STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od YamahaMan »

@Janík a @Valderon - kluci veľká vďaka!
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

@valderon ano mam 5 din - xlr z gramofonu (yannis silvercord plus). uz dlhsie fungujem na xlr (gramo-rs-preamp)
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od YamahaMan »

Janik píše: 23 úno 2022 12:01 @valderon ano mam 5 din - xlr z gramofonu (yannis silvercord plus). uz dlhsie fungujem na xlr (gramo-rs-preamp)
Nechcem pleveliť vlákno /keď, tak nech to admin uprace/ ale na margo XLR zapojenia z Pro-Ject gramofonov.
Pôvodne som mal ten istý zámer ako Janík. Zapojiť 5din na StepUp trafo XLR in/out dovezené z JPN, myslím ST-90/, odtiaľ XLR in/out do PJ RS a zase XLR in/out do zosiku.
To uvedené SUT sa v Európe nepredáva kôli olovu v spojoch /overené u výrobcu v DK a písal som o tom v nejakom vlákne/.
Celé to stroskotalo po dotaze v PJ, či je gramec symetricky zapojený od prenosky, cez rameno až po výstup. Požadoval som schému zapojenia a nakoniec priznali, že nie. Výstup XLR síce je ale celé by to bolo treba priviesť k Mirkovi /Pytlovi/ a prekáblovať. Pytel to tiež potvrdil...
Takže som to zavrhol, nakoľko by to nemalo na zvuk žiadny vplyv a mať "pseudo" XLR zapojenie nie je to pravé orechové.
Quentin

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Quentin »

Janik píše: 23 úno 2022 11:35 Mne by mal prist phasemation t-550 tak som nan velmi zvedavy. Malo by si to pekne sadnut k pp-200.

https://anamightysound.com/shop/step-up ... ion-t-550/
Tak to jsem zvědav, co na to řekneš. Mně to "chcíplo", úplně to ztratilo jiskru. Prostě nebavilo...🤷‍♂️
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od valderon »

Jj, potom víc chápu tvůj výběr SUT. Kdy má dorazit? Jsem zvědavý, jak ti bude fungovat. Znám lidi, co mají xlr v phono větvi a umí to zlobit. Já osobně jsem rád, že jsem se xlr vyhnul. Samozřejmě xlr mám a používám jako výstup z phona do zesilovače. Nejsem technik, tak se v těch zakoutich problémů s xlr nevyznám. Ale vím, že jsou. A slyšíš rozdíl mezi cinch a xlr?
.....
Než jsem to dopsal, tak mě kluci predbehli🙂
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od valderon »

Quentin píše: 23 úno 2022 12:27
Janik píše: 23 úno 2022 11:35 Mne by mal prist phasemation t-550 tak som nan velmi zvedavy. Malo by si to pekne sadnut k pp-200.

https://anamightysound.com/shop/step-up ... ion-t-550/
Tak to jsem zvědav, co na to řekneš. Mně to "chcíplo", úplně to ztratilo jiskru. Prostě nebavilo...🤷‍♂️
Zkoušel jsi to s přenoskou Phasemation? Nebo jinou?
Quentin

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Quentin »

YamahaMan píše: 23 úno 2022 12:25
Janik píše: 23 úno 2022 12:01 @valderon ano mam 5 din - xlr z gramofonu (yannis silvercord plus). uz dlhsie fungujem na xlr (gramo-rs-preamp)
Nechcem pleveliť vlákno /keď, tak nech to admin uprace/ ale na margo XLR zapojenia z Pro-Ject gramofonov.
Pôvodne som mal ten istý zámer ako Janík. Zapojiť 5din na StepUp trafo XLR in/out dovezené z JPN, myslím ST-90/, odtiaľ XLR in/out do PJ RS a zase XLR in/out do zosiku.
To uvedené SUT sa v Európe nepredáva kôli olovu v spojoch /overené u výrobcu v DK a písal som o tom v nejakom vlákne/.
Celé to stroskotalo po dotaze v PJ, či je gramec symetricky zapojený od prenosky, cez rameno až po výstup. Požadoval som schému zapojenia a nakoniec priznali, že nie. Výstup XLR síce je ale celé by to bolo treba priviesť k Mirkovi /Pytlovi/ a prekáblovať. Pytel to tiež potvrdil...
Takže som to zavrhol, nakoľko by to nemalo na zvuk žiadny vplyv a mať "pseudo" XLR zapojenie nie je to pravé orechové.
Co to je za blbost?! Přenoska je vlastně už z podstaty symetrická. Proto je na gramci vyvedena zem extra. A také proto bývá na phono-preampech přepínač země (přizemnění a nebo ve vzduchu)...
Quentin

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Quentin »

valderon píše: 23 úno 2022 12:32
Quentin píše: 23 úno 2022 12:27
Janik píše: 23 úno 2022 11:35 Mne by mal prist phasemation t-550 tak som nan velmi zvedavy. Malo by si to pekne sadnut k pp-200.

https://anamightysound.com/shop/step-up ... ion-t-550/
Tak to jsem zvědav, co na to řekneš. Mně to "chcíplo", úplně to ztratilo jiskru. Prostě nebavilo...🤷‍♂️
Zkoušel jsi to s přenoskou Phasemation? Nebo jinou?
Zkoušel 4 mé přenosky a 2 preampy...ale možná jsem měl vysoká očekávání 🤷‍♂️
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

@valderon @YamahaMan ja som presiel na xlr hlavne kvoli vyssiemu gainu z RS. Kedze som menil basic 5din-rca project za yannis neda sa to porovnat. uplne rozdielna geometria kabla a material. Kazdopadne zmena kabla sa prejavila a to dost vyrazne. Co sa tyka phasemation t-550 mal som ho prislubeny uz koncom decembra minuleho roka. Stale som sa k nemu nedostal. Tak dufam, ze mi ho Francois konecne posle v najblizsich tyzdnoch.

@quentin mal si doma t-550? mozes napisat viac ako si ho testoval? S Francoisom som dohodnuti, ze si ho vyskusam a ak mi nesadne mozem ho vratit. Stratu iskry som zaregistroval ked som skusal MgBeran. Chapem, ze to sa neda porovnat ale aj tak.
Naposledy upravil(a) Janik dne 23 úno 2022 12:50, celkem upraveno 1 x.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od valderon »

Quentin...
Neslyšel jsem toto trafo Phasemation. Pouze jejich top přenosky. Vím, jak hrají. Je to pouze má dedukce, pouhý odhad. Ale možná si to s jejich přenoskami sedí. Když to velmi zjednoduším, tak živé, přesné a brutálně dynamické přenosky, přesto stále krásně analogové phasemation a k tomu "chciplé" trafo phasemation... Možná se to" doplňuje ". Je to vždy o kombinacích. Tím, prosím, nezpochybnuji tvou zkušenost! A samozřejmě, jako vždy, zbytek sestavy, a vkus posluchače.
Věřím, že to trafo jednou uslyším. Firma phasemation je mi velmi sympatická 👍
Quentin

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Quentin »

Nevím, co chceš slyšet? Normálně jsem ho zapojil. Na vstupu kabel z raménka SME (VDH 501) a na druhé straně Phasemation CC-1000RR (ten je na prodej, kdyby měl někdo zájem). Hrál jsem přes CYRUS a potom i přímo na phono vstup u Luxmana...

Po šesti taktech jsem věděl, že to není ono. Ale @janiku, já nejsem měřítko!!! Třeba Ti to bude bude fungovat skvěle.

Teď mám tu novou T-350, je výrazně levnější a hraje mi o třídu lépe. A kabel CC-1000RR jsem nahradil také za VDH silver. Jo a zemním stříbrem od Audioquestu přímo na Luxmana ne na CYRUS (nastavena zem "ve vzduchu").
Quentin

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Quentin »

Vždyť si můžete kdokoli udělat výlet s rodinou do Liberecké ZOO, tam ji vyložit :mrgreen: a stavit se :thumbup:
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

@quentin dakujem za info. tvoju zostavu by som rad pocul. ta zoo by mohla byt dobre lakadlo pre zbytok rodiny. toho roku to zrejme nezrealizujem ale buduci rok ked uz bude dcerka vacsia tak sa ti mozno ozvem :thumbup: . To uz budes mat asi aj ine "hracky".

OT. Okrem t-550 chcem vyskusat phasemation headshell cs-1000. Znami z nemecka mi pisal, ze z jeho velkej zbierky headshellov je ten od phasemation najlepsi pre pp-200. Ma aj Yamamoto Carbon, ktory mam aj ja mozmentalne.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

YamahaMan píše: 23 úno 2022 10:49 Ahoj,
no časom určite zezostanem pri Qinted Black - ale začínam uvažovať o nejakom SUT len neviem aké potom zvoliť nastavenie na RS, keď to je MC phono preamp. Čiže Quinted Black - SUT - PJ Phono RS
Má s tým niekto prosím skúsenosť?
Měl jsem RS i s Quintet black a používal se základním SUT. Tuším že to byl nějaký Ortofon nebo Dynavector. Skok oproti hraní na MC režim obrovský.
Vím o třech členech, kteří mají RS a hrají na SUT trafa SculptureA a bez trafa by již také nehráli. A to mají přenosky z vyšší ligy.

K Quintet Black bych volil trafo 1:20. pokud bys měl vážný zájem, ozvi se do SZ, mohu půjčit popř. i výhodně prodat. Nahradil jsem AG verzí :-)

Janik píše: 23 úno 2022 12:46 @valderon @YamahaMan ja som presiel na xlr hlavne kvoli vyssiemu gainu z RS. Kedze som menil basic 5din-rca project za yannis neda sa to porovnat. uplne rozdielna geometria kabla a material. Kazdopadne zmena kabla sa prejavila a to dost vyrazne. Co sa tyka phasemation t-550 mal som ho prislubeny uz koncom decembra minuleho roka. Stale som sa k nemu nedostal. Tak dufam, ze mi ho Francois konecne posle v najblizsich tyzdnoch.

@quentin mal si doma t-550? mozes napisat viac ako si ho testoval? S Francoisom som dohodnuti, ze si ho vyskusam a ak mi nesadne mozem ho vratit. Stratu iskry som zaregistroval ked som skusal MgBeran. Chapem, ze to sa neda porovnat ale aj tak.

To moc nechápu volbu toho trafa t-550. Vstup je sice XLR, ale výstup RCA... Takže půjdeš XLR do SUT, odtud RCA do RS a pak zase XLR dál?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Quentin »

Janik píše: 23 úno 2022 13:12 @quentin dakujem za info. tvoju zostavu by som rad pocul. ta zoo by mohla byt dobre lakadlo pre zbytok rodiny. toho roku to zrejme nezrealizujem ale buduci rok ked uz bude dcerka vacsia tak sa ti mozno ozvem :thumbup: . To uz budes mat asi aj ine "hracky".

OT. Okrem t-550 chcem vyskusat phasemation headshell cs-1000. Znami z nemecka mi pisal, ze z jeho velkej zbierky headshellov je ten od phasemation najlepsi pre pp-200. Ma aj Yamamoto Carbon, ktory mam aj ja mozmentalne.
Ten headshell používám na KOETSU (kvůli váze). Není špatný a je moc hezký. Má ale jednu brutální vadu: pro seřízení azimutu jsou zespodu dva červíky. Bohužel jsou tak malé průměrem a na konci špičaté, že už přitažení z výroby komplikuje nepatrné doseřízení díky vzniklým grotům (důlkům) na konektoru. Tam muselo nastoupit mnou nenáviděné DIY :cool: . Headshell od DS Audio je na toto mnohem mnohem lepší.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

@zabiny007 z trafa by som chcel ist rca - XLR do RS.
https://www.shop.back-promo.co.uk/Silve ... 85558.aspx
Urcite vyskusam aj rca - rca kedze mam odlozene viborgy, ktore som pouzival predtym.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

A to bude přes redukci, nebo DIY kablík? A má to smysl hrotit XLR v tomto případě na vstupu RS? jsem zvědav - dej vědět, jak jsi dopadl.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

@zabiny007 upravil som koment linkom na kabel, ktory chcem pouzit (rovnaky typ kabla pojde vlastne od gramofonu sut phono rs az do preampu). na tvoju otazku neviem odpovedat. nemal som identicke kable, ktore by som vedel porovnat. a aj keby som mal bolo by to velmi tazke porovnat prave kvoli rozdielnemu gainu. musel by som dorovnat hlasitosti.... komplikovane. je to skor take vnutorne rozhodnutie.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od YamahaMan »

Janik píše: 23 úno 2022 13:33 @zabiny007 upravil som koment linkom na kabel, ktory chcem pouzit (rovnaky typ kabla pojde vlastne od gramofonu sut phono rs az do preampu). na tvoju otazku neviem odpovedat. nemal som identicke kable, ktore by som vedel porovnat. a aj keby som mal bolo by to velmi tazke porovnat prave kvoli rozdielnemu gainu. musel by som dorovnat hlasitosti.... komplikovane. je to skor take vnutorne rozhodnutie.
Len sa pýtam. Píšeš kvôli hlasitosti. To akože hralo po tichu a musel si vybudiť zosik viac ako obvykle?
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

@YamahaMan ak pouzijes XLR na Phono RS ziskas +6dB gain "k dobru". Moja prvotna pohnutka bola, ze som chcel toto vyuzit a samozrejme aj symetriku. Nevedel som vsak co od toho cakat. Kazdopadne charakterovo sa to prejavilo velmi pozitivne u mna. A za mna odporucam pokial je moznost vyuzit to (ked napriklad neplanujes SUT). S hlasitostou u mna nie je problem len niekedy otocim cez 9tu hodinu.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

+ Zabudol som este... aby sa toho nahodou niekto nechytil. U niekoho to moze byt samozrejme inak. Moj phono rs je upraveny a vystup je diametralne iny ako predtym.

* samozrejme to bude hrat hlasnejsie ak pouzijes XLR (+6dB) ale nie je to len o tom..
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od blesk666 »

Janik píše: 23 úno 2022 14:17 …S hlasitostou u mna nie je problem len niekedy otocim cez 9tu hodinu.
To nie je tiez optimalne, mas zbytocne velky gain na preampe. Opytaj sa PetraSPX ci by nebolo vhodne to impedance skompenzovat
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

@blesk666 Ja som dával Petrovi upraviť zisk už skôr. Na mojom je zníženy o zhruba polovicu ako na ostatných 2010. Kazdopadne koncom roka vymením aj 2010 :cool:. To bude pre mňa konečná zmena. Podobne ako výmena bv koncaku, ktorý nahradí spx a40 už čoskoro.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

@janik
A když jsme u těch změn - co se děje, že jsi smazal sestavu? Nějaká změna, o které se nesmí mluvit kvůli autorským právům?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Quentin píše: 23 úno 2022 13:19 Ten headshell používám na KOETSU (kvůli váze). Není špatný a je moc hezký. Má ale jednu brutální vadu: pro seřízení azimutu jsou zespodu dva červíky. Bohužel jsou tak malé průměrem a na konci špičaté, že už přitažení z výroby komplikuje nepatrné doseřízení díky vzniklým grotům (důlkům) na konektoru. Tam muselo nastoupit mnou nenáviděné DIY :cool: . Headshell od DS Audio je na toto mnohem mnohem lepší.
Tak to jsi mne trochu vyděsil, protože jsem cs-1000 nedávno koupil, jako doporučeného partnera pro MSL.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Frogyman »

Quentin píše: 23 úno 2022 13:19 Ten headshell používám na KOETSU (kvůli váze). Není špatný a je moc hezký. Má ale jednu brutální vadu: pro seřízení azimutu jsou zespodu dva červíky. Bohužel jsou tak malé průměrem a na konci špičaté, že už přitažení z výroby komplikuje nepatrné doseřízení díky vzniklým grotům (důlkům) na konektoru. Tam muselo nastoupit mnou nenáviděné DIY :cool: . Headshell od DS Audio je na toto mnohem mnohem lepší.
Tak to jsi mne trochu vyděsil, protože jsem cs-1000 nedávno koupil, jako doporučeného partnera pro MSL.

Možná ale v tomto případě bude lepší seřídit azimut tedy přes červíka na rameni, než takto v headshellu
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
novtom
Příspěvky: 28
Registrován: 05 pro 2023 16:24

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od novtom »

Ahoj, měl bych dotaz ke svému setupu. Mám Rega Planar P6 s přenoskou Hana ML (0,4 mV) a k tomu předzesilovač Musical Fidelity m3x vinyl. Měl jsem půjčené SUT Sculpture A mini s poměrem 1:26, ale vrátil jsem ho. Pozitivum bylo, že úplně zmizel šum, bohužel s tím zmizel úplně prostor, nástroje byly víc u sebe a jakoby "u podlahy". Na delší poslouchání to nebylo, tahalo to za uši. A moje otázka zní, jestli má cenu vynakládat energii na to, že bych otestoval jiný poměr, třeba 1:15, a jestli těch 800 EUR navíc za to bude stát. Popř. doporučili byste jiné trafo? Např. mám ještě vyhlídnutý Pro-Ject Step-up box DS3 (ten má poměr 1:16). Díky za názory
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

0,4mV x 26= 10,6mV
Aka bude impedancia ked sa pripoji trafo k prenoske a na vstup predzosilovaca s 47Kohm vstupom?!
47.000ohm / 26^2= 69,52ohm
Doporucovaci odpor od vyrobcu je viac ako 100ohm.

Preto sa to chovalo ako si popisoval.

Osobne by som isiel do trafa 1:20.

To by vyslo v podstate idealne…

8mV
117,5ohm
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od YamahaMan »

Môžem potvrdiť čo píše Janík. Treba zachovať presný trasformacny pomer. Mal som požičané SUT 1:28 (Quinted Black) a hralo to presne ako popisuje novtom. V podstate to nehralo.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od YamahaMan »

Sorry, oprava 1:18
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

Pre Quintet Black by sa prave hodilo 1:26 kedze by ti to vyslo idealne
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od YamahaMan »

Janik píše: 27 led 2024 12:17 Pre Quintet Black by sa prave hodilo 1:26 kedze by ti to vyslo idealne
👍
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

YamahaMan píše: 27 led 2024 12:23
Janik píše: 27 led 2024 12:17 Pre Quintet Black by sa prave hodilo 1:26 kedze by ti to vyslo idealne
👍
@YamahaMan tu mas aj prepocet:
0,3mV x 26= 7,8mV
Impedancia ked sa pripoji trafo k prenoske a na vstup predzosilovaca s 47Kohm vstupom:
47.000ohm / 26^2= 69,52ohm
Doporucovaci odpor od vyrobcu je viac ako 20ohm.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
novtom
Příspěvky: 28
Registrován: 05 pro 2023 16:24

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od novtom »

Janik píše: 27 led 2024 11:50 0,4mV x 26= 10,6mV
Aka bude impedancia ked sa pripoji trafo k prenoske a na vstup predzosilovaca s 47Kohm vstupom?!
47.000ohm / 26^2= 69,52ohm
Doporucovaci odpor od vyrobcu je viac ako 100ohm.

Preto sa to chovalo ako si popisoval.

Osobne by som isiel do trafa 1:20.

To by vyslo v podstate idealne…

8mV
117,5ohm
Snímek obrazovky 2024-01-27 v 14.45.28.png
https://anamightysound.com/shop/step-up ... o-step-up/

Tady píšou, že pro 0,4 mV je vhodný poměr 1:15. Pak to vychází 6 mV a 208,88 ohm, není to lepší? A je otázka, co by se zlepšilo?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
novtom
Příspěvky: 28
Registrován: 05 pro 2023 16:24

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od novtom »

Tohle jsem si přečetl a byl jeden z důvodů, proč jsem ten SUT 1:26 vrátil, protože to číselně nesedělo. Vycházím z tohoto: 5mV is a good target figure to aim for. Takže by to mělo být těch 1:15-1:16.A já pořád nevím, jestli to za tu námahu a těch 800 EUR stojí. Buď domlouvat nějaký testy, nebo to risknout a koupit a pak to kdyžtak (se ztrátou) prodat. Není to zařízení, které by měli k půjčení v každém lepším obchodě s hifi.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

Pozicaj si z cala 1:15 aj 1:20 a uvidis Francois pozicia za zalohu. Ja si myslim ze 1:15 bude malo. Mam prenosku
https://www.audio-technica.com/en-eu/at33mono a jej sedi 1:26, 1:20 je uz malo najviac to je pocut na basoch.

Podla mna pre 0,4mV Hanu bude urcite lepsie 1:20 😁. Asi som ti nepomohol.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

Janik píše: 27 led 2024 16:27 Pozicaj si z cala 1:15 aj 1:20 a uvidis Francois pozicia za zalohu. Ja si myslim ze 1:15 bude malo. Mam prenosku
https://www.audio-technica.com/en-eu/at33mono a jej sedi 1:26, 1:20 je uz malo najviac to je pocut na basoch.

Podla mna pre 0,4mV Hanu bude urcite lepsie 1:20 😁. Asi som ti nepomohol.
aby som bol precizny pri niektorej hudbe mi sedi aj 1:20 ale fakt zalezi co pocuvam preto je pecka mat aj jedno aj druhe :thumbup:
ja mam https://samuraiaudio.com/products/entre ... s=e&_v=1.0
3ohm - 32dB
10ohm - 26dB
40ohm - 20dB

podla parametrov prenosky by som mal pouzivat 1:20 takze hovorim niekedy to treba vyskusat... nie je to uplne univerzalne tie pocty. ale pre tvoju prenosku je 1:26 prilis. preto si myslim, ze 1:20 by ti mohlo sediet.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od Janik »

Priklad kedy mam 1:20
https://www.discogs.com/release/5936920 ... ber-Please

Jej hlas znie tak detailne ze pocujes vsetko jej nadyhnutie pohyb jazyka 😁. Pritom to nie je rusive ale mas pocit, ze spieva pre teba. Hudobne nastroje ktore ju sprevadzaju su holograficky zretelne aj napriek mono nahravke.

Ked mam 1:26 je to uz trocha prilis vsetkeho.

Aj tak ma prekvapuje ako to tie stare pristroje hlavne mikrofony dokazali zaznamenat v takej kvalite.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
novtom
Příspěvky: 28
Registrován: 05 pro 2023 16:24

Re: STEP UP TRAFO Sculpture A Mini Nano

Příspěvek od novtom »

Janik píše: 27 led 2024 16:27 Pozicaj si z cala 1:15 aj 1:20 a uvidis Francois pozicia za zalohu. Ja si myslim ze 1:15 bude malo. Mam prenosku
https://www.audio-technica.com/en-eu/at33mono a jej sedi 1:26, 1:20 je uz malo najviac to je pocut na basoch.

Podla mna pre 0,4mV Hanu bude urcite lepsie 1:20 😁. Asi som ti nepomohol.
Jo tak to mění ale celou situaci. Napíšu fratníkovi, jestli bude ochoten zapůjčit :thumbup:
Odpovědět