Atlas cables

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Atlas cables

Příspěvek od Mark Levinson »

Není to dlouho co jsem měl možnost poslechnout doma pro mne neznámého výrobce kabelů s názvem Atlas cables. Tento výrobce z Britských ostrovů nabízí kompletní sortiment kabeláže od power kabelů až po USB či LAN kabely potřebné ke streamování. Kabely jsou osazeny kvalitními konektory rovněž značky Atlas. Měl jsem možnost vyzkoušet sérii Mavros, což je druhá nejvyšší v nabídce firmy (power, XLR i reproduktorový). Bohužel jsem měl k dispozici reproduktorový kabel s banánky na obou koncích a to jsem nemohl použít protože koncové monobloky Mark Levinson používají bytelné utahovací vrtulky, které neumožňují zapojení banánků. To mne hodně mrzelo, protože reproduktorový kabel řady Mavros používá zvláštní odbočku pro připojení uzemnění na straně zesilovače a údajně hrají výborně. Kabel se uzemněním připojí pod zemnící šroubek síťové filtrace nebo předzesilovače, údajně s pozitivním vlivem na zvuk. Snad se mi to ještě jednou podaří a zapůjčím si kabel v provedení vidličky/banánky.
Jak to hraje? Musím dodat, že power kabely byly úplně nové a tudíž úplně syrové. První dojmy byly takové, že jsem měl pocit poslechu mnohem dražších kabelů (cena XLR 1m Mavros je cca 1.800,-€) a charakterem mi připomínal výborný AAI Maestoso.
.
https://www.atlascables.com/index.html
2022-01-09 09.52.07.jpg
2022-01-09 09.52.51.jpg
2022-01-09 11.37.25.jpg
2022-01-09 09.51.40.jpg
2022-01-09 11.39.06.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Atlas cables

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zajimave je, ze mam na prvni pohled stejne vrtulky, ale bananky tam zastrcit rozhodne lze :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Atlas cables

Příspěvek od Mark Levinson »

Dieter Burmester píše: 28 led 2022 18:50 Zajimave je, ze mam na prvni pohled stejne vrtulky, ale bananky tam zastrcit rozhodne lze :-?
Tak to jsem buď tele nebo nevím jak, případně obojí :lol:
Léta žiji v tom, že to nejde. Možná se ozve někdo se zkušeností zesilovačů Mark Levinson a osvětlí to.
Mark Levinson
kychtax

Re: Atlas cables

Příspěvek od kychtax »

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... cables-rca
já jsem kdysi dávno vyzkoušel ten základní v RCA a nepřesvědčil mne, v dané ceně mi lépe seděl Inakustik z metráže. Detail tam byl, ale tenký zvuk. Ale zas je to základní kablík. Ten Mavros bude jistě někde jinde.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Atlas cables

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mark Levinson píše: 28 led 2022 18:57 Tak to jsem buď tele nebo nevím jak, případně obojí :lol:
Léta žiji v tom, že to nejde. Možná se ozve někdo se zkušeností zesilovačů Mark Levinson a osvětlí to.
Zkus to tam zastrcit. Ja jsem to taky jednou zkusil a uspel jsem :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Atlas cables

Příspěvek od Mark Levinson »

Kabel už doma na zkoušku nemám, ale i tak jsem se znovu díval a není opravdu kam strčit. Prostě tam není ta dírka na zastrčení banánku, na rady kolegů jsem hledal i jestli není dírka v tom šroubku na kterém je motýlek. A není, prostě Mark Levinson jen vidličky.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Atlas cables

Příspěvek od fox »

Dieter Burmester píše: 28 led 2022 19:49
Mark Levinson píše: 28 led 2022 18:57 Tak to jsem buď tele nebo nevím jak, případně obojí :lol:
Léta žiji v tom, že to nejde. Možná se ozve někdo se zkušeností zesilovačů Mark Levinson a osvětlí to.
Zkus to tam zastrcit. Ja jsem to taky jednou zkusil a uspel jsem :smile:
Zkus to, nebo zkus ho ? :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: Atlas cables

Příspěvek od tomiik »

Mark Levinson píše: 29 led 2022 18:36 Kabel už doma na zkoušku nemám, ale i tak jsem se znovu díval a není opravdu kam strčit. Prostě tam není ta dírka na zastrčení banánku, na rady kolegů jsem hledal i jestli není dírka v tom šroubku na kterém je motýlek. A není, prostě Mark Levinson jen vidličky.
Teď už ty jejich motýlky jsou přizpůsobeny i na banánky. Dřív ML používaly holý vodič.
9C5D2024-B7CE-4FE2-9DFE-790B1D2D8B8D.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Atlas cables

Příspěvek od vitek »

Měl jsem taky Atlas doma na vyzkoušení a to dvě nejvyšší řady. Jelikož už rok vybírám repro kabel a měl už jsme v podstatě vybráno, Atlas s tím pořádně "zamíchal"... Obecně už Mavrosy byly velké překvapení a hrály o fous líp, než to co mám zapojené. XLR byl asi nejlepší co jsem doma měl a za tu cenu v podstatě absolutní vítěz aspoň v mé sestavě. To samé XLR digi. U repro je nutné připojit uzemnění, pak je to to pravé.
Řada Asimi je už opravdu, opravdu ještě někde jinde a asi jsem se zamiloval...což už se mi moc často nestává a musím tím poděkovat olomouckému studiu za tu možnost to mít doma.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Atlas cables

Příspěvek od Mark Levinson »

tomiik píše: 29 led 2022 21:21
Mark Levinson píše: 29 led 2022 18:36 Kabel už doma na zkoušku nemám, ale i tak jsem se znovu díval a není opravdu kam strčit. Prostě tam není ta dírka na zastrčení banánku, na rady kolegů jsem hledal i jestli není dírka v tom šroubku na kterém je motýlek. A není, prostě Mark Levinson jen vidličky.
Teď už ty jejich motýlky jsou přizpůsobeny i na banánky. Dřív ML používaly holý vodič. 9C5D2024-B7CE-4FE2-9DFE-790B1D2D8B8D.jpeg
Tomiiku,
díky za osvětlení, mé zapojení je přesně jako u Tebe, tedy vidličky (ML a holý vodič, to asi ne). Ostatně si myslím, že vidlička je dokonalejší kontakt než banánek, ale určitě je lepší mít novější terminál, který umožňuje zapojení obojího.
Zapomněl jsem také poděkovat za možnost vyzkoušet tuto značku, což touto cestou činím. Zápujčku jsem měl ze stejného zdroje jako Vítek, tedy SuperHifi studio v Olomouci.
https://www.superhifi.cz/atlas
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Atlas cables

Příspěvek od terahera »

Je až neskutečné,že kluci,kteří byli můj vzor v dobách,kdy jsem s hifi začínal,jak se rozplývají nad značkou,kterou já už dávno vypustil ze svého spektra hledání :-? Atlas byla jedna z prvních značek,kterou jsem u sebe v začátcích zkoušel a otevřela mi oči,že fakt měděná dvoulinka nestačí.S odstupem času a vzhledem ke snovým sestavám prezentujících pro mě šok :eek:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Atlas cables

Příspěvek od Mark Levinson »

Nevím, ale nemám pocit, že bychom se "rozplývali" nad značkou Atlas. Osobně jsem tuto značku neznal, tak jsem považoval za zajímavé ji na HEF představit. Právě jejich reproduktorový kabel by mohl být zajímavý, díky tomu přídavnému zemnění a to jsem právě nemohl vyzkoušet. Zvukově velice dobré kabely a při tom jejich ceny nejsou úplně astronomické, alespoň u druhého nejvyššího modelu Mavros.
Spíše mne udivuje proč jsi o této značce nikdy nenapsal Ty, když ji už léta znáš a máš s jejich kabely vlastní zkušenost. Případně napiš jak se u Tebe projevovalo to zapojené zemnění, to mne hodně zajímá.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Atlas cables

Příspěvek od terahera »

Bylo to u mě v začátcích,první značka,kterou jsem zkoušel místo obyč mědi a tkaniček z Okay :angel: Zkoušel jsem samozřejmě základní kabely,kde mi tehdy došlo,že kabely jsou v podstatě komponent,jako každý jiný.Pak jsem hned sklouzl do VDH,Audoquest.... a už to jelo :cool: Tím rozplýváním jsem nemyslel nic špatného,jen mě zarazilo,že na Atlas jste zabrousili až teď,žil jsem v domnění,že to tady každý zná,stejně jako třeba Supru,jestli mi rozumíš :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět