Patmann

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Patmann

Příspěvek od Patmann »

Tak jsem po létech zase tady, vivat, sláva atd vyvolávat nemusíte :silent:
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Patmann

Příspěvek od Frogyman »

Paráda! Slyšel jsem, že u Tebe spousta novinek, tak se těším na info :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Patmann

Příspěvek od terahera »

Paráda chlape :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Patmann

Příspěvek od efičák »

Konečně zpět, to přece nejde jen spokojeně poslouchat nahrávky a číhat na inzeráty. Diskutovat se musí.
Zvuk dobrý - všechno dobré
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Patmann

Příspěvek od efičák »

Fakt se musím přiznat, že omyl je mé druhé jméno a ničemu nerozumím. :oops:

Patmanův Pro-Ject RPM-10 s MC HO přenoskou Sumiko blue point 2 hraje až uši přecházejí.
U mě Sumiko hrála na půl plynu jako emisemi přidušeným motorem. Všechny bláboly popsané na fórech se týkaly jen mé instalace.
Ani pouhý eliptický hrot či jen hliníková chvějka není na překážku. Bavilo mě to moc zvláště když Patmann seřídil přesah z 9" na správných 10" podle speciální šablony pro ramena Project EVO od Martina Vlčka - Rowinga.

Podle návodu k Sumiko je správné zapojení do MM na 47 kOhm, jenže daleko znělejší je MC vstup kvalitního phona v Accuphase E-350. Sláva mu!
O další informace stran změny v instalaci předané Teraherou se s Vámi nedělím, neb jsou tajný a nikomu se nesmí říct. :smile:

IT nás velmi potrápilo, streaming skýtá záludnosti jako Odyseova Skylla a Charybda. Ale Teraherovi vzdávám hold za heroický výkon.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Patmann

Příspěvek od terahera »

Byl to pěkný víkend strávený u Patmana společně za doprovodu legendy Efičák :thumbup: Překopal jsem a nastavil u Patmana v podstatě vše,divím se,že se Patrik nervově nezhroutil :lol: Myslím si,že změna v reprodukci u něj poté byla dost docela zásadní,zahuhlané Sonus Faber se vylouply z oparu,zmizela nervozita a objevil se Patrikem kýžený bas,prostor,luft a separace.
Co se gramce týče,měl jsem Sumiko Bluepoint 2 několik let,tak jsem věděl,že umí hrát a byl jsem si jist,že i zde ji donutím stavět chlupy na končetinách posluchačů :clap: Kluci,byl to super víkend :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Patmann

Příspěvek od Mark Levinson »

Kluci, parádní report, díky za něj (škoda, že jste jej nedoplnili o nějakou tu fotku). Vždycky říkám, že není nad osobní setkání a popovídání si.
Za mne určitě palec nahoru :thumbup:
Mark Levinson
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Patmann

Příspěvek od blesk666 »

co ste nastavovali/upravovali, ze bola taka zmena vo zvuku?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Patmann

Příspěvek od terahera »

Vlastně vše,od uložení repro,komponent,zapojení streamu od routeru až po nuc,předvedení DACu s tím,že si jej majitel hned objednal,nastavení gramofonu,podložení a uspořádání kabeláže....... :cool:
P.S.A vyžrali mraky piv :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Patmann

Příspěvek od efičák »

Mark Levinson píše: 17 zář 2022 10:54 Kluci, parádní report, díky za něj (škoda, že jste jej nedoplnili o nějakou tu fotku). Vždycky říkám, že není nad osobní setkání a popovídání si.
Za mne určitě palec nahoru :thumbup:
Viktore děkuji za Tvou trpělivost s námi, Tvou zásluhou se dějí i fajn akce. Rádi bychom někdy přijeli na jedno.


10 let asi, trvalo než Patmann dal pryč svůj skleněný stolek na hifi, jež byl úlitbou jeho EX a její designové představy o vzdušném zařízení obýváku.
Mé prosby míjely se účinkem, zato Márovo důrazné ujištění, že takto to nebude přinesly okamžité zlepšení.
Já už velké bedny Bang&Olufsen nosit nechci no pro kamaráda jsem musel. Teď si užívá a plánuje další kroky.
Piva bylo moc, na mladé už nestačím. :lol:
Zvuk dobrý - všechno dobré
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Patmann

Příspěvek od efičák »

Na Patmannovo přání doplňuji fotky.
Seriózna šablona a rekablácia RPM-10 od pojízdného servisu Terahera. (*)
Sumiko Blue Point 2 je po péči odborníka přesvědčivou multižánrovou zpěvačkou. Ačkoli je "jen" MC HO, nic mi nechybělo. Měl sem předsudek, že Sumiko neumí Rock. Umí a všechny tvrdé žánry. Teď poprvé mi všechno hrálo, a gramofon nejvíc. U mě doma už to nebylo tak slavné. To se stává po ochutnávkách jiných instalací.
310784043_651531296622259_1647134371676078185_n.jpg
Na omluvu znovu objeveného racku tentokrát z foukaného papíru jedné skandinávské značky, jedná se o nápad juniora, který odkazem na e-shop doporučil ideální výrobek pod tátovo HIFI. Tomu se nedalo odolat a tak se Patmann vrátil o krok zpět. Mrzuté je, že se nám nedochovala fotka původní Teraherovy ideální kompozice, kdy molekuly zvukových vln nenarážely na překážky a rekonstruovaly tak věrně záměr umělců či zvukařů.
Ale Terahera se nezlobí, je zvyklý plýtvat perlama letitých zkušeností na méně pružné soudruhy.
310963343_5205591339547556_8194525296618780242_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Odpovědět