Přehřívání integrovaného zesilovače

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Přehřívání integrovaného zesilovače

Příspěvek od djrix »

Denkez píše: 01 zář 2022 22:58 Impedance KEF R11 je velmi příkladná, navíc se jen na několika místech dotýká úrovně 4 ohm, takže se zesilovačem, který se dá u takovéto cenové hladiny očekávat, by všechno mělo být v pořádku.
Více viz zde.
Bohužel Březina použil nevhodné měřítko grafu (proč proboha začíná v -10 ??? a končí na 40 když impedance nejde přes 20 ?) a tak jeho
dotýká úrovně 4 ohm
v reálu znamená že padá pod 4 Ohm. Několik nezávislých recenzí zmiňuje 3,5 nebo 3,2 Ohm. Taková impedance by samozřejmě neměla žádný slušný zesilovač nijak rozhodit.
Zkusil bych jak už zde navrhoval blesk zesilovač podložit na nožkách o 2-3cm, to samozřejmě chlazení pomůže.
Jediné rozumné řešení jsou jiné bedny, nebo jiný zesilovač. (nebo neposlouchat tak nahlas a ještě muziku s nízkým DR :smile: )

Vlastně ještě jedna věc by pomohla, snížit tomu napájecí napětí - pokud je v síti 245-250V (což je dnes běžné) tak se to vše protopí na chladiči, kdyby se přístroj napájel 230 nebo 220V (při kterých musí slušná mašina normálně fungovat) snížila by se výkonová ztráta na chladiči.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Přehřívání integrovaného zesilovače

Příspěvek od Fidji99 »

@DJRIX je velmi osviezujuce citat prispevky niekoho kto aj vie o com pise.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Přehřívání integrovaného zesilovače

Příspěvek od terahera »

Myslím že Rix zde na fóru v minulosti psal o krabičce,která drží stabilní napětí(třeba oněch 230).Asi by stálo zato si domluvit vypůjčení a zkusit :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
omarisko
Příspěvky: 32
Registrován: 21 zář 2016 17:55

Re: Přehřívání integrovaného zesilovače

Příspěvek od omarisko »

Tak na začátek bych rád všem poděkoval za podněty a rady.
Zesík mám nastavený na gumových nožkách a je tedy 4,5 cm nad povrchem.
Samozřejmě pracuju s myšlenkou pořízení jiného zesilovače. Už mi došlo doporučení na zesík Moon a pokud mi k těm KEFům doporučíte taky nějaký zesík (spíš muzikální než suchý analitický), tak budu určitě rád :thumbup:
V současné době mám v plánu nechat provést kontrolu Audie (pokud mi někoho doporučíte v Olomouckém kraji, tak mi to dost pomůže bo já nikoho neznám. Zesík budu zatím užívat při hlasitosti "pianko".
A teď bych se rád zorientoval v problematice chlazení. Pochopil jsem, že zahřívání je běžný jev a je otázkou jak kvalitní je řešeno konstrukčně pasivní chlazení, aby bylo schopno zajistit odvod generovaného tepla. No a pokud to konstrukčně není ideální, tak dochází ke kumulaci tepla. Takže jestli to dobře chápu, tak zlepšení odvodu tepla či srážení tepla např. větráčkem by měl nahradit původní nedokonalost. Ale tady jsem zaregistroval názor, že pokud zesík topí (nestíhá), tak je blbost řešit to výše uvedeným způsobem...a tomu moc nerozumím bo problém je přece v tom, že se to nedostatečné chladí :-?
Atoll In400,KEF R11,Denon DCD 1500AE(Casea),Sub REL T9i, Lumin D2,ProJect Extension9 Evolution+Goldring2500,preampMicroiPhono2,kabely:QED Supremus, CardasParsecXLR,QED Signature rca, Neotech3001,síť.ZephyrN,ViaBlue x60,LappKabel12x1,5,lištaNA Sunrise
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Přehřívání integrovaného zesilovače

Příspěvek od PavelDosko »

muzu ti zapujcit koncak PMA PA4, ten ty KEfy asi rozehraje bez zadychani
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Přehřívání integrovaného zesilovače

Příspěvek od dvader »

Zkus Casea Hi-Fi:
http://www.casea.eu/

Pan Vrána je super!
Denkez
Příspěvky: 10
Registrován: 03 kvě 2017 07:51

Re: Přehřívání integrovaného zesilovače

Příspěvek od Denkez »

omarisko píše: 02 zář 2022 09:32Ale tady jsem zaregistroval názor, že pokud zesík topí (nestíhá), tak je blbost řešit to výše uvedeným způsobem...a tomu moc nerozumím bo problém je přece v tom, že se to nedostatečné chladí :-?
Vysvětlení je jednoduché. Ne každý, kdo do diskuse přispívá, tomu rozumí.
Pokud má zesilovač poddimenzované chlazení, tak každé opatření, které ho zlepší, je vhodné.
Uživatelský avatar
omarisko
Příspěvky: 32
Registrován: 21 zář 2016 17:55

Re: Přehřívání integrovaného zesilovače

Příspěvek od omarisko »

To PavelDoško
Děkuji za nabídku, ale mám obavu, že bych se namlsal (o zesiku pana Macury jsem už četl) a pak bych jej musel se slzou v oku vrátit :smile:
Atoll In400,KEF R11,Denon DCD 1500AE(Casea),Sub REL T9i, Lumin D2,ProJect Extension9 Evolution+Goldring2500,preampMicroiPhono2,kabely:QED Supremus, CardasParsecXLR,QED Signature rca, Neotech3001,síť.ZephyrN,ViaBlue x60,LappKabel12x1,5,lištaNA Sunrise
Uživatelský avatar
omarisko
Příspěvky: 32
Registrován: 21 zář 2016 17:55

Re: Přehřívání integrovaného zesilovače

Příspěvek od omarisko »

To svádět
Děkuji za tip. Pana Vránu znám. Už mi pár věcí upgradoval. Jen ten Nový Jičín je trochu z ruky :angel: a pro tu základní kontrolu zesiku hledám někoho v okolí Prostějova, Olomouce nebo Přerova.
Atoll In400,KEF R11,Denon DCD 1500AE(Casea),Sub REL T9i, Lumin D2,ProJect Extension9 Evolution+Goldring2500,preampMicroiPhono2,kabely:QED Supremus, CardasParsecXLR,QED Signature rca, Neotech3001,síť.ZephyrN,ViaBlue x60,LappKabel12x1,5,lištaNA Sunrise
Uživatelský avatar
omarisko
Příspěvky: 32
Registrován: 21 zář 2016 17:55

Re: Přehřívání integrovaného zesilovače

Příspěvek od omarisko »

omarisko píše: 02 zář 2022 13:27 To dvader
Děkuji za tip. Pana Vránu znám. Už mi pár věcí upgradoval. Jen ten Nový Jičín je trochu z ruky :angel: a pro tu základní kontrolu zesiku hledám někoho v okolí Prostějova, Olomouce nebo Přerova.
Atoll In400,KEF R11,Denon DCD 1500AE(Casea),Sub REL T9i, Lumin D2,ProJect Extension9 Evolution+Goldring2500,preampMicroiPhono2,kabely:QED Supremus, CardasParsecXLR,QED Signature rca, Neotech3001,síť.ZephyrN,ViaBlue x60,LappKabel12x1,5,lištaNA Sunrise
Uživatelský avatar
omarisko
Příspěvky: 32
Registrován: 21 zář 2016 17:55

Re: Přehřívání integrovaného zesilovače

Příspěvek od omarisko »

omarisko píše: 02 zář 2022 13:27 To dvader
Děkuji za tip. Pana Vránu znám. Už mi pár věcí upgradoval. Jen ten Nový Jičín je trochu z ruky :angel: a pro tu základní kontrolu zesiku hledám někoho v okolí Prostějova, Olomouce nebo Přerova.
Atoll In400,KEF R11,Denon DCD 1500AE(Casea),Sub REL T9i, Lumin D2,ProJect Extension9 Evolution+Goldring2500,preampMicroiPhono2,kabely:QED Supremus, CardasParsecXLR,QED Signature rca, Neotech3001,síť.ZephyrN,ViaBlue x60,LappKabel12x1,5,lištaNA Sunrise
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přehřívání integrovaného zesilovače

Příspěvek od Frogyman »

omarisko píše: 02 zář 2022 13:27 To svádět
Děkuji za tip. Pana Vránu znám. Už mi pár věcí upgradoval. Jen ten Nový Jičín je trochu z ruky :angel: a pro tu základní kontrolu zesiku hledám někoho v okolí Prostějova, Olomouce nebo Přerova.
:lol: :lol: :lol: tos mne pobavil. Za Vránou se jezdí přes celou republiku, ty to podle zadání lokace máš tak 60km a zdá se ti to moc? Jsem zvědav, koho najdeš blíž... Vlastně do Brna za Rixem bys to měl cca stejně :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Přehřívání integrovaného zesilovače

Příspěvek od PavelDosko »

a?
dik zes podporil rozvoj fora
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přehřívání integrovaného zesilovače

Příspěvek od Frogyman »

...a?
Vlastně nic. Jen můj názor, že nemá smysl hledat kovaříčka v baráku, když je kovář co by kamenem dohodil.
I když jsem vlastně mohl nabídnout zapůjčení zesilovače, což by sice nepomohlo omarisku, ale podpořil bych rozvoj fóra. :silent:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět