posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Diskuze o reprosoustavách.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od blesk666 »

Cez víkend - túto nedeľu, sme sa vydali tlupka hisfistov s naloženým kyfrom elektronikou smer Brno, na návštevu do Kocourovej dielne a posluchovky. Tam už boli pripravené podla mňa krásne plnotučné 3 pásmovky uzavretej konštrukcie, osadené asi tým najlepšim na trhu: bas: Scan Speak 32W/4878T00, stred: 18WE/4542 Ellipticor, výška Bliesma T34B osadená do 6" zvukovodu. Najprv sme začali posluch na Kocourovej elektronike: prehrávač CD/SAC/BD UDP-LX800, pasívny preamp by Rix Audio s releovou reguláciou hlasitosti (použité moduly Khozmo), koncák by Rix Audio s konacmi Hypex NC1200 s predradenými diskrétnmi buffermi. Akusticky upravená posluchovka.

Velkú časť hudby tvorila vážna hudbu a časť Jazz, ale zaznel aj Portishead. Musím povedať že hneď od prvých skladieb ma nadchla absolútna precíznosť a vyrovnanosť pásiem a usadil ma na zadok vokál Beth Gibbons z Portishead. Fascinujúce je podanie basovej zložky. Ako sme viacerí konštatovali že sme možno ani nič lepšie z pasívu nepočuli. Dostatok objemu, dynamika, absolútne bez náznakov zadunenia a nechýbal tomu "kick". stredné pásmo znelé, fanstasticky vykreslené, no a výýýýšky, nadherné znelé, priezračné, absolútne však aj uvolnené, dokonale bez sykaviek idúce do nekonečna.
Potom sme zapojili DAC Chord Dave, preamp SPX 2010 vo full verzii, 2 stereo konce SPX A40 zapojené do mostíka. No a začali sa diať veci.
To čo sa predtým zdalo výborné bolo teraz dychberúce. Zmena elektronky dodala zvuku zamatovosť ale zostala všetka tá energiňosť, detajlnosť, čistota, priezračnosť, vzduch a ak sa to ešte dá výšky boli ešte nekonečnejšie, uvolnenejšie ale zároveň neuveritelne sa to celé stalo až analógovo krásne prirodzené. Zhodli sme sa, že tie bedne by zatienili to najlepšie na akejkoľvek High End výstave čo sme kedy počuli. Dopomohla k tomu svojim dielom aj pripojená elektronika ale aj bez nej sú to fantastické bedne. Kocour vďaka a poklona.
Na zaver sme sa skvele najedli v blízkej hospode a niektorí to zaliali aj skvelým pivom. Zároveň pre mňa úžasný deň v dobrej partii, kde bolo stále o čom hovoriť. Takže vďaka aj všetkým zúčastneným. Myslím že sa tam čoskoro ešte vrátime...
IMG_0950.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 218
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od -Kocour- »

Dotaz z vedlejsiho vlakna na cenu: 350 000. Cena menicu, slozitost ozvucnice, vyhybka,...tvori temer celou tuto castku.

Mnohem vice detailu je zde:
https://pkaudio.webnode.cz/ellips-p/

Projekt zacal uz vlastne nekolik roku zpatky, kdy Bliesma zacala s T34B beryliovym vyskacem, a ja mel vhodny zvukovod, takze jsem to pokusne spojil, zmeril, a ukazalo se, ze to funguje velmi dobre. Shodou okolnosti prisel zakaznik s pranim ultimatni reprosoustavy, tak jsme se rozhodli pouzit T34B ve zvukovodu, a zacal vznikat projekt Ellips-A, predchudce Ellips-P, tedy aktivni verze, coz bylo zacatkem roku 2020. Pote jsem zacal planovat pasivni verzi, ktera uz ma sveho majitele.

U techto repro jsem jiz chtel zapojit veskere zkusenosti s merenim a korelaci se zvukem, a pouzit menice a reseni, ktera pracuji v synergii a neodporuji si.
- zvukovod dodava reprosoustave schopnost znit v sirokem rozsahu poslechovych uhlu bez pocitu zmeny charakteru zvuku, bez pocitu ubytku vysek
- vyhybka je komplet 4.radu, pomerne slozita, zkousel jsem i nizsi rady, ale v tomto pripade to nebylo zvukove dobre
- zaobleni celni desky ve spojeni se zvukovodem eliminuje difrakce, nejsou tam zadne zpozdene signaly od blizkych hran
- mirne zaklonena celni deska zarovnava akusticke stredy, vyhybka pak je symetricka, a velmi dobre se s timto resenim pracuje

Velke naroky mam tez na vizualni stranku, takze spousta casu byla venovana i modelovani v Solidworksu, ze ktereho pak generuji data pro CNC.

32W Revelator ve verzi T00 hraje v uzavrene ozvucnici skutecne uzasne a prekvapive. Pozvolny pokles na basech, pri -10dB na 20Hz, je v mistnosti bezproblemovy. Tento basak je to nej co lze v dane velikosti koupit, jak merenimi, tak zvukove. Prokreslenost basu, pocit uderu a rychlosti, to se z BR beden ziskava dost tezko. Hodne jsem menil mnozstvi tlumeni vevnitr, coz ma u uzavrenky vyrazny vliv na charakter basu.

Ellipticor a Bliesma byly uz v aktivni verzi vyborne, ale v pasivu jsem si s tim jeste vice pohral, pouzil kvalitni soucastky, a vyhybka nema v prime ceste zadne rezistory. Bliesma Be se k Ellipticoru uzasne hodi.

Jsem moc rad, ze se vse krasne propojilo a vysledek zvukove predcil ocekavani, zvuk je jednopasmovy, reprosoustavy si nevybiraji zanry, zvladaji hrat velmi hlasite bez pomyslneho stropu, coz jsou pro me naprosto zasadni atributy dobrych reprosoustav, a ne vzdy se to zcela povede splnit.
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od Janik »

Peter velka gratulacia. Vyzeraju super 👍.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 119
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od djrix »

blesk666 píše: 27 lis 2023 21:37 prehrávač CD/SAC/BD UDP-LX800, pasívny preamp by Rix Audio s releovou reguláciou hlasitosti (použité moduly Khozmo), koncák by Rix Audio s konacmi Hypex NC1200
Mrzí mě, že jsem se s Vámi nepotkal též, některé z vás jsem ještě osobně nepotkal. Bohužel nasazení na stavbě baráku bere poslední chvilky volného času.
Doplním tedy jen drobné technické detaily:
Pioneer LX800 je rozsáhle modifikován, s původním se nedá moc srovnávat - lineáry, filtrace, stínění atd.
Koncák : diskrétní buffery jsou napájené zalitými nízkorozptylovými toroidními transformátory a za nimi nízkošumovými lineáry, konstrukce zesilovače je dual mono, v podstatě jsou to tedy dva monobloky v jedné bedně.
Zesilovač řídí deska power managementu, která hlídá všechny provozní stavy. Vnitřní kabeláž je neotech, svorky WBT. Buffery jsou osazeny rezistory Takman a kondenzátory Audio Note v nejlepším provedení Kaisei. Vstupní buffery umožňují "doladění" zvuku dle preferencí, prostou výměnou dikrétních operáků, aktuálně jsou k dispozici 3 varianty odzkoušené a odměřené,chystá se čtvrtá, ta by se podle předběžných testů mohla blížit "hladšímu" zvuku, který jste pozorovali s SPX koncáky.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od PavelDosko »

to vypada hodne dobre
gratulace
neni placka, neni highend
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od Zdeny »

Dávám všechny palce nahoru! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Za mě technicky celkově super pojatý projekt, a libí se mi ta basová uzavřená skříň.
Má to přímo ukázkové výsledky měření. To by mohlo i pro ucho hrát.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od PavelDosko »

jen otazku, ne ze by na tom uplne zalezelo - ty vyhybky budou mimo korpus?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 218
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od -Kocour- »

Vse bude uvnitr. Na foto je stredovyskova sekce, kterou budu teprve montovat dovnitr. Basova sekce je jiz za basakem. Stredovyskova ma svoji komoru na dne, podstava je oddelavaci. Pro snadnou manipulaci jsou v podstave zafrezovane kolecka.

I pres spoustu hodin, kdy jsem optimalizoval hodnoty soucastek, je komponentu mnoho, coz je dano i tim, ze vyssi hodnoty kapacit se uz musi skladat, a civky jsou vzduchove.

Ne repro ciste pro sebe si udelam vyhybky zvlast, v extra bedne.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od PavelDosko »

prima
neni placka, neni highend
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od efičák »

Velké přání ať se dílo povede Kocoure ! :thumbup:

Sám jedu bomby na tvých poladěných Orpheo a považuju to za svou konečnou, neboť je v nich všechno správně.
Třípásmo je jiná kategorie pro jiné lidičky než moje maličkost. A to je fajn. Neboť tak jako mi Kocour poladil bedny na ouško, může si nový páneček třípásem dopřát charakter sobě nejbližší, jak je to jen možné.

Ve všech odvětvích často bývá, že ti nejskromnější jsou nejlepší. Vivat Kocour.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od Ramones »

Mňau :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od aretax »

Bedne sú krásne a osadenie meničmi - ťažko sa nájde niečo lepšie. Musí byť zážitok ich počuť. Gratulujem !!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od aretax »

Je to síce trochu mimo téma, ale aj ja rozmýšľam nad stavbou nových bední. Jedna zostava inklinuje k Scan Speak ellipticor, ale zaujali ma tieto:
https://lautsprechershop.de/hifi/ajalon.htm
Kamarát ich má v podobnej verzii a môžem povedať, že krajšie stredy som nikdy nepočul...Ak niekto má skúsenosti so značkou Morel, prosím, napíšte.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od Rothaudio »

Konečně repro s velkým Basovým měničem!
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 218
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od -Kocour- »

Jestli tedy muzu, sice jsem s morely nedelal ale oko uz na menice trochu mam.
Vyskac tsct 1044 je to nej co morel dela, a konecne to ma i med. Myslim, ze to delali pro Magico. Tento bych sam veeelmi rad zkusil.
Stred tscm634 vypada na mereni u hificompass dobre. Nebal bych se, zvlast kdyz jsi ho uz slysel.
Toto jsou dva menice u morelu ktery vypadaji, ze stoji za to.

Basaky tez vypadaji ok.
Urcite se primlouvam moc nekombinovat vyrobce, a dat stred a basaky stejneho vyrobce.

K Ajalonu, vypada to slusne navrzene, pouze, smerovky vypadaji, ze to nekdo navrhl na rovnou osovou FR, 2-6kHz oblast muze byt trochu ostrejsi, to by se muselo posoudit poslechem.
aretax píše: 28 lis 2023 17:05 Je to síce trochu mimo téma, ale aj ja rozmýšľam nad stavbou nových bední. Jedna zostava inklinuje k Scan Speak ellipticor, ale zaujali ma tieto:
https://lautsprechershop.de/hifi/ajalon.htm
Kamarát ich má v podobnej verzii a môžem povedať, že krajšie stredy som nikdy nepočul...Ak niekto má skúsenosti so značkou Morel, prosím, napíšte.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 218
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od -Kocour- »

Ano, a je to slyset. Clovek si velmi rychle zvykne.
Rothaudio píše: 28 lis 2023 17:17 Konečně repro s velkým Basovým měničem!
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Magico mam celkem nakoukaný a Morel výšku jsem tam nezaznamenal. Osazují ring radiatory nebo berilium, takže pravděpodobně od Scan Speak. Ale některé jejich basáky mají koše a motory jako dělá Morel.
Morel výšky osazoval Dánský Peak consult do starších modelů, než přešel také na Scan Speak.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 218
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od -Kocour- »

Zdroj:

https://hificompass.com/en/speakers/mea ... l-tsct1104
Screenshot_20231128-182252_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20231128-182246_Samsung Internet.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od Rothaudio »

Můžete mi říct jaký výškový reproduktor používají u Wilson Audio? Model Sasha V nový. Zatim Top co jsem slyšel
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 218
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od -Kocour- »

Velmi pravdepodobne Scan Speak, kalota vypada jako 6600. Nicmene to bude mit asi jinou komoru atd, co jsem tak zahledl jine drivejsi fotky.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 218
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od -Kocour- »

Ellips jsou dokoncene a uz tyden hraji u spokojeneho majitele. A ja uz delam na dalsich dvou projektech se scan speak a bliesma.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od aretax »

-Kocour- píše: 28 lis 2023 17:32 Jestli tedy muzu, sice jsem s morely nedelal ale oko uz na menice trochu mam.
Vyskac tsct 1044 je to nej co morel dela, a konecne to ma i med. Myslim, ze to delali pro Magico. Tento bych sam veeelmi rad zkusil.
Stred tscm634 vypada na mereni u hificompass dobre. Nebal bych se, zvlast kdyz jsi ho uz slysel.
Toto jsou dva menice u morelu ktery vypadaji, ze stoji za to.

Basaky tez vypadaji ok.
Urcite se primlouvam moc nekombinovat vyrobce, a dat stred a basaky stejneho vyrobce.

K Ajalonu, vypada to slusne navrzene, pouze, smerovky vypadaji, ze to nekdo navrhl na rovnou osovou FR, 2-6kHz oblast muze byt trochu ostrejsi, to by se muselo posoudit poslechem.
aretax píše: 28 lis 2023 17:05 Je to síce trochu mimo téma, ale aj ja rozmýšľam nad stavbou nových bední. Jedna zostava inklinuje k Scan Speak ellipticor, ale zaujali ma tieto:
https://lautsprechershop.de/hifi/ajalon.htm
Kamarát ich má v podobnej verzii a môžem povedať, že krajšie stredy som nikdy nepočul...Ak niekto má skúsenosti so značkou Morel, prosím, napíšte.
Stále zvažujem výrobu nových bední a veľmi ma, okrem Morrel zaujali aj nasledovné:

http://www.troelsgravesen.dk/Faital-3WC-15.htm
http://www.troelsgravesen.dk/Ellipticor-2F8.htm

Mohol by si sa na ne pozrieť a napísať Tvoj názor?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 218
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od -Kocour- »

Je to na delsi odpoved, zkusim to nejak zformulovat, ale klidne se ptej pak dal...:

3WC-15:
Bud pripraven na jiny zvuk. Nedavno jsem slysel Troels TL-1, libil se mi ten urcity drajv na basech a jasnost a znelost na stredech. Trosku me to otravovalo nekde na sykavkach nebo niz, ale to muze byt vsim dalsim kolem. Zvuk jako celek velmi dobry. Na vice hodnoceni bych potreboval vic dni, zkouset to potichu i nahlas, proste s tim zit. Nicmene je to jine nez hifi desitka a stredak.

2F8:
Stred a vyska velmi dobry, co me ale stve je to pulpasmo dole, plus usporadani basak vzadu a dole. Par vyrobcu to dela, ale jeste jsem neslysel, ze by si to nekdo vylozene chvalil. Basaky u podlahy, na strane, ci dokonce vzadu....te to dle meho ustupek vzhledu. Existuje samozrejme spousta technickych poucek co s tim, jak umirnit problemy ktere to prinasi (nizke deleni, strme deleni, nebo naopak malo strme, ci vylozene pulpasmo,...), ale nikdy to neni ono, a da to dost prace, aby to bylo aspon slusne. Pak se to resi vsim moznym okolo, co to nejak vykompenzuje, na ucho. V pripade 2F8, ten basak bude asi deleny tak 100Hz, jenze malo strme, a stredak je dole uplne bez vyhybky, coz znamena siroky prekryv, a je to tak silne zavisle na akustice mistnosti a umisteni, a muze to delat takovy ten zvuk ze to jde odevsad a je vsude, proste koule, coz neni spravne. Pocit te spravne jednopasmovosti jsem vzdy zazil u beden, kde byly vsechny repro pomerne blizko sebe. A ze to jde i u 4p atd mi kdysi ukazal poslech Opus Magnum co delal Dawsoo, a moc dobre vedel proc ten basak je vepredu. Tohle neumi leckdy ani male bedny, ani 2p. Podobne, jako pocit rychlych a pomalych basu neni o velikosti basaku.

Od dobreho basu cekam cekam ten drajv a jakoby lehkost prednesu jako na TL1 a zaroven hladkost a takovou tu rozlisenost, broukavost na tissim poslechu jako umi dobre hifi basaky. Nemam rad subby pouzite v hifi bedne, zatim to vzdy bylo takove az moc hutne, jednobasove, bez durazu na nizsich stredech, a to je hooodne spatne. Treba 32W v EllipsP jsou pro me uz v podstate temer TO ONO. ScanSpeak obecne tohle umi, ale chtel bych trochu vic citlivosti a lehkosti. Chystam se tedy zkouset 32W T11, s penovym zavesem, zde si myslim, ze bude to co hledam, doplneno 18M s penou, a TW29BN ve WG. A uz kreslim i 32W T11 4ohm, 12MU a vyskac jeste zvazuju, tohle bude mit asi 91dB.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 218
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od -Kocour- »

Aretax: zkus prosim popsat, co by jsi chtel proti stavajicim bednam zmenit, zlepsit, a co se ti libilo na jinych bednach. Uz jsi nastinil Morel TSCM 636 stredy.....
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od aretax »

Čo by som chcel - neviem to popísať. Najhoršie je, že ani sám neviem. S tým, čo mám teraz - Troels Illuminator som veľmi spokojný, ale hlodá vo mne "červík" - vyskúšať niečo nové. Pri tých 2F8 by som dal basák rozhodne dopredu, ale presne to ité vo mne hlodá, čo si písal - je to 2,5 pásmo. Tie 3WC15 sú vlastne inovovaná obdoba TL 1 a práve tie vlastnosti, ktoré si opisoval ma lákajú - drajv na basoch a predovšetkým jasné a znelé stredy. Mám radľwj moohutný, koncertný zvuk, ako "nimranie sa" v detailoch. Čo sa mi nepáči, je ich obludný tvar. Ale to je daň za zvuk.
P.S. viď SS
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od Pavel M. »

aretax píše: 12 úno 2024 20:24 ...spokojný, ale hlodá vo mne "červík" - vyskúšať niečo nové.
Jako spokojený majitel dvou párů repro by Troels - vím, o čem mluvíš! :lol:
Co mám, hraje skvěle, ale když Troels vydá nový projekt, např. Ellipticor-84, mám chuť prodat, co mám postavené, a stavět.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 218
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od -Kocour- »

To se nedim, tyhle menice bych taky moc rad dostal do rukou.
Pavel M. píše: 16 úno 2024 15:08 Jako spokojený majitel dvou párů repro by Troels - vím, o čem mluvíš! :lol:
Co mám, hraje skvěle, ale když Troels vydá nový projekt, např. Ellipticor-84, mám chuť prodat, co mám postavené, a stavět.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od aretax »

Model Elipticor 84 má malý "háčik" - stavebnica stojí (súčiastky na výhybky, tlmenie a meniče, nejaké káble) cca 12.500 €. Samozrejme, že bez dreva
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od aretax »

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
tomiik
Příspěvky: 51
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od tomiik »

aretax píše: 17 úno 2024 06:06 Oprava: Ellipticor 84: 8900 €
Elipticor A 50: 12440 €

https://www.jantzen-audio.com/wp-conten ... elist4.pdf
https://www.jantzen-audio.com/wp-conten ... elist5.pdf
Jedny Ellipticor A 50 MKll jsou teď ve fázi výroby u kamaráda. Myslím, že v té poloaktivní verzi. Hotové by měly být nekdy v květnu. Jsem na ně moc zvědavý.
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od jirie »

Snad se to tu v těch OT ztratí a Petr promine, ale pozoruhodný model s Ellipticory dělá i Xavian.
https://www.xavian.cz/produkt/virtuosa-anniversario/
Je to zajímavé jak poslechově, tak hlavně cenově :angel:
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od blesk666 »

Jirie: O Xavian Virtuosa Anniversario by tu mohla byt kludne samostatne tema. Kazdopadne nove Virtuosy su podstatne mensimi a dost inak ladenymi bednami.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od aretax »

tomiik píše: 17 úno 2024 12:18
aretax píše: 17 úno 2024 06:06 Oprava: Ellipticor 84: 8900 €
Elipticor A 50: 12440 €

https://www.jantzen-audio.com/wp-conten ... elist4.pdf
https://www.jantzen-audio.com/wp-conten ... elist5.pdf
Jedny Ellipticor A 50 MKll jsou teď ve fázi výroby u kamaráda. Myslím, že v té poloaktivní verzi. Hotové by měly být nekdy v květnu. Jsem na ně moc zvědavý.
Keď budú hotové, mohol by si o nich informovať bližšie?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Tak za mě je ta kombinace Scan Speak Elliptikor hedvábná kalota 1 + 3 palce naprosto nezajímavá, protože cena na pár beden těchto čtyř kusů měničů stojí 174.000,- Od Bliesma stejný set hedvádných kalot vyjde 6x méně a nedá se říct, že by byl parametrově horší, a nevěřím, že ani zvukově. Basák se dá u Elliptikorů navázat kolem 400Hz, což je trochu níže než s Bliesmou, ale jen tak o 100Hz, což pro nětšinu basáků nebude problém. Bliesma zase umožňuje krásně blízké umístění středů kalot, o 60mm blíže oproti Elliptikorům, což při dělení kolem 4kHz není zanedbatelné. I když se u Bliesmy sáhne po top materiálech membrán, což je berilium u střeďáku a diamantu u výškáče, tak je rozpočet na měniče stéle nižší a to o nezanedbatelných 24%.
To, že Troels udělal tyto Elliptikor kreace je pouze z důvodu, že je od Scan Speak sponzorován, vybízen to dělat, a z jeho zvědavosti a touhy vyzkoušet něco dalšího a nového, ne že by sám viděl ty vynaložené prostředky jako potřebné k dosažení lepších výsledků než u jiných kvalitních měničů.
1+3 kaloty porovnání.jpg
Jako obecný problém se stavebnicema od něj vidím to, že je nutné zakoupit jeho navržení vyhybky, co se modelů součástek týká. Ty nejsou optimálně nevržené vzhledem k vynaloženým prostředkům. Používá i u středových a středobasových vyhybek v signálové cestě hodně vysoké modely kondenzátorů, což při potřebě kapacit 60-90uF dělá hodně vysoké částky, ale pro útlumy používá jen základní levné Janzen odpory které nejsou zvukově optimální, což ví každý kdo je porovnal s Mundorf MResist Supreme 20W, Duelund apod. A často před basové reproduktory dá cívku na feritovém jádru, která i měřitelně zkresluje výrazně více než na kvalitních I,E plechách. A udělal to nesmyslně i u nákladného návrhu Elliptikor 84.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od Tony »

Administrátor - založ prosím nové vlákno na tému Elipticor - vďaka.


(Edit by ML)
V tomto vlákně se píše i o jiných značkách měničů (Morel apod.), to by nemělo smysl všechno vyhodit, ale jinak souhlas.
Prosím, držte se více tématu tohoto vlákna.
Děkuji všem za pochopení.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od aretax »

To, že Troels udělal tyto Elliptikor kreace je pouze z důvodu, že je od Scan Speak sponzorován, vybízen to dělat, a z jeho zvědavosti a touhy vyzkoušet něco dalšího a nového, ne že by sám viděl ty vynaložené prostředky jako potřebné k dosažení lepších výsledků než u jiných kvalitních měničů.


Potom musí byť sponzorovaný aj od Faital, Seas, 18 Sound, SB Acoustic a od ďalších výrobcov, ktorých meniče používa. Čo sa týka Scan Speak, asi si nečítal celú jeho stránku, kde navrhuje bedne aj s inou radou, ako Ellipticor, prípadne jednotlivé meniče kombinuje. Bolo by dobré najprv si prečítať pozornejšie jeho web stránku. Že sú Ellipticor špička, to potvrdili už iní odborníci. Že by boli všetci sponzorovaní Scan Speakom?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od NA-Noble Audio »

"Potom musí byť sponzorovaný aj od Faital, Seas, 18 Sound, SB Acoustic a od ďalších výrobcov, ktorých meniče používa. "

Ano, vždyť to také na svých stránkách uvádí : „Některé reproduktory použité v konstrukcích sponzorovaly společnosti Jantzen Audio (reproduktory SEAS), ScanSpeak, AudioTechnology a SBAcoustics.
Těm, kteří to umožnili, děkujeme! Bez vaší podpory by se na tyto stránky dostalo jen několik konstrukcí.“
Sponsors.jpg
" Čo sa týka Scan Speak, asi si nečítal celú jeho stránku, kde navrhuje bedne aj s inou radou, ako Ellipticor, prípadne jednotlivé meniče kombinuje. "

Troelsovi stránky znám dá se říci velmi dobře, poprvé jsem na ně narazil někdy kolem roku 2008.
Ano, staví i s ostatních řad Scan Speak a dalších značek, a nemůže to být ani jinak, protože Troels staví bedny třicet let a řada Ellipticor, tedy její první modely jsou na světě jen několik let, první projekt Ellipticor 1 udělal v roce 2020. Takže přirozeně před tím stavět mohl z toho co bylo, tedy nižších řad.

"Že sú Ellipticor špička, to potvrdili už iní odborníci. Že by boli všetci sponzorovaní Scan Speakom?"

Elliptikory patří ke špičce, ale nejsou ve všech aspektech lepší než měniče z řad Illuminator a Revelator, nebo špičkových modelů jiných výrobců, ale zato jsou výrazně dražší než oni, a to 2-5ti násobně. Po výškáči a té středové kalotě bych například nikdy nesáhl.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
jkb4
Příspěvky: 16
Registrován: 03 úno 2024 19:57

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od jkb4 »

Už bych to taky přesunul, Kocour použil Elipticor v ElipsP racionálně. Další teoretizování ohledně měničů, hlavně od NA, je mimo téma.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od Fidji99 »

NA-Noble Audio píše: 19 úno 2024 09:58 "Potom musí byť sponzorovaný aj od Faital, Seas, 18 Sound, SB Acoustic a od ďalších výrobcov, ktorých meniče používa. "

Ano, vždyť to také na svých stránkách uvádí : „Některé reproduktory použité v konstrukcích sponzorovaly společnosti Jantzen Audio (reproduktory SEAS), ScanSpeak, AudioTechnology a SBAcoustics.
Těm, kteří to umožnili, děkujeme! Bez vaší podpory by se na tyto stránky dostalo jen několik konstrukcí.“

Sponsors.jpg

" Čo sa týka Scan Speak, asi si nečítal celú jeho stránku, kde navrhuje bedne aj s inou radou, ako Ellipticor, prípadne jednotlivé meniče kombinuje. "

Troelsovi stránky znám dá se říci velmi dobře, poprvé jsem na ně narazil někdy kolem roku 2008.
Ano, staví i s ostatních řad Scan Speak a dalších značek, a nemůže to být ani jinak, protože Troels staví bedny třicet let a řada Ellipticor, tedy její první modely jsou na světě jen několik let, první projekt Ellipticor 1 udělal v roce 2020. Takže přirozeně před tím stavět mohl z toho co bylo, tedy nižších řad.

"Že sú Ellipticor špička, to potvrdili už iní odborníci. Že by boli všetci sponzorovaní Scan Speakom?"

Elliptikory patří ke špičce, ale nejsou ve všech aspektech lepší než měniče z řad Illuminator a Revelator, nebo špičkových modelů jiných výrobců, ale zato jsou výrazně dražší než oni, a to 2-5ti násobně. Po výškáči a té středové kalotě bych například nikdy nesáhl.
N.A. - ako priama konkurencia Kocoura, vyrobca a predajca, su tvoje prispevky v tomto vlakne [ale aj inych] nepatricne.
Divim sa, ze clovek z tvojim takym duchovnym vedenim nema dostatok bazalnej socialnej inteligencie aby to pochopil.

Mas svoje vlakno, kde mozes slobodne elaborovat nad vyhodami a nevyhodami jednotlivych menicov a konstrrukcii.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Odpovědět