Kvalita nahrávky.

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 127
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Kvalita nahrávky.

Příspěvek od RoGi »

Ahoj clenovia fóra. Mám takú jednu malú vecicku... Potrebujem vyjadrenie ako sa ma vec s upskalovanim nahravky. Takze nasledovne: Kupil som si album na https://ototoy.jp/ ,kedze tam bolo album ,za ktore by som normalne aj s postou dal cca 50 €, takto som dal okolo 14 € (vratane VPN) ,takze ok. Ale - ked som nahravky presiel s auCDtect Task Manager 1.6.0 ,tak my jedna vypisala ze je to MPGE. Tak co s tym ? je to realne ,alebo je to pol na pol ? Ci ...?! prikladam screenshot

nahravky su vo .wav formate.
album je: https://ototoy.jp/_/default/p/640699
https://ibb.co/Wc43jbf

dakujem za odborne vyjadrenie ,,dakoho,, kto sa danej problematike hlbsie rozumie. :cool:
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 127
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Kvalita nahrávky.

Příspěvek od RoGi »

Ahoj . Ozyvam sa po dlhsom case.. Chcem sa znova spytat - je tu niekto ,kto sa rozimie problematike ,,Upscalovania,, nahravky ?! Alebo ma s tym skusenosti, Pripadne ako doverihodny je program auCDtectTaskManager ,ci to len cita zo spektrogramu ,a ked je tam urcita hranica ,,pod,, tak to oznaci rovno nie ako Ccda 100!!??? Lebo clovek kupuje poctivo albumy (qobuz/bandcamp) a sem -tam urobim analizu s vysledky su dost rozporuplne. Ako spolahlivo rozoznat mp3 od Flac/wav. suboru ? Ci iba spektrogramom ? A ked je umelo zvysena hladina ?? Nie som profika ani lepsi laik v tomto, tak hadam sa niekto najde ako to lepsie vysvetlit /podat.

Dakujem

Ahoj... :thumbup:
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Agilent
Příspěvky: 46
Registrován: 12 črc 2023 08:10

Re: Kvalita nahrávky.

Příspěvek od Agilent »

MP3 poznáš snadno, stačí prográmek "spek," nad 20 kHz v MP3 320kbps nic není a nad 16 kHz je znatelnej úbytek, viz:
Obrázek

auCDtectTaskManager není úplně spolehlivej.

Ale co hlavně, zvuková kvalita není ve formátech, kodecích atd., ale někde úplně jinde. A ta nahrávka na kterou jsi dával v původním příspěvku odkaz žádnou valnou zvukovou kvalitou neoplývá, takže i kdyby to byla MP3 nebo něco jinýho ztráovýho, tak to už prakticky nehraje roli.
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 127
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Kvalita nahrávky.

Příspěvek od RoGi »

Ahoj ,ďakujem za prispevok. Ano - SPEK poznam. -Pouzivam ho ..no uz dlhsi cas ,je dost potrebny. Niekolkokrat som sa stretol s roznymi verziami tej istej nahravky (Bc a Qb.) - Bc ma aj nejake prvotne verzie niektorych nahravok -to len tak na okraj...

Ale ,teda mne islo hlavne o to ako je spolahlivy ten program auCDtectTaskManager. A ako funguje. (ci tak ako som pisal) A o dynamike sa tu bavit nebudem ,to nebolo mojim cielom/otazkou.. Viem ze nahravku nic nezachrani ,uz ked je zmrsena. Ale teda o to -ci niektory ,,umelci,, nemozu umelo zvysovat bitrate ano -ide to a skusal som to) a predavat to -to by bolo na zalobu ,ci nie ?! preto som sa pytal na nejaky navod /postup... ci to ide dokazat. Totiz mam (a urcite kazdy z nas) nahravky -kde ked si clovek pozrie spektrogram a ,sice je od dola az na hor o.k. -ALe povie si - no toto nie je tak uplne v poriadku... a ten auCDtectTaskManager -ked my vyhodi ze jedna nahravka je 100% a druha 43% z CD originalu -tak teraz babo raď.. :-//

ahoj...
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Agilent
Příspěvky: 46
Registrován: 12 črc 2023 08:10

Re: Kvalita nahrávky.

Příspěvek od Agilent »

Navyšovat Bitrate uměle nejde, ten se vypočítává podle vzorce: vzorkovací frekvence x bitová hloubka x počet kanálů, neboli například u CD: 44,1 x 16 x 2 = 1411,2 kbps. U komprimovanejch (neplést kompresi a ztrátovost) formátů a kodeků jako je třeba FLAC pak bitrate závisí ještě na kompresním poměru, proto je to v případě CD rozlišení u FLACu míň než těch 1411 kbps. Bitrate ale u bezztrátovej formátů a kodeků jako je FLAC nemá žádnej vliv na zvuk, protože je to právě bezztrátový.
Odpovědět