Project Signature 12 - napájecí zdroj

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od djrix »

Oslovil mě pán, pro kterého jsem v minulosti dělal nějaký servis, s dotazem a požadavkem na výrobu nového lineárního zdroje pro jeho gramofon a sice Project Signature 12.

Jelikož se jedná o top model Projectu, zajímalo mě, jaký je původní dodávaný zdroj, že by snad neměl být důvod vyrábět nový, požádal jsem tedy majitele o fotku současného zdroje, který ke gramo dostal.
Přiznám se, že po tom, co mi přistála fotka níže v emailové schránce, utrpěl jsem lehký šok.

Obrázek

Ano, vidíte správně, ke gramofonu s cenovkou čtvrt milionu korun dostanete spínaný adaptér s cenou 350Kč !

Nebylo tedy divu že majitel to chce řešit a pustil jsem se do práce. Výsledkem je zdroj na fotkách níže.

Obrázek Obrázek

Pro Vaši představu, níže je i měření co dělá originální zdroj a jak se chová mnou vyrobený lineární. (osciloskop byl z důvodu porovnatelnosti nastaven při obou měřeních stejně)
Z obrázků je jasně vidět, že originální zdroj je pěkná vysílačka rušení !

Obrázek Obrázek

Nejsem si jist, zda majitel toto fórum navštěvuje, snad ano a zastaví se zde s vámi sdílet zkušenost, jak to u něj s novým zdrojem hraje. Tento zdroj Vás zde má už víc, třeba se podělí i někdo další.
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od Janik »

Mam k xtension a k phono rs a je to pecka. Diky Peter.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od slayers »

Pořídil jsem ho taky k X-Tension 10 a jsem velmi spokojen.
Výměna se rozhodně vyplatila.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od jupol »

Aké máte skúsenosti, prejavujú sa uvedené merania aj vo zvuku grama?
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od terahera »

Já sice nemám zdroj od rixe,ale změna napájení grama je na zvuku zcela zásadní.Vše se zklidní,větší klid na pozadí a hlavně separace :cool:
P.S.A mnohdy bohužel ukáže jiné neduhy sestavy,které byly skryty,takže začne spirála :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od slayers »

Je to tak jak píše Terahera u mě naštěstí bez těch negativů.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od djrix »

Panove, diky za vase komenty. Pro info, pro jednoho mistniho clena vznikla jeste verze pro napajeni Project Tube Box DS2, jelikoz original zdroj je ten samy (pouze s jinym napetim) jako zdroje pro gramo a jine preampy.

Obrázek
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od jupol »

terahera píše: 05 črc 2022 11:29 Já sice nemám zdroj od rixe,ale změna napájení grama je na zvuku zcela zásadní.Vše se zklidní,větší klid na pozadí a hlavně separace :cool:
P.S.A mnohdy bohužel ukáže jiné neduhy sestavy,které byly skryty,takže začne spirála :lol:
Áno je to všeobecne známe, že zdroj môže mať vplyv na zvuk. Moja otázka bola na uvedený konkrétny zdroj od rixa...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
efendi
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2013 13:22

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od efendi »

To rušenie zo spinaneho zdroja, je možné že sa dostane po sieti aj do ostatných komponentov v reťazci? Je toto hlavná príčina, že je zvukový prínos hodnotený tak pozitívne? Príde mi to ako najlogickejsie vysvetlenie.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od terahera »

jupol píše: 05 črc 2022 17:37
terahera píše: 05 črc 2022 11:29 Já sice nemám zdroj od rixe,ale změna napájení grama je na zvuku zcela zásadní.Vše se zklidní,větší klid na pozadí a hlavně separace :cool:
P.S.A mnohdy bohužel ukáže jiné neduhy sestavy,které byly skryty,takže začne spirála :lol:
Áno je to všeobecne známe, že zdroj môže mať vplyv na zvuk. Moja otázka bola na uvedený konkrétny zdroj od rixa...
Tak to se omlouvám,to jsem nepochopil ve tvém dotazu,stejně jako to,že je to všeobecně známo.Já jen napsal zkušenost po výměně zdroje za lineár,bez předešlých předsudků o všeobecné známosti :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od slayers »

Nemyslím si že je to jen odstarněním spínaného zdroje, u mě nebyl jediný a i tak je to poznat.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
akim5

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od akim5 »

Vyuziji tohoto pro mne zajimaveho vlakna a zeptam se jako elektrotechnicky laik, ktery s tim ani nema prakticke zkusenosti. Jak vymena spinaneho zdroje, ktery ovlada motorek otacejici pres gumovy reminek gramofonovy talir, ovlivni zvuk gramofonu? Chapu, ze spinany zdroj je tvurcem ruseni v siti. Ale vliv na prenos signalu z prenosky do preampu to prece nema. Tim myslim uvnitr gramofonu. Muze to nekdo nejlip polopaticky vysvetlit? Nechci vytvaret nejake hejty, jen by me to moc zajimalo, kde se ta zmena vytvari...
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od slayers »

akime nevím ale vyzkoušel jsem to a je to. Já ti vysvětlení nedám jsem laik jako ty.
Třeba je jedno spínaný napajení lepší nežli dvě :lol:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od terahera »

Jsou to věci mezi nebem a zemí,kterým také nerozumím a zvykl jsem si je v hifi neřešit :smile: Dokonce jde slyšet i výměna napájecího kabelu k napájení motorku gramofonu :shock: A taky mi to hlava nebere,když to přece pohání jen motorek,který pohání řemínek,který jen točí talířem :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od jupol »

terahera píše: 08 črc 2022 08:52 Jsou to věci mezi nebem a zemí,kterým také nerozumím a zvykl jsem si je v hifi neřešit :smile: Dokonce jde slyšet i výměna napájecího kabelu k napájení motorku gramofonu :shock: A taky mi to hlava nebere,když to přece pohání jen motorek,který pohání řemínek,který jen točí talířem :cool:
:thumbup: :clap:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od blesk666 »

Je to inak dobry dotaz od Akima. Je to totiz naozaj ine ako ked sa meni sponany zdroj napr v DAC-e. Necham vysvetlenie vsak napr na Rix-a
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od efičák »

Gramce zahrají všechno, už mě to vadí. :smile:

VPI taky hrají lépe s regulátorem : https://vpiindustries.com/products/ads-speed-controller
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od Overgrounder »

Zdravím
omlouvám se, že jsem se k "recenzi" na Rixův zdroj dostal až nyní, chtěl jsem tomu dát nějaký čas a taky je teď trochu hektické období.
Především moc díky Petrovi za skvěle odvedenou práci, protože jeho zdroj mi vyřešil celkem silnou zemní smyčku, která se projevovala i při pouhém chycení ramene při návratu na zvedáček. Když k tomu připočítám občasný "výbuch" do reprodukce (kluci u mě slyšeli), byl jsem z toho opravdu hodně nešťastný. Zkoušel jsem úplně všechno, počínaje umístěním zdrojů, komponentů, jiné kabely, uzemnění do zásuvky na jiném okruhu, ale nic nezabralo.
Doufal jsem že nový zdroj když už ne zcela, tak alespoň částečně popsané projevy odstraní. Musím říci, že se všechny parazitní zvuky odmlčely (měsíc zevrubného testování), navíc reprodukce se pěkně vyčistila a co mě překvapilo nejvíce, že je mnohem méně slyšet praskání statické elektřiny.
Za sebe bych Rixův zdroj hodnotil jako poměrně zásadní posun v mé analogové větvi!

Padl zde dotaz, jak může ovlivnit napájecí zdroj reprodukci, když pohání samostatně stojící motor, který je s talířem "propojen" pouze gumičkou.
V minulosti jsem provozoval gramofon ProJect RPM9, kde pohon takovým to způsobem řešený je. Z výroby byl k dispozici stejný spínaný zdroj, jako vidíte na fotce výše. Pravda, že jsem nikdy ani jiný nezkoušel, a to přesně z fyzikálně nezodpověditelné otázky vznesené výše. Takže zde nemohu sloužit. Signature má motory hnacích kladek montované v šasi, nezkoumal jsem blíže jak je to tam uložené, jak je uzemněné rameno a k čemu, ale zde výměna zdroje slyšitelná je už jen tím, že odstranila veškeré neduhy. O ostatních zlepšení, které já vnímám, nechci diskutovat. I kdyby to měl být jen pocit, jsem za něj rád :thumbup:
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od terahera »

Overgrounder
No tak to je velká paráda,že se ti podařilo odstranit ty parazity,co jsme u tebe slyšeli.Takže už jen SPU Century,která u tebe tak seděla a hotovo :thumbup: :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od Overgrounder »

Century byla fakt masakr, jiný vesmír, byla to nádhera :thumbup:
Třeba si ji jednou nadělím...
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od terahera »

Overgrounder píše: 05 srp 2022 14:21 Century byla fakt masakr, jiný vesmír, byla to nádhera :thumbup:
Třeba si ji jednou nadělím...
Jj,i mě zvedla z křesla u tebe :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od jupol »

Overgrounder píše: 05 srp 2022 13:15 Zdravím
omlouvám se, že jsem se k "recenzi" na Rixův zdroj dostal až nyní, chtěl jsem tomu dát nějaký čas a taky je teď trochu hektické období.
Především moc díky Petrovi za skvěle odvedenou práci, protože jeho zdroj mi vyřešil celkem silnou zemní smyčku, která se projevovala i při pouhém chycení ramene při návratu na zvedáček. Když k tomu připočítám občasný "výbuch" do reprodukce (kluci u mě slyšeli), byl jsem z toho opravdu hodně nešťastný. Zkoušel jsem úplně všechno, počínaje umístěním zdrojů, komponentů, jiné kabely, uzemnění do zásuvky na jiném okruhu, ale nic nezabralo.
Doufal jsem že nový zdroj když už ne zcela, tak alespoň částečně popsané projevy odstraní. Musím říci, že se všechny parazitní zvuky odmlčely (měsíc zevrubného testování), navíc reprodukce se pěkně vyčistila a co mě překvapilo nejvíce, že je mnohem méně slyšet praskání statické elektřiny.
Za sebe bych Rixův zdroj hodnotil jako poměrně zásadní posun v mé analogové větvi!

Padl zde dotaz, jak může ovlivnit napájecí zdroj reprodukci, když pohání samostatně stojící motor, který je s talířem "propojen" pouze gumičkou.
V minulosti jsem provozoval gramofon ProJect RPM9, kde pohon takovým to způsobem řešený je. Z výroby byl k dispozici stejný spínaný zdroj, jako vidíte na fotce výše. Pravda, že jsem nikdy ani jiný nezkoušel, a to přesně z fyzikálně nezodpověditelné otázky vznesené výše. Takže zde nemohu sloužit. Signature má motory hnacích kladek montované v šasi, nezkoumal jsem blíže jak je to tam uložené, jak je uzemněné rameno a k čemu, ale zde výměna zdroje slyšitelná je už jen tím, že odstranila veškeré neduhy. O ostatních zlepšení, které já vnímám, nechci diskutovat. I kdyby to měl být jen pocit, jsem za něj rád :thumbup:
Jen super, že si sa tých "nepríjemností " konečne zbavil !
Mal by som asi niekomu poďakovať, no našťastie osobne nemám s novým orig. napájacím zdrojom u môjho Signature 10 absolútne žiadny problém, je to možno tým, že som k novému gramu dostal trošku iný zdroj ako je vyššie na foto. Nemám problém ani so statickou elektrinou a ani so smyčkou, ale veľmi rád by som si vyskúšal nejaký napájací zdroj, že ako by to fungovalo... :thumbup:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od jupol »

Môj zdroj
6A8444A9-C6A5-494C-AA5B-E00099635F3F.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od Overgrounder »

V čem myslíš že je jiný ten tvůj zdroj?
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od blesk666 »

Ten zdroj je naprosty najlacnejsi spinany ausus, aky clovek dostane napr k radiobudiku za 20 Eur z Lidla. Ono by to za normalnych okolnosti nejake pocutelne prblemy sposobovat nemalo, ale povazujem to od Pro-ject-u za neadekvatne cenovke. (aj u inych vyrobcov co take pouzivaju obdobne napr taky Chord…). Pro-ject ma na tom vsak celkom sikovne postaveny biznis model a linearne zdroje predava ako samostatne prislusenstvo. Neda sa potom uz tak velmi hovorit o az bezprecedentnom pomere vykon/cena ako tomu bolo u Pro-jectu v minulosti.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od Overgrounder »

Mě až Rix vlastně přivedl na myšlenku, jak neuvěřitelné je, že k vlajkové lodi za čtvrt mega bez přenosky dá Project úplně bez uzardění takovej shit. Já to vlastně před tím nijak neřešil, vycházeje z "premisy", že zdroj ať je jakýkoli, tak u pohonu náhonu kladky talíře je to šumák. Vlastně kdybych nenechal předrátovat rameno do stříbra, asi bych tohle řešil až v rámci "pocitového" tuningu někdy v budoucnu, protože před tím jsem neměl žádný problém.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od jupol »

Overgrounder píše: 06 srp 2022 12:12 V čem myslíš že je jiný ten tvůj zdroj?
Napadla mi len taká teória, či nemohol výrobca po istých reklamáciách zmeniť dodávateľa nap. zdrojov, aj na pohľad vyzerá inak. Samozrejme, že som ho nerozoberal a neporovnával. Môj gramec bol vyrobený v 04/21
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od Overgrounder »

Řekl bych že to s tím nesouvisí. Prostě je to obyčejný spínaný zdroj. Může vypadat jinak ale nic se tím nezmění. Výrobní cena 20 korun.
Myslím že ti nic nebrání si lineár vyzkoušet... :-?
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od terahera »

Lineár jak ke gramci,tak k phonu,zcela zásadně změní zvuk kolotoče,píši z vlastní zkušenosti.Snad to nebude někomu vadit,že tu objevujem ameriku :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od jupol »

Veľmi rád by som si lineárny zdroj vyskúšal, ak by bol k dispozícii…
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od terahera »

jupol píše: 06 srp 2022 20:15 Veľmi rád by som si lineárny zdroj vyskúšal, ak by bol k dispozícii…
Tak jednoduché to zas asi nebude,já,stejně jako kolegové zde píšící,jsme si jej nechali udělat na zakázku
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od phenom »

Ahoj. Veľmi zaujímavá téma, do budúcna premýšľam nad novým zdrojom ku SOtM sNH-10G. Je síce na výber priamo od nich sPS-500, v úzkom výbere je aj iFi iPower Elite 12V,pripadne ak máte skúsenost s iným kvalitným zdrojom budem rád, ale ak by bol tento vhodnejší, nebránim sa. Aká by bola pripadne cena,ak by bol teda čas a možnosť ešte nejaký urobiť.? Dík.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od djrix »

SPS-500 a iFi iPower Elite 12V jsou oba stále spínané zdroje. První neznám, u iFi máte jistotu, že to je spínaný zdroj udělaný nejlépe, jak to lze za zaplatitelné peníze udělat, ovšem stále je to spínaný zdroj.
Určitě by nebyl problém vyrobit 12V lineár ve verzi na míru pro ten switch.
Aktuálně dokončuji verzi zdroje s napětím 20V pro Project Battery box pro preampy RS, při té příležitosti dostaly zdroje komplet nový přepracovaný vnitřek. Dám sem pak info.
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od phenom »

Super.
Sotm sps500
https://www.sotmaudio.cz/napajeni-a-fil ... rovedeni-/
Pýtajú za základnú verziu celkom dosť :shock:, na to, že je teda spínaný..Akurat podľa manuálu, neviem ktorá verzia na napájanie by bola najvhodnejšia, keďže v manuále píšu 6,5Vdc - 8,5Vdc/12V..
IMG_20221020_130216.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od F2014 »

Mne ta SPS500 moc nepřesvědčila. Osobně bych si připlatil za HDPLEX 300.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od phenom »

Zaujímavá mašinka, momentálne ale nedostupná. Objednať sa dá zrejme len priamo od výrobcu.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od slayers »

Napájení od Rixe vyzkoušeno na Signature10 a Xtension10, na každém posun ve zvuku, zajímavé je že u každého přístroje trochu jiný výsledek :-?
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Project Signature 12 - napájecí zdroj

Příspěvek od djrix »

Díky za zkušenost. Na to by se asi musely podrobit vnitřnosti jednotlivých gramo prohlídce a porovnání, jednotlivé gramce budou používat jinou elektroniku pro řízení otáček motoru.

Jak jsem slíbil, níže foto nového provedení zdroje. Je přepracovaná celá deska elektroniky, nyní (až na elektrolytické kondenzátory) v SMD provedení.

Vyfocená verze je typ pro náhradu spínaného zdroje pro battery box, který zde mnoho z Vás má a pro napájení RS preampu používá. Později přidám měření a porovnání originálního spínaného adaptéru a náhradního lineárního.

Obrázek
Odpovědět