacie.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery

Příspěvek od blesk666 »

gratulujem k zastupeniu Pink Faun, mozu byt zaujimave pre mnohych napr aj len externe karty sietove alebo USB moduly do PC/streamerov
Tiez sa priklanam k tomu any to bolo na jednom mieste, ked uz teraz mas 3 high end znacky
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Pink Faun streaming transport a další top highendové streamery

Příspěvek od zappa »

Fidji99 píše: 13 led 2024 11:11 Po vzore ostatnych studii- zalozil by som vlakno Mecca High End, kde by som predstavoval jednotlive prirastky v sortimente, nech to je prehladne.

Vidim tieto "znackove" vlakna skor urcene na diskusiu o znacke/skusenostiach zo strany hifistov, ako na predajne prezentacie.
Pracujem na tom, včera jsem založil nový účet, jěště mi nepřišlo do emailu ověření. Není moc času, vše jde velice překotně, a nemám jen toto na starosti. Musím topit dřevem pro několik domácností, aby neumrzli, provozovat pizzerii, povinný poslech, který taky zabere dost času, a jěště musím spát a jíst. :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět