BVaudio versus Electrocompient

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Odpovědět
Peter10
Příspěvky: 5
Registrován: 02 led 2023 21:25

BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od Peter10 »

Zdravim, chcem sa spýtať skusených. Mám dynaudio special 40 a ktomu BVaudio A300SE myslíte že Electrocompaniet ECI 80 D bude zvukovo lepší? To že má D/A prevodník a sluchátkač nehrá pre mňa rolu. Za odpoved dakujem.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od efičák »

S dovolením si pokusím napsat za mne, v testu : https://www.whathifi.com/dynaudio/special-forty/review
zmiňují jednoduchou výhybku jež konečně nepotřebuje k rozehrání třicetikilový koncák. Electrocompaniet je tím ve hře i s nižším výkonem 80W/8 Ohmů. Ideální je to vyzkoušet, ale to se lehce řekne. :smile:
Já bych spároval trochu preciznější Dynaudio s co nejpříjemnějším zesilovačem a zdrojem zvuku.
Kamarád hrál DA s integrovaným Adcomem a bylo to boží. Teď přitvrdil zdrojem i zesilovačem a sem tam to píchlo na digitálu. Analog byl v pořádku.
Uděláš si radost, to je fajn. (*)
Zvuk dobrý - všechno dobré
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od aretax »

Peter10 píše: 04 led 2023 15:37 Zdravim, chcem sa spýtať skusených. Mám dynaudio special 40 a ktomu BVaudio A300SE myslíte že Electrocompaniet ECI 80 D bude zvukovo lepší? To že má D/A prevodník a sluchátkač nehrá pre mňa rolu. Za odpoved dakujem.
Ano.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Janik
Příspěvky: 1650
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od Janik »

Bude iný ale zvukovo lepší podľa mňa nie. Všetko sa to odvíja od toho ako to budeš vnímať hlavne ty. Mal som možnosť porovnať hegel integrac (cena okolo toho electrocompaniet ale s výkonom 2x200w)s koncakom od bv audio. Hegel Bas jak blato, decentne výšky a stredy pod dekou. BV Audio PA300SSE vo všetko lepšie. Priamočiary zvuk, pevné basy, čiste výšky bez artefaktov a pritepleneho zafarbenia na stredoch.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od Fidji99 »

Peter10 píše: 04 led 2023 15:37 Zdravim, chcem sa spýtať skusených. Mám dynaudio special 40 a ktomu BVaudio A300SE myslíte že Electrocompaniet ECI 80 D bude zvukovo lepší? To že má D/A prevodník a sluchátkač nehrá pre mňa rolu. Za odpoved dakujem.
Aby si mozno rozumel kontextu - zopar ludi tu ma na fore trochu napate vztahy s p. Buntom [konstrukterom BV Audio] kvoli rozdielnemu pohladu na vplyv kablov na hifi.

Je tu clen Matus_Pigy, kotry presne tuto kombinaciu {D special40 + BVA] mal. Presiel po nejakej dobe na Ayre. Ten by ti vedel asi presne poradit. Ten Electrocompaniet sa mi zda na Dynaoudio slaby. Su to specificke bedne, ktore vyzaduju skutocne vela vykonu, aby hrali.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od YamahaMan »

Ak sa dá, tak to vyskúšaj. Ak tú kombináciu tu na fóre nikto nepočul - nedá ti relevantnú odpoveď a uši sú na tvojej hlave.
Bedne čo uvádzaš majú príkon 200W pri 6 Ohm. 80 Dčko dáva 80W pri 8 Ohm a 150W pri 4 Ohm čiže sa môžeme domnievať, že po zapojeni
Dynaudia to bude pri 6 Ohm +- 115-120W.
Myslím si, že by to mohlo fungovať...
Ps.. Mne môj zosik pri 8 Ohm a 105W výborne ozvučí stĺpy, ktoré majú 350W pri 8 Ohm.
Vyskúšaj - držím palec!
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od aretax »

Pri dopasovaní bední k zosilňovaču a naopak nie je dôležitý max. výkon, resp. príkon bední, ale ich citlivosť. Pravdou je, že Dynaudio patria vo všeobecnosti k tým menej citlivým, ale Tvoje bedne spomínaný Electrocompaniet pokojne rozohrá. Konkrétne v bývalom Ketose predvádzali Dynaudiá o.i. aj cez Electrocompaniet a vôbec to nehralo zle.
Fidji: osobné vzťahy s Buntom a názory na kabeláž v tomto prípade nemajú miesto. Po zvukovej stránke je podľa mňa (počul som obidva "stroje") Electrocompaniet podstatne ďalej. Buntofón je na môj vkus príliš agresívny a k Dynaudiám sa mi nezdá vhodný. Ale, ako som písal, je to iba môj názor.
V tomto súhlasím s YamahaMan - neexistuje nič nad osobnú skúsenoať, niekto má rád párky, iný buchty...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od F2014 »

Peter10 píše: 04 led 2023 15:37 Zdravim, chcem sa spýtať skusených. Mám dynaudio special 40 a ktomu BVaudio A300SE myslíte že Electrocompaniet ECI 80 D bude zvukovo lepší? To že má D/A prevodník a sluchátkač nehrá pre mňa rolu. Za odpoved dakujem.
Tento konkrétní EC jsem neměl možnost slyšet, ale nějakou dobu jsem žil s EC (dělené verze). Náhodou jsem při výběru zesilovače měl možnost volit mezi BVA a EC a pro mne bylo BVA zcela nepoužitelné. Měl jsem tech kandidátů více, ale nakonec jsem koupil stereo-konec EC, který představoval naprosto jiné zvukové pojetí než BVA.
Ty jsi ale pravděpodobně v jiné situaci - BVA doma máš, takže předpokládám, že sis jej vybral pro některé jeho přednosti. Pokud bude tedy zvuk u ECI 80 D (ECI 80 D je v linii výrobce hodně levný přístroj!) podobný jako u jeho dražších bratříků, tak je docela dobře možné, že to, co se Ti líbí na BVA budeš postrádat u EC.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
tesarpa
Příspěvky: 46
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od tesarpa »

Já používám v menší sestavě BVaudio k naprosté spokojenosti. Porovnával jsem s Benchmark AHB2, který mám v hlavní sestavě, a popravdě, rozdíly nejsou nijak dramatické. Porovnat s Electrocompaniet neumím, ale rozhodně považuji PA300SSE za velmi dobrý zesilovač, obzvláště v kontextu ceny.
Peter10
Příspěvky: 5
Registrován: 02 led 2023 21:25

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od Peter10 »

Ok dakujem za odpovede, ked budú peniaze tak si ho skúsim zapožičať.
matus_pigy
Příspěvky: 164
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od matus_pigy »

V prvom rade ti gratulujem k vyberu vynikajucich reproduktorov.Mal som kombinaciu BV delenec + contour 20i.BV ma velmi technicky zvuk a dynaudia dost monitorovy charakter,takze zvuk bol velmi unavujuci a pre mna nezabavny.Technicky hrajuce zosilnovace k dynaudiam podla mna nejdu.Isiel som do delenca Ayre.Zvuk porovnavat nebudem,nebol by to fer, ale vykon Ayre je len tak tak! Mas vynikajuce repraky, ktorych potencial s integracmi z tvojho vyberu definitivne nepocitis a odporucam ti ich v buducnisti parovat s adekvatnym delencom.Integrac ber len ako medzistupen kym nedosetris peniaze.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od Zdeny »

Kupovat patlající zesilovač k přesným analytickým soustavám je poněkud bláznovina. Měl jsem dojem, že DA z vyšších řad si kupují právě lidé, co vědí, co hledají a chtějí z nich vydolovat maximum. Ale snažit se změnit jejich chování tím, že je budu krmit matlajícím a vymýšlejícím si zesilovačem mi přijde lehce mimo. Moje zkušenost s EC byla vždy jen špatná. zabarvený zvuk, rozplizlé basy, ale nafouklé jak bantamové kolo...Výšky bez jiskry. A to bez ohledu na cenu, ať šlo o relativně levný integráč, nebo o drahé monobloky za stovky tisíc korun. Měl jsme Dynaudií kupu a k nim i poměrně dost zesilovačů. mám proto poměrně dost zkušeností. A kdo hledá u DA nějakou milosrdnost, neměl by si je vůbec kupovat. Výjimkou byly Confidence 2 (model, který se dělal cca před 8 lety), který zcela opustil původní filozofii jasného přímočarého zvuku a místo toho nabídnul jaksi zabarvený á nafouklý eurozvuk bez duše. Nyní mám nejčerstvější poslechovou zkušenost s DA Herritage a to je bedna, která byla vyrobená pro to, aby v hudbě nezůstalo vůbec nic utajeno. A taková bedna nepotřebuje, aby ji někdo předřadil zesilovač, co barví, kreslí a vymýšlí si. Obdobné to je s DA Forty.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 157
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Jejda, to jsou tady rady, že by jeden zaplakal...

Pepa říkal, že je to dobrý, tak to bude asi dobrý, ale Franta říkal že ne, tak nevím...

Zvedněte zadek, a jděte si to poslechnout, od čeho máme na trhu studia?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od terahera »

Libor Šulc-TYKON píše: 10 led 2023 17:29 Jejda, to jsou tady rady, že by jeden zaplakal...

Pepa říkal, že je to dobrý, tak to bude asi dobrý, ale Franta říkal že ne, tak nevím...

Zvedněte zadek, a jděte si to poslechnout, od čeho máme na trhu studia?
Asi tak nějak,nebo hifipostiženci s přístroji,které bys chtěl slyšet :cool: Oproti studiím obrovská výhoda v tom,že to mají vylazeno v domácích podmínkách a nejsou zatíženi potřebou prodat
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od efičák »

Libor, hodně bodrý příspěvek, mám rád hraběcí rady řezníka Krkovičky.

Vy pánové s BVASSE, máte zcela jiný koncák, než je starý integráč v nadpisu. :idea:
A věřím, že s preampem od PeterSPX bude dobrý.

Jen v HiFi neplatí obvykle jasné pravidla. Koncak o výkonu 250W do 8 Ohmů byl na 4 pásma ideál, ale pro 2 pásma nebyl transparentní.

Já 300SE měl a nezapomenu co umí. Vyřadit cd v poměru 1 ku 10.

Ať si každý vybere své, to je svaté právo.
Mam mosfet 200W do 8 Ohmů, super, ale kámošův integrač je tak úžasný...
Zvuk dobrý - všechno dobré
Peter10
Příspěvky: 5
Registrován: 02 led 2023 21:25

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od Peter10 »

Vyradiť cd v pomere 1 ku 10 znamená že je odhalujúci proste dobrý, ak to správne chápem? Ja som s ním veľmi spokojný mal som ho k dynaudio excite x18. Ale teraz ked mám 40tky tak samozrejme špekulujem. Počúvať to v ketose kde je uplne iná akustika aku mám doma moc nepomôže.A ten EC nemá tuším ani poriadne trafo. Nebudem robiť kompromisy, cieľ je jasný Accuphase E-280.Aj ked je cena dvojnásobná. Držte palce, za odpovede dakujem.
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od phenom »

Zrovna dnes sme počúvali u kamaráta ktorý má spešl Forty v kombinácii s NAD C388 tuším. Hrá mu to celkom fajn, ale jeho brat zobral k nemu na skúšku VINCENT SV-237/Bluesound NODE 3 a to už bolo o poznanie lepšie, zvukovo veľmi dobré. Neviem či to robila lampa, ale oproti NAD krásny zvuk, taký jednoducho viac vo všetkom, bolo cítiť kontrolu.
Chcel som zobrať k nemu na vyskúšanie aj môj, ale už nebolo toľko času. Možno ešte tento týždeň stihneme.
ECI 6DX je síce výkonnejší, ako 80 ,ale sám chcem počuť túto kombináciu.Takže by to mohlo trošku pomôcť vo výbere.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Jurajc
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2015 06:14

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od Jurajc »

Libor Šulc-TYKON píše: 10 led 2023 17:29 Jejda, to jsou tady rady, že by jeden zaplakal...

Pepa říkal, že je to dobrý, tak to bude asi dobrý, ale Franta říkal že ne, tak nevím...

Zvedněte zadek, a jděte si to poslechnout, od čeho máme na trhu studia?
Dobrý deň, vie štúdio poskytnúť poslucháčovi priestor taký v akom počúva hudbu doma?? Nebolo by lepšie prístroje požičiavať domov?? Samozrejme by to muselo byť ošetrené...
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od efičák »

Peter10 píše: 23 led 2023 16:26 Vyradiť cd v pomere 1 ku 10 znamená že je odhalujúci proste dobrý, ak to správne chápem? Ja som s ním veľmi spokojný mal som ho k dynaudio excite x18. Ale teraz ked mám 40tky tak samozrejme špekulujem. Počúvať to v ketose kde je uplne iná akustika aku mám doma moc nepomôže.A ten EC nemá tuším ani poriadne trafo. Nebudem robiť kompromisy, cieľ je jasný Accuphase E-280.Aj ked je cena dvojnásobná. Držte palce, za odpovede dakujem.

Ahoj Petře, dobrý poměr poslouchatelnosti CD v poměru 10% všech nahrávek je velmi špatný výsledek. Tak zmršené cédéčka nejsou.
Analytické bedny z repro Focal a analytický zesík udělal problém se sykavkama.
Věřím ti že s těmi Dynaudio to byla dobrá kombinace. Laicky bych řekl, že DA ubralo v rozlišení ve prospěch poslouchatelnosti. Berte to jen jako vlastní dojem.
Výsledkem vlákna je hodně nedorozumění, vše v hifi je o vlastním vkusu a sluchu, rady jsou nepřenosné.

Teď sem u kámoše s príma aparátem - Accuphase / Sonus Faber zjistil na oblíbené nahrávce Bachových varhanních děl v transkripci akordeonisty Alexandra Sevastiana , že tohle u něj nehraje. Bylo to jak z MP3 a to se mi jiné věci velmi líbily. A naopak, doma mě Rock prostě nebaví.

Ať je Accuphase u Petra to pravé. Je fajn že v tomhle koníčku nemusí dělat kompromisy, protože kdo slyší krásně, má nárok na plné rozlišení. :thumbup:
Zvuk dobrý - všechno dobré
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od aretax »

Jurajc píše: 21 čer 2023 06:12
Libor Šulc-TYKON píše: 10 led 2023 17:29 Jejda, to jsou tady rady, že by jeden zaplakal...

Pepa říkal, že je to dobrý, tak to bude asi dobrý, ale Franta říkal že ne, tak nevím...

Zvedněte zadek, a jděte si to poslechnout, od čeho máme na trhu studia?
Dobrý deň, vie štúdio poskytnúť poslucháčovi priestor taký v akom počúva hudbu doma?? Nebolo by lepšie prístroje požičiavať domov?? Samozrejme by to muselo byť ošetrené...
Všetky seriózne štúdiá to majú ošetrené a nie je problém si prístroj za určitých podmienok zapožičať. Ale na to sa radšej opýtaj priamo v štúdiu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
RedBaron
Příspěvky: 269
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od RedBaron »

Pokud většina CD bude neposlouchatelných, tak je to z 90% špatnou akustikou a bednami. Slibovat někomu, že výměnou zesilovače se poslouchatelnost z 1:9 jako mávnutím kouzelného proutku změní na 9:1 je zatraceně hloupá pohádka pro děti a zatraceně hloupé rozhodnutí pro dospělého.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Jurajc
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2015 06:14

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od Jurajc »

Ďakujem aretax a ktoré to sú??
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od aretax »

Všetky seriózne. Ale je iba na Tebe, ktoré navštíviš. Je ich dosť. Možno Ti pomôže Google. Za mňa napr. BIS Audio. Dokonca aj zahraničný predajcovia Ti proti 100% zálohe prístroj požičajú (AT, DE, CZ, H, NL a pod.). Najlepšie by bolo osloviť priamo predajcov a nie mňa. Chce to trochu času, e-mailovania, prípadne osobných návštev. Nikto to za Teba neurobí.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jurajc
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2015 06:14

Re: BVaudio versus Electrocompient

Příspěvek od Jurajc »

Dík.... oslovím ich keď tak, maj sa...
Odpovědět