Jaké reprosoustavy vybrat?

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Jaké reprosoustavy vybrat?

Příspěvek od Halys »

Chtěl bych se zeptat jestli je tu někdo kdo má bedny Franco Serblin Ktêma a nebo alespoň zná někoho kdo je má . Pokud by se někdo našel ať mi prosím napíše kontakt do soukromé zprávy .
Předem děkuji
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od harley44 »

Halys píše: 07 čer 2022 08:17 Chtěl bych se zeptat jestli je tu někdo kdo má bedny Franco Serblin Ktêma a nebo alespoň zná někoho kdo je má . Pokud by se někdo našel ať mi prosím napíše kontakt do soukromé zprávy .
Předem děkuji
Co bys chtel vedet ??
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Halys »

V jak velký místnosti to máš ? Jak je máš umístěný od sebe a od zdi ?
Jestli umí hrát hezky i v menší hlasitosti ?
A samozřejmě zda by byla možnost té navštívit a poslechnout je ?
Díky
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od harley44 »

40m2,1m, 4m, hraji hezky.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Halys »

To jsou hezké prostory .
Já mám cca 22m2 , navíc podkroví , mohl bych je dát cca 0,5 m od zdi a cca 2 m mezi sebou .
Četl jsem že díky konstrukci by to mělo být v pohodě , co myslíš ?
Bohužel v Praze na výstavě firma Finalaudio z nějakého důvodu nedorazila . Měli tam mít tu nižší řadu Essence.
Protože byl Franco v Sonus , byl jsem si poslechnout Amati a bohužel spíše zklamání . Takové ploché bez šťávy.
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od harley44 »

2m od sebe mi prijde opravdu malo. Dival bych se po necem mensim.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od harley44 »

Halys píše: 09 čer 2022 07:42 To jsou hezké prostory .
Já mám cca 22m2 , navíc podkroví , mohl bych je dát cca 0,5 m od zdi a cca 2 m mezi sebou .
Četl jsem že díky konstrukci by to mělo být v pohodě , co myslíš ?
Bohužel v Praze na výstavě firma Finalaudio z nějakého důvodu nedorazila . Měli tam mít tu nižší řadu Essence.
Protože byl Franco v Sonus , byl jsem si poslechnout Amati a bohužel spíše zklamání . Takové ploché bez šťávy.
Mel jsem k FS ctyri ruzne zesilovace a s kazdym hrali jinak, takze bych Amati neodsuzoval v nejakem setupu. S jinym zesilovacem to muze byt uplne neco jineho.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Halys »

Chtěl jsem tyto věci probrat přímo s výrobcem , ale ten na sebe má jediný kontakt a to Facebook( ten nemám).
Je podivné že světoznámý výrobce beden na sebe nemá email.
Chtěl jsem něco výjimečného což Ktêma splňuje , ale ta místnost co mám bude dost limitující .
Ještě jednou díky.
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od blesk666 »

Emm Labs/Meitner na seba kontakt na webe maju, ked som im pred par rokmi pisal ako zakaznik co ich pridukt doma mal (2x), neunuvali sa odpisat. Predpokladam ze ak FS nema kontakt na webe priamo, ze nechce komunikovat napriamo a chce aby potencialny zakaznik alebo zakaznik komunikoval cez distributorov.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Quentin

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Quentin »

FS má jinou filosofii prodeje, než ostatní. Navíc je to malá rodinná firma s názvem LABORATORIUM, prakticky s výrobou pouze na zakázku, ne na sklad.
Laboratorium vlastní a řídí zeť Franco Serblina a vyrábí bedýnky FS v licenci.
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od blesk666 »

Quentin: tak v tom pripade by som asi ocakaval moznost priamej komunikacie so zverejnenym kontaktom. V pripade vscsich ci mensich “manufaktur”, som viac tieto moznosti vyuzil a komunikoval viac krat aj priamo so sefdesignerom/majitelom (Ayon, Acon, BV Audio, Holo Audio, Denafrips). Vzdy to bolo pre mna uzitocne a zaroven to vo mne upevnilo doveru v danu znacku
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Quentin

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Quentin »

Na co byste se chtěli ptát? Z jakého ořechu to je vyrobené, co tam je za repro (to se ví)...? Důležité technikálie má na webu a zbytek obstará ucho. Žádné úpravy parametrů, komponent či povrchové úpravy neprovádí...vyrábí v licenci.
A navíc na přímo stejně neprodává. Prostě on to má tak nastaveno, " buď vem, nebo nech bejt".
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od blesk666 »

Hallys myslim napisal co sa chcel opytat. SF Ktema nie je nanukova torta za 4,- Eura (kontakt na vyrobcu kde by sa kazdy mohol pytat napr ci sa hodi lepsie po kave alebo po mase, alebo ci neni moc sladka?…)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Quentin

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Quentin »

Promiň...teď sis tak trochu odpověděl sám. Nemyslím to nijak zle, ale správný prodejce i výrobce Ti řekne, co chceš slyšet a ještě k tomu něco přidá. Opravdu málo kdy Tě budou od koupě odrazovat.
Každý se musí spolehnout na svá ušiska, ta jsou nejlepším rádcem. Ktêma je drahá, poměrně veliká a dokonale zpracovaná bedna, kterou prodejce, když by je měl náhodou skladem, jen tak asi domů nepůjčí.
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Fidji99 »

Tiez mi je velmi prijemne a dava to urcity pocit exkluxivity, ked sa mozes porozpravat priamo s vyrobcom/dizajnerom.
Komunikujem napriamo napriklad s MartinLogan, Trinnov alebo aj s Neumannom.

Suhlasim, ze ten prvy moment by mal zabezpecit predajca/distributor a mal by byt schopny odpovedat na Halysove otazky. Ale ja som mal pri jednej veci (nie hifi) zasadny problem s ditributorom pre CZ/SK tak som sa priamo s vyrobcom dohodol, ze budem veci riesit priamo zo zastupenim v Rakusku a za SK cenu mi to rakusaci nainstaluju, aj ked to normalne nerobia.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Fidji99 »

Halys píše: 11 čer 2022 06:05 Chtěl jsem tyto věci probrat přímo s výrobcem , ale ten na sebe má jediný kontakt a to Facebook( ten nemám).
Je podivné že světoznámý výrobce beden na sebe nemá email.
Chtěl jsem něco výjimečného což Ktêma splňuje , ale ta místnost co mám bude dost limitující .
Ještě jednou díky.
Ked ti na tom naozaj zalezi, tak sa ti to podari. To ze ma niekto kontakt len na FB je dnes uplne normalne, su firmy co ani nemaju web. Ked mas nejake zasadne moralne zabrany si ucelovo zalozit konto na FB, tak niekoho popros nech v tvojom mene kontaktuje cez FB vyrobcu a popros o mailovy kontakt. Ja mam FB tiez len kvoli “susedskym skupinam” v domoch, kde mam nejaky byt, nech viem co sa deje.

Druha moznost, je samozrejme byt nespokojny, ze niekto ma kontakt, tak aby ho v pohode mohlo kontaktovat 90% ludi, ale nie ty. To je ako si povedat, “no keď nema uvedenú pevnú linku, tak na to kašlem, ja mobil nemám “
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Halys »

Takto to já nehrotím . Kontaktoval jsem už českého dovozce , ten mi napsal že zná v Česku spokojeného majitele beden Ktêma , který jich v provozuje v místnosti ještě o něco menší než mám já .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Fidji99 »

To je fajn, aj ked si myslim, ze do 20m2 podkrovia je takych bedni skoda.
Mozno sa ti ich podari umiestnit tak, ze nebudu hrat uplne zle, ale vytiahnes z nich mozno tak 40% potencialu.

Nie vsetko co je mozne, je aj treba urobit. Podla mna to bude, ako ked sa ti nasilu podari nacpat do obleku a topanok, co su o pol cisla mensie. Da sa to, ale nestoji to za to.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Fidji99 »

Aby to nevyznelo blbo- ja mam vyse 30m2 a tiez som mal sen (a aj peniaze) na najvyssi model.
Som rad, ze som sa nechal presvedcit, a siel o jeden model nizsie (aj ten je do tej miestnosti tak tak). YMMV.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Halys »

Ano tuto obavu mám taky . Chtěl bych to ještě probrat přímo s výrobcem. Zkusím to přes ten Facebook .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Fidji99 »

Zase ked nie Ktemy, za 30 litrov sa uz da vybrat, aj do mensich miestnosti :-)
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od blesk666 »

Ano stale mozes vybrat aj drahsie a blbsie.
Je to tak ako pises, ked velmi nieco chces, tak vacsinou pre to aj vela urobis a dosiahnes to. (tyka sa to samozrejme realistickych cielov). Ja mam FB profil s nickom, vyuzivam len ked potrebujem byt s niekym v konstakte cez FB, priatelov si tam ziadnych nepridavam, nezverejnujem o sebe ziadne osobne info ani fotky, da sa to rozne riesit.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Halys »

Tak nakonec Ktêma nebude . Řešil jsem to s Rakouským dovozcem a ten mi napsal že do takového prostoru by doporučoval Accordo .
Ještě zkusím German Physiks . Na výstavě to hrálo moc dobře .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Yngwie »

Halys píše: 15 čer 2022 20:59 Tak nakonec Ktêma nebude . Řešil jsem to s Rakouským dovozcem a ten mi napsal že do takového prostoru by doporučoval Accordo .
Ještě zkusím German Physiks . Na výstavě to hrálo moc dobře .
Jestli máš rád zvuk Audeze, tak se na Franco Serblin vyprdni.
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Fidji99 »

Halys píše: 15 čer 2022 20:59 Tak nakonec Ktêma nebude . Řešil jsem to s Rakouským dovozcem a ten mi napsal že do takového prostoru by doporučoval Accordo .
Ještě zkusím German Physiks . Na výstavě to hrálo moc dobře .
Medzi German Physicks a Ktemou, vidim najvacsiu podobnost v tom, ze obidva repro vyzeraju zaujimavo.
Ak je toto tvoj ciel, tak ides spravnym smerom,

Ak chces co najlepsi zvuk v relativne tazkom priestore, existuje dost alternativ, ktore vyzeraju o dost nudnejsie, ale budu do 22m2 podkrovia vyrazne vhodnejsie.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Halys »

Zvuk který se mi na výstavě nejvíc líbil byl Kharma+ Dagostino . Musím se přiznat že Krému jsem nikdy neslyšel , pouze jsem o ní četl a musím přiznat že se mi taky líbí .
German Physiks se mi tato nelíbí vůbec , vypadá to jako koš na odpadky , ale to podání prostoru bylo nejlepší co jsem tam slyšel .
Ty bedny fakt zmizely a zvuk se pohyboval v prostoru .
Podle recenze hifi voice by měli hrát i v malých místnostech pod 20 m2.
Nejsem sice ještě ve fázi nákupu . Ještě jsem nezačal stavební práce v poslechovce. Ale už sondují terén . Hledám něco konečného , v ceně kolem 15 tis.euro .
Co bys doporučil ty ?
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od zappa »

Halys píše: 16 čer 2022 18:44 Zvuk který se mi na výstavě nejvíc líbil byl Kharma+ Dagostino . Musím se přiznat že Krému jsem nikdy neslyšel , pouze jsem o ní četl a musím přiznat že se mi taky líbí .
German Physiks se mi tato nelíbí vůbec , vypadá to jako koš na odpadky , ale to podání prostoru bylo nejlepší co jsem tam slyšel .
Ty bedny fakt zmizely a zvuk se pohyboval v prostoru .
Podle recenze hifi voice by měli hrát i v malých místnostech pod 20 m2.
Nejsem sice ještě ve fázi nákupu . Ještě jsem nezačal stavební práce v poslechovce. Ale už sondují terén . Hledám něco konečného , v ceně kolem 15 tis.euro .
Co bys doporučil ty ?
Moc se mi líbily Cubes nebo Elftone, a jěště ušetříš, ideální do menší místnosti, budeš v sedmém nebi.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od zappa »

Cubes audio
50905807_2887949574565161_5577195796144586752_o-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Fidji99 »

Halys píše: 16 čer 2022 18:44 Zvuk který se mi na výstavě nejvíc líbil byl Kharma+ Dagostino . Musím se přiznat že Krému jsem nikdy neslyšel , pouze jsem o ní četl a musím přiznat že se mi taky líbí .
German Physiks se mi tato nelíbí vůbec , vypadá to jako koš na odpadky , ale to podání prostoru bylo nejlepší co jsem tam slyšel .
Ty bedny fakt zmizely a zvuk se pohyboval v prostoru .
Podle recenze hifi voice by měli hrát i v malých místnostech pod 20 m2.
Nejsem sice ještě ve fázi nákupu . Ještě jsem nezačal stavební práce v poslechovce. Ale už sondují terén . Hledám něco konečného , v ceně kolem 15 tis.euro .
Co bys doporučil ty ?
Mozno v inom vlakne, toto by malo byt o Kteme

Ale, do takeho tazkeho priestoru - nieco excelentne navrhnute, prave s predpokladom, ze sa to bude pouzivat aj v tazkych priestoroch.
Napriklad https://www.genelec.com/8361a kombinovane s https://www.genelec.com/en/w371a

Na dizjan si treba zvyknut, ale zvuk je fenomenalny, skombinovany s vynikajucim firemnym DRC. Treba pocut, a az potom hodnotit.
Ked budem [nahodou] niekedy menit svoje Neumanny, tak urcite pojdem prave do tychto Genelecov. Myslim, ze v priestore, ako mas ty, najlepsie vysledky dosiahnes prave takymto mid-field monitorom.

Len sa treba oslobodit od predsudkov. Ked budes niekedy v BA a napriklad ta bude zaujimat ako hra stereo 2.4 s DRC, tak sa kludne ozvi.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Janik
Příspěvky: 1650
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Janik »

Uvažoval som ci ti to napísať aj keď viem, že tvoje smerovanie pôjde inam. A toto je o slávnom FS. Možno to však pomôže iným co do 20m2?

Daj si postaviť bedne STH12 (viem ti dat kontakt na človeka, ktorý to vytvoril). Najlepšie k nim A cko a kvalitny predzosilnovac. Využijú max 2w. Samozrejme naj SPX keďže to doma mám a viem ako to bavi. Konečná!

Užiješ si hudbu potichu, nahlas s neskutočným priestorom. Rozmiestnenie je veľmi dôležité!

V strede na dlhšej strane min. 2,5m od seba. Rozdeliť priestor na 3 rovnaké časti. V 1 bedne v 2 voľný priestor a v 3 posluchove miesto. Bedne smerovat na nosnú stenu. Od zadnej steny cca meter vzdialene a otočené tak, že sa pretnu zopár cm pred ušami. Posluchove miesto zhruba 50cm od steny. Strop mam 2.9m vysoký. Nejakú absorbciju medzi repro na stene, ktorá je priečka (dobre keď to dáš premerať kvôli dozvuku).

Ráno vstaneš pustíš si na minimálnej hlasitosti hocičo. Urobíš kávu a užívaš si neskutočný priestor (nechcem preháňať ale bežné kalotove bedne môžu snívať) detaily, kontrabas s telom a bedne ani nevnímas úplne sa stratia.

Nahlas to hraje tak, že máš pocit akoby jediný limit bolo tvoje telo keďže to dokáže hrať veľmi nahlas bez toho aby si sa dostal do limitacie alebo pocutelneho skreslenia.

Samozrejme ak ti ide o značku alebo opätovný predaj alebo dizajn je nad zvukom nie je to správna voľba. Ak ti však ide o top zvuk a konečne riešenie je to najlepšie čo nájdeš! Pozor. Zvuk nemá nič spoločné s bežné hornovymi bedňami co si počul na výstave. Je to však tak návykový zvuk, že budeš mať problém vypnúť a robiť niečo iné. 😂
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Halys »

Díky za tipy . Efton byl na seznamu .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od terahera »

Janik
Už se tvé bedny kdysi řešily,ale opět se zeptám,když píšeš výroky stylu konečná,kalotě se může jenom zdát atd,s čím si je porovnával,že jsi došel k tomuto závěru?Ptám se hlavně proto,že jinde jsi zase psal,jakou máme různé kliky výhodu,že se můžem navštěvovat a různě vše možné zkoušet a porovnávat,což ty tuhle možnost nemáš,protože v tvém okolí nikdo podobně postižený není.Neber to jako osobní útok,věřím,že ti to hraje perfektně k tvé absolutní spokojemosti,jen nemám moc rád tyhle ty absolutní závěry :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1650
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Janik »

Tu nejde ani o otázku značky. Ale konštrukcie do relatívne malého priestoru. Ja som to riešil tiež. Chcel som veľký zvuk bez obmedzenia. A jedine co ti to dodá je to co som ti napísal.

Do 20m2 môžeš dat hocijakú kalotovu bednu ci elfton ci FS 😅.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Janik
Příspěvky: 1650
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Janik »

terahera píše: 19 čer 2022 08:54 Janik
Už se tvé bedny kdysi řešily,ale opět se zeptám,když píšeš výroky stylu konečná,kalotě se může jenom zdát atd,s čím si je porovnával,že jsi došel k tomuto závěru?Ptám se hlavně proto,že jinde jsi zase psal,jakou máme různé kliky výhodu,že se můžem navštěvovat a různě vše možné zkoušet a porovnávat,což ty tuhle možnost nemáš,protože v tvém okolí nikdo podobně postižený není.Neber to jako osobní útok,věřím,že ti to hraje perfektně k tvé absolutní spokojemosti,jen nemám moc rád tyhle ty absolutní závěry :cool:
Konečná pre mňa. A rozdiel v podaní priestoru je fakt obrovský. A neber to osobne len sa snažím co najlepšie popísať ako to počujem. Mozeme to rozobrať na inej platforme ak chces. Nechcem sa tu púšťať do nejakej zbytocnej prestrelky.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od aretax »

terahera píše: 19 čer 2022 08:54 Janik
Už se tvé bedny kdysi řešily,ale opět se zeptám,když píšeš výroky stylu konečná,kalotě se může jenom zdát atd,s čím si je porovnával,že jsi došel k tomuto závěru?Ptám se hlavně proto,že jinde jsi zase psal,jakou máme různé kliky výhodu,že se můžem navštěvovat a různě vše možné zkoušet a porovnávat,což ty tuhle možnost nemáš,protože v tvém okolí nikdo podobně postižený není.Neber to jako osobní útok,věřím,že ti to hraje perfektně k tvé absolutní spokojemosti,jen nemám moc rád tyhle ty absolutní závěry :cool:
JANÍK:
Po dlhšom čase som sa pozrel na fórum, ale je to presne to isté, ako to bolo pred rokom, dvoma, atď - stále nič zaujímavé. Ak si niekde tvrdil, že nemáš možnosť v okolí porovnávať, je to iba Tvojou vinou, resp. Tvojou orientáciou /myslím na hifi orientáciu). Je nás tu dosť, od Záhoria, cez Bratislavu, Trnavu, Nové Zámky až po Svidník, čo spolu komunikujeme a stretávame sa. Ani s Košičanmi nie je problém komunikovať a stretnúť sa. Ale nie cez fórum.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Janik
Příspěvky: 1650
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Janik »

Ahoj @aretax máš pravdu. Hadam sa niekedy bude dat niečo zrealizovať a stretnúť sa aj s členmi z tohto fóra. Kazdopadne porovnanie som urobil samozrejme s viacerými reprosustavami konštrukcie, ktorej som sa zmienil. Mal som tu niektorých rodinných priateľov, ktorí majú dobrý sluch a rovnako radi počúvajú hudbu. Chlapi by to brali domov ale ženské nepustia. Tak majú doma pekne hrajúce a dobre vypadajuce dynaudia a B&W. Našťastie moja to prekusila a zvládla (zrejme asi aj preto, že ma ďalšiu obývačku na spodnom podlaží :angel:) . Keďže sú to fakt kravy v tak malom priestore.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Tony »

A o čom je teraz toto vlákno?
Klasika…
Janik
Příspěvky: 1650
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Janik »

Nahlasil som svoje prispevky adminovi.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Odpovědět