MANA

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Luikas píše: 17 lis 2023 09:53 No kytkama si urcite splhnes i u drahe polovicky :)

Jinak je mi moc sympaticke, ze je system poskládaný z produktu lokalnich vyrobcu, to je parada
No, když jsem manželce sdělil, že zde chybí kytky a ještě to oživím, tak mi suše sdělila, že jsem je tady v minulosti měl, ale všechny jsem utrápil - nezalíval je :crazy: Budu si muset pořídit buď difuzní kaktusy (to by mohlo fungovat :idea: ), nebo si zadat připomínku k zalévání :razz: .

Co se týče lokálních produktů, tak jsem rád, že jsem se rozhodl zvolit si tuto cestu. Od Pavla Stranky byla vždy vynikající podpora a věřím, že ostatní tuzemští výrobci jsou také super. Hold máme v našich končinách šikovné lidi :-).
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Ještě pro zajímavost jsem si vyrobil takové amatérské paravány před repro, tak posílám pár foto. Je to poměrně jednoduché vyrobit a za pár kaček. No a chrání to před našimi nejmenšími miláčky :-t
.
IMG_1363.jpeg
IMG_1364.jpeg
IMG_1365.jpeg
IMG_1366.jpeg
IMG_1367.jpeg
IMG_1369.jpeg
IMG_1370.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4231
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: MANA

Příspěvek od Mark Levinson »

Mariane, moc pěkně popsán výběr reprosoustav, které vypadají impozantně. Dobře se to čte včetně zajímavé fotodokumentace (některé fotky jsem otočil, aby nebyly položené na bok). Skvělý nápad s tím paravánem na ochranu měničů reprosoustav před malými dětmi či zvířecími mazlíčky :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Mark Levinson píše: 18 lis 2023 14:34 Mariane, moc pěkně popsán výběr reprosoustav, které vypadají impozantně. Dobře se to čte včetně zajímavé fotodokumentace (některé fotky jsem otočil, aby nebyly položené na bok). Skvělý nápad s tím paravánem na ochranu měničů reprosoustav před malými dětmi či zvířecími mazlíčky :thumbup:
Děkuji Mark Levinson. To mě těší, že se Ti reprosoustavy líbí. Vypadají pěkně a také skvěle hrají - jsem moc spokojený. Děkuji za otočení fotek. Nějak jsem nemohl přijít na to, jak je otočit a všimnul jsem si, že když se na ně klikne pro plné zobrazení, tak jsou otočené správně. Paravány byly opravdu jednoduché vyrobit a plní účel - třeba někoho navedou k podobnému řešení :razz:
Díky za sdílení Tvých zkušeností na fóru, je to inspirativní a mě osobně příspěvky zkušených hifistů hoooooodně baví. Třeba se někdy osobně potkáme a pokecáme o tomto skvělém koníčku :razz:
Dobrý poslech!
Marián
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Díky vyššímu rozlišení GT2 budu muset ještě mírně doladit akustiku. Jednou z velikých devíz této bedny jsou výšky a vyšší středy, které dokážou velmi věrně a přirozené podat kovové nástroje. Znělost a zvuk činelů, metliček atd. je naprosto famózní pro mé uši. Virtuosa tyto nástroje a celkově výšky a vyšší středy neměla tak otevřené. Je to dle mého názoru jedna z nejsložitějších věcí, s čím se musí konstruktér beden vypořádat - alespoň z pohledu mě - posluchače, který hodnotí výsledný zvuk (samozřejmě konstruktér repro to bude vnímat jinak, protože těch technických složitostí, se kterými se musí vypořádat, je při stavění reprosoustavy mnohem více a možná to co výše popisuji je při stavbě a ladění ten menší problém :-? ).
To byl také jeden z důvodů, proč jsem se nechtěl nebo spíše obával vzdát Virtuos. Ty byly v tomto laděné velice rafinovaně. Výšky byly na první poslech potlačené, ale tak nějak to nevadí, protože to bylo příjemné a byl z toho pocit klidu a ve finále nic nechybělo při dlouhodobém poslechu, kdy zvuk Virtuos působí velice klidným dojmem, doprovázeným reálným základem. Pokud jsem však chtěl vybrat repro, kde byly výšky otevřené s reálným podáním nástrojů dle mých představ, tak jsem byl většinou zklamaný. Problém by nebyl vybrat regálovky, ale sloupy, které mají zahrát dle mé představy celé spektrum a při tom pro mou peněženku to bude zvládnutelné byl již oříšek. Takových pár kousků jsem například slyšel v loni ve Varšavě, ale milion+ bylo prostě z říše snů. Řada GT mi tento požadavek splnila.
Popisuji to zejména z toho důvodu, abych vysvětlil nadcházející krok a byla trochu představa, proč tak chci učinit. Jedná se o změnu akustiky a to v prostoru mezi repro. U Virtuosy to tak nebylo znát dle výše uvedeného charakteru zvuku, ale s GT2 je to již jiná liga. Zde prostor mezi bednami vnímám mnohem více. Jak jsem uvedl v minulosti, vyřešil jsem to umístěním dvou hybridních difuzérů Vicoustic DC3 za TV a dva před TV. Dle rady zkušených, jsem je 4x natřel latexovou barvou, aby tolik nepohlcovaly. S odstupem času a instalací GT2 musím říct, že i 4 nátěry nadměrnou vlastnost pohlcování zejména výšek a vyšších středů nedokázaly dostatečně eliminovat. Jak je vidět na poslední fotce, mám před TV už pouze jeden difuzér, ale i ten bude muset asi pryč. Je to hodně znát právě u těch kovových činelů a metliček, kde tyto panely onu reálnou kovovou znělost, doprovázející nádhernou pravdivostí jednoduše uberou/pohltí - vytratí se ty jemňounké nádherné výšky. Samotné sklo TV vyvolá nervozitu a hybridní difuzory Vicousic jsou naopak požírači :sad:
Budu tedy přemýšlet a řešit, jak si s touto výzvou poprat. První mě napadá plátno a projekční TV, ale do obrazu se mi nechce investovat - ten nehraje :-). Uvažuji o dřevěné desce, kterou bych před TV zavěsil a na ní dle zkušenosti se změnou nalepil nějaké další prvky :-? No uvidím.
Nicméně jsem se chtěl s touto zkušeností podělit, protože to zde na HEF poměrně hodně hifistů řeší, jednak z pohledu co před TV umístit a také jak se hybridní difuzory Vicoustic chovají - tak zde jsou moje nově nabrané zkušenosti v této oblasti chlapi :smile:
Přeji fajn poslech všem
Marián
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: MANA

Příspěvek od T101 »

Gratuluji k novým reprosoustavám, GT2 vypadají skvěle.Dlouho jsem spaudio sledoval, právě kvůli GT1,2.
Nikde jsem nenašel, nebo přehlédl rozměry měničů, ale vím, není to tak důležité jako to jak hrají :smile:
Díky za popis jejich zvuku, užívej :thumbup:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: MANA

Příspěvek od PavelDosko »

neexistuje moznost dat tu televizi pryc?
neni placka, neni highend
Yiakubou
Příspěvky: 109
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: MANA

Příspěvek od Yiakubou »

Ahoj, mam taky akustiku od Martina Vitvara, jenom o neco vic. Pro predstavu (a to je jeste starsi foto, ted mam jeste par o par uprav vic):
20230316_203833 (1).jpg
Pokud muzu, tak par poznamek, doporuceni:
- Z me zkusenosti, vsechny Xaviany co jsem zatim slysel, hraly jak pod dekou. Vysky proste chybely. Podle me to takhle Barletta schvalne ladi, nevim proc. Bud se mu to libi, nebo predpoklada ze to bude hrat jen v neupravenych mistnostech, nevim. Kazdopadne z me zkusenosti to je urcita soucast charakteru zvuku Xavianu. Nekomu se to muze takhle libit, ale pro me to je jak pod dekou.

- Souhlas s Pavlem, TV mezi repro neni dobry. Ja ji tam taky mel, porad mi na vyskach neco vadilo a od te doby co je pryc, tak je to o dost lepsi. Bylo to tezky rozhodovani, ale pokud je zvuk priorita a mam kvuli tomu upravenou mistnost az do takove miry a tolik jsem do zvuku investoval, tak holt nebyla jina moznost.

- Ty Vicoustic difuzery podle me nebudou moc ucinne. Zaprve maji prilis male rozmery hranolu, takze to ucinne difuzuje maximalne jen ty nejvyssi frekvence (a tedy nemusi vubec resit problemy ktere mas, ktere spis budou nekde v pasmu vyssich stredu / nizsich vysek) a nevim z jakeho jsou materialu. Vypada to ale jako nejaky polystyren, takze to jeste pozira... Spis bych zkusil jako provizorni reseni dat pres TV nejakou deku pri poslechu - to ty vysky utlumi, ale ve vysledku pak poslech muze byt prijemnejsi, zvlast pri delsim poslechu. Idealni je ale TV pryc. Alternativa muze byt pouziti absorberu s difuzni mrizkou, jako vidis na mem foto uprostred - ta limituje absorpci vyssich frekvenci. Muzes objednat u Martina Vitvara ;-) Je to proste photoechu s difuzni mrizkou, nebo jeste lepe s mrizkou + matrix balls. Chce to ale nejdriv vyzkouset.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: MANA

Příspěvek od Ramones »

Nejlepší je ten stepper za sedačkou :thumbup: Můžeš posilovat i poslouchat stereo :mrgreen:
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: MANA

Příspěvek od Pecuch »

Ahoj, moc hezké a s citem doladěné. Asi bych v této fázi a po tom všem taky řešil TV někam pryč prostě. Tady už bych nedělal kompromisy a uprostřed bych klidně viděl betelnou polici ve zdi, kde trůní gramec :thumbup: ale hezky se radí… ještě vůbec nevíme proč ta TV tam stále je a do jaké míry by to třeba nevadilo drahé polovičce ^:)^ viděl bych to na poslední střípek do skládačky - tu TV :lol: :lol: užívej, lahodí to oku a určitě i uchu :thumbup:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: MANA

Příspěvek od zappa »

Pecuch píše: 23 lis 2023 18:13 Ahoj, moc hezké a s citem doladěné. Asi bych v této fázi a po tom všem taky řešil TV někam pryč prostě. Tady už bych nedělal kompromisy a uprostřed bych klidně viděl betelnou polici ve zdi, kde trůní gramec :thumbup: ale hezky se radí… ještě vůbec nevíme proč ta TV tam stále je a do jaké míry by to třeba nevadilo drahé polovičce ^:)^ viděl bych to na poslední střípek do skládačky - tu TV :lol: :lol: užívej, lahodí to oku a určitě i uchu :thumbup:
Třeba z lenosti tak jako já. :lol: A není kam dát. Ale souhlasím, že by tam být něměla, pořád přemýšlím kam s ní. Kokukám na Netflix občas, nebo na NHL a fotbal. Mana. Taky bych se bál před dětmio, ale já je od malička vycepoval, že je ani ne napadlo se k nim přiblížit. :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jenda51
Příspěvky: 10
Registrován: 10 říj 2022 00:14

Re: MANA

Příspěvek od Jenda51 »

MANA píše: 19 lis 2023 20:38 Jedná se o změnu akustiky a to v prostoru mezi repro. U Virtuosy to tak nebylo znát dle výše uvedeného charakteru zvuku, ale s GT2 je to již jiná liga. Zde prostor mezi bednami vnímám mnohem více. Jak jsem uvedl v minulosti, vyřešil jsem to umístěním dvou hybridních difuzérů Vicoustic DC3 za TV a dva před TV.
Budu tedy přemýšlet a řešit, jak si s touto výzvou poprat. První mě napadá plátno a projekční TV, ale do obrazu se mi nechce investovat - ten nehraje :-). Uvažuji o dřevěné desce, kterou bych před TV zavěsil a na ní dle zkušenosti se změnou nalepil nějaké další prvky :-? No uvidím.
Nicméně jsem se chtěl s touto zkušeností podělit, protože to zde na HEF poměrně hodně hifistů řeší, jednak z pohledu co před TV umístit a také jak se hybridní difuzory Vicoustic chovají - tak zde jsou moje nově nabrané zkušenosti v této oblasti chlapi :smile:
Přeji fajn poslech všem
Marián
Ahoj, spíše bych šel cestou stacionárního pouzdra s el. výsuvem TV, umístěného za stojanem s komponenty a kabeláží. Vzhled ti to nenaruší (při pohledu zepředu splyne se zdí) a účel jistě splní a vypadá to že prostor by se pro něj našel... :thumbup:
Jenda51
Příspěvky: 10
Registrován: 10 říj 2022 00:14

Re: MANA

Příspěvek od Jenda51 »

asi takhle nějak...samozřejmě pouzdro může být z libovolného materiálu i s jinou povrchovou úpravou, nehledě na rozměry a především hloubku. :cool:
Výstřižek.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

@T101 - díky. Jsem nad míru spokojený. GTéčka mi zvukově plní sny, které jsem si za svoji HI-FI kariéru poslechem Virtuos a dalších sestav u kamarádů hifistů nebo na výstavách vysnil. Máš pravdu, že informace ohledně těchto repro jsou strohé a myslím, že chlapi z SPaudia si to uvědomují a pracují na tom. GT jedničky jsou oproti dvojkám ještě impozantnější, působí opravdu monumentálně a po zkušenosti s dvojkami, bych se asi ani jedniček nebál v mém obýváku 30 m2, nicméně dvojky zde sedí naprosto optimálně poměr velikost repro/místnost. Celou dobu, co jsem sledoval vzestup těchto repro, jsem měl pocit, že tomu chlapi dávají maximum a přistupují nejen ke zvuku, ale také konstrukci striktně a nekompromisně. Díky tomu jsem se pro koupi rozhodl a nyní zažívám opravdovou spokojenost :smile:
Přeji Ti fajn poslech a užívej skvělého zvuku :thumbup:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

@ PavelDosko - no to víš že existuje, prostě ji dát pryč a nakonec asi to tak i dopadne. Tvá otázka je naprosto na místě a tak jak jsem to doposud nechtěl slyšet, tak nyní mi to opravdu vrtá hlavou :lol: Je jen otázkou jak to vymyslet. Je to jediný obývací pokoj, který je zárověň i moji poslechovkou. Jak bych pak sledoval třeba můj oblíbený film Pupendo přes vánoční svátky :shock: . To by mi pak žena s dcerou jen suše řekli DÍKY TÁTO! , když bychom seděli mlčky v obýváku na Štědrý den a přejedení kapra se salátem sledovali mou milovanou HI-FI sestavu =))
A teď vážně. Uvažuji třeba o projekční TV, ale nejsem vůbec znalý v této věci a budu to muset promyslet.
Díky za otázku a fajn poslech do Olomouce :cool:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

@ Yiakubou - opravdu krásný prostor. Vypadá to u tebe krásně :thumbup: Martin Vitvar akustiku umí. Jsem také velice spokojený. Ukočíroval mi u Virtuosy basy tak, že jsem nechápal, jak je to možné :eek: Laaksumy mě hodně lákaly, nakonec jsem však zvolil dostupnější variantu Photoecho Matrix po stranách. Rozhodně však, pokud bych TV vyhodil a řešil co místo ní, tak jeden panel Laaksum je můj horký favorit. Xavian a konkrétně Virtuosy mám moc rád, prožil jsem s nimi 7 let a mnoho krásných podvečerních poslechů, plných emocí, zejména pokud jsem si k tomu dal dobré vínko. Na druhou stranu naprosto chápu a rozumím tvému postoji k této značce. Opravdu jsou velice střídmé k výškám a celkovému rozlišení. Snažil jsem se Virtuosy poslední 2 roky doladit. Nakonec se mi to dle mého názoru poměrně podařilo, ale pochopil jsem, že jsem tak nějak na maximu, z pohledu cena/výkon. Při poslechu verze s vyšší řadou výškového reproduktoru přímo ve Xavianu, jsem byl překvapen, že zvuk původní verze u mě, se mi líbí víc - ikdyž to bylo na jiné sestavě (Norma Revo IPA140). Tím jsem dospěl k závěru, že je čas na změnu, pokud se chci posunout o další stupínek. Nakonec je to o několik schodů :smile: .
Ano, přesně jak popisuješ, výšky s TV nejsou v pořádku. Podle mě ty odrazy od obrazovky jsou veliký problém. Pokud tam ale dám panely Vicoustic, tak si výšky už uberu víc, něž bych si představoval. Věřím, že bez TV se prohloubí prostor mezi repro a mohu tam řešit i nějaký ten akustický prvek bez jakýchkoliv kompromisů. Musím jen vykoumat, zda by se to dalo nahradit projekční TV, kdy plátno bude smotané nahoře. TV prostě není mojí prioritou.
Vicoustic jsou skutečně z EPS polystyrenu. Mám ho 4x natřený silikonovou barvou a stále to není ono. Ještě zkusím na vrcholy nalepit dřevěnou dýhu a uvidím, zda to bude lepší. Je to ale dočasné řešení, dokud nepořeším odstranění TV . Jestli vidím dobře, tak ty máš vzadu mezi repro Photoecho Matrix :-?
Je to ale paráda, když už hifista řeší takové věci :-) Nejsložitější je sladění sestavy, aby hrála dle představy posluchače a akustika místnosti. Řešení TV je třešnička na tom krásném dortíku :lol:
Yiakobou, máš to opravdu moc hezké! Večerní poslech s rozsvícenou lampičkou, která otevře příjemným světlem stíny zákoutí místnosti a do toho svítí ty LED diody komponentů - to musí být magický zážitek.
Díky za sdílení Tvé poslechovky a užívej hudby plnými doušky :thumbup:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

@Pecuch - děkuji za názor. TV jsem popisoval klukům výše. Ten gramec by tam byl fajn :thumbup: Honza Hubáček z SPaudia při instalaci GTdvojek měl na mě skromný dotaz, kde se mi vejde ten jejich připravovaný gramofon, no tak to by bylo tímto vyřešené - díky za typ :thumbup: . Jestli jsem to pochopil dobře, tak opět to bude veliká věc (i rozměrem), tak možná, že se tam rodí budoucí prostor :clap: Dále mě napadá nějaký takový ten nádherný a nádherně hrající kotoučák, který vlastní Mirel/Pytell. To je také doslova magický strojek ^:)^
No odstaraněním TV se otevírají neskutečné možnosti s lepším zvukovým zážitek. Má to vlastně nějaké minusy :?: a jó vlastně jeden jo - budu bez TV =))
Děkuji Pecuch za Tvá slova chvály na doladění :clap:
Měj se fajn a užívej hudbu, která léčí duši hifisty
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

@ Zappa - a joooo, ty tam máš taky TV :lol: . Já si toho vůbec na tvých fotkách nevšiml. Vždy sleduji ty krásné stroje a repro a nějak jsem si nevšml, co máš na zdi. Uhlopříčka se dá těžko odhadnout, vzhledem k velikosti Tvých nááádherných repro to vypadá na PCmonitor :-).
Tak třeba taky projekční TV :-?
Ty paravány jsem dělal hlavně proti dětem, co dorazí na návštěvu. Jak je věk okolo dvou let, tak je to zralé tak na album Dangerous od Michaela Jacksona. Nicméně zatím stačilo rodičům sdělit cca cenu reprosoustav a dítě bylo v ten moment přibyté na židli :lol: Nicméně děti jsou vynalézavé a čekají na rodičovskou nepozornost, tak jsem raději ještě vyrobil tyhle ochranné paravány.
Měj se fajn Zappo a užívej magické Horning :thumbup:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

@ Jenda 51 - to vypadá také zajímavě. Takové řešení vidím poprvé. Pouzdro je také dobrý nápad. Vypadá to opravdu hodně dobře :-?
Děkuji za typ. Je otázkou, jak je takové pouzdro cenově náročné ve srovnání řekněme s průměrnou projekční TV. Rozhodně to může nejen mě oslovit a nasměrovat na skutečně zajímavé řešení. Opravdu elegantní!

Děkuji a přeji ničím nerušený poslech :thumbup:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Během sepisování odpovědí poslouchám níže uvedené album. Dnes jsem si ho přivezl a moc se mi líbí - tak třeba někoho osloví :smile:
Barbara Kanyzová doprovází Štěpána Kozuba na skvělém albu Prásknu bičem...
IMG_1389.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Jenda51
Příspěvky: 10
Registrován: 10 říj 2022 00:14

Re: MANA

Příspěvek od Jenda51 »

MANA píše: 23 lis 2023 20:40 @ Jenda 51 - to vypadá také zajímavě. Takové řešení vidím poprvé. Pouzdro je také dobrý nápad. Vypadá to opravdu hodně dobře :-?
Děkuji za typ. Je otázkou, jak je takové pouzdro cenově náročné ve srovnání řekněme s průměrnou projekční TV. Rozhodně to může nejen mě oslovit a nasměrovat na skutečně zajímavé řešení. Opravdu elegantní!

Děkuji a přeji ničím nerušený poslech :thumbup:
Držák je víceméně "korunová" položka, viz https://www.drzakytelevize.cz/tv-stojan ... gKvg_D_BwE
pouzdro kolem vytvoříš sám, materiál dle vlastního uvážení s ohledem na akustiku. :thumbup:
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: MANA

Příspěvek od vitek »

U mne v obýváku. Už jsem o tom tady někde psal, ale to už je dávno...


IMG_0218.jpeg
IMG_0219.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) vitek dne 24 lis 2023 07:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

@ Jenda 51 - hmm to vypadá zajímavě. Netušil jsem, že existují takové držáky TV za dostupnou cenu. Je otázkou, zda se to u mě vejde, přeci jen to mám již nějak sestavené, včetně umístění zásuvky atd. Nicméně vědět to před realizací, tak o tomto velmi vážně uvažuji.
Díky a Měj se M.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

@ Vítek - děkuji za foto a námět. Tohle řešení mi úplně uniklo. Je dobře, když se některá témata oživí :smile: Fanj řešení :thumbup:
Hezký den M.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Zdravím všechny hifisty,

poslední dva týdny jsem si hrál s řešením akustických prvků na pozici mezi repro, tak abych vyřešil zejména problém jménem TV, na kterém stále pracuji a pokouším se ho tak nějak uspokojivě vyřešit :-t
Udělal jsem v podstatě dvě úpravy. První bylo zakrytí odrazivé plochy obrazovky, což jsem vyřešil zakrytím obyčejným sololitem - tou hrubší částí ven. Stále jsem uvažoval, co použít, abych to byl schopný pověsit na rámeček TV a nedošlo k poškození obrazovky. Nejlépe se jevilo použití topolové překližky o tloušťce 4 mm, která vypadá dobře a je lehounká. To jsem však netušil, že nedokážu vybrat kousek, který by byl rovný. Tak jsem se radil a pátral dál, až jsem narazil na sololit. Celkem levný materiál, který se dá poměrně dobře řezat nožem (ikdyž člověk musí být opatrný), je lehký a hlavně rovný. Průhyb jsem vyřešil zpevněním zadní části pomocí smrkových lišt a pro zavěšení jsem zvolil designové háčky. Vše je dostupné v hobby marketech a vyrobit jednu desku o rozměru cca 50 x 90 cm přijde do dvou stovek, což myslím není moc. Na mou TV jsem použil 3 kusy. Dá se s tím pracovat i dále, třeba na povrch nalepit slabounké lišty, aby to fungovalo jako taková mírná difuze atd., což ještě zvažuji a uvidím, zda něco takového nevymyslím.
Druhou úpravou jsem řešil poměrně značnou absorbční vlastnost difuzorů Vicoustic DC3, které jsou vyrobené z EPS polystyrenu. Mezi repro je to u mě hodně znát. Kromě již dříve zmiňovaných nátěrů latexem, jsem na vrcholky hranolků nalepil dubovou dřevěnou dýhu. Je to tam nalepené pomocí oboustranné lepící pásky. Dýhu jsem si sehnal od truhláře, který mi prodal zbytky. Na dva kusy je potřeba cca 1,2 m2 dýhy. Dýhu jsem nejprve podlepil oboustrannou lepící páskou a následně řezal lamacím nožem. Řezat to šlo poměrně dobře, ale strávil jsem na těch 4 kusech celkem 50 hodin - opravdu oser =)) . Nakonec jsem povrch dýhy natřel Osmo tvrzeným voskem. Cenově opět docela v pohodě. Dýha mě celkem přišla na 800 Kč + oboustranná páska, které jsem spotřeboval cca 50 metrů. U pásky doporučuji nešetřit a koupit značkovou, třeba Tesa, lepí mnohem víc než levnější a hlavně tím, že to je tak pracné, tak aby to neopadalo - ikdyž se to samozřejmě dá opět přilepit :razz:
Níže zasílám pár fotek.

Samozřejmě stéle je ve hře i odstranění klasické TV a nahrazení třeba projekční, ale nyní to finančně nedávám.

No a zvukově jen řeknu, že jsem spokojený, chce to ale opravdu vyzkoušet individuálně.

Tak se mějte fajn a Dobrý poslech všem :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: MANA

Příspěvek od blesk666 »

Ten moj navrh s tym klasickymi difuzoromi z hranolov a urobit tomu stojan? (pomernte tazke tazke zavesit na TV nerealne). Asi aj toto bude lepsie s tymi nalepsmeymi kuskami dyhy, ako polystyren, ale pracnost je znacna (50hodin? uff) a musim povedat ze ti to trochu pokazilo inak pekny vizual posluchovky/obyvacky
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

to blesk666:
ty stojany jsou problematické v tom, že je nemám kam postavit. Ono z těch fotek to moc není znát, ale ta deska, na které jsou umístěné komponenty, je poměrně hluboká - 65 cm a před ní ještě dva komponenty na zemi - koncák a pračka. Musel bych ty stojany mít v podstatě v jedné linii s repro. Ono to na živo nevypadá zas až tak špatně :lol: , ale je to samozřejmě otázka vkusu. Ty sololitové desky na TV budu ještě asi olepovat lištami, ale mám to pouze při poslechu.
Díky za reakci :thumbup:
M.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

a ještě pro odlehčení blesku, ještě že nejsi moje manželka =))
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

MANA píše: 03 pro 2023 21:33 a ještě pro odlehčení blesku, ještě že nejsi moje manželka =))
ale máš pravdu, ještě na tom designu zapracuji :thumbup:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: MANA

Příspěvek od blesk666 »

no mas dost tolerantnu manzelku, vaz si to
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MANA

Příspěvek od aretax »

Mana:
Vidím, že si použil moju metódu úpravy panelov. Škoda, že si sa predtým neozval. Poradil by som Ti nasledovné:
- drevené plôšky nevyrábať s dyhy, ale narezať hranol 4x4 cm na plátky hrubé cca 0,5 cm, materiál môže byť aj borovica
(na uhlovej píle to máš narezané cca za 1 hod.- krájaš to ako mäsiar salámu...)
- plôšky postupne lepiť na panel, zároveň si tak ladíš stupeň difúzie a absorpcie
- na lepenie postačuje použiť lepidlo na papier . tyčinku Kores, alebo Sticks.
- žiadna povrchová úprava dreva !!!
Celá práca by Ti ezabrala viac, ako 3 - 4 hod.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Ano Aretaxi, je to tvá metoda, kterou jsi zde prezentoval a která mě inspirovala - díky :thumbup:
Zvažoval jsem samozřejmě i nařezat to z hranolku, ale řez by nikdy u takovýchto plátků nebyl čistý, nemám tak kvalitní pilu a bojím se o prsty. Ten čas na tom strávený byl zejména proto, že jsem každý čtvereček dané dýhy dořezával přesně na rozměr plochy hranolku a pasoval. Jeden jsem dělal třeba i několik minut, aby to sedělo co nejdokonaleji. Tím jsem ztratil spoustu času, ale je to přesné a za mě dokonalé :clap: . Tím, že je každý hranol zkosený jinak a ještě materiál polystyren, tak co čtvereček to originál. Jsem takový trochu úchyl na preciznost a musím říct, že jsem si to i užil, dělal jsem to v obýváku na stole a při tom poslouchal hudbu jako kulisu. Něco jako když zahrádkář hrabe listí třeba =))
Jinak po natření Osmo polomat se mi to moc líbí. Zvukově také dle očekávání. Obrovskou výhodou proti dřevěným je lehkost. Ikdyž z logiky věci ten polystyrenový Vicoustic bude tlumit o něco více oproti plně dřevěnému, ale osobně to tolik nevnímám. Za mě je tahle varianta mezi repro optimální. Něco jiného je strop nebo jiná pozice, zde je otázkou, zda to dělat - nalepovat na vrcholky dřevo :?: U mě, když jsem na strop umístil dřevěné skyline difuzory a neměl zbytek akustiky hotový, tak veliký 3D efetkt - až jsem z toho byl mírně řečeno překvapený. Po zásahu profesionála Martina Vitvara a doladění zbytku místnosti, se výše uvedený 3D efekt odstranil a nyní strop funguje skvěle. Tím chci říct, že na stopě si dovedu představit i Vicoustiky DC3 bez odýhování a bude to fungovat skvěle, jako například u člena Pytell, kde má pouze nátěr a je to OK. Hold každému to bude zcela jistě fungovat jinak a je na každém, jakou cestu zvolí - všem držím palce, ať se to podaří :cool:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

blesk666 píše: 03 pro 2023 22:13 no mas dost tolerantnu manzelku, vaz si to
Ano to mám. Dnes ráno jsem manželce říkal, že mám reakci na fóru, že jsem si to tímto pokazil. Podívala se na to a prohlásila - no možná je to opravdu již hodně, ale na druhou stranu je důležité, aby to fungovalo :smile: Sdílíme totiž názor, že se doma musíme cítit dobře a vše si udělat podle sebe. Dcera již bydlí ve svém, tak jsme tady sami dva. Ona má místnost nahoře, kde relaxuje a sleduje třeba MasterChefa no a já mám poslech v obýváku a pokud je nálada tak poslouchám. Takže ano, vážím si toho ^:)^
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MANA

Příspěvek od aretax »

Zvažoval jsem samozřejmě i nařezat to z hranolku, ale řez by nikdy u takovýchto plátků nebyl čistý,


...a o to práve ide, aby rez nebol čistý, aj to má vplyv na zvuk. a aby sa štvorce ani neobrusovali. Aj Osmo vosk upravuje zvuk. Ale rešpektujem Tvoje rozhodnutie. Asi si vedel, čo robíš, tak Ti aj ja gratulujem k Tvojej posluchovke.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: MANA

Příspěvek od blesk666 »

technicka otazka: Ako upratujete prach na tych difuzoroch, resp obecne na akustickych prvkoch? Opatrne vysavac? Cim to bude drsnejsie a poreznejsie, tym sa ten prach do toho viac nabije.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: MANA

Příspěvek od Ramones »

...čím více prachu, tím více útlumu (jako sníh) :razz:
matus_pigy
Příspěvky: 165
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: MANA

Příspěvek od matus_pigy »

blesk666 píše: 05 pro 2023 08:00 technicka otazka: Ako upratujete prach na tych difuzoroch, resp obecne na akustickych prvkoch? Opatrne vysavac? Cim to bude drsnejsie a poreznejsie, tym sa ten prach do toho viac nabije.
Vonku pod vysokym tlakom s kompresorom…
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Na zahradě s použitím stlačeného vzduchu ve spreji + štětec. Mimo stropní, ty jsou dřevěné a nesundávám je.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: MANA

Příspěvek od blesk666 »

Matus aj Mana obaja myslim ideal sposob. Na lepene polystyreny ale vysoky tlak pozor, nech si to nerozlozite na prvocastice:-)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
matus_pigy
Příspěvky: 165
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: MANA

Příspěvek od matus_pigy »

blesk666 píše: 05 pro 2023 10:39 Matus aj Mana obaja myslim ideal sposob. Na lepene polystyreny ale vysoky tlak pozor, nech si to nerozlozite na prvocastice:-)
Moje su z dreva :razz:
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Odpovědět