QUAD

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Tobias41
Příspěvky: 31
Registrován: 30 pro 2010 21:39

QUAD

Příspěvek od Tobias41 »

Letos v USA jsem mel moznost v malem studiu poslechnout:
Obrázek

Spadla mi celist, hral jazzik a bylo to SKVELE.
Dovolil jsem zalozit tohle tema, neb urcite zde patri.

Jeste tam bylo tohle - coz jsem neidentifikoval:
Obrázek
draty a 230V
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: QUAD

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Quady jsou ve světě velmi chválená firma za poměr-výkon-cena, sám jsem měl možnost některé slyšet, velmi zajímavý zvuk, který se dá lehko zkazit připojenými komponenty, ale to patří asi ke všem repro.

Na té druhé fotce jsou určitě reprosoustavy Magnepan s podobným principem vyzařování, jen s tím rozdílem, že ve spodní části není klasický basový reproduktor, ale hraje (vyzařuje) celá plocha této speciálné konstrukce.
Na tyto reprosoustavy jsou tady jiní odborníci, kteří sem určitě zavítají ale to už bude v samostatném vlákně s názvem Magnepan.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Tobias41
Příspěvky: 31
Registrován: 30 pro 2010 21:39

Re: QUAD

Příspěvek od Tobias41 »

diky za info (Magnepan ), cele to tam hralo na takovych skatulich ;)
Obrázek
ktere si zaslouzi take indivindi tema - pripadni majitele/fanousci - sem s nim!
Bylo jich tam jako ve sklade - az oci prechazeli...
draty a 230V
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: QUAD

Příspěvek od Teti »

Petr 5-Naimstudio píše:Quady jsou ve světě velmi chválená firma za poměr-výkon-cena, sám jsem měl možnost některé slyšet, velmi zajímavý zvuk, který se dá lehko zkazit připojenými komponenty, ale to patří asi ke všem repro.

Na té druhé fotce jsou určitě reprosoustavy Magnepan s podobným principem vyzařování, jen s tím rozdílem, že ve spodní části není klasický basový reproduktor, ale hraje (vyzařuje) celá plocha této speciálné konstrukce.
Na tyto reprosoustavy jsou tady jiní odborníci, kteří sem určitě zavítají ale to už bude v samostatném vlákně s názvem Magnepan.
QUAD je idealni zastupce elektrostatu a podle me ma nejrafinovanejsi zvuk ze vsech. Ve svete existuje spoustu zastupcu vice ci mene povedenych zastupcu, ale Quad ma jednoznace nejvice zkusenosti a vyvazeny zvuk. Repro od quadu jsou kompletne elektrostaticke, zadny basak tam neni. Panely jsou rozdeleny na basove a vyskove sekce. Sam jsem si pred rokem repro od quadu kompletne renovoval.

Obrázek tot je Quad esl 57. Potom jsem mel esl 988, maji vetsi frekvenci rozsah, ale stredy nejsou tak sladke :)
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: QUAD

Příspěvek od anawak »

Tie stroje od ARC su skvele...
Odpovědět