10Mk

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

Mark Levinson píše: 25 led 2023 07:55 Tomu říkám zápal pro tento koníček, chce se zvolat bravo. Ten časosběr je perfektní :thumbup:
Ani jsem nepostřehl přechod na ty Spendory, mohl by jsi popsat rozdíl?
no rozdíl je obrovský jsou to malé kompaktní sloupky které klamou tělem vždy jsem si myslel že je potřeba mít doma třípásmo bohužel opak je pravdou prostě za mě přesnější bas a jeho opravdu dost ačkoliv jsem se tomu sám divil
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

dokonce pro někoho dost nepochopitélný i můj přechod s classe na atoll
atoll je opravdu příjemný neagresivní zesilovač který mi sedí i v podáni ze spendory
jelikož mám raději jemnější respektive tižší poslech tak mě má výsledna sestava opravdu baví
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: 10Mk

Příspěvek od terahera »

10Mk píše: 25 led 2023 07:37
terahera píše: 24 led 2023 19:56 Líbí se mi počin Pavla NA v tomhle vlákně,to je fakt super,jak to člověk takhle vidí naráz :thumbup:
Jinak Máro super :thumbup:
Maro od tebe si reakce vážím nejvíc protože to sám dobře víš že bez tvých zkušeností a rad bych byl domyslete si všichni asi kde :lol:
Jsem rád,že jsi spokojen a mé chabé zkušenosti k tomu přispěly :angel: Ono jedna věc je někomu předat zkušenost a druhá věc je,jak se sní daný člověk popere.Dodnes si pamatuji,jak jsem jednomu bývalému členovi pújčil napájecí kabel,on byl ze zvuku úplně nadšen se slovy,že jej musí mít.Tak jsem mu popsal,co je to za metráž,jaké dutinky,stínění,oplet,koncovky.....No on si to vyložil po svém sochifi smýšlení s tím,že dutinky jsou zbytečné,stínění je drahé a nemůže mít vliv,koncovky přeci stačí čajna za 8dolarú....no v podstatě složil jiný kabel.No a samozřejmě pak přišel výsledek a to,že to stojí za prd,že kabely nemají vliv a kdo to slyší,je pacient
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

Jsem rád,že jsi spokojen a mé chabé zkušenosti k tomu přispěly :angel: Ono jedna věc je někomu předat zkušenost a druhá věc je,jak se sní daný člověk popere.Dodnes si pamatuji,jak jsem jednomu bývalému členovi pújčil napájecí kabel,on byl ze zvuku úplně nadšen se slovy,že jej musí mít.Tak jsem mu popsal,co je to za metráž,jaké dutinky,stínění,oplet,koncovky.....No on si to vyložil po svém sochifi smýšlení s tím,že dutinky jsou zbytečné,stínění je drahé a nemůže mít vliv,koncovky přeci stačí čajna za 8dolarú....no v podstatě složil jiný kabel.No a samozřejmě pak přišel výsledek a to,že to stojí za prd,že kabely nemají vliv a kdo to slyší,je pacient
[/quote]

No když jsem začínal což není zase tak dávno tak jsem měl taky určité pochybnosti ohledně všeho
Bohužel čas ukáže vždy své
Nevěřil jsem dokud jsem neslyšel ale nezpochybňoval jsem nikdy žádnou radu od kohokoliv vždy jsem si s toho něco vzal a tak si myslím že by to mělo fungovat
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

po roce pár menších úprav
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

Obrázek
Naposledy upravil(a) 10Mk dne 19 led 2024 19:11, celkem upraveno 1 x.
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

Obrázek
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

vše je samozřejmě diy
za mě obrovský přínos
ještě musím vymyslet světla provizorně je tam jen objímka
no a teď už jen boční stěny
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
rimidalv
Příspěvky: 15
Registrován: 01 led 2023 09:34

Re: 10Mk

Příspěvek od rimidalv »

:clap:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: 10Mk

Příspěvek od jirie »

Nádhera!
Ty světla bych nepodceňoval.
Sice nebudou mít vliv na zvuk, ale rozptýlené světlo navodí příjemnou intimní a uvolněnou atmosféru :angel:
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

To je pravda já osobně tedy používám při poslechu jen lampičky u gramofonů
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: 10Mk

Příspěvek od blesk666 »

Pekne to mas
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Janik
Příspěvky: 1655
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: 10Mk

Příspěvek od Janik »

Mas to velmi pekne. Uzivaj.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2562
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: 10Mk

Příspěvek od PavelDosko »

prima chlape
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: 10Mk

Příspěvek od MANA »

Ahoj 10Mk,
gratuluji k posunu v oblasti akustiky, která jak píšeš přináší veliký přínos a tvoří základ dospělého HI-FI. Oceňuji odvahu DIY řešení. Vypadá to opravdu dobře :thumbup: . Strop je hoooodně důležitý. Osobně ho ještě nemám dotažený a čekají mě nějaké dodělávky, ale nechávám to prozatím dozrát - jako víno :-). Snažím se o akustiku s minimem absorpčních prvků ve stylu klasických panelů - tyto nahrazuji knížkami, které se dají nejen difuzně rozložit, ale také podle množství poměrně účinně tlumí.
Měj se fajn a spokojený poslech
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

Děkuji užívám si to
projev je parádní pevnější čitelnější
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

MANA píše: 19 led 2024 20:37 Ahoj 10Mk,
gratuluji k posunu v oblasti akustiky, která jak píšeš přináší veliký přínos a tvoří základ dospělého HI-FI. Oceňuji odvahu DIY řešení. Vypadá to opravdu dobře :thumbup: . Strop je hoooodně důležitý. Osobně ho ještě nemám dotažený a čekají mě nějaké dodělávky, ale nechávám to prozatím dozrát - jako víno :-). Snažím se o akustiku s minimem absorpčních prvků ve stylu klasických panelů - tyto nahrazuji knížkami, které se dají nejen difuzně rozložit, ale také podle množství poměrně účinně tlumí.
Měj se fajn a spokojený poslech
MaNa
No já právě potřeboval absorbéry jelikož můj prostor je neošetřitelný za poslechovým místem
Mám otevřený prostor řešení je jen závěs to stejné mě čeká symetrický po obou bočních stěnách jinak ty panely jsou 60x60x10cm středové jsou řezané pod úhlem výplň je vata Isover uni 80mm ještě musím podotknout že jsem vyrobil i basové pasti jsou vidět na obrázku za reproduktory
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
Fidji99
Příspěvky: 858
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: 10Mk

Příspěvek od Fidji99 »

Vyzera to super profesionalne, gratulujem, vzdy som zavidel ludom co su sikovni, ja som uplna lama co sa tyka tohto.
Ta predna stena je vlemi pekna, vyzera to velmi podobne ako novinka od GIK. :thumbup:

Neviem, ci je to realne mozne, ale asi najvacsi blok je ten stolik. Taka krasna miestnost si nezasluzi, aby si tam nechal taky zdroj problemov.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

Děkuji moc
Stolek při poslechu dávám za sedačku bohužel na fotce to je se stolkem no
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4227
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: 10Mk

Příspěvek od Mark Levinson »

Díky za fotky, vypadá to moc dobře. Co by mnozí dali za takto symetricky ustavené a akusticky ošetřené poslechové místo. On ten stolík dělá nějaké akustické odrazy a je to na zvuku znát (mám věřeno měřením u mne), ale je třeba někam postavit hrnek s kávou, že? Já jsem to vyřešil lehkým, malým stolíkem z Ikea, který dobře poslouží na malé občerstvení, ale dá se lehce dát bokem, aby nevadil, ale nevím jestli to máš samostatnou poslechovku nebo obývák?
Mark Levinson
slayers
Příspěvky: 590
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: 10Mk

Příspěvek od slayers »

Moc pěkný to máš.
Co jsi dal za ty laťky za izolaci?
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

Mark Levinson píše: 20 led 2024 15:48 Díky za fotky, vypadá to moc dobře. Co by mnozí dali za takto symetricky ustavené a akusticky ošetřené poslechové místo. On ten stolík dělá nějaké akustické odrazy a je to na zvuku znát (mám věřeno měřením u mne), ale je třeba někam postavit hrnek s kávou, že? Já jsem to vyřešil lehkým, malým stolíkem z Ikea, který dobře poslouží na malé občerstvení, ale dá se lehce dát bokem, aby nevadil, ale nevím jestli to máš samostatnou poslechovku nebo obývák?
Mám to právě obývací pokoj tak musím své kroky v úpravách akustiky pomalinku pouštět před drahou polovičkou ven
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

slayers píše: 20 led 2024 17:24 Moc pěkný to máš.
Co jsi dal za ty laťky za izolaci?
Tak popis celé stavby těch absorbčních panelů
Latě jsou 20x100mm smrk
Vnitřek je vyplněn vatou Isover uni 80mm
Pak je použita netkaná textilie do které je vata zabalená
Pohledové síťky jsou na rámečku ze smrkového dřeva 20x30mm jako látka je použita čalounická mezi síťkou a vatou je 20mm mezera
Celková velikost jednotlivých panelů je 60x60x10cm u těch prostředních které jsou řezané pod úhlem od kraje 5cm u středového se potkávají přesně ve středu tj.10cm je to počítané včetně té 15cm mezery mezi jednotlivými panely
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
Ramones
Příspěvky: 585
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: 10Mk

Příspěvek od Ramones »

Mark Levinson píše: 20 led 2024 15:48 Díky za fotky, vypadá to moc dobře. Co by mnozí dali za takto symetricky ustavené a akusticky ošetřené poslechové místo. On ten stolík dělá nějaké akustické odrazy a je to na zvuku znát (mám věřeno měřením u mne), ale je třeba někam postavit hrnek s kávou, že? Já jsem to vyřešil lehkým, malým stolíkem z Ikea, který dobře poslouží na malé občerstvení, ale dá se lehce dát bokem, aby nevadil, ale nevím jestli to máš samostatnou poslechovku nebo obývák?
Hrnek s kavou musi byt zasadne ouskem k bedne, aby nedochazelo k difrakcim pri obtekani zvuku kolem telesa hrnku. Navic, dle teploty napoje se da do určité miry redukovat zvuk aby nebyl příliš chladny, analyticky nebo naopak příliš teply, loudness..... Lepšího a vyváženejsiho projevu lze dosahnout se dvěma hrnky (neco jako Bi-hrnek).
Vice k problematice volne k dohledani na vebu nebo do SZ.
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

slayers píše: 20 led 2024 17:24 Moc pěkný to máš.
Co jsi dal za ty laťky za izolaci?
Děkuji za pochvalu které si konkrétně od tebe vážím
Hodně jsi mě osobně inspiroval ve svém vlákně co se týče barevného sladění
Dřevo
Ořech
Šedá
Černá
Bílá
Moc se mě to s tvých fotografií které jsi sdílel líbilo děkuji ti za inspiraci
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

Ramones píše: 20 led 2024 17:49
Mark Levinson píše: 20 led 2024 15:48 Díky za fotky, vypadá to moc dobře. Co by mnozí dali za takto symetricky ustavené a akusticky ošetřené poslechové místo. On ten stolík dělá nějaké akustické odrazy a je to na zvuku znát (mám věřeno měřením u mne), ale je třeba někam postavit hrnek s kávou, že? Já jsem to vyřešil lehkým, malým stolíkem z Ikea, který dobře poslouží na malé občerstvení, ale dá se lehce dát bokem, aby nevadil, ale nevím jestli to máš samostatnou poslechovku nebo obývák?
Hrnek s kavou musi byt zasadne ouskem k bedne, aby nedochazelo k difrakcim pri obtekani zvuku kolem telesa hrnku. Navic, dle teploty napoje se da do určité miry redukovat zvuk aby nebyl příliš chladny, analyticky nebo naopak příliš teply, loudness..... Lepšího a vyváženejsiho projevu lze dosahnout se dvěma hrnky (neco jako Bi-hrnek).
Vice k problematice volne k dohledani na vebu nebo do SZ.
Zajímavé
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4227
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: 10Mk

Příspěvek od Mark Levinson »

10Mk píše: 20 led 2024 17:31
Mark Levinson píše: 20 led 2024 15:48 Díky za fotky, vypadá to moc dobře. Co by mnozí dali za takto symetricky ustavené a akusticky ošetřené poslechové místo. On ten stolík dělá nějaké akustické odrazy a je to na zvuku znát (mám věřeno měřením u mne), ale je třeba někam postavit hrnek s kávou, že? Já jsem to vyřešil lehkým, malým stolíkem z Ikea, který dobře poslouží na malé občerstvení, ale dá se lehce dát bokem, aby nevadil, ale nevím jestli to máš samostatnou poslechovku nebo obývák?
Mám to právě obývací pokoj tak musím své kroky v úpravách akustiky pomalinku pouštět před drahou polovičkou ven
Tak to máš zlatou manželku, protože už tak asi udělala plno ústupků. Je jasné, že v tomto případě tam nějaký stolík musí být pro případné návštěvy, ale i tak je to fakt pěkně provedeno a musí to dělat radost z poslechu.
Mark Levinson
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

Ještě uvedu nějaký pocit který po pár dnech testování u na poslouchané hudby vnímám
Došlo si myslím a vnímám to tak že celkový efekt je ve stereo podání které je díky absorbci přesnější čitelnější
Jinak mé další úpravy povedou následně ošetření bočních stěn které u mě konkrétně budou závěs jelikož první odrazový bod na jedné straně je radiátor pod oknem tudíž nejde nic jiného vymyslet za závěs plánují na stěnu udělat difúzní prvek vše symetrický po obou stranách ještě bych chtěl do budoucna postavit mobilní difuzor který při poslechu bude umístěn za mnou kde jak už jsem zmínil mám závěs jelikož mám otevřený prostor ve kterém nejde nic víc vymyslet
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

Mark Levinson píše: 20 led 2024 18:05
10Mk píše: 20 led 2024 17:31
Mark Levinson píše: 20 led 2024 15:48 Díky za fotky, vypadá to moc dobře. Co by mnozí dali za takto symetricky ustavené a akusticky ošetřené poslechové místo. On ten stolík dělá nějaké akustické odrazy a je to na zvuku znát (mám věřeno měřením u mne), ale je třeba někam postavit hrnek s kávou, že? Já jsem to vyřešil lehkým, malým stolíkem z Ikea, který dobře poslouží na malé občerstvení, ale dá se lehce dát bokem, aby nevadil, ale nevím jestli to máš samostatnou poslechovku nebo obývák?
Mám to právě obývací pokoj tak musím své kroky v úpravách akustiky pomalinku pouštět před drahou polovičkou ven
Tak to máš zlatou manželku, protože už tak asi udělala plno ústupků. Je jasné, že v tomto případě tam nějaký stolík musí být pro případné návštěvy, ale i tak je to fakt pěkně provedeno a musí to dělat radost z poslechu.
Jak už to tak bývá původně ne jak to bude vypadat až je to hotový tak Hmm super pěkný designový doplněk asi tak to mám já
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: 10Mk

Příspěvek od Maxpower »

Mohu se zeptat proč nenecháš otevřený prostor? Aby ti difuzor hned za uchem nerozbil zvuk..
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

Maxpower píše: 21 led 2024 20:45 Mohu se zeptat proč nenecháš otevřený prostor? Aby ti difuzor hned za uchem nerozbil zvuk..
Chci to jen vyzkoušet jestli bude přínosem nebo ne
Jinak já za sebou nebo tedy za sedací soupravou ještě cca 120cm prostor k závěsu kde vlastně jakoby končí místnost tudíž můžu s difuzorem manipulovat
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: 10Mk

Příspěvek od Maxpower »

:thumbup:
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Fidji99
Příspěvky: 858
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: 10Mk

Příspěvek od Fidji99 »

10Mk píše: 20 led 2024 18:10 Ještě uvedu nějaký pocit který po pár dnech testování u na poslouchané hudby vnímám
Došlo si myslím a vnímám to tak že celkový efekt je ve stereo podání které je díky absorbci přesnější čitelnější
Jinak mé další úpravy povedou následně ošetření bočních stěn které u mě konkrétně budou závěs jelikož první odrazový bod na jedné straně je radiátor pod oknem tudíž nejde nic jiného vymyslet za závěs plánují na stěnu udělat difúzní prvek vše symetrický po obou stranách ještě bych chtěl do budoucna postavit mobilní difuzor který při poslechu bude umístěn za mnou kde jak už jsem zmínil mám závěs jelikož mám otevřený prostor ve kterém nejde nic víc vymyslet
Na zavesy pozor - to casto pokazi viac ako tvrdy odraz. Je tam nepredivtalne spravanie a hlavne to absorbuje skutocne len vysky, cize sa ti zmeni tonalita. A za seba by som dal skor lahku absorpciu, alebo teda kombinovat absorpciu s difuziou, napr lahko naplnenym cilyndrickym difuzerom.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4227
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: 10Mk

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Na žádost 10Mk byly irelevantní příspěvky na téma "Tonalita zvuku" přesunuty do sekce Akustika poslechového prostoru.
Mark Levinson
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

Mark Levinson píše: 23 led 2024 09:39 (Edit by ML)
Na žádost 10Mk byly irelevantní příspěvky na téma "Tonalita zvuku" přesunuty do sekce Akustika poslechového prostoru.
Děkuji
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: 10Mk

Příspěvek od zappa »

Dnes jsem slyšel Atoll zesilovač a nehrálo to vůbec špatně. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

zappa píše: 23 led 2024 20:08 Dnes jsem slyšel Atoll zesilovač a nehrálo to vůbec špatně. :thumbup:
Mě se osobně líbí jeho charakter za dané peníze opravdu i dle dohledatelných recenzí skvěle hrající kousek nechtěl jsem se rozepisovat o něm myslel jsem že nikoho by zde nenadchla střední třída ale opravdu umí hrát muzikálně zábavně hodně mi připomíná zesilovače ve stejné kategorii od výrobce Cyrus taky skvěle hrající kousky
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: 10Mk

Příspěvek od 10Mk »

Asi pro mnohé blbost ale včera jsem osadil Technics sl 1200mk2 přenoskou audiotechnica atn95ex a byl jsem mile překvapen jak tak levná přenoska dokáže zahrát
Obrázek
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
Odpovědět