Qobuz

Obecná diskuze o kvalitě zvuku a možnostech techniky.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od terahera »

PGH píše: 07 zář 2022 13:15 Trošku odbočím. Mam bratrance žijícího od roku 92 v USA a tam se vyrazně snižuje počet lidí co tyto služby použivají Tidal Qobuz Spotifa atd podobně je to i Japonsku kde se svou firmou dost často pracuje. Opravdový posluchač se houfně vraci k pevným nosičum.
Tak v tomto s tebou naprosto souhlasím :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od efičák »

V bazaru s LP byl zaval mi neznamych desek. Tidal, Quobuz, Spotify a iTunes v telefonu se sluchatky byly radcem a pomocnikem v nakupu. Presto me zaskocilo LP s Quincy Jonesem v Parizi, ktere neznal ani Diskogs..

Stejne tak kamaradi, poslechnou stream nekritickym poslechem hudby, ne kvality zvuku a objednavaji LP z Japonska, USA nebo od obchodniku tady.

No a ted jsem v rozpacich z planovaneho zruseni Tidalu. Terahera mi poradil apku ktera obchazi nepovedeny soft v streameru. Zvukovy naskok Quobuzu se zmensil a oblibene nahravky z Tidalu tam nejsou.
Zvuk dobrý - všechno dobré
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od F2014 »

Dovolím si ještě jednu faktickou poznámku:

V případě TIDAL jsem nikde nedohledal v podmínkách poskytování služby, že je Family účet výhradně pro osoby žíjící pod jednou střechou anebo pro rodinné příslušníky, takže IMHO není porušením podmínek sdílení, jakkoli se k tomu může někdo stavět principiálně odmítavě.
V případě QOBUZ je explicitně řečeno, že to je pro lidi na jedné adrese "The FAMILY offers are only intended for members of the same family, residing at the same address".
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od blesk666 »

terahera píše: 07 zář 2022 13:29
PGH píše: 07 zář 2022 13:15 Trošku odbočím. Mam bratrance žijícího od roku 92 v USA a tam se vyrazně snižuje počet lidí co tyto služby použivají Tidal Qobuz Spotifa atd podobně je to i Japonsku kde se svou firmou dost často pracuje. Opravdový posluchač se houfně vraci k pevným nosičum.
Tak v tomto s tebou naprosto souhlasím :thumbup:
Akurat aby to mali na com pocuvat. Ponuka novych CD/SACD prehravacov sa znizuje a gramec nie je pre kazdeho.
Aj ked ja som posledny mesiac streamer ani nezapol a kombo Lindemann+Holo May ma zvukovo nadchyna pri prehravani obyc CD-iek
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od PGH »

Tot otazka?! Uvidíme jak se to vše vyvine.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od terahera »

Podle mě to bude podobné,jako s gramcema na konci 80let,taky je vytlačil cd formát a dnes gramce vyrábí kdejaký dřevák na valašsku v chalupě :smile:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od blesk666 »

V tomto pripade to je ine. Chyba a este viac bude chybat ponuka optik. Hlavny vyrobcivia - Sony a Philips uz ich vyrobu ukoncili. DM do nich strka co este malo zostalo z DVD ROM mechanik Toshiba a mozno Sanyo. No a nieco malo este robi Stream Unlimited (CD 8 Pro), ktora sa vsak nachadza v transportoch a CD playeroch (SACD nerobia) kategorie od 2500 Eur az do 30tis Eur. No a potom ostavaju taki ako Esoteric, Metronome… Mimo toho uz len fakt par vyrobcov co maju nakupene nejake NOS zasoby CDM4 (Jay’s Audio napr) a CDM Pro 2LF od Philips co su “len” CD optiky s mechanikami.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nevidel bych to tak cerne - lisy na vinyly temer vsichni vyhazeli a nycko se nove vyrabeji o sto sest, dokonce i v CR. Tak proc ne zase mechaniky, kdyz bude poptavka 🤷🏼‍♂️
Dieter Burmester
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od PGH »

Já bych to tak špatně neviděl, pokud bude zajem tak oni ty přehrávače začnou vyrábět ve větším počtu a k tomu i ty optiky. Jak to vypadalo před rokem 2000 s gramofony.
A za sebe, mám jeden slušny CD přehrávač plus náhradní optiku a jeden skvělý SACD přehrávač plus nahradní mechaniku.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od Fidji99 »

no, s takym Spotify a tak by som to nevidel az tak cierne. Fakt je ze napr. videostreaming uz asi nejakym sposobom svoj vrchol dosiahol [hlavne kvoli rozhadzaname obsahu, kde treba platit 4 - 5 sluzieb aby clovek mal pokryty cey katalog] ale hudobny streaming na najblizsich par rokov bude urcite dominovat. Taki ako my tvoria len taketo to naplutie do mora.

Ina vec je ze sluzby ako Tidal a QObuz tu uz dlho byt nemusia, lebo asi HIrez/MQA nie je az tak zaujimave, aby sa tam tie cisla zacali nejako extra zvysovat. Apple music uz je LossLess a rozsiruje Atmos katalog jak dive. Spotify tiez za cvilu prejde na CD kvalitu.
spotify.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od blesk666 »

Aj ked som uz roky Jablkovy, tak Apple music kym nebude mat API si mozu strcit. Ostatne uvidime.
PGH: ano to je individualne spravne riesenie (tiez to tak riesim, mal som nahradnu optiku k Ayon a budem riesit aj teraz, to bola podmieka kupit prehravac kde sa da optika nahradna este kupit). Akurat to zatial neriesi problem pre toho chce e bude do bucna chcet kupit CD prehravac alebo nebodaj CD/SACD kde je situacia este horsia
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od PGH »

Někde jsem četl ze dědici po F. Zappovi vydají příští rok nově všechny nahrávky plus nevydané koncerty na LP/CD a nic už nebudou poskytovat pro Tidal, Qobuz a další
Což je pro nekoho špatná zprava jestli to tak opravdu bude.
Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 49
Registrován: 10 bře 2022 18:16

Re: Qobuz

Příspěvek od jirkash »

Naopak, potesujici zprava. :thumbup:
Od vintage až po současnost.. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Technics, Dual, JVC.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Qobuz

Příspěvek od dvader »

To bude pouze tehdy, pokud vydají i SACD, jinak přijdeme o hi-res tituly… :thumbdown:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

Tak ono to s těmi hires na streamu není žádná hitparáda
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 49
Registrován: 10 bře 2022 18:16

Re: Qobuz

Příspěvek od jirkash »

To samé jsem chtěl zrovna poznamenat..
Od vintage až po současnost.. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Technics, Dual, JVC.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Qobuz

Příspěvek od PavelDosko »

napr ?
neni placka, neni highend
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: Qobuz

Příspěvek od tomiik »

jirkash píše: 21 zář 2022 18:11 Naopak, potesujici zprava. :thumbup:
Nějak nerozumím tomu co dobrého je na tom, když nějaký umělec zmizí ze streamovacích služeb. Ti co investovali čas a peníze do ladění streamu ostrouhají. Ti co jsou zastánci pevných nosičů jsou na svém. Tak nevím.
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Qobuz

Příspěvek od dvader »

Právě příchod elektronického prodeje hudby (soubory a stream) široce rozšířil nabídku hi-res titulů.
Do té doby se s výjimkou jazzu a trocha klasiky vydavatelství skoro neobtěžovala dávat to na SACD/DVD-A i když na masterech to bylo… :evil:
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Qobuz

Příspěvek od F2014 »

Docela nechápu, proč by mohla někoho pohoršovat samotná existence streamovacích služeb. Jejich použití je věc veskrze dobrovolná - jak na straně poskytovatelů, tak na straně spotřebitelů.

Případný argument, že mají streamovací služby na svědomí obchod s fyzickými médii nejspíše neobstojí - to spíše rozšíření vypalovacích mechanik a SW pro rippování CD v kombinaci s neplaceným downloadem.

A co se týče dostupnosti kvalitních nahrávek? Garantuji, že mám doma méně dobře nahraných CD/SACD než dobrých nahrávek na QOBUZ.

Ke zvukové kvalitě ze streamu tu byla jiná vlákna - dlouho se mi nedařilo dorovnat kvalitu mého obyčejného CD transportu vs stream téhož ripovaného CD z lokálního úložiště. Teď už jsem spokojený, se streamerem DSS od Metronome už není přehrávání z lokálního úložiště horší než z transportu a v případě hi-res streamovaného lokálně anebo z QOBUZ není vůbec co řešit. A to jsem so dobře vědomý dalších možných zlepšení (ethernetové kabely, audiophile switch), které jsem si již měl možnost u sebe zkusit, ale ještě se nesmířil s požadovanou cenou.

Radovat se z toho, že si někdo bez CD mechaniky či gramofonu neposlechne svého oblíbeného interpreta je lidsky ubohé - to není třeba rešit.
Spíše uvažuji, kolik lidí si kvůli tomu koupí nový přístroj? IMHO jich moc nebude - zato bude hromada těch, kteří si to nelegálně stáhnou a interpret v konečném důsledku zase ostrouhá - nedostane ani tu "almužnu za stream".
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
PSC

Re: Qobuz

Příspěvek od PSC »

Kdo chce poslouchat hudbu kvalitně, tak se stejně bez nosičů neobejde a streamovací služby ho zajímat nikdy nebudou, takže to, že něco není na streamovacích službách, ale na nosičích jo, je v pořádku. A ti kterejm nejde o zvukovou kvalitu (což je drtivá většina populace) si tu hudbu kterou neseženou na stream. službách stejně seženou někde jinde na webu, když budou chtít, upirátit jde dneska na webu snad všechno. Ostatně co je na streamovacích službách se dá legálně sehnat i na nosičích či v Hi-res/neHi-res souborech mimo stream služby.
A garantuju, že mám doma mnohem více dobře nahraných CD/SACD než dobrých nahrávek na streamovacích službách.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Qobuz

Příspěvek od F2014 »

PSC píše: 22 zář 2022 17:44 A garantuju, že mám doma mnohem více dobře nahraných CD/SACD než dobrých nahrávek na streamovacích službách.
Vtipálku. Je Ti asi jasné, že abys tohle mohl garantovat, tak by sis musel poslechnout minimálně celý katalog QOBUZ ponížený o počet tebou vlastněných nahrávek? =))
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Qobuz

Příspěvek od winelover »

PSC píše: 22 zář 2022 17:44 A garantuju, že mám doma mnohem více dobře nahraných CD/SACD než dobrých nahrávek na streamovacích službách.
A kde to všechno máš? To sis pronajal nějakou skladovou halu? =))
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
PSC

Re: Qobuz

Příspěvek od PSC »

Není třeba poslouchat všechno, stačí zkoušet to co chci poslouchat, co mě zajímá a co mám. A ať jsem na kterejkoli streamovací službě (a že jsem jich provozoval a zkoušel za poslední roky X a některý několikrát a opakovaně) hledal a porovnával kterýkoli album, který mám doma v normální podobě, tak jsem ho tam nikdy nenašel v lepší verzi/v lepším vydání. Nanejvýš jsem občas našel stejně kvalitní vydání jako to co mám na CD nebo v Hi-res. A to mám sbírku odhadem kolem 14000 až 15000 nosičů (CD, SACD, HDCD, LP, DVD-A atd....) a k tomu pár TB Hi-resů. Věnoval jsem tomuhle porovnávání streamovací služby vs nosiče obrovský množství času. Tož tak. Žádný vtipy, prostá realita.
A kde mám svou sbírku? Doma, mám velkej rodinnej dům, takže to není problém.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Qobuz

Příspěvek od PavelDosko »

obdivuhodne
ze 9 z 10 tvych prispevku je ke streamovacim sluzbam ktere jsou na nic
neni placka, neni highend
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Qobuz

Příspěvek od Jiri »

Bohužel musím souhlasit s PSC, podle mě také stávající situace ve streamu stále ještě nedosáhla kvalit CD nebo SACD. Doufám, že v budoucnu se to dorovná.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Qobuz

Příspěvek od F2014 »

Jiri píše: 25 zář 2022 18:17 Bohužel musím souhlasit s PSC, podle mě také stávající situace ve streamu stále ještě nedosáhla kvalit CD nebo SACD. Doufám, že v budoucnu se to dorovná.
No nevím. To co jsi napsal Ty, a to, co zde hlásá PSC vnímám jako něco docela jiného.
IMHO je dlouhá cesta od postoje "stream u mne hraje ještě pořád hůř než fyzická média" (sám jsem v této pozici byl ještě nedávno a předtím hodně dlouho) po demagogické tvrzení, že zdrojový materiál na streamovacích službách je garantovaně horší než na fyzických médiích.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Qobuz

Příspěvek od Jiri »

F2014
Z toho co píšeš se mi zdá, že zase tak dlouhou cestu ve streamingu za sebou nemáš, když hraješ z Metronome DSS bez audio switche a kvalitních ethernetových kabelů a jsi spokojený z toho, že s "obyčejným CD transportem" ti to hraje stejně jako stream z Qobuz.

Já jsem si provedl kvalitní CD ripy (taky to není úplně jednoduché, jak by se mohlo zdát) uložené na interní SSD ve streameru a mohu tedy přímo porovnat s Qobuz a stejně mi ten CD rip hraje lépe a to mám 2 audio switche a kvalitní ethernetové kabely.
Samozřejmě nemohu z toho tvrdit, že Qobuz používá jiný zdrojový materiál než je na fyzickém CD. Klidně si přiznám, že stále ještě Qobuz stream nemám tak vychytaný aby hrál jako CD rip.

Jinak nějaké CD transporty jsem taky zkoušel a kvalitní je transport je sakra slyšet oproti "obyčejnému CD transportu", no a různé AES/EBU digitální kabely je taky hodně zajímavá zkušenost.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Qobuz

Příspěvek od F2014 »

@Jiri: Dlouhou nebo krátkou, to asi záleží na individuálním posouzení :smile: Rozhodně je kam ještě jít.

Ethernetové kabely mám docela kvalitní LinkUP - po zvukové stránce se mi osvědčily lépe než než obyčejné "a la Alza", levné Audioquest a Supra. SOTM a zejména Nordost byly ještě lepší ... tak možná časem.
Mezi routerem a streamerem (což je DSS anebo přes AudioPC s BubbleUPNP) mám optické mediakonvertory a levný switch od Cisco, který víceméně náhodou není úplně špatný (to je delší historka), což je řešení, které bylo dost dobré na to, abych dal pryč Switch8 od Chord. Ale je fakt, že dvojice SOTM switchů je ještě lepší. A co teprve jejich napájení - napájecí zdroj Qsource od Nordost je taky posun dále oproti mému HDPLEX.
Můj obyčejný CD transport je přece jen poctivý Cairn Fog-2 s upgrade výstupní částí v Casea. Ale pořád to není tAQWO od Metronome.
Ohledně kableů mám podobnou zkušenost - z DSS do cAQWO vede HDMI Nordost Heimdall2 a je to sakra rozdíl oproti těm, co jsme zkoušel předtím (v ceně do 2tisíc za metr). Ale Valhalla2 to prostě není.
V každém případě se mi dnes stream z lokálního úložiště přes DSS do cAQWO hraje o poznání lépe než AudioPC přímo do cAQWO, bez ohledu na různé uprade audioPC, které jsem provedl.

Ale aby bylo jasno. Já zde ve vlákně nechci řešit, zda máš anebo nemáš lepší zvuk z fyzických médií, anebo zda je to "technicky" možné. Každý se dostal jinam a podle toho má své přesvědčení. A byla k tomu samostatná vlákna ...
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

Myslím si,že stream lze dostat do špičkového stavu,ovšem cena je hodně vysoká a cesta strastiplná.Ale to platí i u jiných cest v hifi :cool: Co mě od kvalitního streamu odrazuje,krom nejistoty obsahu,je rychlost,jakou jde vpřed.Je to v podstatě jako s mobilem,dnes je to super špičková technologická vychytávka,za rok je to starej krám
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Qobuz

Příspěvek od RedBaron »

Stream lze dostat do špičkového stavu, ale nikdo ti nezaručí že tam najdeš obraz původního "nevylepšeného" CD vydání rovným přepisem z pásku, dynamickým rozsahem DR14 a nezpraseným zvukem. To je hlavní kámen úrazu a nějaký kabely a switche jsou proti těmhle zemním pracem o tunách opravdovou hrou báboviček na písečku.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Qobuz

Příspěvek od Fidji99 »

Jiri píše: 26 zář 2022 22:30

Jinak nějaké CD transporty jsem taky zkoušel a kvalitní je transport je sakra slyšet oproti "obyčejnému CD transportu", no a různé AES/EBU digitální kabely je taky hodně zajímavá zkušenost.
Trochu Off-topic - napriek vonkajsej podobnosti s XLR, AES/EBU nie je ten najlepsi format na jitter resistant prenos. Vseobecne panuje zhoda, ze optimalne vysledky dosiahnes kvalitne tienenym koaxialom s BNC koncovkou. [ci to je pocut, uz necham na kazdom]

AES/EBU ma zmysel pri dlhych kabloch [nad 5 metrov], kde sa ta vyssia voltaz vie prejavit.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Qobuz

Příspěvek od F2014 »

RedBaron píše: 27 zář 2022 09:18 Stream lze dostat do špičkového stavu, ale nikdo ti nezaručí že tam najdeš obraz původního "nevylepšeného" CD vydání rovným přepisem z pásku, dynamickým rozsahem DR14 a nezpraseným zvukem. To je hlavní kámen úrazu a nějaký kabely a switche jsou proti těmhle zemním pracem o tunách opravdovou hrou báboviček na písečku.
Nikdo Ti to nezaručí, to je pravda. Ostatně nikdo to ani neslibuje. Ale když pomineme změnu formátu (z jakéhokoli důvodu) na MP3 a MQA, tak jen těžko hledám důvody, proč by si někdo, kdo chce šířit svou produkci například přes QOBUZ specielně vytvářel jiný, a už vůbec ne horší, materiál, než dává ven na CD.

Logická úvaha je přece právě opačná - pokud mám zdrojový záznam v lepší kvalitě, tak ho můžu bez problému poskytnout na streamovací platformu, zatímco u CD je to limitované.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

:-? :shock:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
ctyrka
Příspěvky: 6
Registrován: 15 pro 2022 11:59

Re: Qobuz

Příspěvek od ctyrka »

ahoj, po precteni tohoto vlakna jsem se rozhodl napsat take par poznatkuz. jelikoz vlastnim platebni kartu vydanou v Belgii, zaregistroval jsem si ucet pres belgickou proxy. pri aktivaci sluzby (trial) vsak Qobuz hlasil chybu. kartu pouzivam zridkakdy, tudiz jsem na ucet pro jistotu prevedl nejaky Eur zustatek, ale nepomohlo. jedna se o Wise (Transfer Wise), takze ac jde o kartu vydanou ve stejne zemi jako registrace Qobuzu, predpokladam, ze maji restrikce i na strane platebnich sluzeb a podobnych borderless uctu jako Wise, Revolut apod. Qobuz mam aktivovany pres Sellix, jako asi vetsina lidi tady a jelikoz jde o veskrze drobne, prozatim nemam v planu vystupovat a zkouset platit sam, jak uz tady nekdo psal. Kazdopadne zmena emailu a platebni metody je po aktivaci nasledne pres Qobuz web mozna i bez Qobuz supportu.

Jinak se mi Qobuz playback taky zastavuje a musim napsat, ze pomerne casto. Hraju z iPhonu pres UPnP (mconnect) do iFi Zen Stream rendereru (volumio), odkud jdu z USB do integrovaneho zesilovace s DAC. Doma mame jeste Spotify Premium (hrano stejnou cestou se Spotify Connect) a zkousel jsem taky Apple Music (Airplay) a u techto sluzeb vse ok. Qobuzu s Airplay jsem z pochopitelnych duvodu prilis casu nedal, ale vse fungovalo ok, tudiz tipuji, ze problem je v UPnP streamu. Snazil jsem se setup co nejvic zjednodusit, na streameru povypinat aktualne nepouzivane servicy, vysledek se subjektivne trochu zlepsil, kazdopadne preruseni pozoruju hlavne kdyz pri prehravani vezmu mobil a dam do popredi nejakou aplikaci, co zere data. Nevim, jak iPhone balancuje jednotlive zdroje/resources, ale davalo by mi smysl, ze pri prehozeni nejake apky z pozadi/standby na popredi u ni spusti data refresh a aktualne bezicimu mconnect UPnP snizi prioritu, coz je pri hi-res streamu asi problem. Co si vybavuju, tak to padalo vesmes pri 96kHz a vys. iPhone mam asi rok, coz je ve svete spotrebni elektroniky dlouha doba, ale na druhou stranu se urcite nejedna o zastaraly hardware, ktery by to technologicky nemel davat.

Spotify connect je v tomto velmi elegantni, veskera prace probiha ne skrze mobilni apku, ale primo ve streameru. Clovek si pres mobil jen vybere playlist/skladbu a pak muze Spotify v klidu zavrit. tak snad se brzy dockame zvladnuteho Qobuz connect, ktery by resil zminovane UPnP problemy.
Métronome DSc1, McIntosh MA8000, B&W 802D
Dynavox, Kimber, Supra
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Qobuz

Příspěvek od PavelDosko »

to nepises o problemu Qobuzu ale o problemu sveho reseni
neni placka, neni highend
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Qobuz

Příspěvek od efičák »

Vím, že mám kompromisní levné řešení streamu Quobuz. Líbí se mi co vše vychází a pohodlí výběru hudby z mobilu nebo tabletu.
Vytáhl sem starý cd přehrávač Kenwood a zaskočilo mě, jak moc je lepší.
Bigband Quincy Jonese byl velmi dynamický a načasování zvuku mi přišlo o dost lepší. Opravdu bych neřekl, že to udělali tak dobře. Výrobce se zmiňuje o nahrazení digitálního filtru analogovým a původní konstrukce je Toshiba. CD mám dost a nutí mě to poslouchat desky celé, jak je autoři zamýšleli.
Nabízí se možnost pořádného DAC-u s nejistým výsledkem, protože ten efekt Kenwoodu se mi velmi líbí a lepší DAC nemusí v tom efektu excelovat.

Stejně pořád vítězí plácnutí na gauč a mobil do ruky. Vychází tolik jazzu a jeho fůzí, Quobuz má slušný výber dobře nahrané klasiky. Dnes Mozart s jeho strhujícím klavírem s orchestrem. Jsem za to moc rád.
Zvuk dobrý - všechno dobré
ctyrka
Příspěvky: 6
Registrován: 15 pro 2022 11:59

Re: Qobuz

Příspěvek od ctyrka »

PavelDosko> ano, je to mozne, ale symptomy jsou stejne. netroufl bych si tvrdit, ze je to problem meho konkretniho setupu. muze jit o kombinaci vice faktoru, kde Qobuz jako upstream pri komunikaci s dalsim prvkem muze mit slabinu. Spotify, Apple Music, i Tidal nebo streamovani z lokalnich ulozist mi hraji bez zastaveni nebo preskoceni na dalsi skladu. krom F2014 tady de facto nikdo (az na typ streameru) nepopsal jak streamuje. zajimal by me protokol, jakym se spolu bavi end point s rendererem. jak jsem psal, u me je to UPnP. anebo je problem i u prehravani pres nativni Qobuz aplikaci, nainstalovanou na necem, co je "naprimo dratem" zapojene do DACu?

v navaznosti na to, co psal eficak taky dodam, ze jsem sestavu razantneji upgradoval relativne nedavno a aktualne poslednim prvkem byl prave streamer. dlouho jsem pouzival obycejny klon Raspberry. kvuli otestovani vyssich vzorkovacich frekvenci na streamovaci sluzbe jsem na DAC napichnul sluzebni laptop, ktery pro zabavu bezne nepouzivam. posun byl okamzite slysitelny. i proto jsem ted resil alespon nejaky velmi zakladni "audiofilsky" streamer a po procteni mnoha recenzi a srovnani padla volba na ifi. az na softwarovou stranku veci a fakt, ze s mym McIntoshem si vzdy nerozumi uplne idealne musim napsat, ze po zvukove i funkcni strance jsem spokojeny. pomer cena/vykon na vybornou a tesim se, az budu moct srovnat zase s necim z vyssi ligy, jestli budu mit duvod sahnout hloubeji do kapsy. jako akutni reseni mi ifi krabicka staci. ma vse, co mela umet a casem se ji chystam koupit jeste nejaky lepsi zdroj.
Métronome DSc1, McIntosh MA8000, B&W 802D
Dynavox, Kimber, Supra
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Qobuz

Příspěvek od dvader »

Já používám Qobuz přímo z CA CXNv2, který jej má integrovaný. Mám rychlý optický net od T-Mobile (500/500) a čas od času se mi Qobuz také sekne - ne často, ale stává se to…
Jiné streamovací služby nepoužívám, kromě Apple Music, ale ten jedu z telefonu přes Airplay2 do toho streameru, což je zcela jiná cesta a to se tedy neseká.
ctyrka
Příspěvky: 6
Registrován: 15 pro 2022 11:59

Re: Qobuz

Příspěvek od ctyrka »

jasny, tak tady je eliminovan vsechen ten balast, ktery pouzivam ja. idealni reseni, ale aktualne jsem do streameru nechtel investovat dvoj, troj nebo vicenasobek. tato reseni mivaji casto i DAC, ktery nepotrebuji.
nicmene takto integrovane API ma ke zdroji urcite nejbliz a eliminuje pripadne problemy s konektivitou dalsich prvku (i kdyz i API se da asi spatne napsat, coz snad u CA nebude ten pripad). tipnul bych si, ze trensfer hi-res souboru s sebou prinasi narocnost na celkovou architekturu. asi ne nadarmo jsou prozatim jedini, kteri toto nabizeji? vubec nechci premyslet nad tim, jak je navrhnuta. jestli maji nejak kontainerizovane reseni, pripadne po staru fyzicke licence od databazi, pres nejaky middleware, frontendy, konce sitovym skalovanim. se vsim tim muzou byt blizko hrane. mozna i to je duvod, proc zatim neexpandovali do dalsich zemi, pokud nemaji 100% zvladnute kapacity pro ty stavajici.
bohuzel asi nic, co my od monitoru vyresime. ale taky se radim mezi fandy, ac na tomto foru budu asi v mensine : )
Métronome DSc1, McIntosh MA8000, B&W 802D
Dynavox, Kimber, Supra
Odpovědět