Napájecí kabel Harmonix X-DC2

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Napájecí kabel Harmonix X-DC2

Příspěvek od Steve »

Sice jsem to napsal už na vedlejším fóru, ale kdo nečetl, tak to má ještě tady:
Tak dneska konečně dorazil dlouho očekávaný Harmonix X-DC2 poté, co mi ho pan celník 10 dní "proclíval". Bylo by zajímavé, kdy by kabel asi tak došel nebýt mé trojnásobné urgence na celnici. Ale k věci. Kabel už je doma a to je hlavní a dokonce je už zapojen v sestavě a hraje, tak aspoň v krátkosti pár prvních dojmů. Harmonix je připojen k CD/SACD přehrávači Pioneer D9 a nahradil dlouho používaný výborný Van den Hul Mainstream Hybrid (Genie Mains). Kdybych to měl říct jednoduše a stručně, tak po chvíli poslechu bylo jasné, že nastala komplexní změna zvuku směrem k lepšímu, asi jako kdybych vyměnil přehrávač za nějaký mnohem dražší, "referenční kousek" nebo jako bych poslouchal jiné nahrávky, jiné nosiče.Zvuk se tak zkultivoval, že některá CD se zvukově posunula pocitově ke zvuku SACD. Je průhledný a dynamický, přitom velmi muzikální a vtáhne vás nemilosrdně do dění na scéně.Čím déle a pozorněji posloucháte, tím více rozdílů si uvědomujete. Podrobněji ke zvuku - na Harmonixu si nejprve všimnete změny na basech, bas je přesnější, prokreslený a úderný, přitom není těžký, je vzdušný a velmi příjemný. Pak si všimnete, že zvuk je více uvolněný a neskutečně přirozený, osvobozený, a je všude. Kolem nástrojů je více "vzduchu", z prostoru některých nahrávek mám dojem, jako by se do pokoje ani nevešly. Na Pink Floyd The Wall jsem si všiml hned změny zvuku bicích - nenapadá mě výstižnější slovo než HEBKÝ. Větších rozdílů mezi kabely si všímám právě teď na obyčejných nahrávkách, než na těch špičkových. Že se "DĚJÍ VĚCI", si znovu uvědomuji při poslechu Dire Straits I (remaster 1996). Tohle CD mělo s Mainstreamem sice čistý, ale přece jen takový sušší a mírně drsnější, ostřejší, sevřenější zvuk. Zase od prvních taktů mám pocit, že poslouchám nějaký referenční CD přehrávač a když se ozval zpěv Marka Knopflera teď, tak mi skoro spadla brada. :shock: Neuvěřitelně přirozený a autentický vokál, plný a měkký, a hlavně prostě jiný. Na Water of Love jsem měl opravdu silný pocit, že zpěvák stojí pár metrů přede mnou, živý, z masa a kostí. Neuvěřitelné. Pak jsem si dal Annu Marii Jopek a její hlas zní velmi étericky, oduševněle a přitom má eleganci a půvab. Prostě kouzelně. Tak to jsou mé první dojmy z kabelu Harmonix X-DC2. Podle mě se za cenu 300USD jedná o vynikající investici,které nemůžete litovat. Zajímalo by mě, jak stejnou změnu kabelu vnímal kolega zappadaddy.
PS: Celnice na nás připravila zřejmě nové šméčko. Při nákupu tohoto kabelu jsem dostal obsílku z celnice, jejíž součástí byla Plná moc pro Českou poštu, kterou jsem musel vyplnit a tímto Českou poštu zmocnit k zastupování mé osoby v celním řízení. Vrtalo mi hlavou, co je za tím, protože nikdy mi nic takového nepřišlo, a nakupoval jsem z ciziny už mockrát. Už to vím. Pošťák chtěl poštovné 616,- Kč. Že by za to "zastupování v celním řízení?" Asi.
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Napájecí kabel Harmonix X-DC2

Příspěvek od Steve »

To Guliver: Kabel je originál, vyrobený v Japonsku, v original balení. Konektory Furutech rhodium. Kupoval jsem s US vidlicí, tu jsem vyměnil. :thumbup:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Napájecí kabel Harmonix X-DC2

Příspěvek od Guliver »

Si ma nepochopil, nehovoril som o tvojom kuse, ale obecne. Pýtal som sa, ak je na Ebay dodavateľ z HK či môže ísť o fejk...
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Napájecí kabel Harmonix X-DC2

Příspěvek od Steve »

To Guliver: To ja neviem, či može u niektorého prodejca z HK ísť aj o fake. Ja som kupoval z HK, a je to originál Made in Japan. :thumbup:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Napájecí kabel Harmonix X-DC2

Příspěvek od Mark Levinson »

Steve píše:To Guliver: Kabel je originál, vyrobený v Japonsku, v original balení. Konektory Furutech rhodium. Kupoval jsem s US vidlicí, tu jsem vyměnil. :thumbup:
Konektory Furutech používá spousta firem, jsou zárukou kvality, tak proč si komplikovat život vývojem něčeho co už je dokonalé :thumbup:. I značka Reimyo používá kabeláž Harmonix, asi ví proč.
Fotka je z letošní výstavy ve Varšavě.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Napájecí kabel Harmonix X-DC2

Příspěvek od Mark Levinson »

Mám jeden dotaz ohledně kabelu Harmonix X-DC2, jedná se o kabel čistě z mědi? Pokud ano, tak jakou čistotu má použitá měď?
Mark Levinson
Carlos
Příspěvky: 9
Registrován: 17 kvě 2012 16:50

Re: Napájecí kabel Harmonix X-DC2

Příspěvek od Carlos »

Na doporučení jsem si jej taky sehnal. Připojen ke koncovému stupni zesilovače Classé CA-201 vykouzlil neuvěřitelné detaily a prostor, pevné basy, krystalicky čisté výšky a něco, co mě zase přimělo si sednou, udělat si čas a poslouchat svoji oblíbenou hudbu. Přiznám se, že jsem tomu nikdy moc nevěřil, že by mohl mít napájecí kabel takový vliv na reprodukci hudby. Vždy jsem to přisuzoval kvalitním komponentům, signálovým či repro kabelům a taky kvalitě nahrávky. To vše propojeno s napájecím kabelem Harmonix X-DC2 vytvořilo z mé stařičké hifi sestavy neoposlouchanou kombinaci. Nahrávky plné prostoru, jako když do nich přidáte Reverb, vynikající stereobáze, plno hudby a detailů kterých jsem si dříve nevšiml. Čím kvalitnější nahrávka, tím větší radost z poslechu. A tak to má být. Kabel je drahý, ale hodně dobrý.
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Napájecí kabel Harmonix X-DC2

Příspěvek od Steve »

Bravo Carlos :thumbup: Jenom zírám, že kabel slyšitelně podává takový excelentní výkon i na koncáku. :shock: Ach jo, to zas bude peněz! :lol:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Napájecí kabel Harmonix X-DC2

Příspěvek od Mirek »

[img]Harmonix%20je%20připojen%20k%20CD/SACD%20přehrávači%20Pioneer%20D9%20a%20nahradil%20dlouho%20používaný%20výborný%20Van%20den%20Hul%20Mainstream%20Hybrid%20(Genie%20Mains)[/img]

Věřím, že to byl opravdu zvukový skok a při poslechu pohlazení na duši, protože výše uvedený kabel (předpokládám, že se jednalo o kabel z metráže s levnými koncovkami, která se před nějakým časem hojně prodával), byl taková reklamní bublina, kterou zosnoval na foru jistý pán, který je vyráběl ;). Jeho zvuk je dost ostrý a drsný a prostor značně omezený (měl jsem možnost si jej půjčit od jednoho majitele a otestovat), některá CD se přes něj bez újmy na zdraví nedala poslouchat. Nicméně na zapatlaně nebo bučivě hrajících sestavách svými nedostatky může na první pohled přospět. Je to, ale jak zní staré české přísloví léčení čerta ďáblem. Zajímalo by mne, jak by reagoval při výměně těchto kabelů některý z kabelobijců....asi by stejně řekl, že to hraje stejně. Gratuluji vám oběma k výbornému kabelu.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Napájecí kabel Harmonix X-DC2

Příspěvek od Mirek »

Harmonix je připojen k CD/SACD přehrávači Pioneer D9 a nahradil dlouho používaný výborný Van den Hul Mainstream Hybrid (Genie Mains)
Nějak jsem se příhlídl, tohle tam mělo být vložené :oops:
Odpovědět