LP z PET lahví

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

LP z PET lahví

Příspěvek od HonzaE »

LP z PET lahví abychom zachránili planetu.

https://www.novinky.cz/kultura/clanek/ ... t-40406403

To jsem zvědav, kdy s tím začnou v Loděnicích. :mrgreen:
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: LP z PET lahví

Příspěvek od efičák »

Všechno je vymyšlené a v Loděnicích mají tento vývoj připraven z dob předchůdce CD formátu - Laser disc.
CEO Loděnické firmy podnítil reakci na ekologické světové hnutí za lásku k PET a chystá uvést na trh kompaktibilní formát na 30 cm médiu. Na přání je možné instalovat klasickou digitální CD / DVD odrazivou vrstvu pro bonusový materiál nebo videa.

Každý kus bude vlastně originál kovová matrice LP zalakovaná proti oxidaci. Po pěti přehrání se LP posílá zpět výrobci k přelakování.
Na hrot přenosky bude k čištění doporučeno klasické ředidlo podle použitého laku některé z řad 6000 až 6006 podle druhu žánru nahrávky.

Je to skvělá příležitost k sběratelským sériím o třech a více kusech po které baží zákazníci MOFI a investiční fajnšmekři.
Vývoj prozatím spotřeboval 62 mil. dolarů a bude podpořen fondem EU . :cool:

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: LP z PET lahví

Příspěvek od HonzaE »

efičák píše: 22 srp 2022 16:27 Na hrot přenosky bude k čištění doporučeno klasické ředidlo podle použitého laku některé z řad 6000 až 6006 podle druhu žánru nahrávky.
Tak mi to nedalo a hned jsem musel vyzkoušet. Nejvíce se mi osvědčilo S6005, výrazně se zvětšil prostor, repro úplně zmizely. Nakonec jsem vyzkoušel S6300 a nastalo úplné ticho, nejen na pozadí.
:lol:
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: LP z PET lahví

Příspěvek od Dieter Burmester »

HonzaE píše: 22 srp 2022 15:35To jsem zvědav, kdy s tím začnou v Loděnicích. :mrgreen:

No nevim, tam jsou uz davno mnohem dal 😶
Dieter Burmester
Quentin

Re: LP z PET lahví

Příspěvek od Quentin »

Chlapci, děláte si z toho "autocenzura", ale €U to myslí obecně se zrušením výroby se "silnou uhlíkovou stopou" smrtelně vážně. Soudruhům nevadí, jak budou PETky hrát, ale hlavně že budou alespoň nějak "hrát"...eurohujerům to je u (_!_) ~x(
Odpovědět