GMG Power - Harmonic Hammer Exclusive

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

GMG Power - Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od Mark Levinson »

Světlo světa spatřila horká novinka od firmy GMG Power a to model Harmonic Hammer Exclusive, jedná se o evoluci modelu Harmonic Hammer 3000P a změny jsou jak z venku, tak i uvnitř přístroje. Na první pohled je vidět, že čelní panel doznal změn ve stylu X-Blocker. I budík na čelním panelu je nový, je jemně podsvícený bílým světlem a umí signalizovat přehozenou fázi na vstupu, v tom případě změní barvu podsvícení na červenou. Dále je jiný vstupní konektor, PowerCon nahradil IEC-C20 NCF nejvyšší kvality od značky Furutech a také šestice nejkvalitnějších výstupních zásuvek Furutech FI-E30 NCF je nová. To podstatné co zůstalo oku skryté se odehrálo uvnitř, přibyly dva stupně filtrace a je přepracována vstupní část elektroniky. Neodolal jsem a zapůjčil jsem si ho na zkoušku, přece jen chci vědět co a jak se zlepšilo i po zvukové stránce.
Dobrá zpráva pro majitelé modelu Harmonic Hammer 3000P je, že upgrade na model Exclusive bude u výrobce možný.
.
2021-01-21 18.03.09.jpg
2021-01-23 16.02.39.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
elfton
Příspěvky: 82
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GMG Power Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od elfton »

Již jsem jej slyšel a věřím, že je to nejlepší filtr na světě. A to jsem jich již dost vyzkoušel. Cena je bohužel tomu odpovídající. Kvalita je maximální
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od Mark Levinson »

V jiném vlákně jsem viděl dotaz na rozdíly mezi Harmonic Hammer 3000P a Harmonic Hammer Exclusive. I když jsem to zhruba uvedl v prvním příspěvku, tak raději sem dám vypsané přímé rozdíly. Kromě vypsaných rozdílů jsou tam třeba detaily, které si možná ani nevšimnete, na zadním panelu už nejsou vidět u zásuvek šroubky, které jsou skryté. Je to sice jen vizuální efekt, ale určitě pracný.

Hlavní rozdíly:
.
Hammer_Classic_vs_Exclusive[2689].PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
kychtax

Re: GMG Power Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od kychtax »

420tis. :lol: skoro jsem se trefil. Tohle je filtr pro Nemcoury. Prekvapilo mne ze v "zakladu" nejsou zasuvky Furutech NCF? ....
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od Mark Levinson »

kychtax píše: 31 led 2021 12:54 420tis. :lol: skoro jsem se trefil. Tohle je filtr pro Nemcoury. Prekvapilo mne ze v "zakladu" nejsou zasuvky Furutech NCF? ....
Mám informaci, že vzhledem k nedávné expanzi na bohaté zahraniční trhy (Německo, Polsko, Honkong a Čína) došlo k sjednocení cen, které jsou nyní vyšší. Je to i z důvodu zdražení ze stran subdodavatelů např. Furutech letos zdražuje své produkty o cca 20%.
Dobrá zpráva je, že pro zákazníky z Česka/Slovenska na zavolání platí původní ceny, zatím pro letošní rok. Podrobnosti o dostupnosti a cenách upgrade z modelu 3000P na model Exclusive budou zveřejněny na firemním stránkách v nejbližších dnech.
Mark Levinson
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: GMG Power Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od Ramones »

Super cena, ani ne pulka Octavie Tdi 👌😁
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: GMG Power Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od blesk666 »

ja som bol v tom ze v zaklade su uz Furutech zasuvky a ze Exclusive ma len vyssiu radu NFC. (ked uz aj Cinsky preamp Denafrips za podstatne menej penazi ma sietovy konektor Furutech FI-06..)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od Mark Levinson »

Po měsíčním poslouchání verze Harmonic Hammer Exclusive jsem mírně řečeno rozmrzelý. Co mne štve je zjištění, že HH-Exclusive dokázali pánové z GMG Power posunout zvukově dál než byla dosavadní vlajková loď HH-3000P. Čekal jsem spíše estetické změny, ale zlepšení se koná v celém zvukovém pásmu, první co jsem zaregistroval byly basy, to na sebe upozornilo jako první. Vše se ještě více zpřesnilo a bass má jasné kontury, nádherný je v tomto směru např. klavír nebo bicí. Další aspekt je zjemnění výšek, činely jsou sametové, zvuk se zjemnil a zmizelo z činelů takové to syntetické tsss, tsss a je tam slyšet sametové ševelení metličkou po činelu nebo jasné cinknutí paličkou. Celkový zvukový rozdíl mezi HH-3000P a HH-Exclusive není propastný, ale je jasně slyšitelný. Přirovnal bych to k tomu jako když jsem měl doma X-Blocker, který je vynikající, ale po přepnutí Harmonic Hammer 3000P bylo rozhodnuto. Nevím co na to má větší vliv, jestli přidání dvou stupňů filtrace (nyní celkově 10 stupňová filtrace) nebo osazení super kvalitními konektory Furutech NCF? Možná kombinace obojího, navíc jsou tam ještě nějaké úpravy v elektronice, které nechce výrobce zveřejňovat. Navíc potěší decentně bílé podsvícený měřák napětí na čelním panelu, který při opačné fázi změní barvu na červenou (dle prospektu na oranžovou) a nový čelní panel. Jsou to sice estetické změny, které nemají vliv na zvuk, ale oko potěší.
Hraje to prostě lépe než HH-3000P a nutí mne to přemýšlet nad řešením této situace.
.
http://www.gmgpower.cz/cz/
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: GMG Power Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od jirie »

Nebuď smutný. Jistě to má řešení. Kdyby člověk čekal až na to definitivní řešení, asi by vůbec nemohl poslouchat.
Určitě to neskončí v kontejneru na elektroodpad ~x(
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: GMG Power Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od tujatuja »

Je evidentní, že cílem výrobce je docílit lepšího zvuku, než je zvuk živého orchestru.

Vrcholného cíle bude dosaženo v momentě, kdy vám spadne brada a už ji nikdy nenajdete..........
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: GMG Power Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od fox »

Tak co. Prodáš za polovinu a koupíš nový.
A za rok znovu.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
kychtax

Re: GMG Power Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od kychtax »

takže to hraje "analogově"?
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: GMG Power Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od YamahaMan »

fox píše: 21 úno 2021 09:44 Tak co. Prodáš za polovinu a koupíš nový.
A za rok znovu.
:thumbup:
Ak máš toľko zvyšných peňazí.
To je tá špirála do ktorej sa dostane každý, kto to so zvukom myslí vážne.
Za tri roky mám tretí gramec a tretie bedne. Toto je už ale iná cenová kategória aby to človek po roku točil s polovičnou stratou /v tomto pripade skoro 100 percentnou/... ~x(
No, babo raď!
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: GMG Power Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od tujatuja »

Já držím výrobci všechny své palce při překonávání zvukových i finančních bariér!!!!! :thumbup:
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: GMG Power Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od blesk666 »

Neviemako v tomto pripade, ale povazujem za seriozne, ked vyrobca takychto drahych komponenrov ponuka moznost upgrade starsej verzie na novsiu. Resp nizssej na vyssiu. Samozrejme doplatku nemozu byt menej vyhodne ako predaj/kupa
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
T.Hresil
Příspěvky: 38
Registrován: 30 črc 2011 20:02

Re: GMG Power Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od T.Hresil »

blesk666 píše: 21 úno 2021 14:15 moznost upgrade starsej verzie na novsiu.
Ale to už se tu přece řešilo před pár týdny... :thumbup:
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: GMG Power Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od blesk666 »

ano je to v uvodnom prispevku. Zmienujem to vsak na podnet clena Mark Levinson - neviem ci uz upgrade na Exclusive u vyrobcu preveroval a ci to splna podmienku vybodnosti v porovnani predaj/kupa.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: GMG Power Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od Frogyman »

Ano, jde a je to rozhodně levnější řešení, než prodat/koupit. A cenově odpovídá cca rozdílu mezi verzemi...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: GMG Power Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od blesk666 »

tak potom super
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od Mark Levinson »

blesk666 píše: 21 úno 2021 15:08 ano je to v uvodnom prispevku. Zmienujem to vsak na podnet clena Mark Levinson - neviem ci uz upgrade na Exclusive u vyrobcu preveroval a ci to splna podmienku vybodnosti v porovnani predaj/kupa.
Ano, je to jak píše Saša, upgrade je možný a cena v podstatě odpovídá rozdílu v ceně obou výrobků. S výrobcem jsme již domluveni na provedení upgrade, už se nemohu dočkat.
Pokud by chtěl někdo podrobnější informace, tak mi napište SZ.
Mark Levinson
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: GMG Power - Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od valderon »

Po pár dnech poslechu Exclusive můžu pouze smeknout před Mark Levinson, protože ten zvukový rozdíl /posun popsal dokonale. Když to teď čtu znovu , je to opravdu přesné. Ještě bych dodal, že se roztáhl levo pravý prostor, zlepšila separace. Nástup a doznivani cinelu je úžasný, stejně tak reálnost barev. Přesnost, síla a údernost basu je taky ještě lepší. Dost se v jiném vlákně probírala dynamika. Nerozumím tomu. Vážně. Ikdyž hrají nahlas až se bojím o repro, je to dynamické až děsivě. Ano, byl u mě i zabiny007, může to potvrdit. Např. skladba The Firebird - Igor Stravinskij, nahrávka od STS nás dokonale zatloukla až do zdi. Měl jsem vždy až strach to pustit, jakože jsme ji hráli několikrát. A kanóny od Tchaikovsky- 1812 Sacd? Když to dohrálo, byl jsem opravdu spocený. A takto bych mohl pokračovat. Prostě, kdo tento filtr má, ví, že dynamiku filtr nebere. Kdo ho nemá, ať si to vyzkouší, někde poslechne. To je jediná možnost. Jsem naprosto spokojený s posunem zvuku u Exclusive a upgrade nelituji. Dokonce ho s čistým svědomím můžu doporučit.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power - Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od Yngwie »

Takže jsi udělal upgrade z normální verze na exkluzivní?:) ...
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: GMG Power - Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od valderon »

Ano, měl jsem verzi "normálni" a teď mám Exclusive.
Ještě k ceně... Taková moje úvaha....
Že to není levné, víme všichni. Ona kvalita stojí vždy více. Ale vidím výhodnost této investice právě u filtru, protože se dostaví zlepšení do celé sestavy. Abych to nějak vyjádřil. Změna s verzí Exclusive je na úrovni rozdílu základního a špičkového síťového kabelu. Za takový rozdíl se v dnešní době prostě platí. A tato změna se teď projevila ne v jednom přístroji, ale v šesti. A v tomto úhlu pohledu to vlastně drahé není, ikdyž si uvědomuji, že je to samozřejmě relativní.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power - Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od Mark Levinson »

Yngwie píše: 26 dub 2021 09:28 Takže jsi udělal upgrade z normální verze na exkluzivní?:) ...
Ano, i já už to mám doma na stálo a jsem velmi spokojen podobně jako Valderon. Nemá smysl tady slovně popisovat zvukový přínos, lépe je to slyšet na vlastní slechy, Petře jsi zván na poslech.
Valderonovi musím poděkovat za vyseknutou poklonu :thumbup:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power - Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od Yngwie »

vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power - Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od vitek »

Po vyzkoušení verze Exclusive nebylo pochyb že do upgradu půjdu, spíš šlo o to kdy. Takže už je to doma. Veškerá pozitiva a očekávání se naplnila a aby to bylo podle mých představ, tak jsem upgradoval i zásuvku a kabel. Zásuvka mne trošku potrápila, bo mi vypadlo kus zdi...


IMG_0899.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: GMG Power - Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od Jiri »

Vítku
Gratuluji. :clap: Jaký používáš nový napájecí kabel k Hammeru Exclusive?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power - Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od vitek »

Jiri píše: 01 srp 2021 13:19 Vítku
Gratuluji. :clap: Jaký používáš nový napájecí kabel k Hammeru Exclusive?
Je na obrázku Furutech NanoFlux NCF - nějak mi "pasují" nejlíp spolu s PowerFluxama NCF...
a děkuji.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power - Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od Mark Levinson »

Nová recenze na Hifi-Voice z ledna letošního roku:
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... -exclusive
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power - Harmonic Hammer Exclusive

Příspěvek od Mark Levinson »

Už delší dobu přemýšlím o tom, že zde napíšu dotaz na provozovatele GMG Power - Harmonic Hammer Exclusive u jakého napájecího kabelu jste po testech a s odstupem času nakonec skončili? Má někdo zkušenost i se Siltech Ruby Mountain II.?
Mark Levinson
Odpovědět