Nefunkcni OSD menu Denon AVC-A1SE

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
vejvodak
Příspěvky: 3
Registrován: 17 črc 2011 15:51

Nefunkcni OSD menu Denon AVC-A1SE

Příspěvek od vejvodak »

Zdravim všechny kolegy hifisty,
potřebuji poradit od někoho kdo má receiver DENON staršího data, jako mám já...jsem již delší dobu majitelem DENONu AVC-A1SE..matně si pamatuji, že když jsem zesilovač zakoupil z druhé ruky (cca 10 let nazpět), tak jsem vše nastavil přes funkční OSD menu na TV....samozřejmě od té doby jsem do menu nelezl a vše fungovalo OK...nyní však nastala změna komponentů a chtěl jsem znova nastavit vše jako před lety přes OSD menu na TV a hle ani prd...nemůžu žádným způsobem OSD menu dostat na TV, vše je zapojené dle manuálu, ale ze zesilovače nic neleze, tudíž je značně lidově řečeno na "lumpíka"....byl bych velmi vděčný, pokud je tu někdo s tímto či podobným strojem, zdali by mi poradil, co dělám blbě či mi doporučil někoho kdo by mi zesilovač dal dohromady...přeci jen je to stará kvalitní poctivá mašina a byla by škoda jí odepsat do "křemíkového nebe"...
Co vše jsem provedl....reset processoru do továrního nastavení...několikrát....žádný úspěch...reset ovladače taktéž nic...zapojení z MONITOR OUT 1 do TV přes S-VIDEO...nic neleze...jsem bezradný.. :sad:
komak
Příspěvky: 214
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Nefunkcni OSD menu Denon AVC-A1SE

Příspěvek od komak »

Ahoj skús zapojiť cez kompozit -žlty RCA výstup-ten má fungovať stále ,bez ohladu na nastavenie AVC....
HonzaE
Příspěvky: 420
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Nefunkcni OSD menu Denon AVC-A1SE

Příspěvek od HonzaE »

Ahoj vejvodaku.
Mám Denon AVC-A11XV. Výstup obrazu (pro OSD menu) mám zapojen přes MONITOR OUT obyčejně přes kompozitní RCA jak píše komak. Nikdy s tím nebyl problém.
Nastavení lze provádět i přes přední display, ale není to moc přehledné a pohodlné.
ze zesilovače nic neleze
Myslíš jen ten problém s OSD menu, nebo zesik nefunguje bez nastavení vůbec?

Víc nevím co bych poradil. Zkus více popsat jaké komponenty jsi měnil. Měnil jsi i TV, není problém v nastavení vstupu u TV?
Odkud jsi?
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 119
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Nefunkcni OSD menu Denon AVC-A1SE

Příspěvek od djrix »

Z manuálu k přístroji:
Note that on screen display signals are not output from this jack (Monitor out 1 + 2)

Když vše selže, přečtu si manuál :thumbup: správné řešení ti tedy dal komak hned na první dobrou, OSD je dostupné pouze na žlutém RCA na výstupu úplně vlevo (při pohledu zezadu).
HonzaE
Příspěvky: 420
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Nefunkcni OSD menu Denon AVC-A1SE

Příspěvek od HonzaE »

djrix píše: 10 kvě 2023 05:45 , OSD je dostupné pouze na žlutém RCA na výstupu úplně vlevo (při pohledu zezadu).
Při pohledu ze zadu je úplně vlevo MULTIZONE 1.
MONITOR OUT 1 a 2 jsou naopak úplně vpravo.
Alespoň dle foto na webu.
denon-avca1se-aleksandrow-lodzki-136400547.jpg
ab02132e-3680-429f-836d-1b207ac4b301.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
vejvodak
Příspěvky: 3
Registrován: 17 črc 2011 15:51

Re: Nefunkcni OSD menu Denon AVC-A1SE

Příspěvek od vejvodak »

Zdravim hoši,
ono to možná vypadá že jsem uplnej debil, ale samozřejmě jsem "english" manual přečetl zepředu dozadu a z dozadu dopředu a toto vše vím...včera jsem se spojil s jednim kolegou, co je taktéž majitelem tohoto zesilovače a zjistilo se, že je vada v mém zesíku, jelikož jemu to funguje bez problémů přesně dle mých instrukcí na první dobrou :)....takže tím pádem je problém vyřešen, servis DENON mi řekl, že se to stává a že je to neopravitelné...výměna motherboardu, který však již není nikde, ani v Japonsku k dispozici :)...jedině to poskládat z nějakého kusu, kterému vypadává zvuk (údajně v DENONU v Praze měl servisák na stole letos již 4 ks), taktéž neopravitelné...ale desky měly patrně v pohodě...tímto všem děkuji za rady a přeji hodně zdaru :thumbup:
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 119
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Nefunkcni OSD menu Denon AVC-A1SE

Příspěvek od djrix »

No, já tedy nevím, ale:
If its like the Denon AVC-A11SR the On screen Display (OSD) will only work out of the composite phone monitor output not the S-video output.

Takže to vypadá, že OSD leze jen z kompozitu. Ze kterého přesně, je tedy otázka, z těch s nápisem monior dle manuálu ne.

Toto jsi předpokládám též zkoušel:
https://www.manualslib.com/manual/61791 ... ml?page=72


Pokud je to vada desky, je to zajímavé, ale informace od servisáka bych bral s rezervou. V 99% případů totiž tyhle starší mašiny s problémem s čímkoliv končí s informací "vada na řídící desce, neopravitelné".
Naposledy upravil(a) djrix dne 10 kvě 2023 14:20, celkem upraveno 1 x.
vejvodak
Příspěvky: 3
Registrován: 17 črc 2011 15:51

Re: Nefunkcni OSD menu Denon AVC-A1SE

Příspěvek od vejvodak »

No ten kolega, co jsem to s nim konzultoval, tak si právě před dvěma dny zakoupil na bazaru tento zesík (AVC-A1SE) a jelikož vůbec netušil která bije a nedostal k tomu originál manuál, tak jsem mu řekl postup jak to zapojit....tedy tak zapojil a ihned mu vyskočil obraz na TV (poslal mi i video jak to má zapojené a jak mu to funguje, takže chyba vyloučena), což mě dle mého návodu nikoliv a ani jinak...u tohoto zesilovače vyléza OSD primárně z MONITOR OUT 1....zkoušel jsem to i přes S-VIDEO (taky prd) a různé redukce z NTFS/PAL atd. přes SCARTY a další...víceméně vše co je myslitelné...takže ta chyba bude v tom zesíku...ten link od tebe není kompletní, tak se nemůžu podívat co jsi myslel....
HonzaE
Příspěvky: 420
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Nefunkcni OSD menu Denon AVC-A1SE

Příspěvek od HonzaE »

vejvodak píše: 10 kvě 2023 10:29 Zdravim hoši,
ono to možná vypadá že jsem uplnej deb..:thumbup:
Ale to ne :lol: Jen jsme takto na dálku začali od toho nejjednodušších tedy propojení.
Jako majitel obdobného stroje jsem rád za každou zkušenost. Mě trápí jen upadlá přední dvířka a odcházející dálkový ovladač.

Tak přeji ať máš štěstí a podaří se nějak oprava.

djrix
Mě jen přišlo zvláštní, že by bylo OSD přes MULTIZONE.
Já mám zapojeno právě přes MONITOR, ale mám trochu jiný model Denonu, kde to může být jinak.
Nakonec problém je zřejmě jinde.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 119
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Nefunkcni OSD menu Denon AVC-A1SE

Příspěvek od djrix »

Omlouvám se, ten můj odkaz vedl na stránku v manuálu, kde se v menu na přístroji musí povolit, zda má vůbec být OSD menu funkční, či nikoliv. Pokud toto bylo zkontrolováno a je tam On nebo Enabled a přesto z přístroje menu neleze, tak je to asi opravdu vada na desce, což mě tedy mrzí. :mad:
Odpovědět