Audiohappening 2024

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
jkb4
Příspěvky: 16
Registrován: 03 úno 2024 19:57

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od jkb4 »

Stavil jsem se dnes ráno v Kopřivnici do Amarock studia a je to zvukově velká paráda v té větší místnosti. Občerstvení je připraveno, tam jsou fakt nachystaní na akci Audiohappening. Díky.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od Pytell »

Vrátil jsem se z presentace SP Audio u Mariána, skvěle připravené, pohoštění, výborná káva. Pohodový pokec, opět jsem viděl známé tváře. Co se týče zvuku, ROON velice dobrý, ale když Honza pustil gramofon--- pro mé uši skvělý zvuk a třešnička na závěr mono LP z roku 1957 -- to jsem musel i zatleskat. Chlapci díky za takové akce. :clap:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od zappa »

EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Praha SPaudio právě teď :-)
IMG_20240405_163202.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od zappa »

Kassandra se rozehrává a nestačíme se divit, dokonalé zážitky. Už dostáváme pochvaly i na pivo a pizzu.
20240405_165342.jpg
20240405_163949.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Mike_Czech
Příspěvky: 9
Registrován: 03 úno 2022 17:33

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od Mike_Czech »

Stavil jsem se odpoledne na prezentaci SP Audio u Mariána a chci tímto poděkovat. Moc se mi to líbilo, skvěle připravené a odladěné :clap: . Sestava pana Stranky hraje výborně, místnost, i když to na první pohled nevypadá, tak velmi dobře upravená. Gramec Luxman naprostá pecka, vůbec jsem nečekal, že je tak velký. Mono LP jsem slyšel poprvé a musím uznat, že to má něco do sebe.
Takže pánové ještě jednou díky.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 599
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od PMA »

Mono má hloubkovou informaci přesnější, než stereo. Je to známo už od 30-tých let minulého století, není to objev audiofilů.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od zappa »

20240406_095128.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
artrock
Příspěvky: 17
Registrován: 25 zář 2012 11:54

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od artrock »

Poděkování a pochvala za příjemně strávený čas ve studiích AVcenter a Lepší zvuk. Vřelé přijetí i ochotná "obsluha" při poslechu sestav. Možnost pustit si cokoliv, různé žánry 👍. Žádný spěch, skoro dvě hoďky u obou. Co se líbilo? Za mne repro Audiovector a Estelon
Mike_Czech
Příspěvky: 9
Registrován: 03 úno 2022 17:33

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od Mike_Czech »

Právě jsem se vrátil od Elfton z Černošic. Nové repro jsou vynikající, musím říct, že jsme si to opravdu užili. Skvělá basová složka, lampový zesilovač, vyloženě moje krevní skupina.
Takže děkujeme za příjemné posezení a skvělou muziku :thumbup:
IMG_5504.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marilyn
Příspěvky: 29
Registrován: 09 pro 2023 12:10

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od Marilyn »

zappa píše: 06 dub 2024 12:08 20240406_095128.jpg
Nové repro v koutu. Ty v popředí jak koukám mas dvoje, jeden model asi starší. Proč je mas vlastně dvakrát :-?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od PavelDosko »

Diky organizatorum.
Dnes jsem navstivil nekolik ostravskych studii s peknymi sestavami i zvukem. Asi nejvic mne v te plajade vybornych komponent oslovil integrovany zesilovac Soulnote A-3 u pana Dioka, opravdu krasny zivy zvuk v jeste zaplatitelne cene.
neni placka, neni highend
HonzaE
Příspěvky: 421
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od HonzaE »

Byli jsme v pátek v Praze. Zvládli jsme čtyři studia a zakončili u Mariana. Prakticky všude jsme byli sami, maximálně s jedním dalším návštěvníkem.
Zahájili jsme v Lepší zvuk. Poslech regálovek KEF, dobrý pokec zejména o streamování, zaujala "scifi" sestava Monitor Audio a Chord. Podrobnosti návštěvy jsem obdržel vzápětí emailem.
1000001485.jpg
20240405_122139.jpg
20240405_122153.jpg
20240405_122208.jpg
Následoval přejezd na Vinohrady a návštěva AudioEgo. Nádherné prostředí (byl jsem zde poprvé), zimní zahrada, bar. Majitel se o nás hned staral, vynikající káva, víno, ..., soutěž o ceny. Nejprve poslech gramofonu přes Linn a Audio Physic za účasti zástupce firmy. Zpět do první místnosti a poslech repro pro mě neznámé značky EgglestonWorks opět přes Linn. Na odchodu jsme ještě nemohli vynechat elektrostaty ML v dalším prostoru v zimní zahradě. Dvě hodiny utekli jako nic. Určitě to nebyla poslední návštěva. Zde dávám za jedna. :thumbup:
20240405_140550.jpg
20240405_142042.jpg
1000001499.jpg
Hned za rohem Avitsmart. Nevím, asi jsme přišli v nevhodnou chvíli, nic nehrálo, zájem o komunikaci nebyl, tak snad příště. :???:

Pomalu jsme opouštěli Prahu a zastavili v Rodel Audio. Díky retro zesilovači NAD C 3050 jsme nejprve trochu probrali historii této značky a pak už jsme se vrhli na poslech Fischer SN 670 a T+A, hrál se hlavně rock 70-tých let.
1000001503.jpg
A pak už jsme spěchali k Marianovi na finále v podobě sestavy SP audio. Zde byla v pátek asi největší návštěvnost, dorazili jsme až v podvečer, kdy už bylo volněji. Hrálo se ze streamu, vinyl mono i stereo. Mono pro mě takto premiéra a byl jsem překvapen. :thumbup: Celkově vyvážený neagresivní zvuk sestavy, kde nic nechybí ani nepřebývá, paráda. Příjemné zakončení byla přítomnost pana Miroslava Lába. Poděkování hostitelům za možnost poslechu, příjemnou společnost, kávu, občerstvení a zvlášť Marianovi za poskytnutí prostor. Rád jsem tě poznal. :clap:
1000001504.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
blesk666
Příspěvky: 1324
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od blesk666 »

Zial som sa nemohol zucastnit, ale cakal som spustu prispevkov ktore mi akciu priblizia. Na tak rozsiahlu akciu velmi malo ohlasov. Ziadny nazor podla mna nie je “nespravny” pokial nie je vulgarny, zamerne poskodzujuci alebo urazlivy.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od koudelka »

Dnes v Mecca studio Vraclav tyto famózní soustavy Clarisys Audio, v kombinaci s Pink Faun, Aries Cerat Heléne a Lampizator...to prostě musíte slyšet :eek: :thumbup:
IMG_5762.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od zappa »

Marilyn píše: 06 dub 2024 20:05
zappa píše: 06 dub 2024 12:08 20240406_095128.jpg
Nové repro v koutu. Ty v popředí jak koukám mas dvoje, jeden model asi starší. Proč je mas vlastně dvakrát :-?
Nerozumím otázce. Které máme 2x?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od zappa »

Poslali jste
Děkuji všem návštěvníkům za účast, bylo nám velké potěšení. Bylo hodně testování, tahání těžkých zařízení, velká únava, ale nedělní závěr maratonu byl ultimátní v prezentaci Clarisys Studio Plus. I když jsou nerozehrané, ukázaly jejich velké přednosti, zvuk bez zabarvení, mikroskopické odhalení nedokonalosti nahrávky a celé sestavy, obrovské rozlišení a reálné tembry nástrojů zcela jasně v prostoru ohraničené a konturované. Jeden účastník se do nich zamiloval, a bude je chtít zakoupit, ato přesto, že má doma nové Diptich, podobná technologie, ale toto prý je o 500% někde jinde. Všichni jsme si ten zážitek s nimi opravdu užívali, Čerešněmi od Hany Hegerové jsme byli naprosto okouzleni.
Po rozehrání chceme udělat individuální Happening pro ty, kteří si neudělali čas. Samozřejmě zvu k poslechu případné zájemce, rádi předvedeme referenční produkty světové úrovně.
IMG-20240407-WA0008.jpg
IMG-20240407-WA0006.jpg
IMG-20240407-WA0002.jpg
20240406_154556.jpg
20240406_142832.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od Jiri »

https://www.audio-markt.de/market/lampi ... 2574529459

Tak asi Lampizator na Aries nestačil :-?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Děkujeme organizátorovi akce panu Šulcovi ze studia TYKON. Děkujeme všem, kteří si udělali čas a přišli si k nám sestavu poslechnout, i těm kterým to z pracovních nebo rodinných důvodů nevyšlo a i tak vyjádřili sympatie.

Obrázek

Obrázek

Budeme se těšit zase někdy příště při další akci, nebo kdykoli u nás v Litoměřicích :-)
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od zappa »

Jiri píše: 08 dub 2024 07:27 https://www.audio-markt.de/market/lampi ... 2574529459

Tak asi Lampizator na Aries nestačil :-?
Lampizator Pacific je super, ale osobně se mi líbí víc Aries Cerat, má plnější zvuk a bas, který mi je bližší, Pacific je o něco transparentnější, přesně dle popisů v americkém testu. Někomu se líbí víc Lampi, někomu Aries Cerat. Aries Cerat má také o hodně silnější gain, který mi více v sestavě s Clarisys vyhovuje. Pacific demo je na prodej za super cenu, jako bonus 2 vrchní gold plata a nějaké elektronky k tomu. Inzerát na Audiomarkt. Možná v budoucnu příjde srovnání Kassandra REF II vs Kassandra Signature vs Horizon, přičemž Horizon stojí 2x tolik než REF II.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 865
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 08 dub 2024 14:06
Jiri píše: 08 dub 2024 07:27 https://www.audio-markt.de/market/lampi ... 2574529459

Tak asi Lampizator na Aries nestačil :-?
Lampizator Pacific je super, ale osobně se mi líbí víc Aries Cerat, má plnější zvuk a bas, který mi je bližší, Pacific je o něco transparentnější, přesně dle popisů v americkém testu. Někomu se líbí víc Lampi, někomu Aries Cerat. Aries Cerat má také o hodně silnější gain, který mi více v sestavě s Clarisys vyhovuje. Pacific demo je na prodej za super cenu, jako bonus 2 vrchní gold plata a nějaké elektronky k tomu. Inzerát na Audiomarkt. Možná v budoucnu příjde srovnání Kassandra REF II vs Kassandra Signature vs Horizon, přičemž Horizon stojí 2x tolik než REF II.
Cize Lampizator sa uz u teba nebude dat vypocut? Som myslel, ze im robis zastupenie.

Teraz realne distribuciu pre CZ/SK robi teda Dreamudio?
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od Tony »

Tak logicky, kedze Michal dostal zastupenie na Aries Cerat, zbavuje sa Lampizatora.
To da rozum:-)
Zastupenie na Lampizator dostalo DreamAudio. Pre Slovensko aj Cesko.
rimidalv
Příspěvky: 15
Registrován: 01 led 2023 09:34

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od rimidalv »

Nejsem cílová skupina, ale studio, které každých 14 dnů zastupuje jinou značku (dle momentální zvukové preference majitele, byť "sebehighendovější") nepůsobí zrovna solidně.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od zappa »

Aries Cerat je pro nás hlavni značka. Prodej Pacificu je soukromý, když byl zakoupen před založením studia. Navic , ne každé studio má v nabídce referenční modely, ty jsou většinou na objednání. Rozhodli jsme se také, že si nechceme konkurovat z Dream audio. Na zamyšlení je, že 2 majitelé Pacificu, jedním z nich jsem já, v České rep.doporučili Dream audio prodej Lampizátoru, což mne dnes z dnešního pohledu mrzí, Lampizátor jsem tu skvěle zpropagoval. A tak Lampizator budeme prodávat pouze jako dealer. Pacific si zatim můžete poslechnout ve studiu. Jako majitel studia mám právo preferovat co chci a prodávat co chci. I v dalších studiích se některé značky vytrácí, bud o ně neni takový zájem nebo je tlak vyrobce na větší prodej což v zemi jako Ceská Rep je trochu problém. A prosim vás, uvědomte si, že jsme začínající studio bez velkého kapitálu a tak nemůžeme držet větší počet referenčních modelů. Nicméně tu Lampizator Pacific zatím je tak pokud máte opravdu zájem, máte možnost porovnání s Aries Cerat na reprosoustavách,.které mají takové rozlišeni, že rozdíly jsou jasně slyšitelné. Děkuji za pochopení.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3081
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od aretax »

rimidalv píše: 08 dub 2024 18:09 Nejsem cílová skupina, ale studio, které každých 14 dnů zastupuje jinou značku (dle momentální zvukové preference majitele, byť "sebehighendovější") nepůsobí zrovna solidně.
Ani Tvoj príspevok nepôsobí zrovna solídne. Navyše, ako píšeš, nie si "cieľová" skupina, tak nechápem, prečo zbytočne rýpeš...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
rimidalv
Příspěvky: 15
Registrován: 01 led 2023 09:34

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od rimidalv »

Nerýpem, iba konštatujem
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Je dobré si uvědomit či připomenout, že lepší/horší komponent se hodnotí vždy ve vztahu k celé sestavě včetně akustických poměrů v dané poslechovce. Proto sytěji hrající Aries Cerat je na světleji hrajících bednách preferován před Lampizátorem, který by byl pravděpodobně preferován na sytěji hrajících Tannoy Westminster. Vše je o doplňování a vyvažování zvuku celé sestavy včetně veškerých kabelů a podložek a dále o preferencích toho kterého posluchače. Zvuk nad kterým jeden básní se druhý může ofrňovat.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 157
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Chtěli bychom poděkovat všem účastníkům a studiím, ale také příznivcům, kteří se jen nemohli zúčastnit letošního AudioHappeningu. Akce se, podle všeho, vydařila a posluchači si ji náležitě užili. Prakticky už nyní se pracuje na další akci. Veškeré podněty, nápady i kritické poznámky, jsou vítány. :angel:

A nezapomeňte, že HiFi je komplexní obor a podcenění kterékoliv oblasti je fatální pro celkový výsledek.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od zappa »

NA-Noble Audio píše: 09 dub 2024 08:23 Je dobré si uvědomit či připomenout, že lepší/horší komponent se hodnotí vždy ve vztahu k celé sestavě včetně akustických poměrů v dané poslechovce. Proto sytěji hrající Aries Cerat je na světleji hrajících bednách preferován před Lampizátorem, který by byl pravděpodobně preferován na sytěji hrajících Tannoy Westminster. Vše je o doplňování a vyvažování zvuku celé sestavy včetně veškerých kabelů a podložek a dále o preferencích toho kterého posluchače. Zvuk nad kterým jeden básní se druhý může ofrňovat.
Určitě, zajímavé je, že na Horning zněl Pacific tučně dost, oproti Tambaqui, ale Aries Cerat v tomto ohledu v této sestavě překonal, astejně tak i na Clarisys, ty jsou víc neutrální, tedy víc než Horning o kterých jsem si myslel, že víc neutrální nemůžou být. V čistotě a rozlišení se ani Horning nemohou Clarisys rovnat. To však neznamená, že to někdo nemůže vnímat jinak. Je to i o náladě a přehrávané hudbě, a taky i o hlasitosti přehrávání.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1324
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od blesk666 »

o Tambaqui je zname ze ma svetlejsi (tensi) prejav ako neutralny
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od zappa »

blesk666 píše: 09 dub 2024 17:29 o Tambaqui je zname ze ma svetlejsi (tensi) prejav ako neutralny
S Tannoy jsem si to nemyslel, ty měly už hutný zvuk tak jim ten zvuk Tambqui prospěl, s Pacifikem už to bylo moc. Takže tenký projev Tambaqui je na sestavách, které jsou už světlejší, Tambaqui je neutrální, tak si to myslím já. .
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od Vienna »

blesk666 píše: 09 dub 2024 17:29 o Tambaqui je zname ze ma svetlejsi (tensi) prejav ako neutralny
Ze studiové praxe k tomu řeknu asi tolik: tučnější může mít i synonyma zvýrazněný středobas, zaznívající, fázově rozhozenější. Tím netvrdím, že je lepší to či ono. Každému co je libo.
blesk666
Příspěvky: 1324
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od blesk666 »

Vienna: Kedze je to vlakno o posluchovych skusenostiach z Audiohappeningu, nebudem v diskusii ohladne Tambaqui pokracovat. Nechajme priestor tym co v studiach boli a nech sa podelia so svojimi dojmami.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Audiohappening 2024

Příspěvek od zappa »

Jelikož o víkendu proběhla kýžená a dlouho očekávaná premiéra několika zajimavých značek neslyšených ve vodách naší roztomile malé zemičky, tak jsem přeplněný dojmy, veskrze pozitivními, ale i jedním vyloženě kontroverzním, který mi dělá starosti. Tím problémem je postavení reprosoustav panelových reprosoustav Clarisys v prostoru. Toto téma přesunuju na vlákno o Clarisys. Prosím odborníky na dipóly a akustiku, zajímaly by mne hlavně praktické zkušenosti jak akustika ovlivnuje zvuk těchto koncepcí. Pan Sroll už mi k tomu něco napsal, tak tyto zkušenosti předám dál. Nicméně tato akce mi velmi pomohla k dalšímu rozvoji, konečně jsem slyšel tuto koncepci panelů. Ted už snad jěště čisté horny jako např Avantgarde acoustic, Cessaro, Odeon atd. Nejblíže asi Tykon, tak mne Libor může čekat tento rok na poslech v jeho studiu. Slyšel jsem jsem od jednoho kolegy nadšenou recenzi na Avantgarde, které jsem slyšel již při premiéře v Tykonu, tenkrát se hrály Avantgarde Trio, ne každému se líbilo, ale tak je to vždycky, ani sebelepší věc nemusí každému vyhovovat.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět