Tobias41

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 157
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tobias41

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Jiříku,Jiříku,kdyby jste sestavu s EC a WB a Meitnerem propojil adekvátně,a ne kabely pro začátečníky,tak by jste to slyšel úplně jinak.

A nedají si říct a nedají... :D :D
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Tobias41

Příspěvek od boxer »

Pro mne je EC (EmmL) a WB jedna z nejlépe fungujících manželství,co jsem slyšel.
Je jich samozřejmě více. Ale konkrétně WB jsem slyšel i na jiných železech a jejich přesný dynamický zvuk se mi vždy líbil.

Mám rád mikroskopické dynamické pojetí v hudbě. I za cenu "určitého technicistního " vyznění. Lampový a jiný "kulatý a líbivý" zvuk mi nikdy neseděl. Je to sice příjemné,ale za pár hodin či dní mne přestává bavit.

Ono je otázkaou,co je správně. Ale je to v podstatě jedno,každý si v té záplavě výrobků to svoje najde.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Tobias41

Příspěvek od NA-Noble Audio »

"Mám rád mikroskopické dynamické pojetí v hudbě. I za cenu "určitého technicistního " vyznění. Lampový a jiný "kulatý a líbivý" zvuk mi nikdy neseděl. Je to sice příjemné,ale za pár hodin či dní mne přestává bavit.

Ono je otázkaou,co je správně. Ale je to v podstatě jedno,každý si v té záplavě výrobků to svoje najde"

super :clap:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Tobias41

Příspěvek od zappa »

Ideální je ,když se zvuk líbí jak histovi tak i nehifistovi a pokud nikdo nemá ke zvuku výhrady ,pak to bude jistě blízko neutrálnosti.Ale kdo se může s takovou sestavou pochlubit,že? ;) Mnozí jste určitě zažili totálně odlišné názory na zvuk špičkové sestavy ze super zvukem,že?Já naposledy v Praze na výstavě,jeden např. prohlásil o jednom z nejlepších zvuků výstavy:"nevím,všechno je v pořádku,zvuku se nedá nic vytknout,ale mne to prostě nějak neoslovuje"A já si v duchu říkal,je to zaujatost k té značce,nebo to myslí naprosto upřímně,bez nějakých vedlejších úmyslů?Co dodat.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Tobias41

Příspěvek od Maretti »

zappa píše:jeden např. prohlásil o jednom z nejlepších zvuků výstavy:"nevím,všechno je v pořádku,zvuku se nedá nic vytknout,ale mne to prostě nějak neoslovuje"A já si v duchu říkal,je to zaujatost k té značce,nebo to myslí naprosto upřímně,bez nějakých vedlejších úmyslů?Co dodat.
Když porovnávám špickové sestavy v cenách stovek tisíc, tak většinou už pro mě hrají většinou super. Mají dobrý prostor, zvládnou basy, krásné středy a zvonivé nenásilné výšky. Podstatné pro mě je, když si na tom pustím svá oblíbená CD, tak mě to musí vtáhnout, říkat si ještě jednu minutu a dám další track .... ale poslouchám stále dál. Prostě radost, emoce. =p~

Například perfektní bezchybná sestava WB a ELectrocompaniet, které jsem neměl co vytknout .... všechno bylo tak jak mělo být ..... ale ...... a pak jsem si nechal přepojit na Audii se stejnýma bednama WB ..... a bylo to tu - u první skladby jsem měl se smyčcové předehry husí kůži. To samé potěšení ve mě vzbuzuje např Luxman L550AX s repro Usher .... v nižší cenovce a přesto stejné emoce - radost, pohoda.

Hmmmm a k té zaujatosti - ano - ale pouze do té míry, že když mě něco bude hrá stejně dobře, tak si vyberu právě to něco a ne tu jednu z nejlépe hodnocených sestav dle hlasování. Někdo si prostě nikdy nekoupí Peugeota, já si třeba nikdy nekoupím auto Škodu. Ne proto že jsou to špatná auta, ale kvůli obchodní politice pro český trh se kterou se neztotožnuji a přezíravého chování některých prodejců, kteří sebevědomně tvrdí, že nic lepšího než ta jejich škodovka neexistuje - hlavně když ji prodají. Takže udělám ve výsledku co ? Podívám se po jiné značce auta - je jich tolik, že si určitě vyberu. Ale nikdy nemám problém, když má někdo škodovku, je to přeci dobré české auto, v tom nejsou žadné postranní úmysly :thumbup:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Tobias41

Příspěvek od zappa »

Maretti píše:
zappa píše:jeden např. prohlásil o jednom z nejlepších zvuků výstavy:"nevím,všechno je v pořádku,zvuku se nedá nic vytknout,ale mne to prostě nějak neoslovuje"A já si v duchu říkal,je to zaujatost k té značce,nebo to myslí naprosto upřímně,bez nějakých vedlejších úmyslů?Co dodat.
Když porovnávám špickové sestavy v cenách stovek tisíc, tak většinou už pro mě hrají většinou super. Mají dobrý prostor, zvládnou basy, krásné středy a zvonivé nenásilné výšky. Podstatné pro mě je, když si na tom pustím svá oblíbená CD, tak mě to musí vtáhnout, říkat si ještě jednu minutu a dám další track .... ale poslouchám stále dál. Prostě radost, emoce. =p~

Například perfektní bezchybná sestava WB a ELectrocompaniet, které jsem neměl co vytknout .... všechno bylo tak jak mělo být ..... ale ...... a pak jsem si nechal přepojit na Audii se stejnýma bednama WB ..... a bylo to tu - u první skladby jsem měl se smyčcové předehry husí kůži. To samé potěšení ve mě vzbuzuje např Luxman L550AX s repro Usher .... v nižší cenovce a přesto stejné emoce - radost, pohoda.

Hmmmm a k té zaujatosti - ano - ale pouze do té míry, že když mě něco bude hrá stejně dobře, tak si vyberu právě to něco a ne tu jednu z nejlépe hodnocených sestav dle hlasování. Někdo si prostě nikdy nekoupí Peugeota, já si třeba nikdy nekoupím auto Škodu. Ne proto že jsou to špatná auta, ale kvůli obchodní politice pro český trh se kterou se neztotožnuji a přezíravého chování některých prodejců, kteří sebevědomně tvrdí, že nic lepšího než ta jejich škodovka neexistuje - hlavně když ji prodají. Takže udělám ve výsledku co ? Podívám se po jiné značce auta - je jich tolik, že si určitě vyberu. Ale nikdy nemám problém, když má někdo škodovku, je to přeci dobré české auto, v tom nejsou žadné postranní úmysly :thumbup:
To je na mně moc politiky,bud je zvuk dobrý a baví mne,nebo je zvuk špatný a zážitek není tak dobrej.
A když už teda politika,tak příště si kup Peugota a tvůj kámoš nebude mít zítra práci,ale ve Francii ji mít budou.
Vidíš a někteří z této prezentace A+WB utíkali,protože jim stříkala z uší krev. ;) Mohlo to být ovšem špatnou nahrávkou,že?Jěště jeden poznatek,dříve jsem měl emoce i z hudby,která lezla ze sestavy ne příliš kvalitní.Dnes už to není otázka zvuku,ale momentální nálady,protože zvuk mám dobrý a přesto se někdy emoce dostaví a někdy ne. :eek:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Tobias41

Příspěvek od Maretti »

této debaty asi necháme, protože začínám mít pocit, že to brzo přejde do roviny obhajování toho, co má kdo doma a nedá na to dopistit. Já psal vysvětlení, že může být zvuk dobrý, ale prostě mě nebaví ..... a řeknu to, i když to je pro někoho srdcovka ;)

Jinak prezentace Audia spolu WB na HE Praha nebyla ... :idea:


I některé Peugeoty se vyrábí v ČR .... ale o tom ten příměr nebyl :D
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Tobias41

Příspěvek od pajuna »

Zappa pise : Vidíš a někteří z této prezentace A+WB utíkali,protože jim stříkala z uší krev.

A kde jsi to slysel? Jestli se nepletu, tak v jednom salonku Tykon byly WB s EC a Audia tam nebyla, ve druhem byla Audia a zase jsem nezaregistroval WB. Mozna to behem dne vymenily, to nevim.

Mam stejny nazor jako Maretti - sestava muze byt skvela, vyborne hodnocena, cenena mnoha kolem, ALE - me to tu emoci a pohodu neprinasi. Proste charakter zvuku je jinde. Pak se radeji poohlednu jinde.

Podobne je to i s auty.
Taky bych si Skodu nikdy nekoupil z ruznych duvodu a to me prenesene i trochu zivi. Jezdim s ni denne jako sluzebnim autem. No ale, French car by to taky nebylo ;). Ale u nas ci v SK se vyrabi spousta dobrych jinych aut :!:

Navrhuji se v pripade pokracovani diskuze presunout jinam, abychom tady Jurovi nespinili vlakno :thumbdown:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Tobias41

Příspěvek od zappa »

Maretti píše:této debaty asi necháme, protože začínám mít pocit, že to brzo přejde do roviny obhajování toho, co má kdo doma a nedá na to dopistit. Já psal vysvětlení, že může být zvuk dobrý, ale prostě mě nebaví ..... a řeknu to, i když to je pro někoho srdcovka ;)

Jinak prezentace Audia spolu WB na HE Praha nebyla ... :idea:


I některé Peugeoty se vyrábí v ČR .... ale o tom ten příměr nebyl :D
Ne,já jen popisoval,jak se posluchači různí ve svých názorech,nehledej v tom mic jiného.
Pajuna.Ano v Tykonu,Libor se tvářil nasštvaně na reakce jednoho posluchače,který seděl vedle mně a snižoval hlasitost( i mne ten zvuk lehce iritoval),dle Libora je to o dynamice.Pouhá letmá zkušenost a nic zásadního z toho nevyvozuji,snad jen ty rozdílné názory posluchačů.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Tobias41

Příspěvek od Maretti »

OK Zappo :thumbup: .... už jsem začal myslet, že spadneme do debaty, kde nechceme skončit. Ano je podivuhodné, jak se názory liší, zjistili jsme to v hospodě u stolu s Pajulou, když jsem se o tom bavili s Brněnskou bandou - na 1-2 sestavách jsme se shodli, jinak absolutní opaky.

Právě proto je tolik výrobců a každý má své fandy.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Tobias41
Příspěvky: 31
Registrován: 30 pro 2010 21:39

Re: Tobias41

Příspěvek od Tobias41 »

EC+WB hraje super, o tom zadna. Urcite ty komponenty hraji skvele i v jinych sestavach.

Ale kdyz slysim vice detailu, lepsi plasticky prostor a hudebnost, tak mi muzika preda vice emoci. O to mi jde.
Po mem srovnani nemam potrebu mit doma EC+WB discovery, protoze vim, ze i za stejne penize jsou lepsi sestavy (verte, ze kabelem to neni).

Slysim skvele detaily, i ten posledni selest ve studiu, paradni dynamiku ...proste nadseni (EmmL).
Pak slysim tohle vsechno s prostorovou hloubkou, vice detailu - ba i mikro-ozvenou nahravaciho studia. Po chvili jste v te skladbe a E M O C E tecou (CS3) ^:)^

Nechci mit doma 2 systemy, z nichz ani jeden tohle neumi, je to pro me zbytecne.

Kazdy muze vzdy a do konecna napadnou kabely, mistnost, elektrinu, tlak a rosny bod ... ale ja mel NAIM hebla doma, ve svem obyvaku,
na jinych bendach s a bez pracky, s ruznymi kabely a s obyc. CD a je mi uz trapne oponovat nazorum lidi, kteri to neslyseli %-(

Take se pri poslechu ruznych sestav ptam na cenu, at si je muzu zaskatulkovat - cena / vykon, co lze za dany peniz sehnat.
A mnoho proflaknutych znacek je za ty penize nestesti...
aaaaa... ty Accordo (+Luxman) me fakt NADCHLY! Pak jsem nad tim hloubal... kolik asi z te ceny tvori design-paradicky ? @-)

__________________________
Az me nazory bude nekdo kritizovat - at si nejprve jde poslechnout: jak Naim-Studio v Koprivnici (+ C60), tak Navrátil-Audio (Accordo)
Dejte take vedet, co tohle prehraje. Rad bych to slysel, at si rozsirim sve omezene obzory, dik!
draty a 230V
bertram

Re: Tobias41

Příspěvek od bertram »

Tobias 41 ,nepoznám Ťa ,ale tvoj príbeh mi pripomína jedného môjho kamaráta ,ktorého som spoznal asi pred 17-stimi rokmi.
V tedy mal úžasnú aparatúru ,prístroje na objednávku ,ktoré u nás nebolo dostať ,repro ktoré si sám postavil .Zvuk ,ktorý som
dovtedy nepočul.Krása ,emócie ,radosť počúvať. Hifina ho bavila a navštevoval výstavy ,štúdia ,kamarátov.A tá krása ,emócie a
radosť počúvať sa dostavovala aj inde.Začalo sa predávať , požičiavať a skúšať.Vždy ho niečo na niekolko mesiacov dostalo až
prišlo znovu to známe ,to už zase nie je ono a našiel som niečo iné ,čo mi spôsobuje vibrovanie v žalúdku a dostavujú sa emócie.
Mnoho krát uvažoval nad tým ,kolko vlastne ktorý zvuk stojí ,kolko s toho stojí dizajn ,kolko stoja šasy a kolko stojí vlastne
elektronika ,ktorá ten zvuk reprodukuje. Prešlo mnoho rokov a teraz ,keď k nemu prídem na pokec ,má už len low end ,ktorý
ako vraví, mu vyhovuje najviac.Nikdy nedokázal dlho žiť s tým čo mal doma .Krásu ,emócie a radosť z posluchu pociťuje už len
v štúdiach a pri aparatúrach svojich kamarátov..Vravieva ,že všade to hrá vynikajúcu aj po rokoch ,len u neho to nedokáže hrať
na celý život.Aj taká môže byť láska k hifine .Krásu ,emócie a radosť s posluchu nachádza stále ,ale už ho to nestojí tolko peňazí
ako nás ,lebo ju nepotrebuje vlastniť ,ale radšéj si za ňou urobí výlet ,ako na koncert a príde znovu plný zážitkov.Aj taká dokáže
byť láska k highendu. :sad:
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Tobias41

Příspěvek od tujatuja »

bertram píše:Tobias 41 ,nepoznám Ťa ,ale tvoj príbeh mi pripomína jedného môjho kamaráta ,ktorého som spoznal asi pred 17-stimi rokmi.
V tedy mal úžasnú aparatúru ,prístroje na objednávku ,ktoré u nás nebolo dostať ,repro ktoré si sám postavil .Zvuk ,ktorý som
dovtedy nepočul.Krása ,emócie ,radosť počúvať. Hifina ho bavila a navštevoval výstavy ,štúdia ,kamarátov.A tá krása ,emócie a
radosť počúvať sa dostavovala aj inde.Začalo sa predávať , požičiavať a skúšať.Vždy ho niečo na niekolko mesiacov dostalo až
prišlo znovu to známe ,to už zase nie je ono a našiel som niečo iné ,čo mi spôsobuje vibrovanie v žalúdku a dostavujú sa emócie.
Mnoho krát uvažoval nad tým ,kolko vlastne ktorý zvuk stojí ,kolko s toho stojí dizajn ,kolko stoja šasy a kolko stojí vlastne
elektronika ,ktorá ten zvuk reprodukuje. Prešlo mnoho rokov a teraz ,keď k nemu prídem na pokec ,má už len low end ,ktorý
ako vraví, mu vyhovuje najviac.Nikdy nedokázal dlho žiť s tým čo mal doma .Krásu ,emócie a radosť z posluchu pociťuje už len
v štúdiach a pri aparatúrach svojich kamarátov..Vravieva ,že všade to hrá vynikajúcu aj po rokoch ,len u neho to nedokáže hrať
na celý život.Aj taká môže byť láska k hifine .Krásu ,emócie a radosť s posluchu nachádza stále ,ale už ho to nestojí tolko peňazí
ako nás ,lebo ju nepotrebuje vlastniť ,ale radšéj si za ňou urobí výlet ,ako na koncert a príde znovu plný zážitkov.Aj taká dokáže
byť láska k highendu. :sad:
Myslím, žes to vystihl naprosto přesně: pro lásku k "hifině" se kamsi vytratila hudba.... Opravdu by mě zajímalo, kolik peněz v honbě za dokonalým zvukem lidé, investující třeba milion do aparatury, věnují na nákup hudby? A hlavně kolik času věnují poslechu muziky, nikoliv jen rozboru výšek, basů, atd.?

A teď honem běžím objednat si v TV shopu SACD, kde hraje Malá muzika Nauše Pepíka, abych si ho vychutnal na svém neřestně drahém aparátu......
Odpovědět