České novinky podzimu 2023

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

České novinky podzimu 2023

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Tak se nám v krátké době na trhu objevily tři české novinky, a je zajímavé, že jsou to bedny podobné velikostí i cenovou hladinou.
Na tak malou zemičku a časté řeči, že hi-fi umírá myslím výborný výkon :thumbup:

Trojice 2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: České novinky podzimu 2023

Příspěvek od T101 »

Radost pohledět, ovšem k většině chybí informace, například ohledně použitých měničů.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: České novinky podzimu 2023

Příspěvek od jirie »

Xavian použil SS Elipticor.
Tohle je bedna, kterou bych skutečně rád poslechl ze všech nejvíc :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: České novinky podzimu 2023

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Pro T101
Informace ohledně měničů určitě nechybí, všechny tři výrobci je uvádějí ve své propagaci.
Stonehenge sice nejsou zatím zveřejněné na stránkách výrobce ale zde na HE ve vlákně Noble Audio je to popisováno.

Virtuosa Anniversario je 2,5 pásmová konstrukce, čelní basreflex.
Oazená komplet měniči od Scan Speak řada Elipticor. Eliptická hedvábná kalota, a 6“ a 8“papírové membrány, čelní basreflex

GT-2 jsou 4 pásmová konstrukce, basreflex do podlahy.
Výškáč páskový AMT, středová kalota hliník od Dayton, středobasy 5“ minerály obohacený polypropylén od Audio Technology, basy 8“ minerály obohacený polypropylén od SB Acoustic.

Stonehenge – jsou 3 pásmové dělené konstrukce, basy v uzavřené skříni.
Výšky hedvábná kalota od Bliesma, středobas 6“ minerály obohacený polypropylén od Audio Technology, basy 8“ hliník od Dayton.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
matus_pigy
Příspěvky: 165
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: České novinky podzimu 2023

Příspěvek od matus_pigy »

Za Xavian su pouzite menice viacmenej jasne,za ostatne dva ani nie.Viete dat aspon nejake info ku radam pouzitych menicov tak ako to ma Xavian?Dakujem.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: České novinky podzimu 2023

Příspěvek od T101 »

Pro NA

Díky za informace, teď to je pěkně po kupě, xavian jsou jasné, ale ostatní jsem nedohledal.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: České novinky podzimu 2023

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Pro matus_pigy

Vyjádřim se pouze k mému výrobku.
Výškové měniče německého výrobce Bliesma nemají žádné řady jako to rozděluje Scan Speak, mají jen dvě velikosti 1“ a 1,3“ a modely se liší pouze materiálem vlastní membrány.
Audio Technology má dvě řady, C-quenze a flexunit a nedá se říci, že by to byly rozdílně hodnotné řady, jsou podobně nákladné a liší se jen určitými prvky rozdílně řešenými a velikostí. Je to ve světě měničů poměrně výjimečná značka. Dělá výhradně středové a basové měniče vysoké kvality s možností zakázkového provedení podle specifikace zákazníka, a nedělá žádnou ekonomickou řadu třeba jako má Scan Speak Discovery. AT je vyloženě malý rodinný podnik založení v roce 1990 Peerem Skanningem, který je v tomto oboru velmi výjimečná osoba. On totiž založil i ostatní slavné dánské značky. Scan Speak v roce 1970 a o sedm let později ještě Dynaudio. A právě proto jsou měniče AT technicky dá se říci kombinací technických řešení které charakterizují tyto dvě značky. Začátkem devadesátých let měniče AT používal do svých soustav Sonus Faber. Následně se tyto měniče objevovaly ve výrobcích Verity Audio, a světově vysoce hodnocených luxusních značek Rockport technologies a Peak Konsult.
Basáky Dayton jsou z jejich řady Reference.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: České novinky podzimu 2023

Příspěvek od MANA »

Mám osobní zkušenost s Xaviany Virtuosa Anniversario vs STRANKA GT2. Již jsem to naznačil ve svém vláknu, ale zvuk nových Xavianů mě úplně neoslovil. Oproti původním Virtuosám, které jsem měl doma 7 let, jsem očekával zvuk, který bude mít šťávu a zejména ve vyšším pásmu bude více otevřený, s více detaily a živým podáním nástrojů. Na základě recenze z HI-FI Voice, jsem byl na zvuk nových Virtuos velice zvědavý. V podstatě jsem poslouchal ve stejných podmínkách jako pan Březina (posuzuji dle fotek z recenze). Zesilovač byla Norma Revo IPA 140 + streamer Eversolo DMP A6. Zvuk byl velice vyrovnaný a čistý, to beze sporu, nicméně chyběl mi tam život :sad: . Působilo to na mě až moc klidně - bez emocí. Oproti starým Virtuosám hrají nové úplně jinak a dle mého názoru, to s původním modelem a názvem Virtuosa z pohledu zvuku nemá nic společného. Dokonce bych ani tyto dva generačně vzdálené modely nesrovnával mezi sebou, protože se jedná o úplně jiné pojetí zvuku. Nová Virtuosa zcela jistě nehraje pod dekou - to rozhodně ne, ale ta očekávaná živost mi tam prostě chyběla.
Oproti tomu mě zvuk repro STRANKA GT2 natolik oslovil, že jsem je musel slyšet u mě doma. Na studiu SPaudio zvuk působil živě, vyrovnaně a hlavně ve středním a vyšším pásmu bylo vše dle mého očekávaní. Jediné, co jsem si nebyl jistý, jak budou GTdvojky hrát u mě, protože jsem cítil, že poslechová místnost měla své limity. O to víc mě ale zvuk GTdvojek překvapil u mě doma :!: Otevřenost výšek a znělost nástrojů je vynikající a hlavně bez naprosté absence agrese. Zvuk je plný detailů, které však vůbec neruší. Vokály jsou přirozené a basy prostě takové, jaké mají být.Velmi si vychutnávám tu pravdu, pravdu nástrojů a přirozenost vokálů. Prostor ani nezmiňuji, protože je prostě tak jak má být. CCa po týdnu jsem musel panu Strankovi sdělit, že GTdvojky zůstávají u mě doma.
Ikdyž mám již za sebe vyřešeno, hodně mě zajímá také zvuk repro Noble Audio. Pokud se jedná o stejnou cenovou relaci, bude to pro mě zajímavé srovnání s GT2, protože GTdvoujky dnes považuji zcela otevřeně za jednu z nejlepších reprosoustav, které je možné v této cenové relaci pořídit.

Je to super, že v českých vodách se rodí reprosoustavy této cenové kategorie, která není úplně nízká, ale na druhou stranu jsem přesvědčený, že plně snese srovnání se zahraniční konkurencí, u kterých jsou ceny vyspělých reprosoustav okolo 300 000+ v podstatě standardem a nebojím se říct, že spíše za tyto peníze pořídíte repro z nižší kategorie.
Výše jsem popsal svoji zkušenost - je to tak, jak to osobně vnímám a cítím za sebe. Samozřejmě každý na to bude mít svůj názor a bude mít jiné zvukové preference/představy. Je to lidské a tak to má být :smile:
Fajn poslech a požitek z hudby všem :thumbup:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: České novinky podzimu 2023

Příspěvek od MANA »

Ještě mi dovolte připojit dvě fotografie GT dvojek, protože ten ořízlý obrázek bez podstavce na mě působí nedůstojně, včetně křivé fotografie reproterminálů. Ten podstavec je velice důležitý, protože repro má bassreflex vedený do země, je tedy nedílnou součástí bedny a hlavně s ním repro vypadá skvěle :angel:
Jsou to nové fotky, stažené přímo ze stránek výrobce :thumbup:
_DSC3079 2 kopie.jpg
_DSC2917 2.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: České novinky podzimu 2023

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Pro MANA
Díky za příspěvek s poslechovými dojmy. Jsou to sice vždy subjektivní informace, ale jistě mají svou hodnotu.
Pokud Tě zajímá jak Stonehenge hrají, tak jsi vítán na poslech. Nejsou ve vyšší cenové hladině než zbylé dvoje reprosoustavy, a nejsou ani ve stejné. Snažím se vždy dát lidem za jejich peníze výjimečnou hodnotu.

Fotky do mého příspěvku jsou použité ze stránek výrobce dostupné v danou chvíli.
Ty nové z Tvé místnosti jsou lepší, díky za vložení.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: České novinky podzimu 2023

Příspěvek od T101 »

NA-Noble Audio píše: 27 lis 2023 09:58 Nejsou ve vyšší cenové hladině než zbylé dvoje reprosoustavy, a nejsou ani ve stejné.
Tak to vypadá že Stonehenge budou velmi zajímavé. :thumbup:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: České novinky podzimu 2023

Příspěvek od MANA »

Pro Noble Audio
Ano, to je důležité zmínit, že se jedná o můj subjektivní názor. Je to moje osobní zkušenost a pokud by se někdo další podělil se svým názorem/zkušeností, tak by to bylo prima. Osobně si myslím, že tyto konkrétní zkušenosti s jednotlivými výrobky jsou kořením HEF a pokud se někdo o tyto své názory a zkušenosti podělí, tak to bude zajímavé. Teoreticky, si to každý sám, jak se říká může vygooglit :smile: , ale prakticky je to složitější.
Stonehenge si zajedu poslechnout velice rád. Hodně mě zajímají. Myslel jsem z úvodního příspěvku, že cenově zapadají ke zbylé dvojici reprosoustav.
Ozvu se tedy zřejmě začátkem příštího roku na poslech - letos mi již nezbývá dostatek dovolené, abych mohl dorazit - musím opět nabít kredit :-)
Ano, fotky se fotily u mě, což je pro mě čest :angel: . Nejprve mi GTdvojky byly dodány na starší verzi podstavců, nové byly totiž ještě ve výrobě. Po namontování nových jsme se dohodli, že je nebudeme odvážet k nafocení a snímky se pořídí u mě. Chlapům z SPaudio se výsledné fotky líbily natolik, že je použili k prezentaci :lol: .

Držím palce a brzy tedy na viděnou u poslechu

Fajn den
M.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: České novinky podzimu 2023

Příspěvek od blesk666 »

este by som sem urcite doplnil fantasticke plnotucne 3 pasmo od Petra Kocourka (PK audio) Ellips- P
osdenie: bas: Scan Speak 32W/4878T00, stred: 18WE/4542 Ellipticor, vyska: Bliesma T34B + 6" Waveguide
IMG_0972.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: České novinky podzimu 2023

Příspěvek od Ramones »

:clap: a cena?
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: České novinky podzimu 2023

Příspěvek od blesk666 »

Cenu zatial neviem, Ale Kocour urcite na dotaz odpovie. Kazdopadne sme odhadom cca v cenovej kategorii Virtuosa Aniversary a Stranka GT2. Kto ma cca prehlad o cene menicov+spickovych suciastok vo vyhybke plus vyborne tuha dyhovana ozvucnica, WBT terminaly…tak vie si spocitat ze len material bude cca +10k Eur
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: České novinky podzimu 2023

Příspěvek od MANA »

Super :clap:

Je skvělé vidět tyto krásné reprosoustsvy od tuzemských výrobců.
Při pročítání mě napadla kacířská myšlenka - srovnání uvedených produktů pod jednou střechou :angel:
To bych pak prosil místo v první řadě :lol:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: České novinky podzimu 2023

Příspěvek od blesk666 »

Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: České novinky podzimu 2023

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Takže se vyklubala ještě jedna česká novinka. Kocourek určitě umí :thumbup:

Blesku, když ses dal cestou odhadování materiálových nákladů, tak ten kdo si to umí spočítat, kdo do toho má praktický vhled, tak ví, že to tolik rozhodně není. Ale rozhodující pro zákazníka je, kolik za daný výrobek musí zaplatit pokud ho chce koupit.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: České novinky podzimu 2023

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Neuvědomil jsem si některé specifika té konstrukce, a proto ty náklady na tyto bedny budou vyšší, takže se Blesk v tom odhadu nemusí mýlit.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: České novinky podzimu 2023

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Pro MANA
Jen pro info ohledně nedostatku dovolené. Z mé strany není nutno dodržovat pracovní dny, jde se domluvit na poslech i o víkendech či svátcích.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět