THXKO

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

aretax píše: 06 bře 2023 20:00 Naozaj Ťa rád privítam, nie len kvôli dokazovaniu.
Ja viem, ja sa ani kôli nejakému dokazovaniu k tebe nechystám :lol:
Tá návšteva je už plánovaná už nejaký rok :razz:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: THXKO

Příspěvek od terahera »

THXKO píše: 06 bře 2023 19:40
aretax píše: 06 bře 2023 18:45
THXKO píše: 06 bře 2023 18:07 Zatiaľ som nepočul lacný kábel (dvojciferná suma) že by bol lepší po zvukovej stránke ako ten (trojcifernej a štvorcifernej sumy) eúr.
Môžeš ma navštíviť, dokážem Ti, že aj to môže byť pravda.
Áno mám to v pláne už dlhší čas aj z Jimmym sa u Teba staviť, do teraz sa mi nepodarilo na tvoj smer akosi dostať. Snáď tento rok sa to už podarí :smile:
Tak jen v Aretaxově zájmu doufám,že Jimmy se naučil už chovat :cool:
P.S.Od tvé poslední návštěvy,kdy jsi dojel i s ním,už k sobě nikoho nezvu :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

terahera píše: 06 bře 2023 21:13
THXKO píše: 06 bře 2023 19:40
aretax píše: 06 bře 2023 18:45

Môžeš ma navštíviť, dokážem Ti, že aj to môže byť pravda.
Áno mám to v pláne už dlhší čas aj z Jimmym sa u Teba staviť, do teraz sa mi nepodarilo na tvoj smer akosi dostať. Snáď tento rok sa to už podarí :smile:
Tak jen v Aretaxově zájmu doufám,že Jimmy se naučil už chovat :cool:
P.S.Od tvé poslední návštěvy,kdy jsi dojel i s ním,už k sobě nikoho nezvu :angel:
Aretaxa sme chceli navštíviť ešte pred Tebou a po tejto skúsenosti už ho asi nezoberiem nikde. Urobil si akurát hambu. Cítil som sa ako blbec čo doviezol blbca. Je to kamoš ale takéto správanie som od neho naozaj nečakal. Je mi to celé ľúto že po našej návšteve už nevoláš nikoho, a ver že ak ešte pôjdem niekedy k Tebe tak už len sám. Teda ak sa nehneváš aj na mňa :sad:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: THXKO

Příspěvek od aretax »

K pôvodnej téme:
Čo sa týka káblov, to som už písal. Je veľmi veľa vecí, ktoré kvalitu reprodukcie ovplyvňujú. U všetkých platí to isté, ako u káblov. Nemusia to byť tie najdrahšie záležitosti, ako napr. nožičky, poistky, a pod. Všetko vyrobili ľudia a všetko sa dá nejakým spôsobom vylepšiť, alebo aj zničiť. Napr. čo sa týka poistiek, tie údajne najlepšie od SR mi nikdy a v žiadnom stroji nesedeli. Pokiaľ boli nové, zvuk bol famózny, ale keď sa "zahoreli", tak sa zvuk akoby zgrcol. Museli preč. Čo sa týka predzosilňovača McIntosh, tak tam najlepšie pasujú originálne sklenené trubičky za 20 centov. Taktiež nožičky. Nebudem menovať značky, aby som sa niekoho nedotkol, ale tie akože najlepšie mi nepasovali. Potom som kúpil lacné čínske, upravil som ich, vymenil guličky a- div sa svete - zvuk bol famózny. Podobne aj lacné čínske káble. Stačí porozmýšľať, niečo zainvestovať do vlastného výskumu a výsledok sa dostaví. Chce to iba čas, chuť a trochu peňazí. Len pre informáciu - zmrazovanie v tekutom dusíku robí zázraky. Iba je potrebné prísť na technológiu rozmrazovania, čo sa mi podarilo a vyriešiť manipuláciu s tekutým dusíkom, čo, samozrejme aj niečo stojí.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Aretax v týchto veciach všeobecne s Tebou súhlasím. Nemám také veľké skúsenosti ako Ty ale niečo už mám poskúšané. Napríklad tie Ceraballi z Číny a Ceraball originál žiadny rozdiel vo zvuku, je to zaujímavé. Možno aj nejaké káble z Číny sa určite nájdu. No ja málo skúšam tieto srandy lebo radšej venujem čas ak nejaký je posluchu. Mne až začne niečo vadiť začnem experimentovať :lol:
Teraz sa teším čo urobí také jednoduché usb rozhranie ako Gustard U18, ak to bude také dobré ako ich posledný DAC R26 tak sa teším. K poistkam môžem len toľko napísať že SR-ka boli najlepšie pri zahorovaní, potom ako sa usadili sa všetko akosi zmiernilo. Akože zostáva to stále tak ako sa rozohrané, ale prvých cca 30 hodín boli najlepšie. Taká Audio Magic SHD Ultimate (nie Premium!) hrá najlepšie po zahorení. Tam to neplatí. U Audio Research LS26 preampu mi napríklad nesedí žiadna iná ako tá obyčajná priesvitná za 0,20 centov. To neviem či bude tými elektronkami ale na druhej strane som sa dozvedel že inému to AR LS26 počuť a že dosť aj otočenie. Tak myslím že každý komponent sa inak chová v každej zostave. Je to ako puzzle. Preto kto nevyskúša vplyv takej poistky nemôže do vetra tvrdiť že to je hlúposť.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: THXKO

Příspěvek od blesk666 »

THXKO: ten U18 chces ako zapojit vstup USB vystup USB, alebo von chces ist cez I2S?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

blesk666 píše: 08 bře 2023 09:14 THXKO: ten U18 chces ako zapojit vstup USB vystup USB, alebo von chces ist cez I2S?
USB vstup do U18ky a výstup I2S
Kábel I2S som tu už dával link ktorý tam chcem.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: THXKO

Příspěvek od blesk666 »

a ok, tak to by mohlo mat vyznam
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Uvidím čo a ako keď to bude, tý čo ho majú a napísali že to počuť ako veľmi. Nemôžem povedať ešte... Skôr im vadilo externé hodiny podaktorím. Že už to bolo horšie, iný si pochvaľujú. Tak za skus to stojí a 500 korún nieje až tak veľa, práve že je to lacné aby to človek nevyskúšal keď to má také dobré referencie.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: THXKO

Příspěvek od Yiakubou »

Ahoj, uprimne o prinosu U18 do tve sestavy bych trochu pochyboval. Ciste dle mereni to neni asi uplne nejlepsi volba https://goldensound.audio/2022/04/07/gu ... surements/ a ve spojeni s X18, pro ktery je vlastne urcen, to nevypada na nejaky jasny prinos. Jasne, mereni neni vsechno, ale u DDC je to dle meho zasadnejsi, nez treba u jinych komponent. Navic ten Gustard R26 vypada, ze ma v sobe zabudovane presne ten samy reclocking a hodiny, co ma v sobe U16 - z toho duvodu bych nejakou zasadni zmenu neocekaval, maximalne diky pouziti I2S. Kazdopadne budu rad za tvoje dojmy, az to budes mit.

Ja jsem si nedavno poridil Singxer SU-6 a to byl pro me rozdil dost znacny, ale pouzivam s DACem co ma jen SDPIF (opticky a AES/EBU) vstupy a nic nereclockuje. Po vsech ruznych zarizenich co jsem zkousel abych dostal signal z PC po USB do DACu je tohle jasny vitez (od Rpi s HATy po DDC od Casea, neco od ifi az treba po Topping D70s ktery ma jinak mereni taky vynikajici, byt jitter o neco malo horsi).
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Ahoj Yiakubou. Som v štádiu premyslieť si to ešte dobre a potom sa rozhodnúť. Zatiaľ niesom presvedčený že do toho idem. Keď sa nad tým lepšie zamyslím tak to bude mať zmysel keď sa k U18 dajú ešte externé hodiny C18. Takáto kombinácia by mohla mať niečo do seba k lepšiemu. Ale dať za externe hodiny 1600€ ako za DAC neviem. Potreboval by som to najprv vyskúšať. Samozrejme viem že takú kombináciu nemá nikto tu a zostane na mne či do toho pôjdem.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: THXKO

Příspěvek od blesk666 »

Najlepsie merajuce cenovo distupne DDC su: Singxer SU-6 Audio-GD DI20HE, Denafrips Gaia. Vsetky maju aj galvanicky odelene vstupy (dolezite hlavne pri hrani z USB zdroja) a maju velmi vela pozitivnych recenzii. Externe hodiny by som s nimi uz neriesil, jitter maju excelentne nizky. U DAC-u kde je vsak jitter rovnako excelentne nizky a je nanho este tento DAC velmi malo citlivy v zavislosti od toho aky zdroj (digitalny transport) sa k nemu pripoji. Skoda ze R26 este nema dostupne nejake merania
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: THXKO

Příspěvek od jimmi »

Tu je niečo ako meranie.
Popis atd a je to na spodu .

https://shenzhenaudio.com/products/gust ... io-decoder
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

blesk666 áno aj Singxer SU-6 Audio-GD DI20HE je ešte hľadáčiku u mňa. Budem nejaký čas teraz počúvať nech sa to poriadne usadí a potom padne nejaké rozhodne ktorému sa prikloním. Niečo ešte naštudujem. A dik za tip :thumbup:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: THXKO

Příspěvek od blesk666 »

jimmi píše: 09 bře 2023 11:34 Tu je niečo ako meranie.
Popis atd a je to na spodu .

https://shenzhenaudio.com/products/gust ... io-decoder
Jimmi dik, merania na stranke aj ked len od vyrobcu som si nevsimol. Je to da sa povedat taky priemer v ramci r2r DAC-ov. (chipove delta sigma su na tom vacsinou lepsie). Nemusi sa to vsak nejak negativne podpisat na zvuku. Kazopadne nie je to lepsie meranim ako napr Denafrips Ares II
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

blesk666 keby som sa riadil meraniami nechám si už preamp BVa PRE1 a nešiel som do lampového ARC LS26. Priame porovnanie a moje uši mi povedali že lepšie merania neznamenajú hneď lepší zvuk! Je to tak a preto sa mi tu nepíš že ten alebo ten má merania lepšie. No a čo keď má, aj X16 má lepšie merania oproti R26, preto na merania už dávno nedávam [-x
Nech si merá kto chce čo chce ja mu to neberiem ale není nad vlastné uši a pre mňa najlepšie meranie :ympeace:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: THXKO

Příspěvek od terahera »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Inak DDC - Audio-GD DI20HE nespolupracuje z R26.
,,I2S jednoducho nefunguje, či už DSD alebo PCM,,
Písali to skúšalovia už :-?
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Teda dokončil som plánovanú digi vetvu s usb rozhraním Gustard U18 a ako I2S celostrieborný kábel Tubulus Concentus.
Už teraz viem to to nebol krok vedľa. Sám Gustard U18 po prvotnom zapojení (nezahorený) z obyčajným nechutým čiernym tenučkým hdmi káblom za 3€ bolo počuť zlepšenie v celom frekvenčnom pásme. Bolo cítiť že hdmi to nejakými pazvukmi pri vokáloch počutelno kazí, ale to zapojenie s obyčajným hdmi bolo len kôli vyskúšaniu. Na Tubulus som čakal necelé tri týždne a iný hdmi po ruke nebol, musel stačiť. Dnes prišiel Tubulus Concentus a už v plnej kráse je zapojený v zostave. Po spustení som nechal 30 minút zohriať lampy aby sa dalo trošku na začiatok vypočuť. Nedávam na prvý dojem alebo toto sa nedalo nevypočuť. Prvé čo ma ohúrilo bol hlas Jheeny Lodwick - Perhaps love, bol taký skutočný až sa zdalo že pri zavretých očiach stojím niekde v tretej rade na jej koncerte. Kontrabass Pierra Boussagueta som si naozaj prvý krát poriadne užil, za 10 minút 2x zimomriavky. Úžasne precíteno a hlboko hrali vsetky struny. Na nezahorený I2S to bolo až nevídané a radosť počúvať. Nečakal som že to usb rozhranie bude tiež počuť až tak aj bez Tubulusu, som rád že to dopadlo nad očakávanie. Tak nechávam rozohrávať cca 7-8 dní a snáď niečo malé po zahorení ešte príjemne prekvapí :angel:
IMG_20230419_203912.jpg
IMG_20230427_141729.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: THXKO

Příspěvek od blesk666 »

uzivaj, zimomriavky blazenosti su to preco to robime
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: THXKO

Příspěvek od T101 »

Tento kabel bych u sebe také rád viděl/slyšel :smile:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Tie riskantné ťahy s Gustardami (DAC,DDS) a teraz Tubulus mi zvuk posunuli na inú úroveň. Ak budem po úplnom zahorení spokojný s Tubulus Concentus I2S zrejme vyskúšam aj ich USB kábel. Zatiaľ riskovať sa oplatilo.

T101 treba to risknúť, myslím že je hodný tie peniaze a nieje tak drahý aby to človeka finančne zrujnovalo :lol:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: THXKO

Příspěvek od T101 »

Já mám aktuálně na I2S pozici Wireworld silver sphere, před tím Wireworld HDMI Starlight 7.
Tubulus Concentus I2S vypadá jako zajímavý upgrade, tak snad někdy :smile:
THXKO píše: 28 dub 2023 16:38 T101 treba to risknúť, myslím že je hodný tie peniaze a nieje tak drahý aby to človeka finančne zrujnovalo :lol:
To si říkám u různých hifi komponentů už 5 let :mrgreen:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Po úplnom zahorení strieborného Tubulus Concentus I2S a vyčistení všetkých konektorov kontakt Goldom 2000 som nadpriemerne spokojný zo zvukom. Hudba zne tak ľahko a neskutočne muzikálne. Celé spektrum je vyrovnané, ničoho nieje veľa nič mi nevadí. Vokáli sú excelentné. Konečne som sa dočkal a zostavu doladil k úplnej spokojnosti :angel:
IMG_20230531_174713.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: THXKO

Příspěvek od zatty »

gratuluju udělal si kus práce :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

zatty píše: 01 čer 2023 05:47 gratuluju udělal si kus práce :thumbup:
Dík Zatty. Sám vieš od poslednéj návštevy že BVa bolo moc suché síce čisté ale nezáživne. Zo začiatku je hifista ohromený ako to čisto hrá ale to nie je všetko. Áno je to kus práce dostať z toho maximum doladiť to k mojej spokojnosti to bolo náročné. Mne sa zo začiatku zvuk BVa (suchý páčil) preto som išiel tou cestou, bol presný to beriem ale časom začal byť naozaj nezáživný. Ani nebolo toľko skúseností a posluchuchov ako teraz aby som presne zistil čo má ako naozaj hrať. Ako nehovorím že už nikdy nič viac nevyskúšam, ale iba ak bude príležitosť niečo zapožičať alebo niekto niečo donesie. Samozrejme že neakceptujem prepojovák XLR za 5.000€ u mňa pravda Jimmy :lol:
Na to na čo nemienim vyslovene zaplatiť peniaze ani neskúšam, nemám potrebu si dávať chrobáka do hlavy že to bude nie krištáľové ale diamantové to nie :razz:
Hlavné je že mi teraz hudba robí neskutočnú radosť a teším sa na ďalší a ďalší posluch :angel:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Po dokončení aparátu som ešte urobil maličké zmeny k dokonalému posluchu. Ako viete počúvam cez pasívne chladený comp kde som ešte k lepšej SQ zmenil Audirvanu Studio za JPLAY FEMTO s kombináciou Fidelizeru PRO. Až do teraz som si myslel že Audirvana je dokonalá, mýlil som sa. Vyskúšal som asi všetko čo sa dalo v playeroch, cez ROON JRiver atď. až nakoniec najlepšia hudba znela a znie cez JPLAY FEMTO. Zmena ešte nastala že som skončil so streamingom (Qobuz). Dosť mi vadilo že pri obľúbených albumoch začali postupom času miznúť tracky, niektoré albumy zmizli úplne. Takú Ayako Ishikawa album Ayako už nemá v ponuke žiadna strimovacia služba! Toto mi začalo postupom času vadiť. Začal som zháňať moje obľúbené albumy či na CD alebo vo WAVE až som zistil že Qobuz viac ako 4-5, mesiacov nepočúvam vôbec. Všetku hudbu mám na internom SSD disku ktorý prevyšuje kvalitatívne Qobuz. Boli to dva roky zháňania a upravovania albumov.
Stálo to za to. K JPLAY FEMTO a Fedelizeru PRO som ešte doplnil Audiophile Optimizer 3.0 ktorý to ešte zlepšil. Ešte malé úpravy DIY obrazov ktoré nadobudli na hrúbke a samozrejme nemôže chýbať medzera od steny. Zadný obraz mal 9 cm a teraz má 14,5 cm taktiež bočný z 4 cm na 9,5 cm. Väčšia medzera za obrazmi mi zväčšila priestor v hudbe. Neviem či také niečo niekto niekedy spozoroval. Myslím že to počuť dosť jasne. Predtým výplň bola 90% miestami na stene.
Manželka zmenu na obrazoch ani nespozorovala, ale skôr by som povedal že už sa s tými zmenami dávno zmierila :razz:
Pridávam fotky síce len z mobilu keďže nemám lepší zdroj na fotenie ale aspoň niečo.
Všetkým želám veľa radosti pri každom posluchu ako mám teraz ja :angel:
IMG_20230630_172815.jpg
IMG_20230625_204702.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: THXKO

Příspěvek od fox »

Jak jsi spokojený s převodníkem? Má smysl ho doplňovat hodinami U18 ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

fox píše: 01 črc 2023 13:14 Jak jsi spokojený s převodníkem? Má smysl ho doplňovat hodinami U18 ?
S prevodníkom som spokojný nad očakávania. Inak U18 nie sú externé hodiny, nemýl si to. Gustard má hodiny C18! U18 je DDC (digitálne rozhranie) a počutelno to má prínos pre DAC R26.
Z hodinami C18 nemám zatiaľ žiadne skúsenosti.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Po nejakom čase a nekonečnom dolaďovaní BV audia som sa rozhodol ukončiť túto cestu a ísť iným smerom. Z BV audia v zostave nezostalo už vôbec nič.
Opäť som ale zostal doma na Slovensku a tu mi učarovala pre mnohých asi menej známa high end značka pána Zvončeka z Ilavy Adam Vox ku ktorým som so šťastím nakoniec dostal. Konkrétne do Ashkelon. Síce nemajú 12 palec ako mal BV audio ale v tom som nevidel žiadny problém. Ashkelony majú zdvojený stredobass osadený 2x Morel TSCW 636 ktorý je plne dostačujúci do bežného obývacieho priestoru a úplne že inde ako PA basáky. Orgánovú Toccatu s audiofilného albumu s prehľadom zvládajú na jednotku, lepšie ako poloaktivne F3A úplne vážne. Zosilovač som volil integrovaný Hegel H390. Po viacerých posluchoch myslím že to bola výborná voľba, kde je obrovská rezerva. Reprokable som zvolil Zavfino Prima - OCC mk2 postriebrenú meď ako aj prepojky Zavfino OCC. Podložky pod reprom AAI Maxi na nerezových 3 mm platniach a betónových kockách. Práve som v štádiu rozohravania a ešte ma čakajú nejaké testy skúšanie a výmena prepojovacich XLR káblov a poistiek. Už teraz sa mi to javí dokonalé. Prvé dojmy sú také že toto je naozaj projekt na celý život.
Prikladám nejaké foto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: THXKO

Příspěvek od zatty »

Wow :thumbup: :thumbup: :thumbup: :clap:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: THXKO

Příspěvek od MANA »

Ahoj THXKO,
Gratuluji k upgrade sestavy. Přeji Ti, aby se opravdu jednalo o projekt na celý život. Zažívám něco podobného a je to super. Repro vypadají moc hezky :thumbup:
Užívej :smile:
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: THXKO

Příspěvek od PavelDosko »

prima, chlape, bedny vypadaji poctive
ten integrac ti hraje lepe nez dva konce BV??
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

PavelDosko píše: 26 led 2024 21:37 prima, chlape, bedny vypadaji poctive
ten integrac ti hraje lepe nez dva konce BV??
Pavle o dosť lepšie, tá dynamika úžasná ktorú BVa pri 110W - 8 Ohm nedokázalo. Predsa Hegel už má 2x250W - 8 Ohm
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: THXKO

Příspěvek od blesk666 »

Si to riadne prekopal. Pekne bedne. Uzivaj
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

MANA píše: 26 led 2024 21:19 Ahoj THXKO,
Gratuluji k upgrade sestavy. Přeji Ti, aby se opravdu jednalo o projekt na celý život. Zažívám něco podobného a je to super. Repro vypadají moc hezky :thumbup:
Užívej :smile:
MaNa
Dík. Verím že u mňa hej. Ja tu počujem so zostavy hrať hudba a nie zvuk. Vždy sa dá ísť ďalej to áno, ale u mňa to skutočne konečná.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: THXKO

Příspěvek od blesk666 »

Celkom by ma zaujimalo co vsetko si skusal a s akym vysledkom, nez si dospel k Adam Vox a Hegel
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: THXKO

Příspěvek od aretax »

K tým Morelom Ti gratulujem. Aj u mňa sú vo výbere pri rozhodovaní, ktoré bedne si vyrobím. Známy má tiež bedne MOREL, ktoré navrhoval p. Zvonček a môžem povedať, že krajšie stredy, ako majú Morel som nikdy nepočul ani z násobne drahší reprosústav. Ja uvažujem o týchto:
https://www.lautsprechershop.de/hifi/ajalon_en.htm
Jedine k výškovým meničom mám malé výhrady. Príliš veľa majú po zvukovej stránke spoločné s Dynaudiom, čo sa nedivím, pretože p. Morel je "otcom" meničov Dynaudio. Ale to je iba môj pocit. Mne sa najviac páčia hodvábne výškače Scan Speak.
P.S. Morel bol pri založení firmy Dynaudio a tie najlepšie meniče (D21, D28, D54, D76) pochádzajú z jeho "dielne".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

blesk666 píše: 26 led 2024 23:13 Celkom by ma zaujimalo co vsetko si skusal a s akym vysledkom, nez si dospel k Adam Vox a Hegel
O Adam Vox som vedel ja už dlhšie že robí reprosústavy, to som ešte stále sa snažil doladiť vtedy BV audio poloaktív. Proste som navštívil pána Zvončeka a vypočul jeho vtedy úplne nový projekt Ness Ziona, tu sa to začalo. Ness Ziona veľa ľudí nepočulo keďže to bol prototyp a po týždni odchádzami do Poľska. Stále som bol presvedčený že poloaktiv hrá správny rýchli bass. Ness Ziona ma nakopol no pre moju izbu určite veľké aj podľa niektorých známych, potom posluchu som chcel počuť ďalšie. To už bolo do veľkej sály by som tak povedal. Začali sa návštevy Adam Vox trochu častejšie. Zvuk z Morelov robil živú hudbu pri počúvaní mi nič nechýbalo a mal som pocit že takto naozaj nástroje hrajú aj reálne, čistota , dynamika, priestor, na nič sa nehrali. Netlačili nikde na pílu, bolo to vždy prirodzene radosť počúvať, ani po dlhom posluchu nebolela hlava. Tak som išiel vypočuť ďalší nový projekt Cologne kde sa mi naskytla možnosť vypočuť zároveň aj projekt Ashkelon. Tieto reprosústavy boli veľkosťou rovnaké. Takto sa dá zamilovať na prvý posluch, s tým sa už nedalo nič robiť len rýchlo predať BVa a ísť si za svojím cieľom . Cologne boli na zozname ale po vypočutí Ashkelonov bolo rozhodnuté.
Hegel preto že to bola istota kde aj Pán Zvonček všetky repro ladil vlastne na Hegel. Aj na výstave v BA hral s Heglom. Nemal som už chuť znovu ďalej experimentovať s čím by sa to dalo ešte zladiť a skúšať do nekonečna. Už ma to po dlhych rokoch ladenia prestalo baviť preto som zvolil Hegel.
Na Tvoju otázku Blesk stačilo napísať Morel bola príčina kde nebolo za potreby niečo iné skúšať. Hudba ktorá znie z Morelov nemá chybu, k tomu tá nádherná ručná práca skeletov kde predná časť reprosústav je celá z masívu je niečo úžasné. Naozaj umelecké dielo a ďalej už nič na skúšanie nie je u mňa...
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

aretax píše: 27 led 2024 06:39 K tým Morelom Ti gratulujem. Aj u mňa sú vo výbere pri rozhodovaní, ktoré bedne si vyrobím. Známy má tiež bedne MOREL, ktoré navrhoval p. Zvonček a môžem povedať, že krajšie stredy, ako majú Morel som nikdy nepočul ani z násobne drahší reprosústav. Ja uvažujem o týchto:
https://www.lautsprechershop.de/hifi/ajalon_en.htm
Dík. Áno viem o Tvojom pláne už si to tu niekde písal na fóre. Hej vyzerá to veľmi dobre.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Odpovědět