Neohighend

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Neohighend

Příspěvek od Janik »

Vcera som mal moznost sa stretnut s majitelom Neohighend a omakat si vsetko z ich portfolia hifi stolikov. Neskutocne! Preciznost, poriadok, vizia! Klobuk dole pred Stefanom je to inspirativny clovek. Doviezol som si domov 2 x Tripod s matnym dyhovanym povrchom. Som velmi zvedavy ci sa to prejavy na zvuku.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Neohighend

Příspěvek od Janik »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Neohighend

Příspěvek od Janik »

Po dlhom porovnaní ide gramec zo steny na NEO tripod.

Zopár foto:

Obrázek
Obrázek
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
bali858

Re: Neohighend

Příspěvek od bali858 »

Hezké to máš.
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Neohighend

Příspěvek od Janik »

bali858 píše: 18 kvě 2021 16:21 Hezké to máš.
Dikes!
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Neohighend

Příspěvek od whisp »

Haha ja mam presne ten isty ale quatron aj s tou istou dyhou. Je to precizny vyrobok. :thumbup:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Neohighend

Příspěvek od terahera »

Janik píše: 18 kvě 2021 15:14 Po dlhom porovnaní ide gramec zo steny na NEO tripod.
Trochu více by jsi to prosím nemohl rozvést,v čem je stěna horší,v čem je rack lepší atd :angel:
Jinak výrobky NEO vypadají skvěle :thumbup:
Pamatuji si na výstavu v Praze,myslím rok 2017,kdy NEO mělo i repro,pouštěli to s gramcem tenkrát a podle mě to byl jeden z nejlepších zvuků výstavy,i jsem to tehdá psal zde na fóru,jediné,co je tehdá v mých uších přehrálo,byly Oceanway se železem Agostino,ale to byla úplně jiná cenová :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Neohighend

Příspěvek od jupol »

Tiež mám doma NEO stojan a tak isto ho musím pochváliť, po premiestnení prístrojov na stojan sa zvuk zlepšil... :thumbup:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Quentin

Re: Neohighend

Příspěvek od Quentin »

whisp píše: 18 kvě 2021 19:52 Haha ja mam presne ten isty ale quatron aj s tou istou dyhou. Je to precizny vyrobok. :thumbup:
...to je "ořech"? (také přemýšlím nad quatronem :thumbup: )
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Neohighend

Příspěvek od Janik »

terahera píše: 18 kvě 2021 22:34
Janik píše: 18 kvě 2021 15:14 Po dlhom porovnaní ide gramec zo steny na NEO tripod.
Trochu více by jsi to prosím nemohl rozvést,v čem je stěna horší,v čem je rack lepší atd :angel:
Jinak výrobky NEO vypadají skvěle :thumbup:
Pamatuji si na výstavu v Praze,myslím rok 2017,kdy NEO mělo i repro,pouštěli to s gramcem tenkrát a podle mě to byl jeden z nejlepších zvuků výstavy,i jsem to tehdá psal zde na fóru,jediné,co je tehdá v mých uších přehrálo,byly Oceanway se železem Agostino,ale to byla úplně jiná cenová :angel:
Ťažko sa to popisuje. Je to dosť subjektívne. Ale podotkol by som aj to, že project carbon ground it som bral ako súčasť gramofonu. Takže netestoval som to bez toho.

Nie je to o tom, že lepšie výšky, pevnejšie basy, zreteľnejšie stredy atp. Skôr by som to opísal ako istejšie, suverenejsie. Keď som zatvoril oci hudba plynulá prirodzenejšie a plynulejsie alebo pri rýchlejšie hudbe viac do rytmu vacsia zabava... Na stene bol charakter viac technickejsi ako by s mensim efektom na emócie.

Ešte raz napíšem ide čisto o moje subjektívne pocity a určite sa podpisuje pod to aj moje emocne rozpoloženie počas dní keď som to porovnaval. Kazdopadne gramo už ostáva na NEO tripod (matný orech).
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Neohighend

Příspěvek od jupol »

Ja som sa pred 3 rokmi nasťahoval do nového domu a dal som si vyrobiť na mieru ako kuchyňu tak aj iný nábytok a samozrejme aj policovú stenu so skrinkami do mojej posluchárne. No po istom čase som uvidel v predajni stojan NEO, zapáčil sa mi, tak som si lesklý biely Tripod objednal. Po preložení celej aparatúry sa mi zvuk prístrojov javil lepší, ťažko to popísať v čom, myslím, že bol viacej transparentný, analytickejší a presnejší...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
bali858

Re: Neohighend

Příspěvek od bali858 »

Obrázek
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Neohighend

Příspěvek od Dieter Burmester »

Joooo 082ka, ale proc ji neukazat v cele sve krase 😍
Dieter Burmester
bali858

Re: Neohighend

Příspěvek od bali858 »

Je to mazel 😍 Zde je to o racku.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Neohighend

Příspěvek od whisp »

Ano je to orech
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Neohighend

Příspěvek od aretax »

Je to asi orech, ale iba dyha. Materiál bude MDF. V prípade Bali858 to však nie je orech. Predpokladám, že by to mohol byť Makassar, Teak, alebo niečo podobné. Taktiež však iba dyha.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Neohighend

Příspěvek od whisp »

Ano je to dyha
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Neohighend

Příspěvek od Dieter Burmester »

A co tou dyhou výrobce odyhoval? Dřevotřísku, nebo nějaký smrkový masiv?
Dieter Burmester
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Neohighend

Příspěvek od jupol »

Keby si to pozrel na ich webe, tak vieš, že je to MDF...
Vyvážajú ich do mnoho krajín, okrem iných aj Hong-Kongu.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Neohighend

Příspěvek od Janik »

Nie je mdf ako mdf... Ich ma úplne inú hustotu. Ukazoval mi aké materiály skúšali vrátane masívu. Najlepší výsledky co sa tyka odizolovania dosiahli použitím danej mdf.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Neohighend

Příspěvek od Dieter Burmester »

jupol píše: 20 kvě 2021 08:11 Keby si to pozrel na ich webe, tak vieš, že je to MDF...
Vyvážajú ich do mnoho krajín, okrem iných aj Hong-Kongu.
Diky za info :thumbup:
Dieter Burmester
bali858

Re: Neohighend

Příspěvek od bali858 »

Police vydrží az 180kg (neoficiálně)
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Neohighend

Příspěvek od whisp »

Tie police su brutalne tazke v pomere k celkosti. Mam na spodnej 54kg
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Neohighend

Příspěvek od daliborr »

A najednou nevadí výška stolku! =)) To jsou ti Higendisti %-(
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Neohighend

Příspěvek od Janik »

Tak ja ho mam 50cm od zeme takže nemám nejaku vežu pred sebou.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Neohighend

Příspěvek od PGH »

Správný hifista jak pravý nekteří, komponenty musi ležet na zemi. Já nejsem hifista tak je mám ve stolku :thumbup:
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Neohighend

Příspěvek od dvader »

Tvl, to by mě zajímalo, jaké bude správné doporučení, až bude zvládnutá technika levitace… :ymdevil:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Neohighend

Příspěvek od whisp »

daliborr píše: 21 kvě 2021 15:53 A najednou nevadí výška stolku! =)) To jsou ti Higendisti %-(
Si si musel rypnut ze? Vedz ze nie kazdy chce mat komponenty na zemi alebo ma tolko miesta aby to bolo mozne. Ja som napr. chcel aby to aj dobre vyzeralo.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Neohighend

Příspěvek od aretax »

Janik píše: 20 kvě 2021 08:25 Nie je mdf ako mdf... Ich ma úplne inú hustotu. Ukazoval mi aké materiály skúšali vrátane masívu. Najlepší výsledky co sa tyka odizolovania dosiahli použitím danej mdf.
Ale áno, MDF je jednoducho MDF. Malé rozdiely v hustote môžu byť, ale nie zásadné. MDF (ako aj ostatné výrobky) majú zadanú presnú špecifikáciu. Pri jej nedodržaní to je iný výrobok. Ak má ten materiál vyššiu hustotu, tak to nie je MDF, ale HDF.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Neohighend

Příspěvek od Janik »

aretax píše: 22 kvě 2021 05:48
Janik píše: 20 kvě 2021 08:25 Nie je mdf ako mdf... Ich ma úplne inú hustotu. Ukazoval mi aké materiály skúšali vrátane masívu. Najlepší výsledky co sa tyka odizolovania dosiahli použitím danej mdf.
Ale áno, MDF je jednoducho MDF. Malé rozdiely v hustote môžu byť, ale nie zásadné. MDF (ako aj ostatné výrobky) majú zadanú presnú špecifikáciu. Pri jej nedodržaní to je iný výrobok. Ak má ten materiál vyššiu hustotu, tak to nie je MDF, ale HDF.
Hádať sa s tebou nebude. Ale doma som mal od viacerých predajcov mdf a každá sa chovala inak. Keď som robil ozvucnicu vybral som tu, ktorá sa tak nedrobila lepšie sa rezala atď. Hadat sa však nebudem je to tvoj názor.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
ZJ
Příspěvky: 44
Registrován: 22 čer 2011 16:27

Re: Neohighend

Příspěvek od ZJ »

Janik píše: 22 kvě 2021 09:06
aretax píše: 22 kvě 2021 05:48
Janik píše: 20 kvě 2021 08:25 Nie je mdf ako mdf... Ich ma úplne inú hustotu. Ukazoval mi aké materiály skúšali vrátane masívu. Najlepší výsledky co sa tyka odizolovania dosiahli použitím danej mdf.
Ale áno, MDF je jednoducho MDF. Malé rozdiely v hustote môžu byť, ale nie zásadné. MDF (ako aj ostatné výrobky) majú zadanú presnú špecifikáciu. Pri jej nedodržaní to je iný výrobok. Ak má ten materiál vyššiu hustotu, tak to nie je MDF, ale HDF.
Hádať sa s tebou nebude. Ale doma som mal od viacerých predajcov mdf a každá sa chovala inak. Keď som robil ozvucnicu vybral som tu, ktorá sa tak nedrobila lepšie sa rezala atď. Hadat sa však nebudem je to tvoj názor.
Pravdu máte v podstatě oba a jen pro info obecné parametry

Podle hustoty materiálu
150–550 kg/m³ ULDF – ultra lehké vláknité desky
550–650 kg/m³ LDF – lehké vláknité desky
350–800 kg/m³ MDF – polotvrdé (středně zhuštěné) vláknité desky
>800 kg/m³ HDF – vysoce zhuštěné vláknité desky
bali858

Re: Neohighend

Příspěvek od bali858 »

Mám bohužel velmi negativní zkušenost s tímto výrobcem.
Po sedmi měsících od prvního nákupu jsem si objednal třetí kus racku. Po 8 týdnech čekání přišel v téhle dýze, viz foto (ta jebka vlevo) A odpověď výrobce? To je příroda. Nehledě na to že spodní strana je udělaná ze zbytků dýh, což na původních není. Natož výrobce přestal komunikovat

Obrázek
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Neohighend

Příspěvek od aretax »

Nechcem sa zastávať výrobcu, ale každá drevina časom mení farbu vplyvom oxidácie a slnečných lúčov. S orechom mám dosť bohaté skúsenosti. Ak ho máš na priamom svetle, dosť rýchlo stmavne. Veľký vplyv na oxidáciu má aj povrchová úprava. Čím je kvalitnejší vrchný lak, prípadne vosk (myslím tým ochranu pred UV žiarením) , tým dlhšie si zachová pôvodnú farbu. Ale oxidovať bude vždy. Počkaj nejaký čas a myslím, že tie farby sa budú vyrovnávať. V podstate má výrobca pravdu - je to príroda. Druhým faktom je skutočnosť, že je prakticky nemožné s odstupom niekoľkých mesiacov vyrobiť pri použití prírodnej dyhy rovnaký odtieň. Ak by si chcel rovnaký odtieň, musela by byť použitá dyha s toho istého stromu a navyše z tej istej časti, čo je prakticky nedosiahnuteľné pri ich produkcii.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Neohighend

Příspěvek od terahera »

bali858 píše: 18 srp 2021 01:32 Mám bohužel velmi negativní zkušenost s tímto výrobcem.
Po sedmi měsících od prvního nákupu jsem si objednal třetí kus racku. Po 8 týdnech čekání přišel v téhle dýze, viz foto (ta jebka vlevo) A odpověď výrobce? To je příroda. Nehledě na to že spodní strana je udělaná ze zbytků dýh, což na původních není. Natož výrobce přestal komunikovat

Obrázek
Tak to by mě asi šlak trefil :eek: Ovšem jak píše Aretax,u přírodní dýhy bych nepočítal s odstupem času,že bude odstín stejný,proto bych asi neměl odvahu doobjednávat :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Neohighend

Příspěvek od Fidji99 »

Ako priroda prirodou, ale toto je fakt mimo. To ani nevyzera ako rovnaky druh dreva [minimalne to vyzera ako uplne ina konecna uprava] a kazdy normalny vyrobca by to uznal a bez slova vymenil.

To su tie rozdiely medzi skutocnymi profikmi a firmami co sa len tvaria ako high-end. Toto vyzera ako niekto, kto ked dostane objednavku, tak ide nakupit do velkoskladu za 50 euri suroviny. A tie vyhovorky o "odtienoch" - dub, orech, buk - najzakladnejsie dyhy, ktore sa spracovavaju na tony.

A ked viem, ze sa zmenila situacia, tak zakaznika upozronim dopredu, ze som zmenil dodavatela, typ dyhy atd.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Neohighend

Příspěvek od Janik »

Bol som osobne v neohighende a určite sa nejedná o garazovu firmu. Si úplne mimo. Dodávajú racky do celého sveta pre prestížne štúdia...

Inak ta dyha ak bude ten rack na rovnakom mieste ako ten prvý sa úpravy do rovnakeho odtieňa sa zastabilizuje v daných podmienkach. Bude to trvať nejakú dobu nie však tak dlho...
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Neohighend

Příspěvek od Frogyman »

V poslechovce, kde jsou fotky pořízeny, jsem byl. Je bez přímého denního světla a majitelovi Virtuosy v bříze jsou světlounké, jako když zrovna vylezly od Barlety, takže zde žádné zrání časem nehrozí. Za mne je to šlendrián od výrobce a měl by se k tomu postavit.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Neohighend

Příspěvek od terahera »

Je pravda,že v dané poslechovce jsem byl také,takže bych s nějakým dozráváním dýhy vůbec nepočítal :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Neohighend

Příspěvek od PítrsPraha »

Tohle je bohužel jasný šlendrián výrobce. To se může stát, ale měl by se k tomu postavit úplně jinak než výmluvami.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
kychtax

Re: Neohighend

Příspěvek od kychtax »

zkus postavit to světlo zprava. Srovná se to. :lol:
Odpovědět