Elektronkovy predzesilovac k hybridnim monoblokum

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
koudy42

Elektronkovy predzesilovac k hybridnim monoblokum

Příspěvek od koudy42 »

Mate zajimavy tip jaky elektronkovy predzesilovac k hybridnim monoblokum (Vincent SA T100) prosim? Pocitam se second handem a cenovy limit do 1000e. Dalkove ovladani podminkou :).

PS: eventuelne zvazuji neco levnejsi co bude aspon trochu hrat a behem toho radeji dosetrim na Vincent T8. Dekuji.
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: Elektronkovy predzesilovac k hybridnim monoblokum

Příspěvek od tesarpa »

Měl jsem Schiit Freya v původní verzi, teď mají o něco novější s lepšími parametry, viz https://www.schiit.com/products/freya-1. Ta původní verze byla za ty peníze velmi dobrá, ale zdálo se mi, že trochu žere basy a "prosvětluje" zvuk, jinými slovy zdůrazňuje středy a výšky. Taky jsem zkoušel Vincent SA-32, https://www.hifionline.cz/zesilovace/pr ... ent-sa-32/, ale ten mne moc nezaujal. Obecně mi u většiny předzesilovačů vadí, že tak nějak ohlazují zvuk a ztrácí se jemné detaily. Ta Freya to nedělala.
koudy42

Re: Elektronkovy predzesilovac k hybridnim monoblokum

Příspěvek od koudy42 »

Po Freya(+) jsem uz taky koukal, chtel bych vyrovnany zvuk, ale ocekavam s lampama pujde lecos doladit.
Nabizel se Vincent T1, bohuzel jsem nasel jediny a je asi prodany. Verze SAxx jsem zavrhnul, nechci pajene "divne" cinske lampy.
Mam rad tube rolling, takze lampy 12a*7 , pripadne 6SN7 znacka ideal :).
koudy42

Re: Elektronkovy predzesilovac k hybridnim monoblokum

Příspěvek od koudy42 »

EDIT: ted ctu tvoje (tesarpa) prispevky k Schiit a pekne jsi to sepsal. Libi se mi i moznost u Freya prepnout mezi pasiv/jFET/lampovym predkem, coz muze byt super na laborovani se zvukem v tandemu s monobloky. Jak dlouho jsi na jejich (Schiit) produkty z USA cekal a "naparili" ti CLO/DPH pokazde? Dekuji za odpoved!
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: Elektronkovy predzesilovac k hybridnim monoblokum

Příspěvek od tesarpa »

Ano, kupoval jsem to z evropského obchodu.
koudy42

Re: Elektronkovy predzesilovac k hybridnim monoblokum

Příspěvek od koudy42 »

Stejne mi neni prano a Freya+ je out of stock napric vsemi distributors az do USA :roll:. S moji netrpelivosti to nedopadne :silent: :lol:. K mani je aspon Xindak XA3200mk2 za hubicku.
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: Elektronkovy predzesilovac k hybridnim monoblokum

Příspěvek od loner »

koudy42- co tě vedlo k výměně Prima Luny.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Elektronkovy predzesilovac k hybridnim monoblokum

Příspěvek od PGH »

Já si myslím ze Hifinervoza
Někdo poslouchá hudbu a druhy měni a mění a pořad do kola
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Elektronkovy predzesilovac k hybridnim monoblokum

Příspěvek od terahera »

Jj,hifineuroza je prevít :eek: :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
koudy42

Re: Elektronkovy predzesilovac k hybridnim monoblokum

Příspěvek od koudy42 »

Zadna hifineuroza, na tu existuji prave elektronky, kdy vymenim 2 lampy a jedu dal. Klasika sel jsem vys do vice puristickeho reseni, jedna krabice jeden ucel po inspiraci a diskuzi s mistnim clenem a naslednym poslechem, padl kup na hybridni monobloky :angel:.
Abych dokoncil vlakno, zde je resume: prelampoval jsem monobloky z cinskych na NOS ruske, znatelny posun kupredu, hlavne udernejsi basy a plastictejsi projev. Doporucuji kazdemu kdo ma Vincenta s origo 6xx cinskyma lampama, upgrade za par stovek!
K preampu, koupil jsem Xindak viz vyse, cim vice jsem o nem cetl, tim vice jsem doufal, ze nepujde jen o nejaky zaskok z druhe ligy a to se vyplnilo, je to velice povedeny pristroj min
v tomto konkretnim setupu. Dorazil uz s castecne vymenenyma lampama, cili jsem vyhodil Jen origo predni cinsky underdog a osadil ho Miniwatt ECC83 a uzivam poslechu.
Skrz sjednoceni signalove kabelaze jsem zapojil jeste nove Odin chinardost a zapadl asi dobre, vse hraje jak ma a vic neresim.
Odpovědět