Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 111
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Novým přírůstkem ve našem studiu jsou zesilovače Moonriver Audio ze Švédska, o které toho asi víte málo, ale kdo je již slyšel, ví o co jde. Zatím zde nemají své vlákno, tak jej zde přidávám. Je to mladá firma, která vyrábí zesilovače v krásném retro designu, ale s moderním zvukem. Model 404 je výsledkem tříletého výzkumu, jehož cílem je dosáhnout neuvěřitelného výkonu bez ohledu na cenové rozpětí.

Vylepšená verze 404 Reference je asi nejdokonalejším zesilovačem ve svém cenové kategorii. Zesilovače využívají tzv. modulární technologie a lze do nich zabudovat moduly gramofonového předzesilovače MM nebo MM/MC a nebo modul DA převodníku s USB vstupem. Na podzim přijde nový samostatný phono předzesilovač 505 se 4 vstupy a 3 výstupy. Mrkněte na stránky www.moonriveraudio.com, kde jsou všechny modely a recenze. Ve studiu jsou k poslechu zesilovače 404 a 404 Reference. Za plnou zálohu, lze zesilovač půjčit.

Od úterka bude zesilovač 404 Reference zapůjčen v pražském studiu Audioego, tak pokud vás zájímá o co jde a nemáte k nim daleko, můžete se tam zajít podívat.

Odkazy na některé testy:
https://www.stereonet.co.uk/reviews/moo ... ier-review
https://www.stereophile.com/content/moo ... -amplifier
https://positive-feedback.com/audio-dis ... audio-404/

Mnohem víc jich je na jejich webových stránkách. V roce 2019 Wojtek Pacula, šefredaktor časopisu highfidelity.pl na polské výstavě Highend 2019 vyhlásil sestavu se zesilovači Moonriver Audio jako zvuk výstavy.

404reffbm.jpg
404fbrcm.jpg
505fm1.jpg
505bm1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
bali858

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od bali858 »

Desing nebude pro každého, to chce koule tohle prodávat / vyrábět.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od Mark Levinson »

Je už to pár týdnů co jsem poprvé slyšel zesilovač Monnriver Audio a musím přiznat, že jeho design mne naprosto nadchnul. Je třeba říci, že zesilovač vypadá v reálu mnohem lépe než na fotkách. Takový retro design, ale vkusný se všemi potřebnými ovládacími prvky. Co je ale důležité zmínit je jeho zvuk model 404 Reference hraje naprosto famózně a se svou cenovkou by se nemusel stydět soupeřit s mnohem dražšími integrovanými zesilovači. Trochu zavádějící je informace o výkonu 50W/8 Ohm, což se mi zdálo málo, ale hráli jsme dost nahlas v poměrně velké poslechovce studia Panský Dvůr na středně citlivé reprosoustavy Lawrence Audio a volume bylo na cca "10" hodin. Zvuk je celkově velmi zajímavý a příjemný, nejvíce mne zaujaly basy, které jsou velice prokreslené a barevné.
Opravdu povedený zesilovač, který stojí za poslech.
.
2021-06-25 10.52.37.jpg
2021-06-25 10.52.45.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od aretax »

bali858 píše: 26 črc 2021 02:11 Desing nebude pro každého, to chce koule tohle prodávat / vyrábět.
Žiaden disajn nie je pre každého, to isté platí aj o zvuku. Zvuk som nepočul, ale disajn sa mi veľmi páči.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od tujatuja »

Retro design se mi líbí velice :thumbup:
bali858

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od bali858 »

Správné retro by nemělo mít dálkové ovládání, a nebo ano, ale přes drát.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od Vienna »

bali858 píše: 30 črc 2021 10:40 Správné retro by nemělo mít dálkové ovládání, a nebo ano, ale přes drát.
Nejak bys mel oznacovat prispevky, ktere myslis jako vtip; treba by ses pak vyhnul tomu, ze to budou brat nekteri vazne. Teda pokud to fakt nemyslis vazne... :crazy:
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od MAR »

Včera jsem byl po dlouhé době na delší poslech u P.Dioka ve studiu.

Hrálo se na Lawrence Audio z Luminu X1 a Esotericu K5xs, přes Westminsterlab.
No, co dodat k Westminsterlab. Excelentní top zvuk, který pro mě nemá chybu. ^:)^
Všechno to jsou komponenty z vyšší ligy, takže to není, až tak překvapující.

Co mi ovšem vyrazilo ke konci poslechu dech ^:)^ , je zvuk zesilovače MOONRIVER AUDIO.
I při bezprostředním přepnutí z top sestavy na Moonriver a bedny Horns, nepřichází pocit zklamání a v momentě, kdy se dozvídám cenu, žasnu. :clap:
V ten moment posloucháme jen Moonriver a tady je popis jak to slyším já :

Fantastický muzikální, až lampový projev s výbornou kontrolou spodního pásma. Slušná dynamika a krásně vykreslený prostor jako u Westminsterlab. Obvykle u integráču této kategorie je tichý poslech plochý, nezáživný, tady NÉ a to i při ninimální hlasitosti, navíc velice jemná regulace, žádné skoky.
Málo kdy se objeví v této třídě, takto hrající kus.
roberto
Příspěvky: 57
Registrován: 24 úno 2020 09:50

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od roberto »

Budu si muset dojít ten zázrak poslechnout :)

Ale vadí mi ty podprůměrné technické parametry co to má: malý výkon, nízká rychlost přeběhu, nízký DF...
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od PGH »

Pokud je zesilovač kvalitně postavený tak stačí i 30w8ohm takže tech 50w je ažaž.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od MAR »

roberto píše: 30 črc 2021 13:28 Budu si muset dojít ten zázrak poslechnout :)

Ale vadí mi ty podprůměrné technické parametry co to má: malý výkon, nízká rychlost přeběhu, nízký DF...
To uznávám Roberto, to bude pravda, ale fakt je to třeba slyšet...
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od PGH »

roberto píše: 30 črc 2021 13:54 Záleží na citlivosti reprosoustav.. běžná u většiny reprosoustav je kolem 86-88 dB a 50W žalostně málo. Proto se běžně vyrábí zesilovače 100-400W do 4 Ohm..
Měl jsem zesilovač s výkonem 75w 4ohm a hral Dynaudio s citlivostí 86 a zvuk vyborný se skvělou dynamikou
Ted mám zesilovač s výkonem 100w hraju do třipasmových beden s citlivostí 87 a to samé, hraje to skvěle.
Kamarád má zesilovač o vykonu 200w a kdy když mu to druhý kamarád změřil tak využíva tak 10 až 15 procent toho výkonu.
Každý at si koupi co chce.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od PavelDosko »

a) nic bez poslechu by asi smahem nehanil
b) kazdy at si vybere dle sveho gusta

sam posloucham dost potichu presto se mi libi vykonova rezerva
neni placka, neni highend
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od Vienna »

To je prima, 2 lidi to slyseli a zbytek fora se hada o tom, jak to hraje :crazy:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od PavelDosko »

tak se uklidnime, co rikate, chlapci ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 111
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Studio vlastním od roku 1994, takže nějakých 27 let. Za tu dobu jsem u sebe i jinde slyšel mnoho aparátů a myslím si, že poznám zda něco hraje dobře, či ne. Když jsme byli v roce 2019 na výstavě Audioshow ve Varšavě, zaujala mě sestava velkého polského dovozce Audiofast, který vystavoval reprosoustavy Wilson Audio Ywette. Zaujal mě zvuk systému a překvapilo mě, že takto náročné a poměrně drahé reprosoustavy byly připojené na zesilovači, který jsem neznal a byl velmi levný vůči připojeným reprákům.
Po výstavě jsem si přečetl, že pan Pacula z highfidelity.pl. jej zařadil jako jeden z nejlepších zesilovačů výstavy - viz http://highfidelity.pl/@main-3599&lang= a obrázek

Obrázek

Myslíte si, že lidé z Audiofastu jsou tak hloupí, že jej na výstavě spojí s repro Wilson Audio Yvette, aby ukázali, že je to sračka? A Pacula to zařadí mezi nejlepší zvuky výstavy, protože je hluchý a nerozumí tomu, protože to se svou konstrukcí prostě není možné, aby to hrálo?

A jinak je již více než 20 testů, které o těchto zesilovačích vyšly a žádný nebyl kritický ke zvuku viz - https://moonriveraudio.com/#reviews. Co se týká toho testu ve Stereophilu, asi by bylo dobré si přečíst celý test a ne jen měření.
Možná, že nedopadl dobře v měření, ale po zvukové stránce jej vychvalují hodně. Dokonce napsali, cituji přeloženo Googlem:

„Na začátku této recenze jsem napsal, že Moonriver 404 Reference je nejméně nákladný integrovaný zesilovač, jaký jsem ve svém systému měl; proto je pro mě obtížné vyhlásit integrovaný zesilovač Moonriver 404 Reference za nový benchmark pro zvukovou dokonalost v integrované ceně 5000 $ nebo méně. Ale každopádně jsem v pokušení, protože je to spravedlivé pro složité a náročné nahrávky a zní to tonálně na místě, dobře vyváženě, jasně a hudebně.
Pro některé z vás může být integrovaná Moonriver 404 Reference toužebnou součástí, která jen čeká za zatáčkou a přenese vás do zvukové nirvány. Integrovaný zesilovač Moonriver Model 404 Reference, který věnuje pozornost nastavení a sladění komponent, může poskytovat zvuk třídy A za cenu třídy B a radostný poslech “.

No a recenzent měl zesilovač spojený s reprosoustavami Wilson Audio Alexia, které jsou ještě o dost dražší než Yvette. A pak zesilovač zařadili do skupiny A v Recommended components. Oni asi ti američani, jsou hluší, vždyť, se svou konstrukcí, to musí být propadák.

Za dobu, co se zabývám audiem jsem slyšel mnoho komponentů s fantastickou konstrukcí, a i velmi drahých, ale zvukově mě některé z nich absolutně nebavily. Mě je zcela jedno, jak je výrobek proveden, ale zajímá mě hlavně jestli mě baví jej poslouchat.

Každý to může slyšet jinak, tak bych vás prosil, abyste se dál v tomto vlákně nevyjadřovali k tomuto zesilovači, dokud jej neuslyšíte.

Nyní máte možnost si jej poslechnout v Praze v hifi studiu Audioego, kde je model 404 Reference i s phono vstupem, u mě ve studiu v Ostravě je teď k poslechu levnější model 404.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Vlákno uklizeno od irelevantních příspěvků, které jsem přesunul do vlákna Korea.
Děkuji za pochopení.
Mark Levinson
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od vitek »

Zrovna, když jsem chtěl k té bouřlivé debatě něco napsat, tak to nešlo, ale už to zase jde. Každopádně pro mně hodně zajímavý přístroj hlavně zvukově. Uchvátil mne hlavně prostor a "muzikálnost". Mít menší pokoj nebo útulnou půdičku, tak si to dovedu přestavit s tím žít. Za mně objev roku... ( jen chci upozornit, že to není placená inzerce...)
Bylo by dobré si to jít poslechnout, než vynášet rychlé soudy od klávesnice...
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od Fidji99 »

Povodne som ani nechcel pisat, ale teda, ked sa moznost vyjadrit sa zuzila, len na tych co mali moznost zosilovac pocut, tak sa teda vyjadrim. Pred par mesiacmi som hladal repro, ktore by nahradilo ATC50A v analogovej zostave a v 2 studiach som na Moonriver narazil, co ma trochu prekvapilo, lebo som o znacke nikdy nepocul. Myslim, ze to bolo od jedneho DE distributora, lebo aj zvysok sortimentu sa prekryval. Neslo o ziadne kriticke pocuvanie zosilovaca, skor som bol zamerany na repro, cize len taky celkovy dojem.

Po zapnuti a klasickom uvode v podobe "genericky audiofilsky jazz + Dire Straits" kde ten dojem bol ako viaceri pisu "muzikalny", "farebny" a pocuvani predajcu, ktory nevedno preco opisoval len "nadherny retro dizajn" som si pustil svoje CD [Stravinsky, Arvo Part,Yello, von Otter] a tam sa hned limity ukazali.

Pri Stravinskom a von Otter sa tonalita uplne rozpadla [hlavne ten Stravinsky] - to je ta dan za "muzikalnost" a "farebnost" - kde som zvyknuty pocut jasne struktury a pribeh, tak sa len valila taka velka hmota zvuku [je to inac typicke pre zosilovace s prevazujucim skreslenim v 2hej harmonickej]. Takisto boli zrejme aj vykonove obmedzenia, taky pocit ako ked niekto predbieha 3valcovym autom, zvuk [zase ten Stravinsky - mimochodom odporucam EMI 749 6362 - Rattle+Birmigham - tazka interpretacia na limity zostavy], ktory mal explodovat do miestnosti - sa len tak valil ako rozvarene cestoviny. A tym aj moje pocuvanie Moonriver skoncilo. Proste dalsi mid-fi zosilovac poskladany s lega standardnych komponentov, od dalsej firmy, ktora sa snazi prerazit najam so zaujimavym dizajnom [ktory je skutocne zaujimavy].

Ale ako uz bolo milionkrat napisane - proti gustu ziaden disputat, urcite si to najde svojich zakaznikov.
Pavel Diok - Panský Dvůr píše: 25 črc 2021 23:56 Model 404 je výsledkem tříletého výzkumu, jehož cílem je dosáhnout neuvěřitelného výkonu bez ohledu na cenové rozpětí.

Vylepšená verze 404 Reference je asi nejdokonalejším zesilovačem ve svém cenové kategorii.
Mark Levinson píše: 27 črc 2021 17:09 Co je ale důležité zmínit je jeho zvuk model 404 Reference hraje naprosto famózně a se svou cenovkou by se nemusel stydět soupeřit s mnohem dražšími integrovanými zesilovači.
Ja sa nikoho nechcem dotknut, ale toto je jednoducho nezmysel - v tejto cenovej kategorii [a nehovoriac o este trochu vyssej] sa najdu desiatky lepsich alternativ, od vyrobcov, ktori desatrocia potvrdzuju, ze dokazu vyrabat aj ultimatne zosilovace. Len tak z hlavy - Accuphase, Luxman, Moon, Ayre. A staci pridat 2-3k eur a som UPLNE inde.

A este k tomu Stereophilu - treba asi skutocne vediet dobre po anglicky, aby clovek pochopil, ze to co Atkinson pise, je kultivovana verzia "meria to sice strasne, je to aj blbo mechanicky skonstruovane, ale asi to nikoho nezabije".

Za mna je navtipnejsia cast toto - Serinus a jeho tradicna lyrizovana proza, rozhovor s konstrukterom, ktory basnil o kvalite preampu, atd a tato poznamka od Atkinsona -"This noise was present with both samples of the amplifier, and could be the cause of a "buzz" Jason Serinus told me he experienced with the preamplifier output." Ako fakt nevidim jediny dovod, ked idem kupovat zosilovac, aby som si nekupil prijemne hrajuci, pekny, a navyse este aj skonstruovany tak, aby neziaril ako otvorena mikrovlnka. Len tolko k tomu "najdokonalejsiemu".
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od djrix »

Díky za recenzi a sdílení vlastní zkušenosti. Je fajn vidět, že tu přeci jen je ještě někdo, kdo má uši v pořádku a ví co slyší.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od Mark Levinson »

Jen uvedu na pravou míru co bylo uvedeno výše. Nikde snad nikdo nepsal, že se jedná o absolutně nejlepší integrovaný zesilovač na světě, to rozhodně ne. Jedná se velmi povedený zesilovač ve své ceně, který určitě stojí za to slyšet. Nic víc tu nebylo řečeno. Samozřejmě, že když přidám jednou tolik peněz (2-3k eur), tak se dá pořídit mnohem lepší zesilovač. Pokud chci poslouchat klasiku a symfonický orchestr, tak nebude v mém hledáčku integrovaný zesilovač s výkonem 2x50 W, na to opravdu není vhodný.
Prostě kdo vybírá integrovaný zesilovač do menší místnosti v ceně cca 80.000,- Kč, tak doporučuji zařadit jej do výběru a zajít si ho alespoň poslechnout, případně půjčit domů. Za to člověk nic nedá a bude mít jasno.
Mark Levinson
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od tm.watch »

Představovaný zesilovač jsem měl možnost ve studiu Panský dvůr slyšet vícekrát a na různých reprosoustavách. Do puntíku souhlasím s tím co napsal ML výše. Pokud hledám integráč do 100 kkč a poslouchám spiše komornější tělesa, určitě bych si jej chtěl poslechnout. Pokud ale poslouchám velké (symfonické) tělesa a nechci se smířit s kompromisem (i když on to kompromis bude téměř vždy) budu hledat něco jiného. Konstrukčně ale bohužel i cenově. A docela určitě to nebude integrovaný zesilovač. I když, možná SPEC… Nevím jak hrají jiné zesilovače stejné konstrukce, neslyšel jsem je, ale Moonriver hraje pro mé uši dobře. Hodně dobře. Ano, z kvalitního zdroje, s kvalitní kabeláží a na dobrých repro. S odpovídajícím výběrem hudby.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od YamahaMan »

Mark Levinson píše: 03 srp 2021 12:30 Jen uvedu na pravou míru co bylo uvedeno výše. Nikde snad nikdo nepsal, že se jedná o absolutně nejlepší integrovaný zesilovač na světě, to rozhodně ne. Jedná se velmi povedený zesilovač ve své ceně, který určitě stojí za to slyšet. Nic víc tu nebylo řečeno. Samozřejmě, že když přidám jednou tolik peněz (2-3k eur), tak se dá pořídit mnohem lepší zesilovač. Pokud chci poslouchat klasiku a symfonický orchestr, tak nebude v mém hledáčku integrovaný zesilovač s výkonem 2x50 W, na to opravdu není vhodný.
Prostě kdo vybírá integrovaný zesilovač do menší místnosti v ceně cca 80.000,- Kč, tak doporučuji zařadit jej do výběru a zajít si ho alespoň poslechnout, případně půjčit domů. Za to člověk nic nedá a bude mít jasno.
Áno, je to vec pohľadu ale naozaj za tú sumu 3-3,5K euro je na trhu dosť renomovaných značiek s min. raz takou výkonovou rezervou...
Napr. T+A, Denon, Marantz, Yamaha, Naim ...
Myslím si, že švéd nezvolil najšťastnejšiu politiku najmä v kat. cena-výkon
Môj názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od Mark Levinson »

YamahaMan píše: 03 srp 2021 21:51
Mark Levinson píše: 03 srp 2021 12:30 Jen uvedu na pravou míru co bylo uvedeno výše. Nikde snad nikdo nepsal, že se jedná o absolutně nejlepší integrovaný zesilovač na světě, to rozhodně ne. Jedná se velmi povedený zesilovač ve své ceně, který určitě stojí za to slyšet. Nic víc tu nebylo řečeno. Samozřejmě, že když přidám jednou tolik peněz (2-3k eur), tak se dá pořídit mnohem lepší zesilovač. Pokud chci poslouchat klasiku a symfonický orchestr, tak nebude v mém hledáčku integrovaný zesilovač s výkonem 2x50 W, na to opravdu není vhodný.
Prostě kdo vybírá integrovaný zesilovač do menší místnosti v ceně cca 80.000,- Kč, tak doporučuji zařadit jej do výběru a zajít si ho alespoň poslechnout, případně půjčit domů. Za to člověk nic nedá a bude mít jasno.
Áno, je to vec pohľadu ale naozaj za tú sumu 3-3,5K euro je na trhu dosť renomovaných značiek s min. raz takou výkonovou rezervou...
Napr. T+A, Denon, Marantz, Yamaha, Naim ...
Myslím si, že švéd nezvolil najšťastnejšiu politiku najmä v kat. cena-výkon
Môj názor.
I já Ty značky znám, dokonce i ty co napsal Fidji a i přesto doporučím 404 k poslechu.
Chce to slyšet, opravdu.
Mark Levinson
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Je to tragické. Ale to už patrí do skorej do vlákna "Cenotvorba anebo "předražené kabely". Pretože po prejdení kompletnej cesty distribúcie a predaja mi na začiatku ostane jednoduchý zosilňovač s LM3886 za 5000 USD. Áno viem, súčiastky netvoria významnú položku výslednej ceny komponentu. Bohužiaľ.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od blesk666 »

ked uz teda to ma byt len o tom ako to mozno subjektivne hodnotit posluchom, tak by ma zaujimalo porovnanie napr s Hegel H190, Electrocompaniet ECI6 ci inymi cca v danej cene
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od dvader »

Mě by zajímalo i porovnání s CA Azur 851A - cena je poloviční, bude i poloviční zážitek?
Nezkoušel to někdo?
roberto
Příspěvky: 57
Registrován: 24 úno 2020 09:50

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od roberto »

To si musis porovnat..to ti nikdo nerekne
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od Vienna »

Jeste k tomu inkriminovanemu rozporu ve Stereophile, kdy zvuk se libi (Serinus) a mereni nelibi (Atkinson). Ted jsem narazil na recenzi MBL N11, kde naopak ke zvuku jsou vyhrady (Serinus) a mereni se moc libi (Atkinson). Takze to moc nekoreluje ani v jednom pripade. A tak to zustane vzdycky, jak pise aretax, kolik lidi, tolik chuti.

Atkinson: "I concluded my measurements of the Benchmark LA4 preamplifier in the January 2020 issue by writing 'Benchmark's LA4 is the widest-bandwidth, widest-dynamic-range, lowest-noise, lowest-distortion preamplifier I have encountered.' Its performance on the test bench reveals that MBL's N11 now takes that crown.—John Atkinson"

Serinus: Although, subjectively speaking, the N11 may not be the most neutral or mind-blowing preamp I have ever auditioned, it is the best-measuring preamp that John Atkinson has ever had on his test bench. We're talking about four decades of testing. This is a major component, and worthy of consideration as a Best of the Year. John wasn't as impressed, measurement-wise, with the D'Agostino Momentum HD preamp I reviewed, but I consider it another worthy contender for all the reasons I detail in that review.
roberto
Příspěvky: 57
Registrován: 24 úno 2020 09:50

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od roberto »

Ty recenze to chce brát s rezervou, je to forma reklamy. Dobrá recenze = prodej..O peníze jde až na prvním místě.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od F2014 »

roberto píše: 10 srp 2021 11:07 Ty recenze to chce brát s rezervou, je to forma reklamy. Dobrá recenze = prodej..O peníze jde až na prvním místě.
Tyhle konspirační teorie mne fakt baví :thumbdown: Kolik si tak myslíš, že firma jako Moonriver zaplatí Stereophile za to, aby napsali dobrou recenzi? Anebo jinak, za kolik si myslíš, že Stereophile "prodá" své renomé a pochválí zesilovač, který hraje úplně blbě?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od Janik »

ak niekto kupuje cisto len na zaklade recenzii tak je velmi naivny.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od PavelDosko »

ano, vzpomen na Denafrips ...
neni placka, neni highend
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od Janik »

PavelDosko píše: 10 srp 2021 14:26 ano, vzpomen na Denafrips ...
preto som to napisal.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od blesk666 »

Janik, Pavel Dosko: co sa tyka Denafrips, pokial mate na mysli info odo mna, ktoru som sprostredkoval Janikovi od ineho uzivatela (majitel co predal Terminator a zakupil drahsi a podla neho lepsi DAC), tak to je dost relativne a tiez subjektivne a o nicom to v suvislosti s touto temou nevypoveda. Navyse Janik zakupil iny na ASR vyborne merajuci a uzivatrl i tiez v podstate vacsinou chvaleny DAC, avsak mam z prvej ruky ze tento DAC nie kazdy posluchovo hodnoti nejak zvlast vyborne.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od Janik »

blesk666 píše: 10 srp 2021 15:23 Janik, Pavel Dosko: co sa tyka Denafrips, pokial mate na mysli info odo mna, ktoru som sprostredkoval Janikovi od ineho uzivatela (majitel co predal Terminator a zakupil drahsi a podla neho lepsi DAC), tak to je dost relativne a tiez subjektivne a o nicom to v suvislosti s touto temou nevypoveda. Navyse Janik zakupil iny na ASR vyborne merajuci a uzivatrl i tiez v podstate vacsinou chvaleny DAC, avsak mam z prvej ruky ze tento DAC nie kazdy posluchovo hodnoti nejak zvlast vyborne.
Ja som dostal feedback od teba (s nikým som ho nezdielal) neviem odkiaľ PD. Co sa tyka gustard ma ho môj kamoš s ktorým mame podobne konštruované bedne a mame veľmi podobné kritériá na zvuk preto som ho kupil namiesto denafrips ares 2.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od PavelDosko »

blesk666 píše: 10 srp 2021 15:23 Janik, Pavel Dosko: co sa tyka Denafrips, pokial mate na mysli info odo mna, ktoru som sprostredkoval Janikovi od ineho uzivatela (majitel co predal Terminator a zakupil drahsi a podla neho lepsi DAC), tak to je dost relativne a tiez subjektivne a o nicom to v suvislosti s touto temou nevypoveda. Navyse Janik zakupil iny na ASR vyborne merajuci a uzivatrl i tiez v podstate vacsinou chvaleny DAC, avsak mam z prvej ruky ze tento DAC nie kazdy posluchovo hodnoti nejak zvlast vyborne.
ne mel jsem na mysli toto - viewtopic.php?f=17&t=6665&hilit=R2R+dac ale to uz je fuk
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od Yngwie »

Dneska jsem se vypravil poslechnout ten kontroverzní zesilovač. Slyšel jsem tedy ten levnější model. Ze zvuku na citlivých repro přímo sálá pohoda ... hraje velmi dobře a má více než dostatečný drive. Přechod z áčkových monobloků Westminster Labs, které bezpochyby patří k tomu nejlepšímu, nebyl nikterak bolestný ... ano nemá takové rozlišení, neždímá poslední informace o prostoru, ale nevzpomínám si na zesilovač, který by v kategorii 80 tis. nabídl takto pohodový "neseroucí" zvuk s dobrým rozlišením a muzikalitou ... možná nějaké lampy.

Osobně mám zato, že spousta příspěvků zde je velmi tendenčních ... a to od lidí, kteří se zesilovačem pravděpodobně vůbec nepřišli do styku. Jasně není to Luxman nebo Accuphase ... provedení je ale dobré a zvukem to strčí základní modely těchto značek do kapsy (byť mám obě značky mooc rád - pokud jsou ve třídě A:))
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od Vienna »

Tak jo, momentalni skore na zaklade faktu:

Mark Levinson - slysel, libilo se
MAR - slysel, libilo se
Fidji99 - slysel, mel vyhrady
t.watch - slysel, libilo se
Yngwie - slysel, libilo se
Serinus (STPH) - slysel, libilo se
Atkinson (STPH) - meril, mel vyhrady

P.Dioka nepocitam, ten to prodava.

Toliko intermezzo, nyni opet... boj!
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od Yngwie »

Vienna píše: 10 srp 2021 20:38 Tak jo, momentalni skore na zaklade faktu:

Mark Levinson - slysel, libilo se
MAR - slysel, libilo se
Fidji99 - slysel, mel vyhrady
t.watch - slysel, libilo se
Yngwie - slysel, libilo se
Serinus (STPH) - slysel, libilo se
Atkinson (STPH) - meril, mel vyhrady

P.Dioka nepocitam, ten to prodava.

Toliko intermezzo, nyni opet... boj!
Fidji99 má trošku pravdu asi ... sice nevím, kde ho slyšel a s čím to bylo kombinované, ale klasika by mohla být s výhradami ... zaleží, co kdo v hudbě hledá. Nicméně, moc si nedovedu představit, že nějaký Denon PMA 110 nebo Vincent v podobné ceně si poradí s klasikou o mnoho lépe. Bohužel to je kategorie něco za něco. Na klasiku bych vzal silné áčko, pokud prostor dovolí ...

Ještě dodatek k dnešní návštěvě u Pavla Dioka ... kombinace Lawrence Audio a Westminster Labs mono + preamp krmené Luminem X1 nebo Esoteric. Neslyšel jsem to ještě hrát u Pavla lépe. Celkově jeden z top zvuků, co jsme měl tu čest ...
Odpovědět