Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
MajkyMan
Příspěvky: 19
Registrován: 17 srp 2020 23:45

Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od MajkyMan »

Zdravim , rad by som sa podelil o svoj problem a precital si postrehy od vas.

Volam sa Peter a audio si uzivam uz peknych par rokov, pricom poslednych 5 rokov v novom dome.
Moja zostava je postavena okolo repro Infinity IRS Omega v spojeni s Hegel H200 a prevodnikom Schiit gungnir Multibit.
Bol som navyknuty na relativne muzikalny a pevny zvuk so slusnym vykreslenim priestoru priblizne o sirke bocnych stien a velmi obstojnej hlbke a vyske sceny limitovanej priblizne stropom , pricom ale drviva vacsina nahravok mala podla mna realnu vysku vokalu aj nastrojov co velmi pomaha realnemu pocitu z reprodukcie .
Bohuzial , priblizne v lete 2 roky dozadu som prvy krat bol svedkom toho , ako mi pri mojom zvycajnom sustredenom posluchu z nicoho nic skolabovala scena , kde vokal klesol niekde na uroven 40cm nad podlahu a na nastroje bolo hrane trpaslik bandom pricom hudba znela mierne zmatene .
Priblizne o pol hodinu bolo opat vsetko tak ako ma byt a myslel som , ze to bolo cele sposobene ibalen kosenim el. kosackou.
Bohuzial sa to zacalo opakovat coraz castejsie s tym , ze obcas to bolo lepsie , obcas horsie .
Minule leto som sa vybral na dovolenku a po navrate som zistil, ze to je este horsie a odvtedy som sa nedockal uz ani toho , aby som reprodukciu mohol povazovat ako tak za uspokojivu. AZ na vynimku mozno mesiac dozadu, kedy jedneho dna vecer a doobeda dalsi den to bolo celkom fajn.
Ono vsetko co opisujem by klasicke ucho navstevnika pravdepodobne neriesilo ,avsak pre mna to je cosi , co zabija pohodu pri pocuvani , ked poznajuc potencial zostavy naozaj nemozem byt spokojny s tym co pocujem.

Podozrenie padlo v mojom pripade na kvalitu elektrickej energie a kabelaz , tak som vyskusal nasledovne:
-Prehodit vsetky napajacie kable viablue X40 za obycajne
-vymena interkonektov a repro kablov
-vymena zosilnovaca , prevodnika , repro
-Supra DC bloker

Nic z toho nepomohlo , pricom svoj prevodnik aj zosilnovac som pozical kamaratovi a u neho doma vsetko fajn na repro , ktore som skusal aj u mna doma. (kedysi som ich vlastnil a predal kamaratovi, takze ich dobre poznam)

Po tomto som objendal filtraciu Noble Audio sunrise 3, ktora napriek tomu , ze jej vplyv bolo citit na tichsom pozadi nevyriesila moj problem a tak sla naspat.

Po tomto som volal elektrikara nech pomera co moze avsak impedancia poruchovej slucky aj izolacny odpor bol v poriadku .
Napatie v sieti mi kolise od 244-245 po 222 niekedy aj v rozmedzi par minut. Nedavno sa mi vratil z opravy Luxman m-03 , ktory sa mi o par dni vecer vypol sam od seba pravdepodobne na prehriatie a dalsi den po minute pocuvania priatelka hlasila puknutie a ticho :)

Momentalne ma nenapada co viac skusit aby sa prislo na to , kde je pes zakopany.
Napada vas nieco , co by stalo za rec ?
Dik za kazdu radu
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od Vienna »

Problem v bednach - vyskovy menic, vyhybka...?
MajkyMan
Příspěvky: 19
Registrován: 17 srp 2020 23:45

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od MajkyMan »

Bedne som skusal aj kamaratove, ktore boli kedysi moje ,ale o nic lepsie.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od fox »

Viníkem bude určitě kolísání napěti v rozmezí 222 V - 245 V v krátkých intervalech. Na podzim jsem byl na návštěvě u jednoho hifisty v Polsku. Jemu taky tak podobně kolísalo napětí. Trafo v zesilovači brumilo jako na houpačce.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
MajkyMan
Příspěvky: 19
Registrován: 17 srp 2020 23:45

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od MajkyMan »

Mam rovnake podozrenie , akurat par dni dozadu to znelo fakt zle tak som chytil do ruky merak a napatie bolo 222V a okrem toho trafo mi nezvykne prilis vrcat. Je ho pocut , to ano ,ale nic hrozne. Kamarat ma ten isty zosik a jemu zvyklo trafo hucat viac a po zapojeni DC blokera supra sa ukludnilo plus zvuk si citelne polepsil. U mna doma jeho DC bloker nerobil velky rozdiel , aj ked zvuk cistejsi a mierne detailnejsi ,ale inak daleko od vyriesenia problemu.

Ci tieto kratkodobe vykyvy mozu skodit , aj ked je zrovna napatie daleko od extremu akurat zvykne kolisat v intervaloch minut ?
Ono teoreticky zvuk vecer by mal byt lepsi ale to uz v mojom pripade nie je pravda. To , ze to hralo ako tak uspokojivo ,alebo aspon lepsie ako zvycajne za posledny pol rok som naposledy zazil relativne nedavno a trvalo to od vecera jedneho dna do obeda dalsieho dna.
V mestecku kde byvam -Krasno nad Kysucou je nova trafostanica , ktora napaja priemyselny park , kde su nove firmy ,plus hokejova arena . Dost mozne , ze to moze byt za zhorsenim zvuku , akurat s tym by si malo potom poradit Noble audio sunrise , akurat ze to sa nestalo .

Rad by som skusil este daky slusny oddelovak ,ale nemam prilis odkial , alebo mozno zohnat daku firmu ktora by odmerala THD v elektrickej sieti .
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od PavelDosko »

nejake oddelovaci trafo jsi nezkousel ?
neni placka, neni highend
MajkyMan
Příspěvky: 19
Registrován: 17 srp 2020 23:45

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od MajkyMan »

Nie neskusal , aj ked rad by som , ibalen si v hobby idem trosku solo a tak nemam kamarata , od ktoreho by bola moznost poziciat si a predajne v okoli skor ponukaju ibalen filtracie ktore by boli na mojom zosiku asi brzdou. Noble Sunrise brzdou dynamiky nebola ,ale ani zvuk neposunula tam , kam som dufal.

Ono to hifi vie byt zahada.
Raz som skusal u seba doma na zostave kamaratov kabel pangea a nechal som ho pichnuty do napajacieho zdroja pre digitalny transport a zvuk sa mi rovnako prepadol vyskovo a hudobnici hrali ako po troch pivach ( zapojeny v ostatnych komponentoch hral OK) , cize podobne ako opisujem aj pri terajsom probleme ,ale akurat ked som hodil miesto pangea svoj viablue , tak vsetko bolo zas super.
Keby to aj teraz bolo tak jednoduche :)
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od fox »

U toho polského hifisty to bylo podobné. Nedaleko byla velká výrobní hala.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
MajkyMan
Příspěvky: 19
Registrován: 17 srp 2020 23:45

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od MajkyMan »

A prejavilo sa to u neho aj na zvuku? ci slo skor len o to brumenie trafa?

Na jednom fore pisal clen ze v priebehu dna ma raz hudobnu scenu vysoku po strop , inokedy zas rovnako ako ja trpasliciu. Rovnako si pytal radu a nakoniec aspon podla toho co pisal problem vyriesil elektrikar instalaciou zasuviek vyhradenych ibalen pre audio. Tak som to skusil aj ja . od rozvodnej skrine mam natiahnutu zasuvku furutech len pre audio , ale v mojom pripade sa teda uspech nedostavil.

Inak , dakujem za vas zaujem :)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak to chce zarizeni, ktere znovu vyrabi skalopevnych 230V/50 Hz. A navrch pri vypadku proudu dale poslouchas bez preruseni :thumbup:
Dieter Burmester
MajkyMan
Příspěvky: 19
Registrován: 17 srp 2020 23:45

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od MajkyMan »

teraz neviem co je lacnejsie , ci PS audio alebo skreckofarma :D
no ,asi musim patrat po niekom , kto je ochotny nieco take pozicat.

Alebo , myslite ze by elektrocentrala na skusku , ci moj problem spociva naozaj v elektrickej sieti bola vhodny kandidat ?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od Dieter Burmester »

PS Audio jen formuje, nikoliv znovu vyrabi. Ten diesel agregat je dobry napad - to urcite zkus :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od dvader »

Nejjednodušší by bylo půjčit si počítačovou UPS…
MajkyMan
Příspěvky: 19
Registrován: 17 srp 2020 23:45

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od MajkyMan »

dvader píše: 20 úno 2022 22:28 Nejjednodušší by bylo půjčit si počítačovou UPS…
Nemajú UPS nekvalitné výstupné napätie? myslím thd.nieco v tom duchu som niekde čítal.
MajkyMan
Příspěvky: 19
Registrován: 17 srp 2020 23:45

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od MajkyMan »

https://airlinktransformers.com/product ... -cbs3000eu

aký máte názor na takéto oddeľovacie trafo? Mohol by byť z neho úžitok pri zapojení integraca Hegel?
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od dvader »

MajkyMan píše: 21 úno 2022 06:06
dvader píše: 20 úno 2022 22:28 Nejjednodušší by bylo půjčit si počítačovou UPS…
Nemajú UPS nekvalitné výstupné napätie? myslím thd.nieco v tom duchu som niekde čítal.
Ano, výstupní napětí nemusí být zrovna ideální sínusovka… Ale na průzkum, zda-li to je způsobeno kolísáním napětí v síti to stačit bude.
Pokud to bude UPS typu “on-line”, která trvale konvertuje, tak bude výstup trvale stabilní a po několika dnech už budeš moct říct, jestli pozoruješ ve zvuku výkyvy. Asi to může hrát jinak, ale pokud je problém způsoben kolísáním napětí v rozvodné síti, tak by s UPS mělo kolísání zmizet…
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od PítrsPraha »

Zacal bych vyzkousenim jineho zdroje nez elektriny ze site, jak uz radi kolegove vyse. Benzinovou elektrocentralu a 50m prodluzovacku zapujci za par kacek pujcovna stavebniho naradi. Vyzkousis, uvidis...

Kazdopadne jsou to bylby problemy. Drzim palce, at to vyresis.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
MajkyMan
Příspěvky: 19
Registrován: 17 srp 2020 23:45

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od MajkyMan »

Ďakujem za rady.
Asi najskôr skúsim tu elektrocentrálu a uvidí sa.
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od djrix »

Naprosto durazne varuji pred pouzitim pocitacove UPS pro napajeni audio sestavy. Vetsina pocitacovych UPS maji na vystupu tzv. modifikovany sinus.(Existuji i UPS se sinusovym prubehem, ale je potreba toto peclive overit) Apliakce takoveho prubehu do transformatoru v koncovem zesilovaci bude znamenat s velkou pravdepodobnosti jeho destrukci. Osobne doporucuji si nekde vypujcit PURE SINE CONVERTER menic pro ostrovni systemy nebo RV a vytahnout na chvili baterku z auta.
Pokud je skutecne takovy rozptyl napeti v siti, zacal bych pruzkumem okoli (solar, tovarna apod) a monitorovanim v case, kdy se to deje.
Jinak tuto situaci Vam nezavidim, to je opravdu horor story a preji vam, at na pricinu nebo reseni prijdete :)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od Dieter Burmester »

MajkyMan píše: 21 úno 2022 06:08 https://airlinktransformers.com/product ... -cbs3000eu

aký máte názor na takéto oddeľovacie trafo? Mohol by byť z neho úžitok pri zapojení integraca Hegel?
Ne.
Dieter Burmester
MajkyMan
Příspěvky: 19
Registrován: 17 srp 2020 23:45

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od MajkyMan »

djrix píše: 22 úno 2022 21:09 Naprosto durazne varuji pred pouzitim pocitacove UPS pro napajeni audio sestavy. Vetsina pocitacovych UPS maji na vystupu tzv. modifikovany sinus.(Existuji i UPS se sinusovym prubehem, ale je potreba toto peclive overit) Apliakce takoveho prubehu do transformatoru v koncovem zesilovaci bude znamenat s velkou pravdepodobnosti jeho destrukci. Osobne doporucuji si nekde vypujcit PURE SINE CONVERTER menic pro ostrovni systemy nebo RV a vytahnout na chvili baterku z auta.
Pokud je skutecne takovy rozptyl napeti v siti, zacal bych pruzkumem okoli (solar, tovarna apod) a monitorovanim v case, kdy se to deje.
Jinak tuto situaci Vam nezavidim, to je opravdu horor story a preji vam, at na pricinu nebo reseni prijdete :)

ďakujem za radu a podporu :-)
Skúsim teda najskôr asi elektrocentrálu a ďalej sa uvidí
MajkyMan
Příspěvky: 19
Registrován: 17 srp 2020 23:45

Re: Horror story jednej zostavy - PROSIM O RADU

Příspěvek od MajkyMan »

Dieter Burmester píše: 22 úno 2022 21:14
MajkyMan píše: 21 úno 2022 06:08 https://airlinktransformers.com/product ... -cbs3000eu

aký máte názor na takéto oddeľovacie trafo? Mohol by byť z neho úžitok pri zapojení integraca Hegel?
Ne.
ok, ďakujem :thumbup:
Odpovědět