Audiohappening 2023

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Audiohappening 2023

Příspěvek od aretax »

Gramofóny Kronos patria medzi tie najlepšie, čo sa vyrábajú a tomu zodpovedá aj ich cena.
http://www.audiodrom.net/cs/analogove-z ... -sparta-05
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
tm.watch
Příspěvky: 141
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Audiohappening 2023

Příspěvek od tm.watch »

Jsem rád, že Miles připoměl kolotoč Kronos Sparta. Mé gramofonové srdce zamáčklo slzu, stál tam tak sám, v rohu…

Jinak i za mne parádní akce a všem organizátorům velké opravdu velké díky! Krásně to včetně fotoreportu shrnul Mark Levinson, podepisuju každé slovo. Všechny sestavy hrály fakt dobře, žádný průšvih (jak se občas na výstavách stane) se ani náznakem nekonal. Každý si mohl přijít na své jak typem zvuku tak i cenou sestav. Ani ty levnější nehrály vůbec špatně. Kombinace Gryphon a Vivid dle mého gusta a úplně v pohodě a mít možnost tak si takovou kombinaci dopřeju. No a živý koncert u Libora, to byla třešínka na dortu. Snad budou hrát i příště, to děvče bylo fakticky živel :thumbup:

Tak ještě jednou díky a nashle při prvním ročníku.
ciro69
Příspěvky: 29
Registrován: 23 kvě 2019 13:14

Re: Audiohappening 2023

Příspěvek od ciro69 »

Taky se připojuji k poděkování všem, kteří se o tuto akci zasloužili...bylo to super po všech stránkách ^:)^
Vše bylo napsáno viz. výše...všude to hrálo velmi dobře, podstatně lépe než na výstavě a určitě bych si v případě potřeby vybral :smile:
Určitě příští rok rád přijedu znovu...výstava v Praze mi vůbec nechybí, stejně, kdyby tam nevystavovali borci z Moravskoslezského kraje a obecně z Moravy a Slovenska, tak tam skoro nic není :silent:

Ještě bych rád pozdravil a poděkoval ostravské klice za příjemný pokec na obědě...fajni chłopacy :thumbup:
Nagra CDC,Oppo 83 SE,icOn 4PRO,ATC CA2 MkI,Belden,Evidence Audio,Vovox Textura,Mad Scientist,NA Sunrise,ATC SCM 50 ASLT FF, AAI Maxi
Miles
Příspěvky: 508
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Audiohappening 2023

Příspěvek od Miles »

Ještě pár postřehů z výstavy po studiich , toto jsou pouze moje postřehy
v pátek jsme zavítaly do studia Panský Dvůr hned po vstupu na mě hodně zapůsobilo vybavení studia jeho prostory a samotný přístup majitele Pavla Dioka ,měl jsem tam sraz s členem fora ML který se sice zdržel ,ale nakonec jsme se sešli a mohli v klidu popovídat a seznámit se osobně
Do studia jsme jeli původně ohledně podii Townshend a také mě osobně zajímaly přenosky Miyajima které se ve finále nekonali jelikož na gramofonu byla naistalovaná přenoska DS Audio DS W-3 , hrálo se na zesilovače SoulNote jak předzesilovač tak i phono ale i konce . Ten zvuk z přenosky DS W 3 vás okamžitě vtánul do děje a okamžitě nadchnul . Hlavní výhodu v gramofonovém předzesilovači Soulnote vidím v tom že jednak můžete jej použít jak na nové přenosky tedy optické ,ale i na stávající systémy MC MM Mono přenosky . Dohromady tedy na toto phono se dají připojit 4 gramofony bez nutnosti přehazování kabelů atd. Za mě to u Pavla byla analogová nirvána :thumbup:
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Audiohappening 2023

Příspěvek od blesk666 »

Pardon ze to pletiem sem, ale co sa tyka kombinacie Vivid G1 plus Gryphon tak v Ziline to bolo na komplet Gryphon (DAC, transport, preamp aj koncaky) a tam to posobiko ako uz niektori ini napisali (vo vlakne ku Zilinekej akcii) trochu moc zastreto a s tak trochu obcas preexponovanym az preznievajucim basom (co inak vobec nie je typicky zvuk Vivid). Predpokladam ze na tejto akcii s Mola Mola plus preamp (neviem aky, alebo sa hralo priamo z Mola Mola) k tomu sedela lepsie. Mola Mola Tambaqui totiz je podla referencii velmi detajlna, razantna, otvorena…- co si mohlo dokopy s koncakmi Gryphon sadnut lepsie.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Audiohappening 2023

Příspěvek od terahera »

Mrzí mě,že jsem se této akce nemohl zúčastnit,i když to mám kousek,ale bohužel,chyběla tam sobota :cool: Jsem ovšem rád,že se takové akce pomalu klubou,stejně tak v Žilině a doufám,že se stanou tradicí :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Audiohappening 2023

Příspěvek od Vienna »

blesk666 píše: 28 bře 2023 19:35 Pardon ze to pletiem sem, ale co sa tyka kombinacie Vivid G1 plus Gryphon tak v Ziline to bolo na komplet Gryphon (DAC, transport, preamp aj koncaky) a tam to posobiko ako uz niektori ini napisali (vo vlakne ku Zilinekej akcii) trochu moc zastreto a s tak trochu obcas preexponovanym az preznievajucim basom (co inak vobec nie je typicky zvuk Vivid). Predpokladam ze na tejto akcii s Mola Mola plus preamp (neviem aky, alebo sa hralo priamo z Mola Mola) k tomu sedela lepsie. Mola Mola Tambaqui totiz je podla referencii velmi detajlna, razantna, otvorena…- co si mohlo dokopy s koncakmi Gryphon sadnut lepsie.
A co takhle ze to meli treba v Ziline blbe postavene nebo ze to nesedlo do jejich konkretni mistnosti. Ocekavat, ze totozna sestava zahraje v ruznych prostorach totozne je mirne receno naivni... Pak to jen vede k tomu, ze lide prodavaji komponenty protoze je prodejce "podvedl" a nehraje to tak, jak u nej.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Audiohappening 2023

Příspěvek od blesk666 »

Urcite rolu zohrala aj posluchovka. Bola to vsak ak sa nemylim nahravacia miestnost a akustiku tam mali upravovanu, lepsiu ako vacsina doma. Ja ked som pocul Vivid G1 na vystave v uplnene inej zostave, zvuk bol diamatralne iny a asi az na vynimky to hodnotili vsetci velmi pdoobne. Samozrejme to nebol ziadny pruser. Potencial Vividov tam bol este poznatelny ale pre vacsinu to bolo sklamanie (v Ziline) zaostavajuce za potencialom tychto podla mna vybornych bedni. (na com sa mohla do nejakej miery podielat aj akustika, ale nie az tak negativne)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Audiohappening 2023

Příspěvek od MAR »

Jen bych podotkl, byl to NULTÝ ročník, takže se příště určitě dočkáme spoustu vylepšení.
Termín, zapojení více studii atd ?
Nevím, ale vidím jen samé pozitiva.
Studia jsou určitě lépe uzpůsobená na poslech, než výstavní prostory. Více věcí k vidění, vlastně vše co je ve studiu.
Lepší atmosféra pro setkávání a pokec. Neformální, domácky přístup prodejců.

A co teprve BRUSELSKÝM JAZYKEM o zbytečném převážení, spoustě dřiny při instalaci a znova balení hromadě vypuštěného CO 2.
Díky čepovanému pivu, rumu, jsme určitě snížili i UHLÍKOVOU STOPU plným vytížením aut. =))
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 157
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiohappening 2023

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

V aktuálním květnovém časopise Stereo Video vyšla pěkná i poměrně rozsáhlá reportáž z průběhu AudioHappeningu 👍😀.
HonzaE
Příspěvky: 420
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Audiohappening 2023

Příspěvek od HonzaE »

Viděl jsem o víkendu v rychlosti u kamaráda, opravdu docela rozsáhlá reportáž :thumbup:
Musím koupit a pročíst.
V Tykonu jsme se s redaktorem S&V zrovna míjeli. :smile:
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Odpovědět