AAI (Authentic Audio Image)

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

AAI (Authentic Audio Image)

Příspěvek od Jiri »

Tak už se objevila první oficiální recenze na kabeláž AAI a to napájecí kabel Maestoso. Recenzent opravdu chválou nešetřil.

http://www.audiodrom.net/cs/sitove-kabe ... e-maestoso

Já osobně jsem si pořídil AAI Maestoso ethernet kabel a přesto, že jsem podezřívavý vůči garážovým firmám, tak tady prostě nebylo co řešit po porovnání s top světovou konkurencí. Jejich podložky pod komponenty teď zkouším a výsledek je také přesvědčivý.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: AAI (Authentic Audio Image)

Příspěvek od Vinco »

AAI Maestoso sietovy kabel som doma mal vyse mesiaca....vratil som ho a teraz ho veru tazko postradam....a to mam doma ine kable.
Mam od nich aj podlozky Maxi ( vyrobili mi dokonca aj cierne ) a par ethernetovych kablov. Su mili, ustretov, snazivi. Hudba je ich vasen, drzim im palce !
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: AAI (Authentic Audio Image)

Příspěvek od aretax »

Ja mám už novú verziu XLR Maestoso - je to čisté striebro (pôvodne to bola postriebrená meď). Ešte nie je riadne zahorený, má nahraných cca 20 - 30 hodín, ale zvuk je naozaj excelentný. Pôvodne som bol proti striebru zaujatý, nikdy mi nehralo podľa mojich predstáv, ale v tomto prípade ten typický zvuk striebra ( zdôraznené výšky a basy a potlačené stredy) nie je. Kábel hrá jednoducho fenomenálne. Ako som ho zapojil, už som ho nedokázal vybrať. Chlapci z AAI naozaj vedia, čo robia. Nebudem preháňať, ak napíšem, že zvukovo lepší kábel som nepočul. Ale ani tento kábel nie je "perpetuum mobile". Aj ten si musí k zostave "sadnúť".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: AAI (Authentic Audio Image)

Příspěvek od lubos »

Jiri, hladal som nejake podlozky pod sluchatkac lebo ho mam priamo polozeny na podlahe a mal som zapozicany model MIDI a uz zostal, mozem vrelo doporucit. :thumbup:
AAI.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: AAI (Authentic Audio Image)

Příspěvek od Pytell »

Mám od kamaráda zapůjčený LAN kabel a MIDI nožičky. Co se týče LAN kabelu, tak opravdu reference, po zapojení mezi switch SOtM a MYTEK zvuk nemá chybičku a když jsem dal pod switch nožičky a zatížil kilovou činkou -- top zvuk. Je vidět , že chlapci ze Slovenska fakt umí. Kdo jednou zkusí , není návratu zpět.

Před 14 dny jsem jednomu hifistovi kompletoval solo přívod -- superbní sestava -- kabely a nožičky, filtr i zemnící box od AAI -- ten zvuk byl fenomenální.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: AAI (Authentic Audio Image)

Příspěvek od lubos »

Tiež som mal možnosť doma vypočuť. :thumbup:
AAI.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: AAI (Authentic Audio Image)

Příspěvek od aretax »

Kúpil som si k Maestoso XLR aj reprokáble. Po ich prvotnom zapojení bol zvuk síce dobrý, ale mal som pochybnosti, či to bola pre mňa tá najlepšia voľba. Predtým som mal XLR kábel Nordost Vallhala a repro kábel XLO Limited. Nové kábla som nechal zahorovať a po cca 40 hodinách som ich odpojil. Po ich znovu zapojení do zostavy mi doslova "padla sánka". Ten zvuk je jednoducho neuveriteľný. Oproti predchádzajúcej zostave sa zvuk vyčistil, jednotlivé nástroje sú oveľa lepšie definovateľné a výrazne sa zlepšilo ich umiestnenie v priestore. Zvuk je čistý, vzdušný a zvonivý, bez akéhokoľvek náznaku agresie. Basy som mal predtým síce silné, ale viac zaguľatené. Teraz ich sila zostala, ale sú presne definované. Záverom môžem iba konštatovať, že káble sú naozaj vynikajúce. Nechcem tým tvrdiť, že musia každému "sadnúť", iba chcem doporučiť, ak ich budete skúšať, nedajte na prvý dojem, alebo skúšajte iba zahorené káble. Rozdiel je obrovský. Aj s doporučením výrobcu, že "sila" ich káblov sa najviac prejaví, ak sa použijú všetky káble od nich, súhlasím, nie je to ich marketingový ťah. Ako som písal vyššie, Maestoso XLR hral vynikajúco aj samostatne, ale po jeho "spárovaní" s repro káblom Maestoso sa zvuk naozaj výrazne posunul.
Počul som aj ich nižšiu verziu káblov. Aj tie hrali vynikajúco.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: AAI (Authentic Audio Image)

Příspěvek od PTK »

Mám s Maestosem úplně stejnou zkušenost jako Aretax, ale testovaný kabel byl síťový. Po prvním zapojení žádný zázrak. Solidní zvuk, ale v sestavě bych kabel určitě nechtěl.
Naštěstí už jsem měl možnost pár kabelů od AAI vyzkoušet, jinak bych power kabel Maestoso zřejmě odsoudil k zapomnění. Takže obdobně jako Aretax – dva dny na Proburn a pak se děly věci. Už předchozí verze G3 byla výborná, ale řada G4 je naprosto excelentní.
Firmě AAI se podařil skvělý výrobek, pod recenzi na Audiodromu bych se klidně podepsal. Maestoso se může směle postavit mnohonásobně dražším kabelům renomovaných značek a velká spousta z nich nebude mít šanci..

Stejně tak jsou velmi podařené i antivibrační nožičky.
Z veškerých nožek, které jsem měl možnost vyzkoušet, vyšly AAI Maxi zcela nejlépe. Snad jedině Stillpoints 6 se mi líbily víc, ale to je samozřejmě cenově úplně jiný level.
Takže jsem nožkami AAI Maxi podložil veškeré komponenty své sestavy a byl to jeden z mých nejlepších upgrade poslední doby.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: AAI (Authentic Audio Image)

Příspěvek od zappa »

AAI nožičky jsou výborné, za tu cenu určitě. Lepší byly Hifistay Trinia a Stillpoints Ultra 6 jsou zcela na špici s velkým náskokem, ale ta cena, uff. Ethernetové kabely Maestozo jsou též vynikající, cena poměr/výkon bezkonkurenční. Doporučuji.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: AAI (Authentic Audio Image)

Příspěvek od Pytell »

V neděli proběhla akce u kamaráda --- test nožiček a sítových kabelů AAI, vč. testu Bimotore ve spojení s Xavian.
IMG-20211212.jpg
Musím , opět vyzdvihnout přínos nožiček u CD , u předzesilovače a konce Stranka --- ten zvuk je o třídu lepší ve všech atributech.

I u sítových kabelů posun , ale už ne tak markantní.

U Bimotore ( asi to má Luděk tak dokonale ošetřené ), jak nožičky ani sítáky téměř žádný rozdíl. Majitel Bimotore používá síťáky Paulo.

Hlavní poznatek , co u mě a kolegů je patrné, že MINI jsou nejlepší pro CD, switch a DAC, atd. zkoušeli jsme i MAXI a zvuk byl takový roztřesený, i když se komponent zatížil --- tvrdím, že nejdražší a nejvyšší model není vždy výhra.

Děkuji hostiteli a jeho ženě za skvělý oběd, výbornou kávu a zákusky.

Omylem jsem přidal foto Ceraball.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: AAI (Authentic Audio Image)

Příspěvek od lubos »

kychtax

Re: AAI (Authentic Audio Image)

Příspěvek od kychtax »

Mám též již nožičky AAI Maxi pod koncovým zesilovačem. Ještě včera jsem testoval nožičky Cerabase Compact a s původními nožičkami Primare (plastové). Celkem 3 ks, nesou cca 50kg.
Kdybych měl popsat rozdíly.
S původními Primare - zvuk rozostřený, rozmazlý, chcíplé výšky.
S Cerabase - lepší zaostření zvuku, pevnější zvuk na středech a basech.
AAI - ještě lepší zaostření zvuku zejména na výškách a středech i oproti Cerabase. S tím souvisí lepší stereo scéna atd. Tady je holt slyšet, že je ten produkt dále. Myslel jsem si, že to trochu ořízne basy, takovou mám často zkušenost s různými nožičkami. Ale kupodivu zatím buď vůbec nebo jen minimálně. Ty nožičky se jim fakt povedly. Už jsem jejich vliv slyšel nedávno pod sestavou RIHA a tam to byly podobné skoky (nejvíc slyšet to bylo pod CD Denon).
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: AAI (Authentic Audio Image)

Příspěvek od lubos »

Ak máš možnosť vyskúšať 4 ks pod prístrojom, vyskúšaj. Dosiahneš ešte lepší výsledok.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: AAI (Authentic Audio Image)

Příspěvek od jirie »

Cena 180€ je za jeden kus Midi?
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: AAI (Authentic Audio Image)

Příspěvek od Janik »

jirie píše: 25 úno 2022 07:46 Cena 180€ je za jeden kus Midi?
ano
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: AAI (Authentic Audio Image)

Příspěvek od Yiakubou »

Dovolim si reakci, protoze Honza / Kychtax to na te RIHA sestave + Denon CD zkousel u me. Honzo, prosim neber to jako utok. Pouze bych rad take sdilel vlastni pohled a zkusenost z tve navstevy, protoze tvuj popis pusobi, jako by ty nozicky meli nejaky zasadni vliv a to ja jsem proste neslysel. A nemyslim si, ze bych mel nejak podprumerny sluch, zaroven ani nejsem zadny netopyr. Proste se povazuji za posluchace s prumernym sluchem, mozna lehce nadprumernym sluchem.

Predne je nutne zduraznit, ze behem Honzovy navstevy jsme zkouseli nejen nozicky, ale take napajeci kabely a nejaky XLR kabel mezi predzesem a koncem, ktere s sebou laskave prinesl. Vse probihalo v celkem rychlem sledu a nevymenovali jsme kus za kus. Zkusenost je to tedy velmi subjektivni a dost anekdoticka, kdy mezi jednotlivymi zmenami neubehlo ani dost casu, aby se ucho a mozek adaptovali. Postup byl, ze jsme nejprve odpojili vsechny me napajeci kabely a listu (vse zakladni Supra) a XLR propojovak mezi RIHA predzes/DACem a koncakem (ktery mam udelany od Rihy, obycejny Sommercable a Neutrik konektory). Zde byl rozdil jednoznacne slysitelny, nicmene neni mozne urcit, co melo vetsi vliv. Velmi subjektivne se mi zdalo, ze propojovaci XLR nemel vliv zadny, nebo minimalni, ale to je jenom pocit. Vzhledem k tomu, ze vetsina kabelu, co jsme vymenili byly napajeci, lze odvodit, ze to byla ta hlavni zmena (tedy napajeci kabel do Denon CD, predzesu a konce + home-made lista by Kychtax se stribrnou kabelazi). Tipnul bych si, ze hlavne to pusobilo na ten Denon CD player. K tomu jen dodam, ze CD player skoro nepouzivam, posloucham pres streamer s myslim celkem kvalitnim linearni zdrojem, ktery mi hraje o trochu lepe a kde by zmena napajeciho kabelu mela mit teoreticky mensi vliv, ale to jsme nezkouseli.

Pak jsme zkouseli ty nozicky. Nejdriv jsme je dali jenom pod CD, pak pod CD + predzes + konec (nebo obracene, uz si to presne nepamatuju). Ja neslysel rozdil zadny v ani jednom pripade. Honza slysel rozdil, kdyz se to dalo pod CD player, ja nic. A nepamatuji, ze by Honza zminoval, ze by vnimal nejaky rozdil, kdyz to bylo pod RIHA predzesem a koncem. A i kdyby to delalo nejaky rozdil pod tim CD playerem, ktery ja jsem neslysel, tak jsem presvedceny, ze pri korektne provedenem slepem testu by to nepoznal nikdo, nebo jenom malokdo. Vsechny komponenty mam ulozene v obyc. TV stolku z masivu, takze nic strasnyho, ale taky nic extra. Psat tedy, ze pod sestavou RIHA to byly podobne skoky, mi prijde minimalne zavadejici. Moje prozatimni zkusenost proste je, ze vliv ruznych kabelu je u komponentu od RIHA velmi maly, vliv nozicek o to vic.

Na zaklade teto (byt velmi anekdoticke a nic neprokazujici) zkusenosti bych rekl, ze pro me jsou tyhle nozicky takova hi-fi bizuterie, ktera ma mozna smysl, kdyz si nekdo chce udelat radost a naprosto vse ostatni ma uz vyladene. Napr. od te doby, co u me Honza byl, jsem investoval do akustiky za cca 80 tisic a celkovy rozdil ve zvuku je o nekolik levelu vys, nez kdyz vezmu vliv vseho co Honza prinesl dohromady a co by me zrejme vyslo na o dost vic. Takova je moje zkusenost. A prosim opet - na nikoho tim nechci utocit, nebo vyvracet jeho vlastni vnimani a zkusenosti, nebo vyvracet smysluplnost takovych produktu. Takto jsem to proste vnimal behem Honzovy navstevy v podminkach a postupech popsanych vyse.
kychtax

Re: AAI (Authentic Audio Image)

Příspěvek od kychtax »

Nic ve zlem, necitim potrebu neco vyvracet. Vicemene to slyset lze, jak kabely/lista tak nozky. I na tom RIHOvi. Coz mne zajimalo, proto jsem chtel zapojit vse dle meho svedomi a dobre zkusenosti. Prehazovat jeden kablik a badat.. to mne nebavi. Prehodit vse/max, to ano.
A tak Ti dekuji, ze jsem konecne mohl slyset ty krasne velke bedny poradne hrat. A ze hraly..! Diky Tvemu pozvani. Preji Ti spokojenost a hezky poslech.
Odpovědět