Tobias41

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Tobias41
Příspěvky: 31
Registrován: 30 pro 2010 21:39

Tobias41

Příspěvek od Tobias41 »

Ahoj na dalsim foru ...skoda, ze se komunita Hifi blaznu droli, ale melo to svuj vyvoj ...

Spat chodim nejcasteji nedaleko Ovy (Ostrava), coz je Hifi oblast zaslibena. Staaarnu nejak rychle, uz mi bylo 35 ...

stereo:
CD .......... CA Azur 640 V2 (jaaa vim, ostuda)
DAC .......... Electrocompaniet ECD1
Preamp .......... Electrocompaniet EC 4.8
Power-amp.......... Electrocompaniet AW 180
Cable .......... XLR Furutech / Cinch-Kabel Oehlbach XXL2 / koax Ecosse / BI-WIRE Vincent
Speakers.......... Wilson-Benesch Discovery
230V .......... zvlastni privod od jistice na zasuvku pouze k Hifi, stinene napajeci kabely neprinesly zadne klady, proto nepouzivam.
Alarm .......... Pitbull a pozorny soused
1.png
2.png
prcek se vcera doplazil do citlive zoony :!:
3.png

Preji High-end foru zadne putky a nechutne napadani do budoucna. Jak znam Petra 5 tak to bude v pohode jako on sam ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
draty a 230V
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Tobias41

Příspěvek od winelover »

Aaaa, další fanda mých oblíbených EC. Pěkné, o rezervě v CD víš, takže není co dodat. WB jsou taky parádní. :thumbup:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Tobias41

Příspěvek od pasul »

Tobias41 - Vítej zde. Jiné fóra bych nechal být. Je mě jasné, že to jednou vypění. Ovšem když to nebude tady, tak to bude OK. ;)

Jinak systém moc zajímavý. Znám charakter EC a WB taky. Sedí to k sobě. Použití CA Azur bude určitě jen jako transport. Což je určitě OK. Nebude subwoofer?
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tobias41

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Vítám tě zde Jirko, rád tě vidím na zdejším foru :)

Pěkné představení, krásné fota. Tvou sestavu jsem měl možnost i slyšet a znám Tvé postoje k dalšímu upgraidu, moc Ti fandím a věřím, že to dotáhneš daleko.
Jsem taky rád, že vidím na fotce dalšího malého hifistu, kterého už necháváš ani ne v roku ustavovat VB v prostoru a v zadu ladit kabely, myslím že začíná brzo ale dříve než my :D
Přeji Ti, by ses zde cítil doma a mohl tak pravidelně přizpívat se svými zkušenostmi v tomto krásném oboru.

p.s. Z toho zdroje si nic nedělej, každý se drápeme na vrchol postupně a né všehcno jde ihned a najednou, ale přesto přeji do budoucna co nejlepší transport a věřím,, že Tě to odmění velmi krásnými okamžiky v poslechu hudby a možná i sousedé to poznají ;)

Jinak, jak bude čas, zvu Tě ke mně pro inspiraci do mé nové poslechovky, mohlo by to být pro Tebe inspirací pro Tvé plánované akustické úpravy.

High-end zdar :thumbup:
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Tobias41
Příspěvky: 31
Registrován: 30 pro 2010 21:39

Re: Tobias41

Příspěvek od Tobias41 »

Toz tohle CD hralo to lepe :clap: :
4.png
Prostor se zvyraznil, zacal jsem slyset "pohyb hrdla" pri vokalu ... byl to skok. Zatim resim tento nedostatek ECD1, uvidime do budoucna.

Petr 5
Diky za prani, urcite rad omrknu a priucim se! Kompromisy eliminujes na maximum.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
draty a 230V
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tobias41

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Ooo, tak to už je pan cd přehrávač.Slyšel jsem ho vždy jen krátce ve studiu a u Zappy s laskavým svolením Pašula, který jej vlastní.

Možná by o něm mohl něco napsat?

Každopádně zdroj je velmi důležitý, co nevydoluje s nahrávky zdroj, zbytek už nezachrání a mé ZLATÉ POŘEKADLO a nejen mé praví : Aparát hraje jen tak , jak mu nejslabší článek řetězce dovolí!!! A nemusím zde říkat kolik věciček má na výsledný zvuk vliv ;) o tom je a vždy bude také zdejší forum.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Tobias41
Příspěvky: 31
Registrován: 30 pro 2010 21:39

Re: Tobias41

Příspěvek od Tobias41 »

Aby nedoslo k omylu, ta masinka mi nerika pane, byla jen drive zapujcena k testu. V patek jsem zapojil a poslouchal ... hralo to tak, ze jsem to dobrovolne druhy den zabalil at si nezvykam :lol:
draty a 230V
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tobias41

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Tak tak, vyzkoušet a rychle, rychle vrátit a pak jen šetřit a šetřit a šetřit a odříkat si a odříkat si....

Dnes už jsem ve fázi, kdy si ty nejvyšší modely ani nechci zapůjčovat, protože tam už je dvojnásobek ceny a to bych nerozdýchal.

je to další mé pravidlo, zásadně si půjčovat jen to, co se dá možná v blízkém budoucnu zrealizovat :D
No a Ty to děláš určitě stejně :lol:
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Tobias41

Příspěvek od Mark Levinson »

Tobias41,
moc pěkné představení, vítej. Electrocompaniet mi vždy zněl velmi dobře (poslouchal jsem převážně v Tykonu) a Tvá amplifikace s monobloky je už nekompromisní včetně beden. Wilson Benesch - Discovery jsou pastva pro uši i oči. Myslím, že systému by slušel firemní CD player EMC-1 nebo ECC-1, dle mne ten první víc ;).
S těmi síťovými kabely by chtělo ještě zaexperimentovat, případně udělat nějaké sezení a vyzkoušet vícero značek, opravdu to má přínos a je to slyšet.
Mark Levinson
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: Tobias41

Příspěvek od eLko »

moj EMC 1 UP mozno bude na predaj. Nieco mam v plane, a tiez nechcem,aby sa mi kopili drahe veci doma. Potreboval by som impulz :angel:

sorry za OT :)
monte

Re: Tobias41

Příspěvek od monte »

Ahoj, tvůj prcek čurá ve stoje nebo v sedě ? :lol: Mám vnouče druhé ,říkám mu Kevin a už mi zničil víko na PerpeX. Gramofon ho plně přitahuje jako medvěda med. Nedávno zas, pustím si desku a zvuk hrůza boží. Nevěděl jsem co se děje, druhý den si konečně všimnu, že váha na ramínku není tam, kde má být. :lol:
Tobias41
Příspěvky: 31
Registrován: 30 pro 2010 21:39

Re: Tobias41

Příspěvek od Tobias41 »

to Monte:
prcek zatim cura ve vsech polohach a to do plinek (9 mes.):
Obrázek
a az vyroste, si me vezme za priklad (ve stoje) :thumbup:

to Mark Levinson:
CD player me zajima jiz vyssi kategorie, EC takove nenabizi... Meridian bych chtel testnout.
Mel jsem moznost v primem porovnani EMM Labs x Ancient Audio a rozdil znacny (cena take) v mnozstvi informaci v hudbe. Ale pro ziskani povedomi o tom, jake rozdily v masinkach jsou to bylo dobre...testnu Meridian ... jen casove je to velmi spatne ..
draty a 230V
monte

Re: Tobias41

Příspěvek od monte »

Šikula jeden, už dává prst nahoru............... :thumbup: Máš se na co těšit, jinak co posloucháš ?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Tobias41

Příspěvek od Mark Levinson »

To Tobias41,
s tím playerem míříš až na špici, hmm, tak to má být, ale je to drahé ;). Co s tím naděláme, když to chceme :silent:.
Zajímalo by mne více to provnání EMM Labs x Ancient Audio, konkrétně přesné modely playerů a rozdíl ve zvuku jak jsi to slyšel Ty, pleas pokud můžeš napsat více.

Díky a držím palce.

P.S.
Monte má pravdu, malej bude zvídavej a prstíčky bude zvedat výš a výš ;).
Ale je šikovnej, gratuluji.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Tobias41

Příspěvek od lubin »

Kdysi jsem měl spadeno na Discovery...pomalost prodávajícího mě k nim však nakonec nezavedla. Pěkná sestava. Ať ti to hraje pane... :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Tobias41

Příspěvek od martinowsky »

Tady se nám to nějak rozprodává :eek: nechceš aspoň naznačit s čím překvapíš ??? :-ss
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Tobias41
Příspěvky: 31
Registrován: 30 pro 2010 21:39

Re: Tobias41

Příspěvek od Tobias41 »

Vyzkousel jsem toho kupu, az bude vice casu tak se rozepisu.

Dneska rano jsem po velkem premysleni a vahani dal inzerat na Discovery - coz jsou skvele bedny ... ale kdyz pujdu vys, tak znacku zachovam.

EC jsem opustil s tezkym srdcem, EC4.8+AW180 hraji skvele, za ty penize fakt super. Kdyz jsem od kupce odjizdel, bylo mi to lito.
U noveho majitele probehla pred prodejem porovnavaci akce s kupu zeleza a ruzne kombinovani ... a EC nemel konkurenci. Ty rozdily byly diametralni, ten chlap koupil fakt dobre.
Nebudu psat s cim se to porovnavalo - neb semo tamo vidim ty stroje na fotkach u jinych hrdych Hifistu a ti by me dali ... tak zle to nemyslim, jen nechci prudit, kazdy ma sve usi a spokojenost kazdeho je naprosta priorita kterou ctim. Ono take stale plati, ze na Hifi se setrit neda, je to fakt o penezich.
draty a 230V
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Tobias41

Příspěvek od Pamela »

Když chceš zachovat značku,tak C-60,nebo snad Chimera???
Nestálo by za uvahu dopřát Discovery Torus,než jít do vyššího modelu????
Finančně by to byla určitě lepší varianta :thumbup:
Samozřejmě ale víš co děláš a já se stydím :oops: že dělám chytrého :crazy:
Kdysi jsem to sylšel a hrálo to jako kráva :thumbup: :mrgreen:
Tobias41
Příspěvky: 31
Registrován: 30 pro 2010 21:39

Re: Tobias41

Příspěvek od Tobias41 »

zdravim vsechny blazny do Hifi, popisu svou zkusenost z posledni doby.
Moje vyse zminena sestava byla pro me usi jiz znama... chtelo to vylepsit !


1) pokusy s Torusem:
uff, toz to je skatule... :smile:
1.png
2.png
Cekam zvukovy posun, doplneni nizkych kmitoctu .. cekam neco, co me nadchne.

Poustim vecer, hmm, je to tam slyset. Pro nektere CD nic moc, u jinych skvele.
3.png
Co film? Chtelo by to neco ticheho... toz nabizi se Beneath Hill 60, nektere pasaze si poustim znova pri jinem nastaveni zes. system doladim.
Kdyz Torus vypnu, tak proste chybi.
K filmu se mi to libi vice nez k muzice. Jen pro film mi prijde Torus zbytecny, staci neco skromnejsiho.
Konzultuji v Tykonu a v podstate po par primych porovnani ve studiu je mi 100% jasne, ze bez zlepseni signalu to nepujde...



2) pokusy s prevodnikem Meitner Ma-1 DAC:
zapojeni opet vecer, pusteni a aaaa, ooo, toz to je skok... jsem nadsen. Naskocila husi kuze a jen jsem menil CD a tesil se
na dalsi skladbu...neskutecne, z jednoho uderu bubnu byly najednou 2 za sebou, prostor, separace, detaily a to nejlepsi byly BASY.
Byt ten vecer u me p. Sulc tak mu vysazim penizky a spokojene pujdu spat ... aale rano je nadseni pryc, uz jsem si zvykl a neprijde mi zvuk nejak
zvlastni...
4.png
3) souboj Meitner x CDS3
nabizi se Naim CDS3, proc nezkusit? Ustaveni stroju a pusteni, soustredeny poslech a asi po hodine jsem schopen definovat co/jak hraje jinak.
Naim bavi, nektere pasaze, kterych jsem si pod Meitnerem nevsiml, me az polekaji. Prostor prostor a prostor ... na to Meitner nema.
5.png
Basy zase sedi lepe Ma-1 DACu, coz je zvlastni. Posloucham delsi dobu Meitner a je to nuda. CDS3 se po zahrati predvadi, paradni zvuk a plasticita ... skvele !!
Po prechodu z CDS3 na DAC nic moc. Chtel bych jen rici, ze je Meitner za ty penize skvely, CDS3 stoji 2x tolik, je to o penezich.
6.png

4) navsteva NAIMStudio
Navstivim Petra Svobodu a pri poslechu jeho sestavy (s WB C60) rikam jen - nic moc, ma to sice dynamiku a riz, ale takovy prostor mam i doma ... Petr mrucel,
poslouchal a zjistil, ze ma prehozeny +/- na repro :mrgreen: A pote jen posloucham ... to se neda popsat. Skvely prostor, detaily, ty VYSKY !!! To chci! NESKUTECNE! :thumbup:

Uvazuji jak se da kombinovat me stereo. Mam WB Discovery - plne detailu, to musi sednout i s nema. Petr ma mistnost upravenou/zatlumenou a me to nevyhovuje, necitim se tam dobre... jak to bude hrat asi u me?
za co muze mistnost, za co kabely a za co bedny ??

EC jsem prodal ... chci jen NAIM (uz ten neokazaly design je proste 1A), to co dokaze predzes a koncak je uchvatne, ten prostor a razance !! Znovu pripominam, ze srovnavam ruznou cenovou ligu.



5) sestava Naim u me doma (druha nejvyssi rada komplet):
ukecam Petra pro test s WB Discovery + NAim druhe nejvyssi rady u me doma ... aaa zase skatule ;)
7.png
Poustime aparat, hmm, neni to tak super jak u Petra v poslechovce, ustavujem repro, ha ! lepsi ... po hodine proste parada. Chce to nahrat aparat,
rozdil je jak skok o nekolik trid dopredu.
8.png
Poustim i svou oblibenou Kirschner (Krajina Rovina) a sjedu CD cele, zaaazitek, jsem nadsen ... uzivam si to ...TO SNAD NENI ANI MOZNE JAK TO HRAJE.
Zkousim rozdil mezi vypalkem a originalem a je to takovy skok, ze hazim do CD uz jen originaly.
Cistota prednesu, detaily bez konce, plasticky prostor...super.

Zkousim i vliv pracky - je to tam slyset, byla to ma prva zkusenost. Ale lze to v pohode prezit i bez pracky :thumbup:
9.png
_____________________________________________


Dlouho vaham, hraju doma sekundar (CA + AE), neb EC je prodany a vaham, vaham ... ta zluta kulicka v kombinaci sloupku (WB C60) je paradni veC !!!
Rano davam inzerat a Discovery prodavam.

_____________________________________________


Proc neni nova sestava u me doma? Mam jen maly problem se svedomim (zbytkem svedomi), k cemu mi bude doma system, ktery mam cas a klid poslouchat 1 x za mesic? Tahle situace me obcas stvala i u EC+WB, kdy jsem se fakt treba mesic ke stereu nedostal.
Pred lety, kdy jsem poslouchal denne 2h me to bavilo znacne a casu bylo vice. Dneska mam doma knedlika, s casem musim hospodarit jinak ... a existuje spousta hracek, dalsi si planuji poridit... samo ze pro synka :-j a casu je tak maaalo.

Nejprve jsem byl spokojen pri poslechu sekundaru, ono to hraje, muzu poslouchat hudbu, fajn... ale po 14 dnech to neni ono, nejsem spokojen.

Tak ted vaham, uz jsem byl rozhodnut se na to vyprdnout a poridit nejaka super sluchatka +prislusenstvi, at si muzu v noci uzivat hudby, a zit dale se "sekundarem",
ale to fakt neni ono ... a nevim... a vaaham... usi jsou rozmazlene :smile: a ted babo rad ... zitra si u Petra sjedu tu Kirschner jeste jednou (na C60) a velmi se na to tesim... (jeste o tom nevi :mrgreen: )

Tak to jsou ve strucnosti moje zkusenosti s vylepsenim me sestavy ... :crazy:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
draty a 230V
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Tobias41

Příspěvek od Pamela »

Chlape S U P E R :thumbup:
Odar

Re: Tobias41

Příspěvek od Odar »

Tobias41 --> Chlape tebe naozaj ide :thumbup: Nech sa rozhodnes akokolvek, drzim palce, aby to dopadlo k tvojej spokojnosti.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Tobias41

Příspěvek od jirie »

Ten nabízený NAIM CDS3 je za takovou cenu, že kdybych se před pár lety nedopustil své fatální hifi chyby, neváhal bych ani vteřinu. Slyšel jsem sice jen řadu CDX2 + NAC 252 + NAP 250, ale i to byl neskutečný zážitek.
Nakonec CDS3 byla dlouho vlajkovou lodí firmy, což nelze jen tak přejít.O takových možnostech srovnání jednotlivých produktových řad jako dnes nabízí Petr Svoboda se mi mohlo jen zdát.
Mám také mrňouse, ale vždy se těším na volnou chvilku, abych mohl uniknout někdy tvrdému domácímu stereotypu.
Přeji dobrou volbu :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Tobias41

Příspěvek od Mark Levinson »

Tobias41,
tak tomu říkám dilema :eek:.
Když Ti vyhovuje zvukově Naim, tak jdi do něj. Nebo je tu ještě jedna možnost, vyzkoušet převodník od EMM Labs, který bude ve stejné cenové kategorii jako ten Naim, aby to bylo fér. Rozhodně se nenechej ukolébat vlastní myšlenkou "stejně na to nemám čas". Pokud Ti sluchátková sestava nevyhovuje, tak toho budeš jen litovat a časem stejně sluchátka prodáš a budeš se k tomu vracet. I kdyby jsi měl možnost poslouchat jen jednou týdně, tak to stojí za to. O to víc si to budeš vychutnávat a každá poslechnutá deska Tě naplní neskutečnými pocity euforie a radosti ze života. A o čem ten život je, ne? Protože lidi tímto koníčkem postižení jsou prakticky nevyléčitelní ;).
A navíc povedeš toho cvrčka ke krásnému koníčku a vztahu k hudbě za což Ti poděkuje až vyroste.
Mark Levinson
Tobias41
Příspěvky: 31
Registrován: 30 pro 2010 21:39

Re: Tobias41

Příspěvek od Tobias41 »

Ted mi volal p Sulc a byl nastvany.

Tento prodejce je pro me etalon a PAN prodejce, vysel mi vzdy vstric a respektoval maximalne me casove vytizeni. On mi otevrel svet HIFI.
Co prodava je spicka, co jsem srovnaval, neni stejne cenove kategorie (a uz se prestalo vyrabet), snazil jsem se to vyse popsat ... asi se mi to nepovedlo...
Nechtel jsem realizovat posun ve stejnem levelu, ale jit vyse.

A jeste poznamka ci upresneni - kdyz napisi, ze "rano je nadseni pryc, uz jsem si zvykl a neprijde mi zvuk nejak zvlastni..." to znamena, ze je vse ok, na lepsi si clovek rychle zvykne.
draty a 230V
Tobias41
Příspěvky: 31
Registrován: 30 pro 2010 21:39

Re: Tobias41

Příspěvek od Tobias41 »

To Mark Levinson:

Sluchatka teprve testnu, je to pro me neprozkoumany segment.
Srovnam SENNHEISER HD800 s 650tkama a uvidim, na HD800 se pisi vsude ody, ale nezavisle na sobe mi jiz dna majitele obou kusu doporucuji 650 ... tak uvidim ... no vlastne uslysim.

S prckem jsem vcera poslouchal od Hradistanu Studanko rubinko a moc se mu to libilo, obcas prstikem dirigoval. Moc pekne CD :thumbup:
Vubec hudba na deti hodne pusobi, skvele je sklidni. Pokud mate dalsï tipy na super CD pro decka, sem s tim !!
draty a 230V
Tobias41
Příspěvky: 31
Registrován: 30 pro 2010 21:39

Re: Tobias41

Příspěvek od Tobias41 »

Jeste bych se vratil k telefonu p. Sulce (Tykon). Kdyz smazu vsechny p..a a opakovane vyhruzky, ze jim budu na forech znemoznen mi bylo vycteno fotografovani prevodniku (neb jsem nemel povoleno).
Chtel jsem se obecne zeptat zda je to fakt problem, mam fotku nahradit linkem (fotkou) na prodejce/vyrobce?

Dale jsem vyslechl, ze hifi rozumim z 5% - coz je mozne, zivim se v automotive.
Prevodnik (jako vyjimecne imunní vuci transportu) mi byl pujcen s tim, ze nenajdu zadny CD prehravac do 300.ooo (pozdeji do 400 tis), ktery by jej prebil.
Kdyz jsem ho vracel s popisem proc (nasel jsem proste lepsi), byl mi nasledne po telefonu nabidnut srovnavaci test, kdy dostanu 100.ooo,- kc, pokud jiny stroj vyhraje (beru to s nadsazkou, aaale kdybych mel hlad, tak bych se toho chytl x_x ).
Muj test byla nahoda neb jsem CDS3 nasel jako inzerat na netu, predem jsem to nepripravoval. Nemyslim, ze je na tom neco spatneho.

Cele me to zarazilo, bylo to fakt nechutne a telefon jsem musel tipnout. A to jsem zakaznik toho studia. Vyhrozovat nekomu forem je pro me novinka.
...a ted si prectete test v nejakem hifi casopise ... jak to asi funguje? :crazy:
draty a 230V
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Tobias41

Příspěvek od lachim »

tobias

gratuluji k odvaze a zásadním změnám.
při těch cenách je to prostě hlavně o odvaze.
jinak.... k těm prodejcům...
je to marný boj. nakonec prohraješ. ač u nich necháš třeba milion.
Odar

Re: Tobias41

Příspěvek od Odar »

Tobias41 --> Nedaj sa, vyberaj podla svojich usi a penazenky. Budes to pocuvat TY, nie predajca :!:
monte

Re: Tobias41

Příspěvek od monte »

Dale jsem vyslechl, ze hifi rozumim z 5% - coz je mozne, zivim se v automotive.
Cele me to zarazilo, bylo to fakt nechutne a telefon jsem musel tipnout. A to jsem zakaznik toho studia. Vyhrozovat nekomu forem je pro me novinka.
...a ted si prectete test v nejakem hifi casopise ... jak to asi funguje?
Tak to je silná káva, no oni prodejci jsou nervozní, když neumí prodat. To jsem chtěl jednu dobu koupit předzesilovač PrimaLuna ???????????????????????????????? :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
V únoru jsem měl v plánu zrušit provoz serveru, ale raději ho nechám pro nezávislé ztracené ovečky.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Tobias41

Příspěvek od Maretti »

ahoj Petře,
nechci tě ovlivňovat, ale netrhej partu :D Počkej na mě do jara a vyberem si každý novou sestavu. I já mám doma sviště a jdu do toho. Přes den Včelí medvídci a remasterovaná nahrávka Noc na Karlštejně s mamčou, večer poslouchá taťka a Lisa Hannigan funguje jako zaručený uspávač hadů. :ymdaydream:

Jak tu psal MarkLevinson - i za 1CD měsíčně to stojí za to.

Test sluchátek uděláme, jen co se vrátí z okružní cesty 800stovky.

Tvoje neschoda s Tykonem mě překvapuje a mrzí .... mě připadají vždy jako seriozní. Prodejce a fundovaní odborníci by měli snést subjektivní názor jednotlivých nadšenců hudby a dokázat se povznést nad to, když jim něco připadá lepší na té jejich sestavě doma.

Nic není černobílé, ani ve světě hifi. Jinak měli všichni doma stejný zesilovač, stejné CD a repro.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Tobias41
Příspěvky: 31
Registrován: 30 pro 2010 21:39

Re: Tobias41

Příspěvek od Tobias41 »

to Maretti
Ahoj chlape,

je to tak, s prdolkou jsem dneska 3x sjel Hovada bozi a byla to parada !

to TYKON - nejsem zvykly na vyhruzky, hranice se prekrocila ... jinak bych to tu ani nezminoval ... lidi, poslouchejte usima, nenechte se do niceho tlacit !!
Vcera jsem zkusil na plazme a s ozvucenim Call of Duty/MW3 a je to parada, jsem rad, ze nikdo nevolal zasahovku :thumbup: jeste poresim subik, uz se tesim :mrgreen:

Pekne a klidne svatky vsem !
draty a 230V
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Tobias41

Příspěvek od MAR »

Tak konečně jsem si přečetl vo co go, bo se to neslo ještě na výstavě.

Chlapi pročtěte si zahraniční fora, (nemusíte být ani jazykově vybavení- google vam to přelouská,na pochopení to stačí),
tam se kritizuje, jako třeba popisy známeho Lampizatora.
FORUM BY MĚLO BÝT PŘECE OPAKEM PRODEJNÍHO MARKETINGU, at jsme ,,VYVÁŽENÍ ".

Tím nekritizuji L.Šulce aby nedošlo k mýlce. Nadat pořadně do p....í , potřebuje občas každý, je to zdravé, ale tu šuškandu kolem.

Až u nás budou chlapi jako Libor a Tobias tak možná nebudem jen ostrůvkem připosraných poskoků uprostřed Evropy.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Tobias41

Příspěvek od Maretti »

hmmm .... narážíš např. na tzv. luďkonátory" ?? 3:-O
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Tobias41

Příspěvek od dkc69 »

Občas si zanadává pořádně každý.Já mám s panem Šulcem poslední zkušenost velice dobrou a jeho přístup mě docela překvapil.
Dohodil mi nákup repro jehož je sice sám distributorem a to od jiného prodejce s velice podstatnou slevou.(tento prodejce končil s hifi a dělal výprodej za 50 % ceny).Kdyby nechtěl pomoct,tak by se tyto soustavy do kterých jsem se v Tykonu zamiloval snažil prodat sám za sebe.Netlačil mne do ničeho a teď když občas jedu kolem,tak se rád zastavím na pokec-nemusím nic kupovat,jen tak zdrbnu ,pokochám se frčím dál.
Třeba když měl problém s Tebou,tak nebyl ve své kúži,někdo ho vytočil .... .Kdo ví? Nevíš jaké má smlouvy jako distributor,zda-li nemá po zveřejnění některého z našich názorů problém s výrobcem -i to je možné.Já taky občas vybuchnu na své podřízené a pak mě to dlouho a dlouho žere.
mám to co mám...a jsem za to rád
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Tobias41

Příspěvek od MAR »

To Maretti
Jo...jo prěsně tak.

Jestli to čte i Tobias tak- musíš se ke mně stavit ještě před návštěvou Petra5, at ti ukážu pár věcí, které pak u něho otestujem.
Tobias41
Příspěvky: 31
Registrován: 30 pro 2010 21:39

Re: Tobias41

Příspěvek od Tobias41 »

Holt je treba poslouchat usima, vubec nedat na pseudo-recenze. Je to byznys s emocemi, ale porad je to byznys jako kazdy jiny.
Efektivni je poslech u nekoho doma, kdy si majitel sestavu vymazli diky zkusenostem s POROVNAVANIM ... coz je nejlepsi a NEJCENNEJSI vec - porovnat mezi sebou stroje/cele setavy/kabely/... v jedne mistnosti.
To otevre oci a zacnete slyset znacne rozdily ...jake sroty se prodavaji za nehorazne penize. Drzost nekterych znacek je bezbreha, na HE to bylo ze 70% nestesti.

Jak procitam fora tak si vazim tech, kteri pisou bez prikras osobni zkusenosti, mnohdy velmi drahe - a chechtam se tem, co popisuji zvuk z fotografie, ci z nazoru nekoho jineho.
Takovy MARTIN na hifipassion to semo-tamo napise primo a dobre dela! Jindy trpelive vysvetluje - za to ma muj obdiv, ja bych nektere pacholky poslal nekam...

To MAR
stavim se velmi rad, treba i tento vikend? Zavolam ke konci tydne :-c domluvime se, jake jsou moznosti.
Az prijedes za Petrem, vem i rodinu, moje devucha je vezme na vylet, urcite nebudou litovat.
draty a 230V
Tobias41
Příspěvky: 31
Registrován: 30 pro 2010 21:39

Re: Tobias41

Příspěvek od Tobias41 »

Luxman + Accordo (cenik.cena pod 300t+CD+kabely) ...X... EC+WB Discovery (180+99+220+CD+kabely)

EC+WB Discovery
moje sestava EC+WB Discovery, kterou jsem 2 roky poslouchal, nebyla na stredech nejcistsi, basy ani nezminuji. EMM Labs tohle zlepsil kdy
ze sestavy lezl presny, ale PLOCHY zvuk: cink, cink, bum bum... plocha, chladnejsi charakter. To same i prevodnik Meitner. A to je nuda.
Tahle sestava take musi hrat dost nahlas.


Luxman (CD+zes) + Accordo
oproti vyse popsanemu ciste stredy, zvuk plasticky, lehoucky, slina v puse pri vokalu byla slyset, EMOCE tekly, prostor jeste lepsi. Vse je i pri nizsi hlasitosti.
Accordo si nehrajou na pseudobas.

Nadchlo me to. Po Naimu +C60 ^:)^ dalsi super sestava a za neskutecny peniz.


____________________________
Az me nazory bude nekdo kritizovat - at si nejprve jde poslechnout: jak Naim-Studio v Koprivnici (+ C60), tak Navrátil-Audio (Accordo)
Dejte take vedet, co tohle prehraje. Rad bych to slysel, at si rozsirim sve omezene obzory, dik!
draty a 230V
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Tobias41

Příspěvek od MAR »

ŠKODA že není možnost porovnat Ktemy, ale dvoupásmo Accordo je úžasné a kdyby se daly doplnit basy je to špička a universál pro veškerou hudbu.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Tobias41

Příspěvek od zappa »

Ktemy měli obrovský potenciál,velký a čistý zvuk,přesto přirozený. :thumbup: Designový skvost.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Tobias41

Příspěvek od Maretti »

Otázka je, jestli je možno si je v klidu v ČR poslechnout, tak jako SONUS FABER nebo WILSON BENESCH, Usher - i s možností vyzkoušet doma. :sad:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Odpovědět