Maretti

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
aretax
Příspěvky: 3079
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Maretti

Příspěvek od aretax »

V neděli jsem to začal plnit knihama .... a spokojeně konstatoval manželce, že můžeme v klidu ještě dokupovat další nové :lol:

Asi máme veľa spoločného - aj ja mám izbu utlmenú knihami - 2 plné police na celú stenu oproti sebe - taktiež manželkine hoby (v druhej izbe je to isté). Je to asi najspoľahlivejší tlmiaci materiál a zároveň v byte nepôsobí "umelo", ale dodáva bytu teplo. Ja kupujem hifi a platne, ona zas knihy a obaja sme spokojní.
V prípade potreby zmeniť utlmenie nie je problém knihy vybrať, doložiť, premiestniť a pod.
Izbu máš 1+!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Děkuji pánové, jsem rád, že mám s kým sdílet svoje Hobby.
A rád bych vás tímto poprosil o vaše názory a zkušenosti ohledně dvou věci:

1/ s kým a jak pořešit konzultaci ohledně akustiky místnosti ? Probrat možnosti, proměřit a navrhnout co s tím. Na rovinu říkám - upřednosťnuji nenápadné a estetické varianty třeba s 60% výsledkem bez stavebních úprav, než 100% řešení ale neestetické. Prostě v rámci zachování nenápadnosti udělat maximum. Klidně si za konzultaci a proměření zaplatím ;)

2/ uvítám vaše rady kterým směrem se dívat na výběr REPRO. Jak vidíte, prostor je to velký, i když bedny budou od sebe 3m a já od nich do 3 metrů .... ale kolem je prostor a prostor. Asi to bude chtít trochu větší objem a větší basový reprák, ať to uhrají. Neposlouchám rock/heavy/metalové apod. směry .... jsem na klasiku, akustiku, španělky, piano, hodně vokály s kombinací 1-2 nástrojů ..... Koukal jsem po Usher Dancer 8571, Wilson Benesh ACT/ACT60, nebo zkusit poslechnout třeba Sonus Faber Elipsa ??? Nebo Avantgardy Omega Duo ?

Klidně poště i do SZ, nerad aby se to tu rozpoutalo o tom, které jsou lepší :)
Podmínka : bedny musí být ke slyšení v ČR/SR.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
aretax
Příspěvky: 3079
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Maretti

Příspěvek od aretax »

Ako už písal Anawak, odporúčam ako jedného z predajcov bratislavský Ketos. "Robia" Sonus Faber, Dynaudio, Audio Research a i. Ako predajcovia sú 1++. Nenásilný, nepresadzujú svoj názor za cenu predaja, ale nenásilne poradia. Prídu, prinesú, predvedú, prípadne zapožičajú a nechajú zákazníka slobodne sa rozhodnúť - bez akéhokoľvek skrytého nátlaku.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Maretti

Příspěvek od pajuna »

Maretti píše:Děkuji pánové, jsem rád, že mám s kým sdílet svoje Hobby.
A rád bych vás tímto poprosil o vaše názory a zkušenosti ohledně dvou věci:

1/ s kým a jak pořešit konzultaci ohledně akustiky místnosti ? Probrat možnosti, proměřit a navrhnout co s tím. Na rovinu říkám - upřednosťnuji nenápadné a estetické varianty třeba s 60% výsledkem bez stavebních úprav, než 100% řešení ale neestetické. Prostě v rámci zachování nenápadnosti udělat maximum. Klidně si za konzultaci a proměření zaplatím ;)

2/ uvítám vaše rady kterým směrem se dívat na výběr REPRO. Jak vidíte, prostor je to velký, i když bedny budou od sebe 3m a já od nich do 3 metrů .... ale kolem je prostor a prostor. Asi to bude chtít trochu větší objem a větší basový reprák, ať to uhrají. Neposlouchám rock/heavy/metalové apod. směry .... jsem na klasiku, akustiku, španělky, piano, hodně vokály s kombinací 1-2 nástrojů ..... Koukal jsem po Usher Dancer 8571, Wilson Benesh ACT/ACT60, nebo zkusit poslechnout třeba Sonus Faber Elipsa ??? Nebo Avantgardy Omega Duo ?

Klidně poště i do SZ, nerad aby se to tu rozpoutalo o tom, které jsou lepší :)
Podmínka : bedny musí být ke slyšení v ČR/SR.
Ahoj Pavle,

premyslim do budoucna stejnym smerem, jen v mensi mistnosti. Osobne bych rad nasel firmu, ktera poresi vse komplexne, tudi¨z, vypocet ci mereni, navrh, provedeni na zaklade konzultace se mnou.
Sam nevim, kdo je toho schopen tak, aby bylo pouzito mnou vybranych zakladnich prvku. Ja zvazuji na zaklade pozadavku podobnych tobe...akusticke prvky splnujici esteticke parametry a nezasahujici plne do ostatniho v pokoji, resp. nemajici dominantni vliv.
Kdybych se dnes rozhodoval, urcite se bude jednat o dily od VICOUSTIC. Videli jsme je primo mimo jine na HEP letos. http://www.vicoustic.com/VN/Homecinema/default.asp

Co se tyce beden, kratce jsme o tom mluvili. Napr. Ushery by ti tam pasovaly, zakladni otazka je s cim, jelikoz tady v tom prostoru to bude chtit uz trochu vykonu navic. Na tvuj styl, ktery poslouchas by bylo urcite volbou poslechnout Sonus Faber od Cremona vyse. Elipsy budou jeste lepsi.

Kdybys dostal nejake zajimave nabidky ci moznosti na provedeni akustiky, budu rad, kdyz se podelis.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Maretti

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Pavle,
v prvé řadě musím pochválit Tvou místnost. Vypadá to opravdu velmi dobře a je vidět, že jsi už při realizaci myslel na praktické věci ohledně poslechu a zapojení hifi. Máš to dost velké a s akustikou budeš muset něco udělat, mohu Ti doporučit GiK Acoustic. Tuto firmu jsem sám použil, pro ČR a SR zastupuje p. Schuster Zalán z Bratislavy a není problém, aby Ti udělal měření a návrh, všechny tyto služby nabízí a zde se můžeš podívat blíž viewtopic.php?f=40&t=655
P.S.Snad teď budeš mít více času na hifi a setkání.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Děkuji Viktore ... už panu Schusterovi píšu mail.

Čas na setkání budu a už i mám - takže kdy a kde a u koho ? :lol:

A vyzvedl bych si to CD co máš u sebe v zástavě ...

Pavel
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
monte

Re: Maretti

Příspěvek od monte »

2/ uvítám vaše rady kterým směrem se dívat na výběr REPRO.


Zappa psal, že je někde něco velmi dobrého na prodej. Ideální pro tak velkou poslechovku. Zeptal bych se.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Maretti

Příspěvek od MAR »

No a co Naim studio v Kopřivnici, nesejdem se tam všichni?
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Maretti

Příspěvek od jirie »

MAR píše:No a co Naim studio v Kopřivnici, nesejdem se tam všichni?
Sejdeme, ale až po "žních". Zrovna teď má majitel trošku jiné starosti a hlavu XXL.
Nechte to až na druhý týden v červnu. To pak doufám bude i ohňostroj :D
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Maretti

Příspěvek od Mark Levinson »

MAR píše:No a co Naim studio v Kopřivnici, nesejdem se tam všichni?
Neboj, nezapomněl jsem na to, ale teď to nejde, jak píše Jirie. Musíme ještě cca měsíc počkat.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Tak nějak jsem se rozhodl, že si tento víkend udělám po večerech více času na poslech hudby. Abych se na to navnadil a podráždil chuťové buňky, v pátek odpoledne rovnou zpráce jsem zamířil k Petrovi Svobodovi do Naim studia (mám to cestou domů). A odcházel jsem od něj s magickou igelitkou - plnou kabelů Nordost.

Hned večer, natěšený jak malý kluk jsem začal s testováním - pročítal jsem dlouhé diskuze toto téma - je to slyšet nebo si tomjen namlouváme ? Měl jsem doma sladěnou sestavu, základní síťové kabely (PC), signálovka Furutech a základní kabel k repru - vše je v mém podpisu. Pro upřesnění - poslouchal ne proto, že tomu chci veřit, ale pro zjištění - je to vůbec slyšet ?

První jsem si dal signálovku Nordost Purple Flare RCA, poslouchal pár písniček a pak přepl na integráči pouze z RCA na XLR a poslouchal svůj Furutech. Tam - zpátky - tam - zpátky. Hmmm .... no nevím - ale možná kdybych si trochu chtěl namlouvat - hmmmm nevím nic neslyším. Takže to jsou všechno kecy ? Hurá ..... ušetřim, přeci si nebudu pořizovat něco, když to není slyšet. :clap:

Zapojuji místo obyčejné šňůry do zásuvky Nordost Blue Heaven - do integráče. Poprvé jsem trochu nejistý - říkám si NE, to se mě asi zdá, dávám další skladbu, a další .... a začínám se mračit. Zapojuji další stejný napájeci nordost kabel i do CD přehrávače ...... opět stejné skladbe ..... NEEEE - mračím se čím dál více. Kroutím hlavou - nejsem přeci blbec - ale ten rozdíl je obrovský, jak to nemůže někdo slyšet ? S nějakýma elektronama a racionálním vysvětlením jděte s prominutím do pr....... buď jste hluší, nebo místo poslechovky máte akustiku pimpongárny ve sklepě panelového domu, nebo jste ultra-katolíci, kteří stále buší pěstí do glóbusu a tvrdí, že země je prostě placatá - a tak to prostě je. :angel:

Přistupuji k poslednímu kroku, zapojuji Nordost Purple Flare k reprobednám - pouštím stejné skladby a začinám přemýšlet, jestli mě někdo nevyměnil komponenty ...... takto že může hrát moje sestava ? :eek:

Takže na závěr ? Přestože jsme vyzkoušel v podstatě základní kabely sortimentu Nordost v dostupných cenách, tak bez jakéhokolimklamání sebe sama musím uznat, že to je SAKRA slyšet. Přeci nejsem blbec a nebudu si namlouvat něco, jenom abych za to pak dával tisíce a desítky tisíc !!! Na další týden si chci vyzkoušet řadu HEIMDALL, která je pro mě ještě zaplatitelná - uvidím co usliším.

Jo a už vím, co to je konečně ta psychoakustika :D To je případ, kdy mozek klame uši posluchače, aby neslyšel rozdíl mezi kabely a ušetřil tak peníze. Bohužel - u mě se tento jev nedostavil :sad:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Odar

Re: Maretti

Příspěvek od Odar »

Uz som sa davno pri ziadnom prispevku tak nepobavil. Velmi trefne napisane :clap: Drzim palce pri vybere :thumbup: Tiez som bol kabloskeptik - po osobnej skusenosti som ale zmenil nazor a pokusam sa vytlct zo zostavy maximum pouzitim (pre mna zaplatitelnych) kablov.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Maretti

Příspěvek od jirie »

.........říkáš Heimdall zaplatitelný ???
Tak pokud můžu radit, tak si nepůjčuj Tyr, abychom pak to Tobě nečetli v černé kronice :D :D :D
Tohle varování Ti už určitě udělil vrchní fakír, který se zabývá dodávkami těchto velmi nebezpečných hadů :cool:
Někdy to vypadá, že pocity některých hifistů se blíží zážitkům deliria tremens :mrgreen:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Maretti

Příspěvek od bigjoe »

Maretti - moc dobře napsaný. Kdo si tímto prošel, cítí s tebou :clap: :thumbup:.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
aretax
Příspěvky: 3079
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Maretti

Příspěvek od aretax »

Konečne ďalší hifista, čo počuje!!! Navrhoval by som riešiť kabeláž až po doriešení komponentov. Môžeš byť veľmi prekvapený, keď nakúpiš káble a jednoducho Ti k novým komponentom "nesadnú", čo sa môže veľmi ľahko stať. Viem o tom svoje.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Maretti

Příspěvek od lubin »

Maretti :lol: Hezky jsi to napsal. Vtipná glosa pro kacíře (nevěřící). Nordost považuji za špici. Psal jsem to už několikrát, ale Nordost jde pozitivně slyšet i na levnějších komponentech. Mám s tím vlastní zkušenost.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Ano, na mých v podstatě levnějších komponentech (35.000 + 35.000 a repro stejně) to už je opravdu slyšet, a jsem moc rád. Na vyšší třidu zatím nemám a mám radost, že i tak mohu slyšitelně vylepšit současnou sestavu. Proto k tomu doladím kabely.

Ano vím, byl jsem upozorněn na to, že při upgradu komponentů muže nastat problém a kabely si nesednou .... ale na druhou stranu - prodat v budoucnu Nordost Heimdall, o kterém bych tak k mé sestavě uvažoval asi nebude problém ;)

Takže letos dořešit akustiku a kabely a REPRO - a myslím, že si budu královsky užívat sestavu - a chvíli tak vydržím bez upgradu komponentů :cool:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

jirie píše:.........říkáš Heimdall zaplatitelný ???
Tak pokud můžu radit, tak si nepůjčuj Tyr, abychom pak to Tobě nečetli v černé kronice :D :D :D
Tohle varování Ti už určitě udělil vrchní fakír, který se zabývá dodávkami těchto velmi nebezpečných hadů :cool:
Někdy to vypadá, že pocity některých hifistů se blíží zážitkům deliria tremens :mrgreen:
Vrchní fakír mě nabízí půjčení TYRU a Valhally ..... vemu si tvé varování k srdci - ještě zvážím jestli si je vůbec poslechnu :thumbdown: :D
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Maretti

Příspěvek od jirie »

Já zatím nebudu konkrétní, ale mám už takměř vymalováno. Čekám na poslední klíčový kamínek mozaiky, a pak budu buď v sedmém nebi nebo v péči profesionálů uzavřeného oddělení PL v Opavě :mrgreen:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Maretti

Příspěvek od bigjoe »

Přeju ti to nebe \:D/
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Maretti

Příspěvek od Mark Levinson »

Maretti píše:
jirie píše:.........říkáš Heimdall zaplatitelný ???
Tak pokud můžu radit, tak si nepůjčuj Tyr, abychom pak to Tobě nečetli v černé kronice :D :D :D
Tohle varování Ti už určitě udělil vrchní fakír, který se zabývá dodávkami těchto velmi nebezpečných hadů :cool:
Někdy to vypadá, že pocity některých hifistů se blíží zážitkům deliria tremens :mrgreen:
Vrchní fakír mě nabízí půjčení TYRU a Valhally ..... vemu si tvé varování k srdci - ještě zvážím jestli si je vůbec poslechnu :thumbdown: :D

A jakpak to dopadlo? Nordost zůstal doma? A jaký model?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Dopadlo to přesně jak jsem se obával. S težkým srdcem jsem ho po týdnu vracel Petrovi a jedinou útěchou bylo, že jsem si při tom rovnou objednal 2x napájecí kabel Heimdall-2 a signálovku XLR Heimdall-2. Teď už jenom počkat na konec července než dorazí zahořelé kabely. Repro kabely budu řešit až s nákupem nových beden, ale tam půjdu do vyšší řady FREY-2.

Vyšší řady než FREY-2 jsem nezkoušel - s obavy o svoje bankovní konto ...... opět se mě potvrdilo: půjčuji si pouze to na co ještě mám, jinak budu zbytečně flustrován ;)

Takto si budu nové Heimdally a Freye užívat bez hlodání pochybnosti a až jednou dozraji a došetřím, tak si na zkoušku půčím TYR, jestli to opravdu stojí za to.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
aretax
Příspěvky: 3079
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Maretti

Příspěvek od aretax »

Maretti píše:Děkuji pánové, jsem rád, že mám s kým sdílet svoje Hobby.
A rád bych vás tímto poprosil o vaše názory a zkušenosti ohledně dvou věci:

1/ s kým a jak pořešit konzultaci ohledně akustiky místnosti ? Probrat možnosti, proměřit a navrhnout co s tím. Na rovinu říkám - upřednosťnuji nenápadné a estetické varianty třeba s 60% výsledkem bez stavebních úprav, než 100% řešení ale neestetické. Prostě v rámci zachování nenápadnosti udělat maximum. Klidně si za konzultaci a proměření zaplatím ;)

2/ uvítám vaše rady kterým směrem se dívat na výběr REPRO. Jak vidíte, prostor je to velký, i když bedny budou od sebe 3m a já od nich do 3 metrů .... ale kolem je prostor a prostor. Asi to bude chtít trochu větší objem a větší basový reprák, ať to uhrají. Neposlouchám rock/heavy/metalové apod. směry .... jsem na klasiku, akustiku, španělky, piano, hodně vokály s kombinací 1-2 nástrojů ..... Koukal jsem po Usher Dancer 8571, Wilson Benesh ACT/ACT60, nebo zkusit poslechnout třeba Sonus Faber Elipsa ??? Nebo Avantgardy Omega Duo ?

Klidně poště i do SZ, nerad aby se to tu rozpoutalo o tom, které jsou lepší :)
Podmínka : bedny musí být ke slyšení v ČR/SR.
Na hudbu, ktorú počúvaš podľa môjho názoru sú Sonus Faber dosť nevhodné. Majú teplé stredy a výška, ale basy nie sú konkrétne. Ja im hovorím "cukríkové". Skúšal som Cremony, pri Čajkovského symfónii 1812 sa výstrely z dela podobali skôr na hučanie ťažkotonážneho auta, ako na výstrely z dela. Elipsa je zvukovo na to veľmi podobne. Podľa mňa sú na klasiku a akustiku vynikajúce Dynaudiá. Mám Contou 5.4, aj som ich inzeroval. Nakoniec som sa rozhodol, že si ich nechám. Stačilo, aby sa poriadne rozohrali a urobil som malé "káblové" úpravy. Zvuk teraz - maximálne som spokojný. Pri orchestrálnej hudbe aj pri najväčšom fortissime rozlišujem umiestnenie nástrojov, všetky frekvencie, vrátane tympánov a pod.ˇ
Čo sa týka káblov, obec hifi zasiahla vlna Nordost. Mal som požičaný Vallhalla a porovnával som ho s XLO Limited. Výsledok:
- Vallhalla bola veľmi presná čo sa týka podania nástrojov a aj lokalizácie v priestore, ale zvuk bol pre mňa príliš "tenký". Basy boli také kontúrne, až skoro
neboli. Zvuk bol na môj vkus príliš analitycký, chýba v ňom živosť a mohutnosť
- Limited bol o niečo menej presný, ale nástroje boli krajšie vyfarbené a celkový dojem vytváral lepší obraz mohutnosti zvuku a bol aj výrazne mohutnejší.
Suma sumárum: pre jazzové kvartetá, komornú hudbu, akustický "kaviarenský" jazz lepšie sadol Vallhalla. Pre zbytok bol lepší XLO. Podotýkam, že rozdiely boli asi 3 dieliky na 100 dielnej stupnici. V kombinácii cena/kvalita mi najlepšie vychádza Krautwire Guru S.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

pro Aretaxe:

Tento týden jsem si v bednách udělal jasno - a poslouchal jsem i zmíněné Sonus Faber Elipsa .... a naprosto s tebou souhlasím. Jsou nááádherné, hotové umělecké dílo, znějí sladce a medově, a lákají k romatickému poslechu, jako svůdná náruč milenky ... jak jsem konstatoval - prostě italové. Ale chyběla mě tam přesnost akustických kytar, piána a přesnější bas. Mě Sonus nesedl, hledám trochu něco jiného .... někdo rád holky, někdo zase vdolky :D
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Maretti

Příspěvek od Tony »

Ja by som nemohol ani Sonus Faber, ani Dynaudio (pritom oboje hrajú neskutočne rozdielne)
Byť Marettim, vyberám si medzi Wilson Benesch a Bowers & Wilkins ;)
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

TONY:

.... dostal jsem od našeho společného kamaráda nabídku na koupi jeho luxusních repro - chce si pořídit stejné, pouze místo černé chce dýhu, už jsme si plácli :D

Nenaznačuj, myslím že už víš a výběr mě rozhodně schvaluješ - raději piš SZ, dokud je nemám doma, nechci to rozebírat ;)
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
aretax
Příspěvky: 3079
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Maretti

Příspěvek od aretax »

Tony píše:Ja by som nemohol ani Sonus Faber, ani Dynaudio (pritom oboje hrajú neskutočne rozdielne)
Byť Marettim, vyberám si medzi Wilson Benesch a Bowers & Wilkins ;)
Byť Marettim, skúšam všetko, kým nenájdem "svoj" zvuk. Je tu ďalších XY výrobcov, naozaj ich nebudem menovať a každý z nich má pre niekoho super zvuk a iný to nemôže počúvať. Hold: zelená, modrá, červená? Ktorá je krajšia? Ja som nebol zástancom Dynaudia, ale sám som zistil, aký rozdielny zvuk z nich môžem "vytiahnuť". Teraz na ne nedám dopustiť. Tony, hlavná je akustika miestnosti!!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

nové hračky

Příspěvek od Maretti »

Včera jsme měli doma radostnou chvilku. "Kluci" měli novou hračku, ženská část domu se jen usmívala, kroutila mírně hlavou a žehlila ..... :lol:

Nadělili jsme si napájecí kabely Nordost Heimdall 2 a signálovku Heindall 2 XLR.
obrazek.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
knoflik
Příspěvky: 46
Registrován: 25 dub 2012 20:23

Re: Maretti

Příspěvek od knoflik »

Maretti, mozes neskor napisat prinos, alebo charakter power kablu Heimdall 2 :thumbup:
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

knoflik píše:Maretti, mozes neskor napisat prinos, alebo charakter power kablu Heimdall 2 :thumbup:
Chce se mě rýpnout a napsat: " Zvukový přínos žádný, z podstaty věci to přeci ani není možné. Ale prostě to vypadá lépe než ta obyčejná šňůra za 20 Kč .... a ta krásná krabička k tomu ..." :D

Ale protože se ptáš, tak asi patříš do jiné skupiny milovníků poslechu hudby, tak by bylo fér ti odpovědět. Nejsem básník, neumím to popsat květnatě .... prostě nejlepší a asi jediné správné řešení je mít možnost si to domů půjčit a vyzkoušet. Tak jak jsem to udělal já - základní nižší řady (Blue heaven) a dávat vyšší (Heimdall 2 a Frey 2). A na rovinu si přiznat které zlepšení stojí ještě za ty peníze ....

Na mé sestavě (viz patička) měli síťové kabely účinek "uklidňující" na nahrávku, jako by se to celé ztišilo a a vyčistilo. Dá se i experimentovat jestli na integráč dát dražší a na CD levnější, nebo naopak, ale to už se mě nechtělo.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
knoflik
Příspěvky: 46
Registrován: 25 dub 2012 20:23

Re: Maretti

Příspěvek od knoflik »

Dakujem, sam som presvedceny o prinose, ako reproduktorovych ci silovych. Mne silovy kabel, ale za podstatne nizsie peniaze priniesol krasnu dynamiku v kazdom detaily..... Gratulujem ku kablu :thumbup: .
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Maretti

Příspěvek od pajuna »

Maretti píše:
knoflik píše:Maretti, mozes neskor napisat prinos, alebo charakter power kablu Heimdall 2 :thumbup:
Chce se mě rýpnout a napsat: " Zvukový přínos žádný, z podstaty věci to přeci ani není možné. Ale prostě to vypadá lépe než ta obyčejná šňůra za 20 Kč .... a ta krásná krabička k tomu ..." :D
....
Prosim te Pavle! Nech si tu krabicku nekde na ocich, nejlepe vycentrovanou mezi bednama, nebo bude zvukovy prinos kabelu "ta tam" :crazy: Vis jak to s tou psychoakustikou je :!:

At ti to hraje!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Děkuji PAJUNO,
rád si nechám poradit od zkušených kolegů ..... to mě nenapadlo - hned to doma vyzkouším a těším se na další zlepšení.

Pavel
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

**** po více jak roku poslouchání a hledání konečně objednány nové REPRO, které v září nahradí mé dobře sloužící Tannojky ****

Už měsíc čekám .... ještě jeden a bude doma svátek - ano Jirie, ano Tony .... jsou to ONY !!! ^:)^

TONY: přeji příjemné víkendové testování, myslím že ti budou znít nádherně, já jsem jim podlehl - a hlavně je nepodři, ať jsou jako nové !!! =))
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Maretti

Příspěvek od Tony »

Maretti píše: TONY: přeji příjemné víkendové testování, myslím že ti budou znít nádherně, já jsem jim podlehl - a hlavně je nepodři, ať jsou jako nové !!! =))
Pekne ďakujem :clap:
A neboj, budem na ne dávať ešte väčší pozor, ako na vlastné.
p.s.
a možno si ich aj rovno nechám :lol:
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Maretti

Příspěvek od martinowsky »

To jsem zvědav co to bude. :-ss
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Maretti

Příspěvek od Kokin »

martinowsky píše:To jsem zvědav co to bude. :-ss
Ty to ještě nevíš? Myslím, že je to nad slunce jasné :silent: :smile:
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Maretti

Příspěvek od martinowsky »

Jen tuším , jak jsem tak četl mezi řádky.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
KRAT

Re: Maretti

Příspěvek od KRAT »

Vzhedem k tomu, že ta detektivka už trvá cca rok a půl.
Neočekávám nic jiného než Avalony nebo minimálně Wilson Audio :roll:
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Maretti

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Ba ne, ikonka hovoří myslím jasně. Ale černá se zlatem, nebude manželka opět protestovat?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět