Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od Fidji99 »

@Yngwie - kombo bolo Avantgarde Acoustics Zero - zadanie bolo "repro+amplifikacia" cca 20k eur a nech to skutocne zaujimavo aj vyzera, nemusi ist pod 30Hz, zdroj analog" [alternativny set bol Vivid K1 + Plinius]. Po mojich "vyhradach" bol Moonriver vymeneny za integrac Burmester, ktory hral za nie o moc vacsie peniaze o dost lepsie. [cely cas hovorim o "reference" verzii za cca 5k eur, nie o tom zakladnom za 3ku.

Ja som sa vyjadril len z toho dovodu, ze niektore tvrdenia tu skutocne boli trosku ako sa hovori u nas v oravskej krcme "over the top". Myslim, ze kazdy vnima rozdiel medzi -
Yngwie píše: 10 srp 2021 19:29 ano nemá takové rozlišení, neždímá poslední informace o prostoru, ale nevzpomínám si na zesilovač, který by v kategorii 80 tis. nabídl takto pohodový "neseroucí" zvuk s dobrým rozlišením a muzikalitou ... možná nějaké lampy.
Mark Levinson píše: 03 srp 2021 12:30 Jen uvedu na pravou míru co bylo uvedeno výše. Nikde snad nikdo nepsal, že se jedná o absolutně nejlepší integrovaný zesilovač na světě, to rozhodně ne. Jedná se velmi povedený zesilovač ve své ceně, který určitě stojí za to slyšet.
a napriklad
Fidji99 píše: 02 srp 2021 07:05 Pavel Diok - Panský Dvůr wrote: ↑Sun 25. Jul 2021 23:56:37
Model 404 je výsledkem tříletého výzkumu, jehož cílem je dosáhnout neuvěřitelného výkonu bez ohledu na cenové rozpětí.

Vylepšená verze 404 Reference je asi nejdokonalejším zesilovačem ve svém cenové kategorii.

Mark Levinson wrote: ↑Tue 27. Jul 2021 17:09:55
Co je ale důležité zmínit je jeho zvuk model 404 Reference hraje naprosto famózně a se svou cenovkou by se nemusel stydět soupeřit s mnohem dražšími integrovanými zesilovači.
Pod tie prve by som sa mozno aj s vyhradmi podpisal, ale tie druhe boli trosku mimo misu.

Este ku tym komornym telesam a klasike - myslim, ze vela ludi robi chybu, ked hodnoti komponent na dobre nahratej nenarocnej hudbe, na to nepotrebujem ziadny extra aparat. Kvalita aparatu sa ukaze pri tazkych veciach - preto aj ten moj vyber - dynamika, tonalita, basy, zvukova vernost.

NIekto si stavia zvukovu aparaturu ako mikroskop, niekto chce len ciste okno, niekto si chce oddychnut a pocuvat cez ruzove okuliare. Moj nazor je, ze blba nahravka na dobrom aparate ma hrat blbo, aby clovek dokazal ocenit dobru hudbu.

P.S> asi skoncim bud pri ME Geithain aktivoch, alebo Neumann Kh420, este som nepocul tie velke Genelecy, coraz viac ma bavi sa do hudby "ponorit" a ist uroven po urovni a tesit sa z tych vrstiev, ktore na prve pocutie zostanu skryte.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Odpovědět