Lumin D3

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Lumin D3

Příspěvek od Yngwie »

Po delší době jsem měl možnost a čas něco vyzkoušet a půjčil jsem Lumin D3. Je úplně nový, což znamená, že potřebuje chvilku času.
415247943_760771649420625_4402391120148730372_n.jpg


Ze startu:
* Překvapilo mě, že přechod z MA3 na D3 nebyl žádné utrpení
* přechozí D2 mě moc nenadchla - plochý zvuk a ne moc čistý zvuk - nemělo smysl podle mě koukat níže než na T2 v té době
* pěkně vybalancovaný zvuk, který zaujme především "neseroucí" náturou a zároveň poskytuje moc pěkné rozlišení, prostor
* frekvenční extrémy nejsou tak roztažné jako drahých streamerů (uvidíme jak po zahoření)
* Fun factor je vysoký

Nechám ho hrát ve smyčce, ať se trošku rozehřeje, ale zatím tedy velké překvapení. Holt digitál se každých pár let posune dopředu:).

Poznatky jsou vztažený k poslechu přes SotM switch s hodinami a Ethernet Shunyata Omega. Zkusím to pak i bez těchto berliček.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
slayers
Příspěvky: 591
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Lumin D3

Příspěvek od slayers »

Super, díky za info :thumbup:
Chci právě ještě pořešit stream a tak sbírám info.
V řadě Lumin to pak jde hodně kvalitou nahoru?
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin D3

Příspěvek od Yngwie »

slayers píše: 11 led 2024 17:11 Super, díky za info :thumbup:
Chci právě ještě pořešit stream a tak sbírám info.
V řadě Lumin to pak jde hodně kvalitou nahoru?
Ahoj, asi není jiná možnost, než si ho půjčit a vyzkoušet. Pokud máš D2, tak to asi je určitě upgrade, ale je otázka, jestli už vzhledem k zesilovači McIntosh, který umí hrábnout pěkně dolů, nejít spíše do P1.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin D3

Příspěvek od Yngwie »

Dneska vrácen Lumin D3 ze zapůjčky. Musím říci, že ten pokrok proti minulé verzi je obrovský. Když jsme diskutovali o tom, jak je možné, že s novou generací se tak zvuk posunul kupředu, tak jsem došel k názoru, že:

* Angus Leung z Westminster Labs (dělají super monobloky a předzesilovač) se nyní podílí na analogové výstupní části Luminů
* Silnější procesor podle mého až takový vliv mít nemůže - ikdyž upsamling do DSD256 je příjemný a funguje to jako celek lépe než předešlých modelů
* Určitě lepší síťový transport - bez SoTM switche to už tak přesvědčivé nebylo, ale stále o kus lepší než u původní D2
* V téhle cenovce jsem neslyšel tak dobrý zvuk ... ale už nemám moc čas a chuť zkoušet všechno.
* Celohliníkové šasi působí lépe a bytelněji než původní plech u D2.
* Obyčejný spínaný zdroj - evidentně to není tak úzké hrdlo, jak se obecně předpokládá - je otázkou, zda by nějaké laborování s LPS mělo nějaký přínos.
* Obecně podpora všeho od TIDAL MAX po Qobuz a Plex ... uživatelský komfort je super.

D3 může klidně posloužit jako hlavní zdroj pro zesilovač a bedny v dvojnásobné ceně a ani se nezapotí. Strašně bych si přál konektor pro externí DC LPS 12V ... ale chápu, že nechtějí mít problémy s reklamacemi, kdy k tomu připojí kdokoli cokoli. Palec hore - jdu zkoušet dále - čeká mě T3 a P1.
slayers
Příspěvky: 591
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Lumin D3

Příspěvek od slayers »

Tak ten T3 mě hodně zajímá. Porovnej ho tady pak s D3 prosím tě :thumbup: .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Odpovědět