Retip servis?

Odkazy na servis, dotazy a rady nebo zkušenosti s opravami High End přístrojů apod..
Odpovědět
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Retip servis?

Příspěvek od Janik »

Ahojte neviete nahodou o nejakej firme co robi retip v EU? Podarilo sa mi krasne odrbat hrot na yosegi.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Quentin

Re: Retip servis?

Příspěvek od Quentin »

Třeba :arrow: https://techne-audio.de/home.html

nebo :arrow: https://anamightysound.com

ale určitě toho bude víc...

PS: jak se Ti to povedlo?!
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Retip servis?

Příspěvek od Janik »

Chcel som upravit VTA a nechal som to tak na volno. "autocenzura" som co uz ... som si pekne zarobil. Dufam, ze sa to bude dat spravit. Co citam nie vsetky prenosky sa daju pretipovat hlavne tie kde je plastove puzdro.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Retip servis?

Příspěvek od Frogyman »

S tímto mám pár zkušeností, pokud mohu shrnout své poznatky, tak:

Anymighty (je to vlastně Francouz, co dělá přenosky SculptureA a SUT, o kterých píši jinde). není nejlevnější na trhu, ale za mne jeden z nejlepších. U nich je jistota, že to bude stejné, nebo lepší než originál a že neudělají retipp, pokud by se to nevyplatilo. Nejdřív kontrolují a přeměří celou přenosku včetně tlumení a pokud by byl problém, tak ti opravu vymluví :-). Mám s ním bohaté zkušenosti a mohu vřele doporučit.

Techneaudio - tuším, že dělá jen shibata a boron. Ale nevím, jak je na tom aktuálně. Mám od něj upravenou Denon 103R, měl jsem Yamaha MC9

v Polsku Kotlewski - tuším, že dělá jen hliník + kulový či eliptický hrot. Myslím, že bude i docela levný, ale nevím, kolik chce za rettip. Mám dvě vintage SPU s jeho retippem, které jsem od něj bral.


Nadel servis v DE - nemám osobní zkušenost, ale tuším, že také pouze hliník + eliptický hrot. Je však docela levný, tuším že když jsem s ním řešil něco posledně, chtěl 98 EURO.

Tonabnehmerservice v DE - vím, že existují, ale nikdy jsem s nimi nic neřešil

SOUNDSMITH - také uznávaná dílna, ale US, takže kvůli nákladům, dopravě atd je pro mne mimo zájem

+ pak jsou další a další, stačí požádat o radu strejčka googla + kouknout na zahr. fóra na recenze
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: Retip servis?

Příspěvek od Quentin »

Janik píše: 21 lis 2021 17:12 Chcel som upravit VTA a nechal som to tak na volno. "autocenzura" som co uz ... som si pekne zarobil. Dufam, ze sa to bude dat spravit. Co citam nie vsetky prenosky sa daju pretipovat hlavne tie kde je plastove puzdro.
Je mi Tě líto! Vím, že to je chabá útěcha, ale i já před asi pěti lety nechtěně při nastavování ulomil OC-9MKIII...retip jsem nedělal, ale torzo se prodalo velmi rychle na ebay a tuším, že za "randál". Až mi to hlava nebrala. A Tvá přenoska je vlastně ta samá, akorát s yosegi "budkou"...takže retip tutově půjde.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Retip servis?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Janik píše: 21 lis 2021 16:55 Ahojte neviete nahodou o nejakej firme co robi retip v EU? Podarilo sa mi krasne odrbat hrot na yosegi.

U vyrobce to neumeji? V EATu asi teda ne, ale ten skutecny vyrobce by mohl :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Retip servis?

Příspěvek od Frogyman »

To může být zajímavé zjištění, jak je to u AT. Já měl zatím u všech, kde jsem to řešil, tu zkušenost, že nabídli jen výměnu za novou za 70%.
Vyjma Ortofonu, ten retipping program má.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Retip servis?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ano, Ortofon program jsem zazil na vlastni kuzi. Po oprave to hralo zkreslene, po dalsi oprave pouze jeden kanal, no a napotreti uz to bylo OK. Akorat 3 mesice v pr*eli :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Retip servis?

Příspěvek od Frogyman »

Možná proto se tomu všichni vyhýbají a jedou model výměna za 70. Je to jednodušší a nejspíš i ekonomicky zajímavější. Proto jsou alternativní firmy, pro které je to součást core byznysu, ne jen přítěž.

Teď mne napadá, že ještě retipping servis dělá VDH. A to nejen na svoje přenosky. A pak tuším Aretax zmiňoval před časem dílnu v IT - viz http://www.torlai.it/prodotti/index.php
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Retip servis?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Oni za retip chteji 70%. Vymenu za novou nenabizeji. Asi je to bavi delat 3x :lol:
Dieter Burmester
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Retip servis?

Příspěvek od efičák »

Dieter Burmester píše: 21 lis 2021 19:32 Oni za retip chteji 70%. Vymenu za novou nenabizeji. Asi je to bavi delat 3x :lol:
Ahoj, myslíš Dány nebo Audiotechnica s tou AT OC 9 ?
Nebo přímo Euro Audio Team? Ty dřívka tam lepí Upmpa-lumpové a platí se kakaovými boby. Jen přešli na pistáciový marcipán no.5 a kaštanový člun do čokoládové kašny no.8.

Mě se zvuk Yosegi líbil velmi, je jí škoda.
V těchto případech pomáhá spočitat, kolik stála přenoska na den a bude nám hej.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Retip servis?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Myslím Ortofon.
Dieter Burmester
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Retip servis?

Příspěvek od Janik »

Tak dostal prve ponuky.
------------------------------------------------------
1.ponuka

FJS Tonabnehmer Service GmbH & Co. KG
Kämpenweg 19
33142 Büren
Germany

Basically I can restore your cartridge. But I would like to look at the cartridge first, then I can say more. If I can not restore your cartridge, you only incur shipping preparation and return postage costs (20 € - 40 €, see shipping costs) no further costs. Send it to me. If you only want to have your cartridge assessed or checked, this costs 45 € - 65 € depending on the effort.

OFFER:
If your cartridge is recoverable, I can you offer the restoration
- with allu cantilever and ellipticel diamant needle for € 126,05 net
or € 150 gross.
- with nude shibata diamond needle and alu cantilever for € 294,12 net
or € 350 gross.
- with nude elliptical diamond needle and alu cantilever for € 218,49
net or € 260 gross.
- with nude shibata diamond needle and Boron Cantilever for € 503,36
net or € 599 gross.
Restoration of the rubber damping for 301,68 € net or 359 € gross.The costs of restoring a coil former by re-soldering the connections
or straightening a cantilever etc. cannot be calculated in advance. From the amount of 100 € gross, the further process will be discussed
individually.

------------------------------------------------------
2. ponuka

Klaus-Peter Grasse
Realisation Design und Funktion
TECHNEAUDIO)))
Zum Rössle 9
79809 Weilheim-Remetschwiel / Germany
+49 (0) 7755 938 586 / Mobil +49 (0) 1712440 977
Ust-IdNr.: DE256860818
grasse@techne-audio.de
http://www.techne-audio.de

yes, I can retip this system. Only replacing the diamond is not possible. I usually replace with a new Boron needle carrier with a MR microridge cut diamond on it. I can also retip with a brand new AL needle carrier with a diameter of 0.4mm and a Fritz Gyger CH diamond. So far, however, I have always retipped with the Boron needle carrier, which has an AD diameter of 0.28mm.
Cost: 380,--EUR +20,--EUR insured shipping.

------------------------------------------------------
3.ponuka

Steve Leung
VAS NY Inc
77 Cliffwood Ave, Suite 3B
Cliffwood, NJ 07721
Https:// vasnyinc.com

Looks like the diamond broke off. I might be able to fix it it will be around $300

------------------------------------------------------

Objednal som si Audio-technica AT-VM95E kym sa toto nevyriesi. Neviem si predstavit fungovat bez hrania z gramofonu ~x(
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Retip servis?

Příspěvek od aretax »

zabiny007 píše: 21 lis 2021 19:21 Možná proto se tomu všichni vyhýbají a jedou model výměna za 70. Je to jednodušší a nejspíš i ekonomicky zajímavější. Proto jsou alternativní firmy, pro které je to součást core byznysu, ne jen přítěž.

Teď mne napadá, že ještě retipping servis dělá VDH. A to nejen na svoje přenosky. A pak tuším Aretax zmiňoval před časem dílnu v IT - viz http://www.torlai.it/prodotti/index.php
Odporúčam. Robí skoro všetky typy hrotov, cantilever boron aj hliník. Je jediný, ktorý robí aj eliptické hroty Ogura pre japonské prenosky. Práca je perfektná a jednanie seriózne. Cena prijateľná - oprava Transfiguration Axia S s hrotom Ogura a boronový cantilever stála 450 € + doprava. V prípade, ak s opravou nesúhlasíš, dá sa dohodnúť na odkúpení prenosky za slušnú cenu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Retip servis?

Příspěvek od Frogyman »

Tu PA Ogura dělají i fancouzi, ale to je nepodstatné. Myslím, že Janik má z čeho vybírat a je jen na něm, pro co se rozhodne.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Retip servis?

Příspěvek od Pitbull »

Quentin píše: 21 lis 2021 17:53
Janik píše: 21 lis 2021 17:12 Chcel som upravit VTA a nechal som to tak na volno. "autocenzura" som co uz ... som si pekne zarobil. Dufam, ze sa to bude dat spravit. Co citam nie vsetky prenosky sa daju pretipovat hlavne tie kde je plastove puzdro.
Je mi Tě líto! Vím, že to je chabá útěcha, ale i já před asi pěti lety nechtěně při nastavování ulomil OC-9MKIII...retip jsem nedělal, ale torzo se prodalo velmi rychle na ebay a tuším, že za "randál". Až mi to hlava nebrala. A Tvá přenoska je vlastně ta samá, akorát s yosegi "budkou"...takže retip tutově půjde.
Na e-bay občas něco nakupuji. Jsou tam i přenosky - nové, použité, retip. Tohle případně zkoušet koupit na e-bay je vyloženě risk a hodně vysoký risk.
Neodvážil jsem se koupit ani jetou na audiomarku, radši jsem si normálně zaplatil novou s doklady.
( To jenom k tomu jak a kde může skončit to torzo prodané přes e-bay)
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Retip servis?

Příspěvek od Frogyman »

Na ebay se poškozené přenosky kupují právě se záměrem dělat retip. Když jsem věděl, že chci vyzkoušet upravenou Denonku 103R, tak jsem nekoupil novou, ale vzal jsem na to poškozenou z ebay.

Stejně tak jsem i poškozené či "ohrané" přenosky na ebay prodal. Třeba Miyajima, kde se mi retip nevyplatil (firemní v jpn za 70%).
U ní třeba vím, že ji koupil prodejce Miyajima ze španělska, který si retip nechal udělat v jpn za nákladové ceny a je spokojen.

Jinak jsem ale na ebay nakoupil i nové přenosky a je to jako se vším - kupovat jen u prodejců s historií a kladným hodnocením.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Retip servis?

Příspěvek od Pitbull »

zabiny007 píše: 22 lis 2021 20:58 Na ebay se poškozené přenosky kupují právě se záměrem dělat retip. Když jsem věděl, že chci vyzkoušet upravenou Denonku 103R, tak jsem nekoupil novou, ale vzal jsem na to poškozenou z ebay.

Stejně tak jsem i poškozené či "ohrané" přenosky na ebay prodal. Třeba Miyajima, kde se mi retip nevyplatil (firemní v jpn za 70%).
U ní třeba vím, že ji koupil prodejce Miyajima ze španělska, který si retip nechal udělat v jpn za nákladové ceny a je spokojen.

Jinak jsem ale na ebay nakoupil i nové přenosky a je to jako se vším - kupovat jen u prodejců s historií a kladným hodnocením.
Asi tak.
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Retip servis?

Příspěvek od Janik »

Aby som tuto temu z mojej strany nejak uzavrel. Yosegi isla do suflika (mozno raz ju dam spravit) a objednal som phasemation pp-200.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Retip servis?

Příspěvek od terahera »

Tak teď se modlit,aby sedla s trafem :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Retip servis?

Příspěvek od Janik »

terahera píše: 01 pro 2021 09:50 Tak teď se modlit,aby sedla s trafem :cool:
uvidime ak nie tak skoncim u https://anamightysound.com/shop/step-up ... ansformer/
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Quentin

Re: Retip servis?

Příspěvek od Quentin »

Janik píše: 01 pro 2021 08:37 Aby som tuto temu z mojej strany nejak uzavrel. Yosegi isla do suflika (mozno raz ju dam spravit) a objednal som phasemation pp-200.
Správně si udělal, Ortofonů, ve všech možných modifikací, je tu už kotel :thumbup:
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Retip servis?

Příspěvek od jupol »

Najhoršie je, ako tá malá a blbá nešikovnosť, človeka naštve a zamrzí... :roll:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Retip servis?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Quentin píše: 01 pro 2021 10:13 Správně si udělal, Ortofonů, ve všech možných modifikací, je tu už kotel :thumbup:
To jakože Yosegi pro EAT vyrábí Ortofon? :shock:
Dieter Burmester
Quentin

Re: Retip servis?

Příspěvek od Quentin »

Dieter Burmester píše: 01 pro 2021 10:27
Quentin píše: 01 pro 2021 10:13 Správně si udělal, Ortofonů, ve všech možných modifikací, je tu už kotel :thumbup:
To jakože Yosegi pro EAT vyrábí Ortofon? :shock:
Phasemation PP-200 není přeci Ortofon ani převlečená audio-technica. Musíš dočítat celou větu :lol: :arrow: ... a objednal som phasemation pp-200.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Retip servis?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jsem smířem, že su cyp a nechápu :thumbup:
Dieter Burmester
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Retip servis?

Příspěvek od valderon »

Janik píše: 01 pro 2021 08:37 Aby som tuto temu z mojej strany nejak uzavrel. Yosegi isla do suflika (mozno raz ju dam spravit) a objednal som phasemation pp-200.
Můžu se zeptat, jak jsi spokojený s novou přenosku, jaký je rozdíl proti Yosegi?
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Retip servis?

Příspěvek od Janik »

valderon píše: 05 pro 2021 16:41
Janik píše: 01 pro 2021 08:37 Aby som tuto temu z mojej strany nejak uzavrel. Yosegi isla do suflika (mozno raz ju dam spravit) a objednal som phasemation pp-200.
Můžu se zeptat, jak jsi spokojený s novou přenosku, jaký je rozdíl proti Yosegi?
Ahoj ešte čakám. Mala by prísť v stredu. Uvidíme keď sa troska rozohraje. Potom napíšem.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Retip servis?

Příspěvek od valderon »

Jee, promiň, já myslel, že už ji máš 😇
Odpovědět