AAI - Authentic Audio Image

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

AAI - Authentic Audio Image

Příspěvek od aretax »

Myslím, že by nebolo zlé založiť vláknu aj tomuto, pomerne novému slovenskému výrobcovi káblov a hifi príslušenstva. Už pomerne dosť hifistov vlastní ich káble. Niektorí sú veľmi spokojní, iní menej, ale to je "osud" hifi, každému sa páči a hlavne pasuje niečo iné.
Mňa však zarazila nasledovná informácia na stránke AAI, týkajúca sa ich špecifickej technológie IST. Tu je citácia z ich web stránky:

"Materiály a súčasti produktov, nerezovú oceľ, keramické guličky, to všetko spracovávame našou unikátnou technológiou IST, čím sa dostáva tento druh príslušenstva na novú úroveň. V princípe sa jedná o to, že aj v prípade podložiek to nie je len o rezonancii. Všetky materiály a z nich vyrobené predmety, bez ohľadu na to ako sa zvyknú v učebniciach fyziky rozdeľovať (vodivé- nevodivé, magnetické-nemagnetické, vyššia-nižšia hustota), vykazujú elektromagnetickú „aktivitu“. Vo svete v ktorom žijeme nemáme k dispozícii, a taktiež nedokážeme vyrobiť látky, materiály a teda ani predmety, ktoré by boli absolútne nevodivé a nemagnetické, iba menej alebo viac vodivé a magnetické. To znamená, že v skutočnosti je všetko okolo nás v neustálej elektromagnetickej interakcii a teda sa vzájomne viac či menej ovplyvňuje. Na základe nášho výskumu sa ukazuje, že aj pri vývoji produktov na elimináciu nežiadúcich rezonancií je nevyhnutné venovať pozornosť problematike elektromagnetického rušenia. Tieto poznatky sme zúročili aj pri vývoji našich podložiek, kde všetky súčasti produktov sú modifikované našou technológiou IST tak, aby sa eliminoval nielen vplyv nežiadúcich rezonancií, ale aj rušenia v súvislosti s elektromagnetickou „aktivitou“ materiálov."

Mňa by zaujímalo nasledovné: Ak zbavia materiály magnetizmu, ako zabránia tomu, aby sa po čase opätovne nezmagnetizovali? Ich demagnetizácia je prechodný stav a vieme, že všetky materiály sa po čase majú tendenciu dostať do východzieho, teda pôvodného stavu. Ako teda výrobca zamedzí ich opätovnému zmagnetizovaniu vplyvom napr. od samotného prístroja, pod ktorým sú nožičky položené, u káblov zas vplyvom elektrického prúdu, ktorý nám prechádza, resp. aj vplyvom voľného magnetizmu v ovzduší? Úplne najlepší je príklad gramofónovej prenosky. Keď ju odmagnetizujeme, zásadne sa zlepší jej zvuk. Časom sa však vplyvom magnetizmu zvuk zhorší a je potrebné ju opätovne demagnetizovať, pričom samotné telo prenosky je z "nemagnetických" materiálov, podobne je to aj s demagnetovaním CD nosičov. Ako toto majú zabezpečené výrobky AAI? Ak páni čítajú toto fórum, mohli by nám to objasniť. Prípadne aj niekto iný, kto sa v tom vyzná. Pravda je, čo píšu na stránkach AAI, že všetky materiály, aj tie, ktoré označujeme za nemagnetické podliehajú magnetizmu, rozdiel je iba v intenzite zmagnetizovania.
Majitelia a výrobcovia AAI síce svoju technológiu IST udržujú v tajnosti, ja však poznám iba 3 druhy účinnej demagnetizácie, a to:
1. ohrev na vyššiu teplotu
2. zmrazenie na veľmi nízku teplotu
3. elektrická demagnetizácia
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: AAI - Authentic Audio Image

Příspěvek od Vienna »

Dobry rozbor :thumbup:
Me by to take zajimalo, ale kdyz se na to podivam pohledem vyrobce, tak to posledni co bych chtel, je vysvetlovat komukoli CO vlastne delam a CO je know-how moji firmy. I ty takzvane "white papery" publikovane jinymi vyrobci obvykle rozkryvaji karty jen tak nejak napul aby se nereklo, nebo jsou rovnou udelane tak, aby te odvedly jinym smerem.
Ale muzes se prece zkusit zeptat v AAI naprimo, nemusis se jich ptat pres forum :-?
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: AAI - Authentic Audio Image

Příspěvek od aretax »

Ak si prečítaš ešte raz, čo som písal, tak sa určite dozvieš, že som sa nepýtal na podrobnosti ohľadne IST technológie. Aj to viem, že sa môžem opýtať výrobcu, ale ja som sa rozhodol pýtať tu, na fóre. Verím totiž, že by to mohlo zaujímať viacerých. Čiže ešte raz otázka (aby už nikto nemusel čítať medzi riadkami):
Ako sa dá zabezpečiť, že sa odmagnetované materiály časom opätovne nezmagnetizujú? Tým pádom by sa musel časom zmeniť aj zvuk káblov, nožičiek a pod.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
manev
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2021 11:52

Re: AAI - Authentic Audio Image

Příspěvek od manev »

Na Aretaxovo otázky by asi uměl nejlépe odpovědět nějaký inženýr metalurg.Mně připadá,že pánové z AAI kápli na něco,co už při zpracování kovů bylo dávno známé,nikoho by však nenapadlo,že by to mohlo být užitečné pro přenos nf signálu a potlačení rezonancí.
Já jen subjektivně za sebe(kvitováno i návštěvami u mne) mohu skromně prohlásit,že ten můj Maestoso se i po 300 hod.tak nějak dále rozehrává směrem k větší přirozenosti a spojitosti při zachování té jeho kouzelné exaktnosti a dynamiky.Dneska dopoledne jsem si po delší době pustil nahrávku Wihanovo kvarteta z r.92 a nechápal jsem....na stará kolena konečně slyším,jak je skvělá zvukařina ze studia Domovina.
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: AAI - Authentic Audio Image

Příspěvek od Vienna »

aretax píše: 12 kvě 2023 16:37 Ak si prečítaš ešte raz, čo som písal, tak sa určite dozvieš, že som sa nepýtal na podrobnosti ohľadne IST technológie. Aj to viem, že sa môžem opýtať výrobcu, ale ja som sa rozhodol pýtať tu, na fóre. Verím totiž, že by to mohlo zaujímať viacerých. Čiže ešte raz otázka (aby už nikto nemusel čítať medzi riadkami):
Ako sa dá zabezpečiť, že sa odmagnetované materiály časom opätovne nezmagnetizujú? Tým pádom by sa musel časom zmeniť aj zvuk káblov, nožičiek a pod.
Hele, ja to co pises chapu. Ale ptas se trochu jako Erich von Daniken: Jak postavili mimozemstane pyramidy? Jinymi slovy, jak on vi, ze to byli mimozemstane, a jak Ty vis, ze v AAI neco odmagnetovavaji??? Pokud se ptas obecne, tak pak bych to vlakno nenazyval AAI. Pokud vis ze odmagentovavaji, tak pak mas samozrejme pravdu - nemuze to byt permanentni. Nicmene treba reakce viz. vyse nesvedci o tom, ze by se to vracelo "k horsimu".
Jak to Tobe vychazi u tech metod, co jsi popisoval?
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: AAI - Authentic Audio Image

Příspěvek od aretax »

Viena píše:
Hele, ja to co pises chapu. Ale ptas se trochu jako Erich von Daniken: Jak postavili mimozemstane pyramidy? Jinymi slovy, jak on vi, ze to byli mimozemstane, a jak Ty vis, ze v AAI neco odmagnetovavaji??? Pokud se ptas obecne, tak pak bych to vlakno nenazyval AAI. Pokud vis ze odmagentovavaji, tak pak mas samozrejme pravdu - nemuze to byt permanentni. Nicmene treba reakce viz. vyse nesvedci o tom, ze by se to vracelo "k horsimu".
Jak to Tobe vychazi u tech metod, co jsi popisoval


"a jak Ty vis, ze v AAI neco odmagnetovavaji???"
Lebo to uvádzajú na svojich stránkach !!!
https://www.aai.sk/en/Products/Product/378

Čo to má spoločné s mojimi metódami? Písal som niekde, že by som niečo odmagnetizoval? Píšeš, že chápeš o čom píšem. Ja ale nechápem, ku ktorému príspevku sa vyjadruješ Ty. Môj to určite nie je.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: AAI - Authentic Audio Image

Příspěvek od aretax »

Zas sa reakcie na môj príspevok, ktorý som sem uverejnil s dobrým úmyslom uberajú "tradičným " smerom. Ja absolútne nenapádam zvukovú kvalitu káblov AAI (ako to asi pochopil Vienna a Manev), sám mám ich reprokábel Maestoso a som s ním spokojný. Ak chcete niekto reagovať, prosím, prečítajte si poriadne, čo som napísal v prvom príspevku.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 938
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: AAI - Authentic Audio Image

Příspěvek od dvader »

A co takhle myšlenka, že se jedná pouze o marketingový žvásty a nic takového ve skutečnosti nedělají?
manev
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2021 11:52

Re: AAI - Authentic Audio Image

Příspěvek od manev »

Aretax:je mi líto,pokud tu došlo k nedorozumění.Já to chápu tak,že se tu bavíme o technologii,kterou AAI upravuje materiály k výrobě kabelů(podložek pod přístroje).To,jaký má kdo názor na zvuk produktů AAI,je úplně vedlejší a já tu na fóru určitě nechci působit jako někdo,kdo dělá tomuto výrobci nějaké falešné píár.Dvader má v podstatě pravdu,že jsou to”marketingové žvásty” a všichni víme,že tento nešvar se týká řady dalších firem.Bohužel ale dnešní doba je taková,že bez marketingu se začínající firma neobejde a já se jen s úctou klaním těm pár malým značkám v Čechách a na Slovensku,které ještě neopustilo nadšení podnikat v tak šílené konkurenci.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: AAI - Authentic Audio Image

Příspěvek od aretax »

...a zas nič k téme. Už asi naozaj neurobím tú chybu, aby som sem niečo písal. Je to síce téma o AAI, ale iba preto, lebo zatiaľ sú jedinou firmou, ktorá uvádza ako podstatu svojej technológie demagnetizovanie materiálov. Absolútne sa tu nejedná a kvalitu a zvukové vlastnosti ich výrobkov, Tie sú naozaj vynikajúce.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: AAI - Authentic Audio Image

Příspěvek od Fidji99 »

aretax píše: 13 kvě 2023 05:39 ...a zas nič k téme. Už asi naozaj neurobím tú chybu, aby som sem niečo písal. Je to síce téma o AAI, ale iba preto, lebo zatiaľ sú jedinou firmou, ktorá uvádza ako podstatu svojej technológie demagnetizovanie materiálov. Absolútne sa tu nejedná a kvalitu a zvukové vlastnosti ich výrobkov, Tie sú naozaj vynikajúce.
Ono myslim, ze si to cele len nepochopil. AAI nikde nepise, ze veci demagnetizuju.
Co pisu, je ze vyvinuli zazracnu a nevidanu technolgiu, ktora eliminuje neblahe ucinky elektromagnetizmu.

Tieto poznatky sme zúročili aj pri vývoji našich podložiek, kde všetky súčasti produktov sú modifikované našou technológiou IST tak, aby sa eliminoval nielen vplyv nežiadúcich rezonancií, ale aj rušenia v súvislosti s elektromagnetickou „aktivitou“ materiálov.

Ide o technológiu na spracovanie a úpravu materiálov, vodičov aj izolantov za účelom modifikácie ich vlastností s cieľom nielen odolávať, ale aj absorbovať a eliminovať negatívne javy najmä v súvislosti s elektromagnetizmom a rezonanciami.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: AAI - Authentic Audio Image

Příspěvek od aretax »

Ja som to pochopil tak, že ak chcem zabrániť vplyvom rušenia v súvislosti s elektromagnetickou „aktivitou“ , tak najprv musím všetky súčiastky demagnetizovať. V opačnom prípade v tom nevidím význam. Preto som sa pýtal, ako zabránim ich opätovnému zmagnetizovaniu do pôvodného stavu. Či sa to dá nejako vyriešiť. Myslím tým, okrem klasického tienenia. To je všetko.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět