tomiik - představení

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

tomiik - představení

Příspěvek od tomiik »

Konečně se dostávám k tomu, abych se představil na tomto fóru. Pocházím z Hané, ale většinu života žiju na Vysočině. Jako student jsem často postával v Brně u výlohy Tuzexu a snil o všech těch krásných strojích. Hudbu jsem poslouchal vždy rád, opravdové hifi jsem si mohl pořídit až před šesti lety, po přestěhování na venkov a získání vhodných prostor.
První sestavu jsem pořizoval v Brně v Melisse. Hybrid zesilovač a CD Vincent, repro Aurum Cantus M102 a na doporučení i první streamer. Možnosti streamování, objevování nové muziky a dosud neochutnaných žánrů mě uchvátilo a brzy jsem pochopil, že toto mě bude hoodně bavit. Takže jsem postupně upgradoval streamery Node 2i, Moon 280 D a teď Mark Levinson 5101. U zesilovače jsem z Vincenta SV 500 přešel na Audia Flight Three S a teď druhým rokem Mark Levinson 585. Evoluce v repro probíhala AC 102M, po nich AC V8f a nyní Canton Reference 2.2 DC.
Kabeláž jsem povětšinou používal od p.Rotha a jeho kabely mám moc rád. Asi před čtyřmi měsíci jsem měl možnost (díky ochotě pánů z Dream Audio) zkusit power kabel AAI Maestoso. Nadchnul mě, tak jsem si u AAI dohodnul zápůjčku kompletní kabeláže k testu u mě (power, XLR, Lan, repro). Ten efekt kompletní výměny na AAI byl tak ohromujicí, že už jsem je prostě nemohl vrátit. Pánové v Považské Bystrici prostě umí... Filtrace je od Synergistic Research - PowerCell 8 UEF.
Přístroje jsem měl původně měl na skleněném racku, později jsem je umístil na dřevěné police z malajsijského dubu (atelier Rak Liberec) antirezonanční puky IsoAcoustics.

Stav v roce 2018
IMG_0033 (1).JPG
IMG_0037.JPG
Stav 2022

hifi 2.jpg
hifi 1.jpg
hifi 3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: tomiik - představení

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj a vitaj!
Cantony nižších rád som počul dosť a zvuk ma nejako neoslovil. Naopak, po prečítaní viac recenzii na REF radu - samá chvála.
Rád by som si ich niekedy vypočul. Verím, že si "sadli" so zosikom. :D
Veľa dobrej hudby a užívaj!
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: tomiik - představení

Příspěvek od efičák »

Ahoj, dekuji za foto, kocham se. :thumbup:

Police ze dreva se mi moc libi.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: tomiik - představení

Příspěvek od PavelDosko »

toz vitaj, chlape

ses do toho oprel, fajn
neni placka, neni highend
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: tomiik - představení

Příspěvek od tomiik »

PavelDosko píše: 24 čer 2022 18:27 toz vitaj, chlape

ses do toho oprel, fajn
No musím říct, že komunikace s Tebou stran beden a streameru mě před zhruba dvěma roky hooodně nakopla.
Tak dík 😉
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: tomiik - představení

Příspěvek od tomiik »

YamahaMan píše: 24 čer 2022 13:47 Ahoj a vitaj!
Cantony nižších rád som počul dosť a zvuk ma nejako neoslovil. Naopak, po prečítaní viac recenzii na REF radu - samá chvála.
Rád by som si ich niekedy vypočul. Verím, že si "sadli" so zosikom. :D
Veľa dobrej hudby a užívaj!
K poslechu budeš vítán, jako i další fóristi. Jsem od D1 asi sedm minut.
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: tomiik - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

Vítej na HEF i když jsi tady vlastně už dlouho, pěkný vývoj. Hodně jsem pokukoval po ML No.5101, ale neměl jsem zatím možnost vyzkoušet. Viděl jsem jej v akci na výstavě ve Varšavě, to byla ještě horká novinka. Co používáš vice, streamer nebo hraješ i SACD?
Tyhle dospělé Cantony umí hrát moc pěkně, slyšel jsem několikrát v Mnichově a taky jednu pěknou kombinaci v Brně (Accuphase+Canton) i když menší model reprosoustav má zdejší člen "Mirek", až obdivuhodná synergie těchto dvou značek.
Mark Levinson
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: tomiik - představení

Příspěvek od tomiik »

Mark Levinson píše: 26 čer 2022 11:44 Vítej na HEF i když jsi tady vlastně už dlouho, pěkný vývoj. Hodně jsem pokukoval po ML No.5101, ale neměl jsem zatím možnost vyzkoušet. Viděl jsem jej v akci na výstavě ve Varšavě, to byla ještě horká novinka. Co používáš vice, streamer nebo hraješ i SACD?
Tyhle dospělé Cantony umí hrát moc pěkně, slyšel jsem několikrát v Mnichově a taky jednu pěknou kombinaci v Brně (Accuphase+Canton) i když menší model reprosoustav má zdejší člen "Mirek", až obdivuhodná synergie těchto dvou značek.
Děkuji za přivítání. 5101 jsem slyšel náhodou v AV Center, když jsem tam byl kvůli Cantonům. Ten zvuk mi ( proti mému tehdejšímu Moonu) strašně sednul. Tak jsem jej tam vzal. DAC je u ML skvělý, ale ovládací aplikaci pro stream má Moon o míle dál. U Moon mi zase hodně chyběl digitální výstup. Je neuvěřitelné, jak někteří přední výrobci takovou věc, jako je ovládací aplikace odfláknou (není to jen u ML). Aby v roce 2022 nezvládli gapeless…
Tak ještě pokukuji po nějakém stream transportu.
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: tomiik - představení

Příspěvek od Rothaudio »

Super představení. I ten posun za jeden rok je takto málokde k vidění. Klobouk dolů.

A to ještě u Tebe nebyl na návštěvě Lachim:)

Teď už to vidím u tebe jen na akustiku a případně highendovou filtraci. :razz:
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: tomiik - představení

Příspěvek od tomiik »

Rothaudio píše: 26 čer 2022 12:34 Super představení. I ten posun za jeden rok je takto málokde k vidění. Klobouk dolů.

A to ještě u Tebe nebyl na návštěvě Lachim:)

Teď už to vidím u tebe jen na akustiku a případně highendovou filtraci. :razz:
Však přijeďte 😂
S akustikou to u nás je složitější, ty prostory jsou trochu nestandardní, filtraci vyzkoušíme. Ta SR je výborná….
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: tomiik - představení

Příspěvek od tomiik »

Pan Nadrchal z firmy Nadral si u mě na pár dnů “ odložil” jejich top model Zero 3 Reference. Chtěli jsme je poslechnout v mých podmínkách. Bedny jsou nerozehrané, ale už během poslechu se začaly probouzet. Určitě zajimavé bedny. Technické info na stránkách Nadral, zvukové dojmy napíšu po víkendu.
95110040-0FFE-4193-A977-715779B127B5.jpeg
1842740B-F8C0-47F9-BE0C-219517DE4C15.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: tomiik - představení

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Dospělá sestava, přeju příjemnou zábavu u testování.
Pro opravdu relevantní závěry je potřeba to testovat se srovnanou shodnou hlasitostí a s ustavením beden vždy na shodném místě s tím, že druhé bedny se přemístí úplně někam mimo. Není to úplně jednoduché to takto absolvovat, ale při poslechu tak, jak je to na těch fotkách si bedny zásadním způsobem překáží a ovlivňují vyzařování druhého páru a navíc mají různě velké rozteče v páru což přinese poznamenání velikosti scény, dynamiky, a zaostření. Toto ustavení klidně přinese ovlivnění zvuku ve větší míře rozdílu, než je reálný rozdíl těch porovnávaných beden mezi sebou.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: tomiik - představení

Příspěvek od tomiik »

NA-Noble Audio píše: 02 lis 2022 20:02 Dospělá sestava, přeju příjemnou zábavu u testování.
Pro opravdu relevantní závěry je potřeba to testovat se srovnanou shodnou hlasitostí a s ustavením beden vždy na shodném místě s tím, že druhé bedny se přemístí úplně někam mimo. Není to úplně jednoduché to takto absolvovat, ale při poslechu tak, jak je to na těch fotkách si bedny zásadním způsobem překáží a ovlivňují vyzařování druhého páru a navíc mají různě velké rozteče v páru což přinese poznamenání velikosti scény, dynamiky, a zaostření. Toto ustavení klidně přinese ovlivnění zvuku ve větší míře rozdílu, než je reálný rozdíl těch porovnávaných beden mezi sebou.

Ono cílem nebylo ani tak porovnávání s mými bednami, i když se tomu zcela vyhnout nedá, ale spíš zkouška Zer.
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: tomiik - představení

Příspěvek od Ramones »

Bedny hezke, oboji. Pro zakladniporovnavani alespon ustavit nezrcadlove nebo pro charakter zvuku pouzit po jedne do středu baze a pustit signál, hudbu v mono.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: tomiik - představení

Příspěvek od zatty »

Vítej mezi námi, Cantony sem svého času měl hodně rád v domácích kinech, ale nikdy sem je řádně neslyšel na pořádném stereu... na zahraničních forech a testech je velká chvála na refenční řadu...

od AAI máš i digitální větev?
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: tomiik - představení

Příspěvek od tomiik »

zatty píše: 03 lis 2022 06:14 Vítej mezi námi, Cantony sem svého času měl hodně rád v domácích kinech, ale nikdy sem je řádně neslyšel na pořádném stereu... na zahraničních forech a testech je velká chvála na refenční řadu...

od AAI máš i digitální větev?
Částečně. Chybí mi ještě coax. Ten zatím používám Viablue a víc využívám převodník v přehrávači. Ale spoléhám na Ježíška, že ho přinese. Myslím, že to bude proti Viablue posun.
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: tomiik - představení

Příspěvek od zatty »

jjto bude posun určitě... Viablue za poměr cena / výkon není co řešit ale v tvém případě už je to jinde
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Odpovědět