Lampizator produkty

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Ramones »

Jo s tím by se dalo souhlasit.
Ty emoce musí být maximální při zaplacení stovek tisíc za krabičku s el. součástkami v řádu stovek.
Ovšem, proč by ne, když nevíš co s penězi, vyděláš mnohem víc,než stíháš utratit....a nehrozí, že tě manželka následně při rozvodu totálně neoškube.
A i kdyby, zůstane ti ta krabička, které ona vůbec nerozumí.
To pak jsou ty emoce :silent:
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Vienna »

Staroprazsky motiv - Kubista.jpg
Material: maximalne 200 Kcs
Prace: Za den se to da
Prodejni cena: 123 000 000 Kc v roce 2022 (a ani to neni barevny :shock: )

Jo jo, emoce a subjektivni vnimani hodnoty, to jsou potvory. Ja si koupil kolo za 185 tisic. Nerekl bych, ze jezdi rychleji nez to, co jsem prodal za 8 tisic. Mam z toho radost? To si piste!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od PavelDosko »

Zappo, v ramci toho zastoupeni budes resit nejake samostatne prostory?
neni placka, neni highend
zdenekJR
Příspěvky: 14
Registrován: 04 bře 2019 11:53

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od zdenekJR »

ad Kubišta - srovnávat jedinečný originál s výrobkem, který existuje v mnoha kopiích, je intelektuálně poněkud nesmělé...
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Janik »

Tieto myslienkove pochody, vysoká cena=jedina šanca ako sa dostať k zvuku, stoja za h…o bud to šľape a baví - robí to čo ma prenášať emócie, zážitok, zábavu alebo nie. Môže to stať kľudne majland a nič to s tebou neurobí a môže to byt lacné jak svina a je to tam. Nie je to žiadna veda, stačí pár dobrých uši so solídnym sluchom a pokoru. Nepotrebujes ani cenu ani graf.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Urbino »

:lol:
Vienna píše: 03 led 2024 09:39 Staroprazsky motiv - Kubista.jpg

Material: maximalne 200 Kcs
Prace: Za den se to da
Prodejni cena: 123 000 000 Kc v roce 2022 (a ani to neni barevny :shock: )

Jo jo, emoce a subjektivni vnimani hodnoty, to jsou potvory. Ja si koupil kolo za 185 tisic. Nerekl bych, ze jezdi rychleji nez to, co jsem prodal za 8 tisic. Mam z toho radost? To si piste!

:lol: :lol: :lol: :thumbup: :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Fidji99 »

Vienna píše: 03 led 2024 09:39 Jo jo, emoce a subjektivni vnimani hodnoty, to jsou potvory. Ja si koupil kolo za 185 tisic. Nerekl bych, ze jezdi rychleji nez to, co jsem prodal za 8 tisic. Mam z toho radost? To si piste!
Hej, vnimam aj v mojom okoli taku epidemiu drahych bicyklov u muzov v vo veku, kedy uz zacina odchadzat vnimanie najvyssich frekvencii.
A pritom ten skutocny problem, ktory maju, sa lahko a ovela lacnejsie riesi modrou tabletkou. =))
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Jiri »

Takže po technické stránce k Lampizator engine je známo jen to, že je to black box na generátor emocí.
Vzhledem k tomu, že u Zappy se emocionální vlny objevují v pravidelných intervalech téměř u všeho co měl kdy doma, tak bych uvítal i trochu té technické stránky.

Zappa prosím zkus to zjistit přímo majitele Lampizator a třeba jen trochu naznačit to technické řešení D/A převodníku.

Jinak samozřejmě gratuluji k zastupování Lampizator pro ČR.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od PTK »

Zappův záměr je zcela zřejmý. Pokud si návštěvník neodveze Lampizator, prodá mu aspoň pizzu :lol:

Michale rád si někdy Lampizator poslechnu a samozřejmě se připojuji ke gratulaci k zastupování firmy. Emotivní popis je v tvém podání vždycky fajn, ale též bych uvítal technické info k produktům.

Fidji99:
Muži, které postihla "epidemia drahych bicyklov" totiž konečně dozráli. Duševně i fyzicky. Aktivní člověk modrou tabletku nepotřebuje.. :thumbup:
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od blesk666 »

Lampizator presiel vyvojom. Pred rokmi to bola taka hobbysticka nadsenecka komunita a aj web stranka poskytovala rozne aj technicke informacie. V sucasnosti je na stranke tato hostoria stale dostupna a da sa tak o Lampizator dost precitat.

http://www.lampizator.eu/Fikus/WELCOME_ ... ZATOR.html

ako napr aj:
http://www.lampizator.eu/lampizator/TDA ... A1541.html

Sucasna prezentacia Lampizatora je uz ina - menej hobikovska viac “komercne” zamerana. Niekto by tiez povedal eufemisticky, ze sa profesionalizovali a stranke hned po otvoreni dominuje cennik.
https://www.lampizatorpoland.com/

Kazdopadne web prezentacia je stale pomerne “hobikovska”
Ale aspon sa tam da ked si to clovek preklika dostat aj k nejakym informaciam.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od elfton »

Lampizator použitý chip záměrně nezveřejňuje, v přístrojích popis na čipu obrušuje nebo zalepuje. Podle tvaru a počtu nožek je to ale ESS nebo AKM, dle modelu a stáří. Pacific 1 vznikl, když byla továrna AKM vyhořelá, takže spíš měl ESS. Pacific 2 možná má již nový AKM Velvet sound? Nevím..
Nicméně jak kdesi Lukasz Fikus psal, chip je max. 10% zvuku, zbytek je obvodové řešení a implementace. I proto Lampizatror opustil výrobně náročné R2R řešení, nemělo to smysl.
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od elfton »

a ještě k sw1x.. zdá se mi, že to obvodové řešení vychází z Audio Note koncepce. Srovnání AN DACů a Lampizatoru bylo popsáno na Whatsbestforu vícekrát. Tam vyšel většinou Lampizator vítězně. To ale neznamená, že bude SW1X horší, třeba to posunuli a bude mít určitě jiné plus a jiné minus, bude spíše záležet na vkusu. Po přímém srovnání Aries Cerat Helene a Lampizator Pacific 1 se pokud si vzpomínám osazenstvo shodlo na vítězství 5:1 pro Pacific. V Mnichově jsem ještě objevil další vynikající lampové DACy+ zesilovač CanEver, neslyšel jste je někdo? Srovnání Ultra vs Pacific by mě velmi zajímalo.

https://www.canever.engineering/shop/
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od elfton »

CanEver byla v Mnichově 2023 jedna z top 5 expozic:
CanEver.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Ramones »

Hej, vnimam aj v mojom okoli taku epidemiu drahych bicyklov u muzov v vo veku, kedy uz zacina odchadzat vnimanie najvyssich frekvencii.
A pritom ten skutocny problem, ktory maju, sa lahko a ovela lacnejsie riesi modrou tabletkou. =))
[/quote]

Lepší kombinace je modra tebletka + kabriolet.
Gravel potlačuje ucinky modré tabletky 😋
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Urbino »

Ramones píše: 03 led 2024 15:42 Hej, vnimam aj v mojom okoli taku epidemiu drahych bicyklov u muzov v vo veku, kedy uz zacina odchadzat vnimanie najvyssich frekvencii.
A pritom ten skutocny problem, ktory maju, sa lahko a ovela lacnejsie riesi modrou tabletkou. =))
Lepší kombinace je modra tebletka + kabriolet.
Gravel potlačuje ucinky modré tabletky 😋
[/quote]

Vybral jsem vnukům všechny modré lentilky a nic :shock:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 03 led 2024 10:42 Zappo, v ramci toho zastoupeni budes resit nejake samostatne prostory?
Ne, bude se jednat o domácí studio jako např Kraut audio. Nechci být závislý v dnešní době na prodeji elektroniky, a tím se sníží náklady, také to zájemci mohou slyšet v domácích podmínkách, což může být pro spoustu lidí zajímavé.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od zappa »

Jiri píše: 02 led 2024 22:07 Zappa, víš tedy něco ohledně toho Lampizator engine a jaký je rozdíl mezi verzí 57 a 11? Opravdu jsem nic na webech nenašel a u DACu je to myslím dost zásadní informace. Děkuji
Omlouvám se za pozdní reakci,mám spousty práce ze statkem, zimou, a také s nasmlouváním zajímavých značek k zastupování v ČR. Zklamu tě, ale Lukasz je velice skoupí na technické informace, zřejmě to drží pod kličkou jako své know how, a tím není vůbec ojedinělý. V případě Lampizátoru je pochopitelné proč tak koná, jeho stroje hrajou tak analogově, že si je lidé vybírají do svých sestav oproti technologicky modernějším a mnohdy i mnohonásobně dražším převodníkům jako třeba MSB, CH Presision...... a tím nechi říct, že Pacific nebo Horizon je lepší, ale hraje jinak a zřejmě blíže analogu, což je hlavním cílem převodníků, aby hrál jako analog,a to se zcela jistě daří, když to řeknu zjednodušeně. A emoce jsou fajn věc, a kdo je nemá je suchar. :)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od zappa »

elfton píše: 03 led 2024 14:45 a ještě k sw1x.. zdá se mi, že to obvodové řešení vychází z Audio Note koncepce. Srovnání AN DACů a Lampizatoru bylo popsáno na Whatsbestforu vícekrát. Tam vyšel většinou Lampizator vítězně. To ale neznamená, že bude SW1X horší, třeba to posunuli a bude mít určitě jiné plus a jiné minus, bude spíše záležet na vkusu. Po přímém srovnání Aries Cerat Helene a Lampizator Pacific 1 se pokud si vzpomínám osazenstvo shodlo na vítězství 5:1 pro Pacific. V Mnichově jsem ještě objevil další vynikající lampové DACy+ zesilovač CanEver, neslyšel jste je někdo? Srovnání Ultra vs Pacific by mě velmi zajímalo.

https://www.canever.engineering/shop/
Díky za příspěvek. Chtěl bych poupravit ten zminovaný test Pacific vs Aries cerat. Šlo o test v domácích podmínkách mezi Pacific a Kassandra, bylo tam zmíněno, že Pacific preferovali zvláště pro jeho vyšší transparentnost a Kassandra REF (druhý v pořadí daců v hiearchii Aries Ceart) zase pro robustnější zvuk s plnějším tělem nástrojů, 3 ze 4 z nich opravdu preferovali v tomto testu transparentnost nad robustností a plnějším zvukem Kassandry REF. Když jsem viděl v jaké místnosti se hrálo tak mne to zarazilo. https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... dac.28680/

Zajímavá byla obranná reakce majitele Kassandry:
"Myslím, že je přitažené za vlasy tvrdit, že v tomto procesu nebyla žádná zaujatost. Ochotně přiznávám sympatie ke Kassandře jako člověk, který s ní má dlouholeté zkušenosti. Vaše příklonnost k Lampizatoru je také dobře známá, to, že jste nezaujatá strana, je IMO neupřímné. Třetí posluchač má navíc přiznanou zaujatost proti dacům bez převzorkování/upsamplování... kupodivu tvrdí, že z nich má migrénu. Takže to prosím nemalujte jako skutečně neutrální přestřelku.

Teď ke zvuku; myslím, že mohu s jistotou říci, že Kassandra měla podstatnější základ s větší úderností a "reálnějším" pocitem, zejména na živých nahrávkách. Nesouhlasím také s tím, že Pacific nezněl poněkud analytičtěji a lehčeji tónově, což přispělo k větší "vzdušnosti" a poněkud kultivovanějším výškám. Tvrdit, že Pacific stavěl na silných stránkách Kassandry, není IMO správné... Myslím, že každá z nich měla podstatně jiné silné stránky , až mi M řekl, že by si tak trochu přál mít to nejlepší z každé. To bych tak nějak chápal. Nakonec si vybral Pacifik, takže raději žil s jeho souborem vlastností než s Kassandřinými, ale chci, aby bylo jasné, že Kassandra dělala věci, které Pacifik nedělal, a naopak. Dával jsem přednost tomu, co považuji za analogovější zvuk Kassandry.

Jiný náš společný přítel slyšel Kassandru s Genusem na mých Odeonech a řekl, že to byl nejanalogovější digitál, jaký kdy slyšel... Slyším toho hodně v jeho TRP."
Kass-Pac_front[1].jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od zappa »

Zpráva Lukasze na Whatsbestforum:
V době, kdy se začínají prodávat první převodníky Poesidon, bychom rádi oznámili velmi zajímavou skutečnost, že náš Poseidon bude 100% kompatibilní s novým protokolem Taiko Audio XDMI. Budeme bez kompromisů podporovat celý formát a všechny vzorkovací frekvence. Podrobnosti budou oznámeny brzy, ale jsme nesmírně nadšeni z této spolupráce s nejlepším výrobcem serverů na světě.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od zappa »

Recenze na Pacific, zde si můžete pročíst kdo má zájem o technické podrobnosti. :thumbup:
https://6moons.com/audioreviews2/lampizator4/1.html
A poněkud jiná recenze tady :)

https://positive-feedback.com/audio-dis ... fic-dac-2/
Robinson_smoke_and_Port-2048x1194.jpg
0011_Lukasz_Fikus_portrait_Munich_2018_clar25_sat20_B0_C15_dodge-zone_Pacific_highlights_6x9_200ppi_DSC_0571.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od zappa »

Překlad výnatku z recenze https://www.enjoythemusic.com/superiora ... Review.htm


Výkon
LampizatOr Pacific 2 v první řadě překonal všechny výkonnostní kategorie modelu Golden Gate 2. Ano, je to už docela dlouho a moje zvuková paměť rozhodně není tak dobrá, abych si pamatoval jemné nuance, ale poznámky mám. A při porovnávání poznámek bylo zřejmé, že Pacific 2 překonal předchozí generaci Golden Gate 2 ve všech ohledech. Překvapivé? Ne. 17 250 dolarů, Golden Gate 2 byl emocionálně solidní výkon a dovedu si představit, že Eleven / JLS a další upgrady vynesly tento design do ještě větších výšin emocionálního potěšení. Mohu říci, že kvalita provedení modelu Pacific 2 je na jiné úrovni než u modelu Golden Gate a celkový vzhled je mnohem přitažlivější.


Srovnávat nyní můj referenční Pilium Elektra s Pacificem 2 byla výzva; což je obrovská poklona téměř o 20 000 dolarů dostupnějšímu LampizatOr. Byla Elektra "lepší"? Ano. Vytěžila více detailů, jemnosti, kultivovanosti, přítomnosti a dynamiky? Ano, dokázal! Protože jsem LampizatOr Horizon osobně neslyšel, očekával bych to i od Horizonu. Ale díky možnosti vyměnit elektronky a doladit zvukovou signaturu jsem byl schopen s Pacific 2 vytvořit harmonicky a emocionálně poutavější přednes než s Elektrou.Doplněním elektronek lampy LampizatOr Pacific 2 se dosáhlo robustnějšího podání sytosti a barev. Elektra je výjimečný nástroj pro recenze, ale vyžaduje stejně vysokou úroveň všeho ostatního, abyste získali vše, co může dát. Za cenu o 20 000 Kč nižší byl Pacific 2 výjimečným nástrojem pro poslech, ať už jsem do systému přesunul cokoli nebo cokoli jiného. Jak si vzpomínám na Golden Gate 2, Pacific 2 je shovívavější k nedokonalostem zbytku systému, kabeláže, nahrávky, formátu souboru, místnosti, ke všemu. Mohl jsem ho zpřesnit (a také jsem to udělal) výměnou lamp, ale u Pacificu 2 mi to prostě nepřišlo správné. Nakonec jsem dal přednost elektronkám Tungsram 200/600 4V s usměrňovačem a adaptérem, řídicí elektronky EML PX4 ve vyvážené čtveřici. LampizatOr vás chce pořádně obejmout, ne jen prostě podat ruku.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět