Čas na poslech

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Čas na poslech

Příspěvek od dvader »

Ahoj všem,

kolik kdo máte vlastně času na poslech?
Je tu celkem dost lidí, kteří dávají do rubrik Co právě poslouchám každodenně několik alb... To už jste v důchodu nebo prostě nepracujete? =))

Já mám tak hodinu denně (když nepočítám poslech v autě) a to ještě ne každý den...
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Čas na poslech

Příspěvek od PGH »

Tak začnu, ted poslouchám 6 - 7 hodin denně /jsem na neschopence, pracovní uraz/ jinak během roku tak 4 - 6 hodin za víkend. Přes týden téměř vubec.
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: Čas na poslech

Příspěvek od m+m »

Zdravím, tak já vstávám v 5 hod a o půl šesté už jsem v práci, takže když se dělá 8 až 9 hod, tak pak je i dost času na poslech. Teď zrovna točím Police Reggatta de Blanc, to je nářezovka. :thumbup:
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Čas na poslech

Příspěvek od Janik »

Ja som pocuval 3-4hod cez tyzden ked som robil z domu. Cez vikend tiez tak cca. Odkedy to je u nas troska zmena s prichodom maleho babatka. Nie je cas skoro vobec ani ked robim z domu. Pocitam s tym, ze sa to casom ustali. Dnes som mal chvilku na Muddyho ked dosiel musel som to pustit. :thumbup:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Čas na poslech

Příspěvek od pepO77 »

Ak to velm velmi spriemerujem tak do bude cca 1-2 hodiny denne. Ked su to kratsie sedenia, tak to len browsujem/streamujem. Ked mam cas a pohodu tak to vyberam platne, typicky cez vikend 3-4 hodiny. Hudba mi vsak hraje stale cez near-field (vdaka za Radio Paradise (cez Roon) - vela krat najdem inspiracie prave cez obycajne pocuvanie, a potom vecer pocuvam vybrane album dna cez stream (cez Roon sa daju pridat rovna alba)).
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Čas na poslech

Příspěvek od Dasta »

Poslouchám každý den, už to takhle praktikuji spoustu let, minimálně kolem tří hodin, někdy i mnohem více.
Mám hodně tolerantní ženu, které hudba ani hifisti nevadí.
Točím hlavně gramofon,ale mám rád i cédéčka.
Poslech hudby mně provází celým životem.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: Čas na poslech

Příspěvek od m+m »

Jak píšeš Honza hudba mě taky provází už hodně dlouho a s manželkou to máme tak nějak stejně. Když je v práci, protože dělá na směny, tak mě třeba píše co poslouchám.
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Čas na poslech

Příspěvek od Janik »

Janik píše: 04 dub 2022 16:43 Ja som pocuval 3-4hod cez tyzden ked som robil z domu. Cez vikend tiez tak cca. Odkedy to je u nas troska zmena s prichodom maleho babatka. Nie je cas skoro vobec ani ked robim z domu. Pocitam s tym, ze sa to casom ustali. Dnes som mal chvilku na Muddyho ked dosiel musel som to pustit. :thumbup:
Zabudol som ze denne 3-4hod. Tiez mam tolerantnu manzelku. Dufam, ze sa casom k tomu budem moct vratit 😅.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Čas na poslech

Příspěvek od zappa »

Za covidu jsem poslouchal někdy i 8 hodin, je to dáno streamováním, je to prostě jízda, objevování nový muziky mne šíleně baví.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Čas na poslech

Příspěvek od HonzaE »

dvader píše: 04 dub 2022 13:43 Ahoj všem,

kolik kdo máte vlastně času na poslech?
Je tu celkem dost lidí, kteří dávají do rubrik Co právě poslouchám každodenně několik alb... To už jste v důchodu nebo prostě nepracujete? =))

Já mám tak hodinu denně (když nepočítám poslech v autě) a to ještě ne každý den...
Jsem na tom velmi podobně, takže podprůměr :lol: Kromě práce jsem limitován hlavně tim, že poslouchám v obýváku. Manželka sice taky ráda hudbu, ale poslouchá hlavně v autě, nemusí to mít zrovna hi-fi, doma pak spíš TV (bohužel).
Takže když jsem doma sám, 3-4 h není problém, ale není to zdaleka každý den, v průměru to bude taky cca hodina denně.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Čas na poslech

Příspěvek od dvader »

Jo přesně!

Dělba obýváku z drahou polovičkou není snadná... :lol:
Alternativně poslouchám v pracovně na sluchátka.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Čas na poslech

Příspěvek od PítrsPraha »

Dobré téma :thumbup: .

Za sebe bych rozlišil podkres hudbou, kdy je hudna jen doplněk k nějaké hlavní činnosti, a poslech hudby, kdy sedím na sedačce a věnuju se jen poslechu.

V poslechovce mám zároveň pracovnu, kde se kromě práce jako takové věnuju svému dalšímu koníčku, zpracování a úpravám vlastních fotek. Při obojím mívám hudbu jako podkres, v průměru odhadem 1-3 hodiny denně mimo léto. V létě tak polovinu, ani ne (pracuju radši venku v pergole).

Samotnému poslechu pak dávám tak 2-6 hodin týdně přes zimu a zase max polovinu v létě, kdy je člověk přirozeně mnohem více venku.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Čas na poslech

Příspěvek od YamahaMan »

Súhlas s Pitrsom a ešte by som to podelil :crazy:
V aute moc nepočúvam /v meste/. Pri chôdzi do práce Tidal na sluchátka.
V práci ako podmaz /niekedy aj dosť hlasno/ v pracovné dni celých 8 hodín.
Zdroje rôzne, YouTube, CD, Tidal...
Doma skutočné počúvanie LP tak hoďka-dve, najmä cez víkend ale keď je dobrá konštalácia, tak aj cez prac. deň.
Zato každý večer cca. 22,00 - 24,00 v posteli na sluchátka Tidal alebo Flac z HD. Všetko už spí a moji dvaja "kuťovia" sú už večer nervózni pri počúvaní na repro...
Počúvam v podstate vždy, keď to je možné len na cestnom bajku nikdy nie. Na horskom, keď idem "na tepy", tak v lese na sluchátka playlist zo spinningu. Ale väčšinou si vychutnávam zvuky lesa...
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Čas na poslech

Příspěvek od PítrsPraha »

...a ještě doplním, že stejně jako pepO77 mi jako podkres často pluje Radio Paradise a dost věcí si z něj poznamenám pro pozdější poslech.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: Čas na poslech

Příspěvek od marks »

Snažím se poslouchat co nejvíc .
Pokud jsem poslouchal v obýváku , tak jsem měl puštěné pořád něco a manželka poslouchala se mnou , teď v poslechovce poslouchám ráno od 5 do 6,30 , odpoledne nebo večer minimálně dvě hodiny , o víkendu i víc. Co mám samostatnou poslechovku , a hudbu si žena pouští v obýváku přes youtube na televizi , tak pozoruji rapidní zhoršení hudebního vkusu u mé paní :lol:
V autě poslouchám hlavně největší divočiny z metalu, tam se ty nekvalitní nahrávky ztratí.
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Čas na poslech

Příspěvek od Pytell »

Jelikož jsem už skoro 1.5 v důchodu, zdálo by se , že je dost času na poslech, ale opak je pravdou.

Při kompletaci a opravách kabelů, což bývá denně cca. 2 - 4 hodiny, většinou rádio Beat, nebo Tidal ( hlavně co nového v muzice ) jako kulisu. Když je nálada zapnu digi cestu a poslouchám Qobus --- lepší rozlišení.

Na soustředěný poslech ( maximálně 2 hodiny denně ) poslední dobou pásek, sem tam LP ( hlavně když peru klientům, tak si poslechnu některé LP co neznám nebo nemám ).

Někdy CD nebo SACD, DVD-A, BR-audio, dokonce i někdy z nostalgie kazetu.

Ale 16. dubna začíná pstruhová sezona a chalupa, do Prahy budu jezdit jen na servisy a poslechu už moc nedám.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Čas na poslech

Příspěvek od slayers »

marks píše: 05 dub 2022 11:37 Snažím se poslouchat co nejvíc .
Pokud jsem poslouchal v obýváku , tak jsem měl puštěné pořád něco a manželka poslouchala se mnou , teď v poslechovce poslouchám ráno od 5 do 6,30 , odpoledne nebo večer minimálně dvě hodiny , o víkendu i víc. Co mám samostatnou poslechovku , a hudbu si žena pouští v obýváku přes youtube na televizi , tak pozoruji rapidní zhoršení hudebního vkusu u mé paní :lol:
V autě poslouchám hlavně největší divočiny z metalu, tam se ty nekvalitní nahrávky ztratí.
Marku, mám to jak přes kopírák :thumbup: .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
marasten
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Čas na poslech

Příspěvek od marasten »

Tak já to mám tak 5, hodin týdně a v létě, když je hezky, tak to rapidně klesá dolů (kolo atd.)
Pak samozřejmě ještě v autě a v práci přes sluchátka, ale to je spíše jen jako kulisa.
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Čas na poslech

Příspěvek od motýl »

Já si užiju soustředěný poslech nejlépe na chalupě. Tam mám bez přičinění lepší akustiku než v paneláku, víc místa na experimenty apod. Tam poslech CD. Zvláštní, že mi stačí jedno denně,když tam jsem. Po poslechu "CD vstřebávám následným tichem". Je tu někdo, kdo musí soustředěně poslouchat se zavřenýma očima, jako já? Dál si nastreamuju z netu nějaký jazz a pak si to pouštím v dílně, na dvorku, ve stodole z přehrávače, zes. a bedny. A před spaním v posteli. Takže souhlas s Pítrsem -v paneláku je to víceméně podkres na všechny možné způsoby a místa.
Odpovědět