Maretti

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

černá ze žlutou prošla ... dá se na to dát síťka ;)

jojo - trvalo to dost dlouho, ale jak se říká : 10x poslouchej , jednou kupuj.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Dnes si odvezl štastný nový majitel moji sestavičku Cambridge audio 840A + 840C s repro Tannoy.

Místnost posmutněla ..... osamělý ECI-5 mk II kouká na mě, já na něj .... :sad:

Novému majiteli přeji krásný vstup do Hi-Fi a spoustu hodin poslechu jeho oblíbené hudby :thumbup:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
bertram

Re: Maretti

Příspěvek od bertram »

gratulujem k predaju bývaléj zostavy , aj to sa len tak rýchlo nekoná. :thumbup:

Som zvedavý na novú zostavu , zosilovač je daný , ale som zvedavý na zvyšok zostavy a ako to bude hrať v téj velkéj
miestnosti.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Dneska jsem si vzal v práci odpoledne 1/2 dne volna, byl to pro mě sváteční okamžik. Po předlouhém vybírání - a poslechu po studiích - jsem si jel vyzvednout nové reprobedny. Je to můj první stavební kámen do nové sestavy - nebudu tady dělat ramena - koupil jsem starší předváděcí ze studia, přeci jenom jsem tak ušetřil peníze na další věci.

Prodejci tímto děkuji za perfektní přístup, moje neustálé návštěvy a srovnávání a ujišťování, bedny se mnou dovezl až domů, vybalil, zapojil a pomohl s ustavením.
IMG_0969.jpg
IMG_0971.jpg
IMG_0975.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Maretti

Příspěvek od Tony »

Maretti - velka gratulacia, mas vynikajuce boxy :clap:
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Maretti

Příspěvek od boxer »

Maretttti

Jak to napsat? Asi jako Pan Kopecký.

S nefalšovanou českou závistí konstatuji, že ti závidím. :thumbup:
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Maretti

Příspěvek od lubin »

Nikdy jsem je neslyšel hrát, vždycky jsem je ale slyšel chválit. Gratuluji k nádherným bednám...vím přesně, jaký jsi měl pocit. :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Maretti

Příspěvek od bigjoe »

Pěkný...moooc pěkný... :clap:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

boxer píše:Maretttti

Jak to napsat? Asi jako Pan Kopecký.

S nefalšovanou českou závistí konstatuji, že ti závidím. :thumbup:
Ono Boxere - nefalšovaná závist - vyslovená nahlas je 100x lepší než ta tichá - ta není upřímná :D

cením si tvé závisti :lol:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Děkuji všem za projevenou soustrast, poslouchám si tu oblíbená CD a křením se u toho jak jelito \:D/
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Maretti

Příspěvek od Mark Levinson »

Gratulace, je to úžasný pocit, že (myslím objednání, čekání a konečně to leží doma v krabicích)?
Jsem zvědav na další díly skládačky, zatím je to tajné?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Maretti

Příspěvek od Pamela »

Tak to už jsou krasavec bedny. :thumbup:
Gratulace.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Maretti

Příspěvek od Zdeny »

Dobrý výběr, budeš spokojen. Brilantní přednes na středech, jisrkné neagresivní výšky, tvrdý bas. Co více si lze přát? Snad jen to, že potřebuješ (nemáš-li již jej náhodou) pevný zesilovač s výkonem alespoň 100-150W na kanál do místntnosti kolem 25m2.
Vybral sis dobře!
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Maretti

Příspěvek od Kokin »

Maretti
Takže první veřejné tajemství potvrzeno :thumbup: Gratuluji
Tuším co bude zbytek, pokud ses nerozhodl jinak, a jsem zvědav, co na ten poví Boxer :lol:
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Maretti

Příspěvek od pajuna »

Maretti
Vyborny a ocekavany vyber, ja jsem ty bedny slysel a jejich zvuk byl vynikajici. Verim, ze to sladis s tim spravnym zelezem a draty a bude to super sestava. Good luck a preju mnoho prijemnych hodin poslechu!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Maretti

Příspěvek od winelover »

Pěkné bedny, gratuluju! :thumbup:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Kokin píše:Maretti
Takže první veřejné tajemství potvrzeno :thumbup: Gratuluji
Tuším co bude zbytek, pokud ses nerozhodl jinak, a jsem zvědav, co na ten poví Boxer :lol:
Nooo .... toho se taky bojím, to pak bude mazec - budu veřejně linčován a následně popraven. Ale já rád provokuj a jdu proti proudu :D
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Maretti

Příspěvek od martinowsky »

Tak ja ty bedny slysel mnohokrat a na ruznem zeleze. Je to bomba. Kdybych mel na takove bedny tak je to pro me jasna volba. Moc gratuluju Maretti.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Maretti

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Maretti : Přeji hodně příjemných zážitků s novými repro ;)
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Maretti

Příspěvek od Guliver »

Len ticho závidím.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Maretti

Příspěvek od jirie »

Tak samozřejmě gratulace....... jenže to sis tedy pěkně zavařil :mrgreen:
Tyhle bestie se nespokojí s přehrávačem za padesát k o kabelech ani nemluvě. Frey je zřejmě jen přechodné řešení.
Věřím, že jakmile u Petra5 uslyšíš Valhallu, tak začneš šetřit :lol:
Hodně trpělivosti a hlavně si pomalu zvykej na ty neskutečné zážitky, které Tě čekají ;)
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

jirie píše:Tak samozřejmě gratulace....... jenže to sis tedy pěkně zavařil :mrgreen:
Tyhle bestie se nespokojí s přehrávačem za padesát k o kabelech ani nemluvě. Frey je zřejmě jen přechodné řešení.
Věřím, že jakmile u Petra5 uslyšíš Valhallu, tak začneš šetřit :lol:
Hodně trpělivosti a hlavně si pomalu zvykej na ty neskutečné zážitky, které Tě čekají ;)
Jirko - hlavně ještě nemám žádný CD přehrávač, zatím jen zapůjčený. Ale už je objednaný a věřím, že do měsíce tu dám info a fotky. Je to něco ze stejné kvalitativní skupiny dle hodnocení jako AUDIONET ART G2 // Accuphase DP-500 // Audio Research CD-5 // Luxman D-05 :shh: (tak aby mě ty WB nezlenivěly)

Více investovat do CD přehrávače už se mě nechce, přeci jenom pošilhávám pomalu po STREAMERECH - na které do budoucna přejdu.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
KRAT

Re: Maretti

Příspěvek od KRAT »

Také gratuluju dovedu si představit jakou Ti to udělalo radost.

Wilson Benesch ACT 60 jsem slyšel vícekrát na svých skladbách naposledy s digitálním Devialetem.
Kamarád měl starší Square
a Klient co jsi do Accuph. dal Oriona má Wilson Benesch CHIMERA, ty jsem si byl taky v klidu poslechnout s Orionem.
Elecrocompaniet integráče neznám. Jsem vysazený spíš na koncáky takže znám jen EC - AW 180


Takže přeji příjemný a spokojený poslech.

ps. S tím zdojem CD/DAC držím palce,
protože když zdroj hraje nějaké " Hifizmy = Hifi nesmysly" zes by to měl jen přenést-zesílit
a Bedny to pak ukažou v celé Parádě.

pamatuj co říká staré Hifi přísloví: Začatečník :geek: řeší bedny starý mazák :ugeek: ZDROJ !

Takže přeji štastnou ruku ;) doporučil bych přidat do seznamu .. AudioAero, MBL , ML
a z analogové strany měsíce, že by Gramo ? Nebo McIntosh SACD MC500, Lector Air IV
... nechceš utráce tak AR, EMM nechme stranou.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

to KRAT:

** integráč Electrocompaniet je přechodná fáze (abych měl zatím na čem hrát) - než dám dokupy celou sestavu odpovídající bednám (předzes + koncák) ..... pak půjde do sekundárního systému do pracovny.
** zdroj rozhodně nechci podcenit, díky za radu - už více lidí mě na kladlo na srdce. Já už mám vybráno a objednáno .... sice se tu tím asi moc neblýsknu // budu terčem posměchu ale já rád provokuji. Jak je to v té reklamě - když ji miluješ- není co řešit. Kupuji si to pro svou radost z poslechu, ne abych si vysloužil řadu palců nahoru ;)

malá nápověda:
(v německých krajích AUDIO.DE/STEREO si to vysloužilo srovnatelné hodnocení jako Audiomat G2, Audio Research CD5, Fejz DP-500, MBL1531 .... pouze u nás by to mu na fórech dali 0 bodů) :lol:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Maretti

Příspěvek od Guliver »

Žeby Linn Majik DS?
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Maretti

Příspěvek od lubin »

Naim?? :D
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Maretti

Příspěvek od bohus »

Kdyby jsi byl z blízka (Ova), tak bych ti Audionet ART G2 včetně EPS mohl na pár nocí zapůjčit.

No holt půjdu spát se špuntama z vysokých pecí.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Maretti

Příspěvek od boxer »

Tuším co bude zbytek, pokud ses nerozhodl jinak, a jsem zvědav, co na ten poví Boxer

Naim CDX 2

Jestli je to pravda, jsi u mě mrtvej Maretti. :crazy:

~x(
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

boxer píše:Tuším co bude zbytek, pokud ses nerozhodl jinak, a jsem zvědav, co na ten poví Boxer

Naim CDX 2

Jestli je to pravda, jsi u mě mrtvej Maretti. :crazy:

~x(
=)) ... já jsem masochysta
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Maretti

Příspěvek od boxer »

Jo, to jsem už teď pochopil. :roll:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Maretti

Příspěvek od Mark Levinson »

KRAT píše:Také gratuluju dovedu si představit jakou Ti to udělalo radost.

Wilson Benesch ACT 60 jsem slyšel vícekrát na svých skladbách naposledy s digitálním Devialetem.
Kamarád měl starší Square
a Klient co jsi do Accuph. dal Oriona má Wilson Benesch CHIMERA, ty jsem si byl taky v klidu poslechnout s Orionem.
Elecrocompaniet integráče neznám. Jsem vysazený spíš na koncáky takže znám jen EC - AW 180
Bedny jsou to vynikající, s Naimem si výborně rozumí, takže tato kombinace je prověřená. Také jsem je slyšel s Audii nebo Electrocomanietem monobloky AW 180 jako KRAT a za sebe mohu říct, že obojí bylo výborné.
Ještě jednou gratulace :clap:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Maretti

Příspěvek od zappa »

Naim cd přehravače jsou výborné,není co řešit.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Maretti

Příspěvek od Tony »

zappa píše:Naim cd přehravače jsou výborné,není co řešit.
Pod toto sa podpíšem :thumbup:
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Včera jsem si nadělil předčasného Ježíška - ještě jsem to ani nestačil poslouchat, takže vám neřeknu svoje pocity. ;)
quantum QB4.jpg
A po večerech mě čeká zajímavé porovnávání - asi to pořeším testem naslepo:
** od zásuvky do Quantum QB4 použít síťový kabel Nordost Valhalla
** od Quantum do zesilovače napájecí Nordost Frey2

NEBO ty kabely prohodit ..... (zásuvka-lišta FREY2 a lišta/zesilovač Valhalla) - jsem na to zvědavý.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Maretti

Příspěvek od Teti »

Maretti píše:Včera jsem si nadělil předčasného Ježíška - ještě jsem to ani nestačil poslouchat, takže vám neřeknu svoje pocity. ;)
quantum QB4.jpg
A po večerech mě čeká zajímavé porovnávání - asi to pořeším testem naslepo:
** od zásuvky do Quantum QB4 použít síťový kabel Nordost Valhalla
** od Quantum do zesilovače napájecí Nordost Frey2

NEBO ty kabely prohodit ..... (zásuvka-lišta FREY2 a lišta/zesilovač Valhalla) - jsem na to zvědavý.

Myslis,ze by jsi mohl oddelat kryt a udelat par fotek?
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
pavap
Příspěvky: 6
Registrován: 21 bře 2012 10:05

Re: Maretti

Příspěvek od pavap »

Maretti: Gratuluji k pořízení lišty Quantum QB4, o které také uvažuji pro své komponenty propojené a napájené kabely Nordost.
Na porovnání obou způsobů zapojení jsem zvědavý.
Nestačil by filtr typu SUPRA MD06EU? Co třeba dražší lišta Gigawatt PF-2 nebo filtry Isotek Aquarius nebo Isotek Sigmas? Vím, jsou to z podstaty trochu jiná řešení, ale všechna umí rozdělit napájení pro více přístrojů...
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

samozřejmě asi nejlepší řešení je pořídit si pořádnou "pračku", ale to je zatím moc peněz - proto je toto pro mě kompromisní řešení, od kterého si i tak slibuji zlepšení. Jednotlivé "zásuvky" jsou v manuálu popsány - která je pro výkonový zesilovač a která je pro další komponenty (předzesilovač + CD). Takže je možné, že tam nějak zohledňuje zapojení zesilovače .... nevím, dovnitř se nehodlám dívat ani nic zjišťovat - v tomto jsem konzument - ne kutil.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Právě jsem uložil rodinu a konečně se v klidu dostal k poslechu .... první si poslechnu Moments of Pleasure z alba Director's Cut (Kate Bush) ..... pak si kleknu na zem a nastane drátařina - napájecí kabel zesilovače vytáhnu ze zásuvky a zapojím ho do Quantum lišty, to samé s kabelem od CD ( lišta Quantum je napájena kabelem Nordost Valhalla ). Pouštím znovu stejnou skladbu a první co lze poznat - ticho. Každý z tónů klavíru se vyloupne z hloubky - následně doznívá déle (jako by byl mírnou vibrací prodlužován) a pak je opět pohlcen TICHEM. Celkový projev klavíru se tak separuje od celé nahrávky. Další co mě zaujme je pasáž, kde zpívá sbor ..... mám pocit, jako by se lépe oddělily hlasy - a vnukne vám to myšlenku, vsadit se s kamarádem, kolik lidí to tam asi zpívá.

Nechávám stejné zapojení - pouze pouštím sklatbu č.6 ze stejného CD (This woman's work) a pak zkusmo odpojím napájecí kabel CD přehrávače z Quantum lišty a dám ho rovnou do zásuvky. Pouštím znovu sklatbu This woman's work. Opět slyším rozdíl - charakterizoval bych to asi tak, že zpěv Kate Bush není tak jasně separován od hudby - jako by se občas spojoval dohromady a já se musel vice soustředit. Navíc - tóny skladby nezní tak rozmanitě (barevně), jako u zapojení všech kabelů do lišty.

Takže to asi funguje :shh: ..... bohužel už se mě nechce dnes laborovat, jaký přinos má lišta Quantum a jaký napájecí kabel Valhalla u ní (připadně zkusit měnit kabely mezi sebou) . Ani nezkouším porovnávat změny na basech - u těch dvou skladeb není ani kde. Omlouvám se - jdu poslouchat :angel:

Použité nářadí:
- zásuvky ve stěně od Furutechu
- lišta Quantum QB4 napájená ze zásuvky kabelem Nordost Valhalla
- zesilovač napájený z lišty kabelem Nordost Frey2
- CD přehrávač napájený z lišty kabelem Nordost Heimdall2
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Maretti

Příspěvek od lubos »

Sklamem ta, ale pri tej liste hlavny podiel na zvuku ma sietovy kabel pred listou t.j. Valhalla, x- krat som to testoval na liste supra a podla toho aky kabel tam das tak to bude hrat. Aktualne pouzivam oddelovak Exactpower a aj tam privodny kabel urcuje charakter, nie tolko ako pri tej liste, ale ovplyvnuje zvuk. Skusal som menit privodny kabel i na filtroch Isotek Sigmas a Nova a plati to iste.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Děkuji za informaci ..... nevim jestli jsem zklamaný, protože jsem tu lištu Quantum bral společně s přívodním kabelem. Ale tak nějak po prvním testu mě těší, že jsem vlastně upgradoval díky liště i přívod do CD přehrávače, díky Valhally u lišty jsem si zlepšil i CD napájení.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Odpovědět