Dělený kontra integrovaný zesilovač

Diskuze o zesilovačích-principy zesílení, jejich třídy apod.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od Federmann »

BVaudio píše:
Důvod je jednoduchý, ve skříni výkonového zesilovače s velkými trafy, velkými filtračními kondenzátory a jejich nabíjecími impulsními proudy není nijak optimální prostředí pro nízkoúrovňové signály.V jedné skříni by se to řešit dalo za cenu opravdu velkých nákladů, viz třeba Luděk Šroll,..
.
Chybou je, že konstruktéři vůbec tuto problematiku neřeší, přitom stačí jednoduchý filtr a je spousta problému potlačena. Zde je měření před filtrem a za filtrem, pokud síťové složky zmizí v napájení, pak se to příznivě projeví i ve výstupním napětí, přitom jde o můj filtr, jehož funkci konstruktéři nechápou a popírají, měření však dokazuje něco jiného.

Obrázek
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Dělený kontra integrovaný zesilovač

Příspěvek od phenom »

Mňa by skôr zaujímalo, kde je hranica použiť integráč a kde už monobloky vo vzťahu k repro a v akej cenovej a výkonovej kategórii sa zhruba pohybujeme.
Keďže vlastním Electrocompaniet ECI 6DX, čo je mašina za cca 170 000 czk,aké reproduktory sú preň maximum? (neberiem teraz ohľad na akustiku a veľkosť miestnosti). Napr. Audiovector R3 arreté ešte utiahne?? A jemu podobné, aj možno drahšie... , ale Estelon Yb už je na hrane a aj keď to hrá, už je doporučená adekvátna delená zostava.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Dělený kontra integrovaný zesilovač

Příspěvek od tm.watch »

Na to, dle mého názoru, obecná odpověď neexistuje. Viděl jsem sestavy s velmi drahými repro a integrovaným zesilovačem (Solution, aj.) a naopak sestavy s relativně levnými repro a k nim monobloky a předzesilovač.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Dělený kontra integrovaný zesilovač

Příspěvek od PavelDosko »

asi tak, neni integrovany zesilovac jako integrovany zesilovac, stejne tak vykonovy zesilovac nebo monobloky, vzdy je to o konkretnim prostoru a zbytku sestavy
neni placka, neni highend
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Dělený kontra integrovaný zesilovač

Příspěvek od efičák »

tm.watch píše: 04 led 2023 14:30 Na to, dle mého názoru, obecná odpověď neexistuje. Viděl jsem sestavy s velmi drahými repro a integrovaným zesilovačem (Solution, aj.) a naopak sestavy s relativně levnými repro a k nim monobloky a předzesilovač.
Když není dostupná dobrá elektřina, jsou integráče lepší.
Mám levný dělenec, je fajn a přesto pokukuju po starším kvalitním integráči, který hraje skoro s každýma reprobednama. Tón jím prochází v plnosti a hezkém doznívání.
Nemám tu intuici vybrat věci k sobě, zato poznám, když to někdo umí a není to vždy o penězích. :razz:
Mikipetr mi pustil vintage integráč a vhodnýma bednama s 30 cm basákem v uzavřence a AC/DC bych pak poslouchal i doma, byla tam slyšet souhra bratrů v akordech a celý ten smysl, jenž mi jazzové sestavě uchází.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Dělený kontra integrovaný zesilovač

Příspěvek od Mark Levinson »

phenom píše: 04 led 2023 14:16 Mňa by skôr zaujímalo, kde je hranica použiť integráč a kde už monobloky vo vzťahu k repro a v akej cenovej a výkonovej kategórii sa zhruba pohybujeme.
Keďže vlastním Electrocompaniet ECI 6DX, čo je mašina za cca 170 000 czk,aké reproduktory sú preň maximum?
Souhlasím s TM.Watch, na to asi nebude univerzální odpověď. Nicméně obecně se uváděla taková jednoduchá rovnice, že bedny by měly stát cca dvounásobek ceny zesilovače. Dle mne toto platí spíše pro kategorie do cca 100.000,- Kč, např. pro zesilovač za 30.000,- Kč reprosoustavy za 50-60.000,- Kč apod.. V cenách nad 150 tisíc bych už tuto úměru takto neviděl, tam potom jde o to, aby spolu reprosoustavy a zesilovače (integrované i dělené) dobře spolupracovali. Roli v tomto hraje spousta faktorů jako např. minimální impedance reprosoustav, jejich citlivost a mnoho dalších.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Dělený kontra integrovaný zesilovač

Příspěvek od phenom »

Áno tie rovnice poznám, aj som sa ich snažil držať pri prvotnom návrhu, ale keďže rozpočet.., tak som usúdil do budúcna, kdyby neco, radšej zosilovač z vyššej kategórie a potom pripadne vymeniť repro. Ale rozumiem, že možno pomer zosilovač vs repro v mojom prípade nevyznie priamo úmerne a pýta sa papierovo/cenovo niečo adekvátne. Svojho času 100k za ne nebolo málo, ale tak vždy sa dá ísť vyššie pokiaľ je možnosť.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dělený kontra integrovaný zesilovač

Příspěvek od terahera »

Rovnice patří do školy,né do hifi :lol: Vše se vším musí sedět a cena mnohdy o kvalitě moc nevypovídá :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dělený kontra integrovaný zesilovač

Příspěvek od terahera »

Jen třeba příklad repro Xavian Virtuosa,bedny za cca 140litrů,dáte k nim zes za pade a hrají-no jak bedny za 140litrů.Ale dáte k nim třeba Levinsona za 350litrů a ejhle,hrají jak bedny za mega :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Dělený kontra integrovaný zesilovač

Příspěvek od phenom »

Takže kúpiš drahý zosík a vlastne ušetríš za bedne🤔😏 a to se vyplatí :thumbup: :mrgreen:
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Dělený kontra integrovaný zesilovač

Příspěvek od PavelDosko »

cenotvorba zvlaste v highendu nemusi zarucovat ze to doopravdy hraje špičkově
neni placka, neni highend
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Dělený kontra integrovaný zesilovač

Příspěvek od PGH »

Muj názor a poslechová zkušenost je že v posledních asi 20 letech se zvuková kvalita reprobeden posunula neuvěřitelně dopředu (ještě kvalita DA převodníku) daleko víc než u zesilovaču které tak nějak hrají témeř stejně. Takže bych se nebál párovat bedny třeba za 100 a zesilovač za 150 i 200 ale hlavní je aby si spolu rozuměli.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Dělený kontra integrovaný zesilovač

Příspěvek od PGH »

phenom píše: 09 led 2023 12:01 Takže kúpiš drahý zosík a vlastne ušetríš za bedne🤔😏 a to se vyplatí :thumbup: :mrgreen:
Tak on ten lepší - dražší zesilovač z nich dostane víc nebo možná maximum co v nich je.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Dělený kontra integrovaný zesilovač

Příspěvek od dvader »

Ono to je celkem logické…
Nové materiály a výrobní technologie se projevily v oblasti reprobeden velmi výrazně. U zesíků a přehrávačů není v podstatě co nového vymýšlet - varianty obvodů a zapojení jsou známé, v součástkách také není kam už zásadně jít.

Druhá část novot je SW - neuvěřitelné možnosti digitálního zpracování zvuku. Příkladem spolupráce SW a technologií repro jsou třeba ty různé přenosné Bluetooth repraoduktory, jejichž zvuk by byl před 10 lety nemyslitelný - samozřejmě to není highend :smile:
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Dělený kontra integrovaný zesilovač

Příspěvek od phenom »

Áno, aj z môjho pohľadu je rozumné kúpiť výkonnejší zosilovač a spárovať k nemu bedne, kabeláž atď. Presne ako bolo písané-dostane z nich viac. To že je nejak nastavená cenovka, nevypovedá o kvalite zvuku/prevedenia zhola nič
Niektoré repro na tie peniaze vôbec nevyzerajú, ale pritom hrajú famózne a naopak.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dělený kontra integrovaný zesilovač

Příspěvek od aretax »

PavelDosko píše: 09 led 2023 12:43 cenotvorba zvlaste v highendu nemusi zarucovat ze to doopravdy hraje špičkově
:thumbup:
A ani nezaručuje !!! Okrem iného sa dá zvuk veľmi ovplyvniť doplnkami, ako sú nožičky - aj s lacnými sa dá dosiahnuť špičkový zvuk. Stačí pohnúť mozgom - aj tieto sa dajú výrazne upraviť. Ja som dosiahol výrazné zlepšenie zvuku úpravou lacných čínskych nožičiek (v konečnomdôsledku som dosiahol výraznejší zvukový posun, ako napr. s drahými Cereballmi, Still Pointami a pod.). Ďalej sú to rôzne clampy a hlavne kabeláž, podložky, racky. Naozaj netreba kupovať to najdrahšie, ale zvukovo najlepšie. Ak si budete trochu namáhať šedú mozgovú kôru, vylepšiť (alebo pokaziť) sa dá všetko. Všetko totiž vyrobili takí istí ľudia, ako sme my. Všetci vieme, že koľko ráz platíme iba za vyleštené prdy (ako to tu už raz niekto pomenoval), čo s kvalitou nemajú nič spoločné.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Dělený kontra integrovaný zesilovač

Příspěvek od F2014 »

Přešel jsem z praktických důvodů (rozměr, teplo) od děleného zesilovače (Pass Labs: XP22, koncák X350.8) k integrovanému (Vitus audio SIA-025).
V ceně samotných přístrojů tam sice nějaký rozdíl byl, ale naprosto zásadní úspora u integrovaného řešení byla v kabeláži - v případě Passe jsem potřeboval navíc 3 celkem drahé kabely. Já vím, že je to logické, ale při výběru jsem na to sám pozapomněl :smile:



OFFTOPIC:

K té cenotvorbě:
Jakmile výrobce a prodejce dosáhne na provozní náklady a zisk pro uspokojení jeho potřeb, je ochoten vyrábět a prodávat. Cokoli navíc je pak o ochotě kupujícího zaplatit. Když se nějaký produkt prodává dlouhodobě za hodně vysoké ceny, pak jsou asi ti všichni kupující pitomci, anebo na tom produktu opravdu něco bude? Každý si zřejmě odpoví podle svého naturelu. Představa, že většina lidí se ukájí nad tím, jak mohli utratit ranec peněz, mi přijde zcestná. Tudíž to vidím tak, že jsou lidi, pro které má ta věc hodnotu, aby tu cenu zaplatili. Nikde není napsáno, že to bude mít automaticky hodnotu i pro mne, ale nemusím z toho důvodu ty ostatní považovat za blbce, spíše se zamyslím, o jakou hodnotu se jedná, a zda je či není pro mne relevantní.

@aretax: Když jsou tyhle levné výrobky z Asie tak super, proč je tady někdo neprodává se slušným ziskem, pořád by byly za hubičku ve srovnání s těmi "naleštěnými prdy"? Já jsem si pár drobností z asie nechal poslat (včetně těch kopií ceraballů) ... a nepoužívám ani jednu. Takže raději zaplatím na výrobek s možností vyzkoušení více peněz a pak jej užívám, než abych méně peněz vyhodil z okna jen tak.

@terahera: Když jsem ke svým regálovkám KEF RDM One, které mám pověšené na stěně (jinými slovy, úplně špatně umístěné), připojil Pass Labs INT60, tak jsme měl vskutku pocit, že poslouchám bedny z úplně jiné kategorie :smile: Samozřejmě jen do doby než jsem ten integráč připojil na dospělé bedny.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dělený kontra integrovaný zesilovač

Příspěvek od aretax »

F2014:
@aretax: Když jsou tyhle levné výrobky z Asie tak super, proč je tady někdo neprodává se slušným ziskem, pořád by byly za hubičku ve srovnání s těmi "naleštěnými prdy"? Já jsem si pár drobností z asie nechal poslat (včetně těch kopií ceraballů) ... a nepoužívám ani jednu. Takže raději zaplatím na výrobek s možností vyzkoušení více peněz a pak jej užívám, než abych méně peněz vyhodil z okna jen tak.

Bolo by dobré, keby si si pred odpoveďou na môj príspevok tento kompletne prečítal. Ak to urobíš, tak zistíš, že som čínske nožičky použil ako polotovar, ktorý som následne upravil. O jeho úprave tu nemienim informovať. A keď už odborne odpovedáš, tak vieš asi aj to, že čínske výrobky ako polotovar k úprave používa drvivá väčšina výrobcov. Ja nepoužívam kópiu, ale upravený čínsky polotovar, čo sa týka hotového výrobku, je to originál !!!
Ak niečo vyrábaš sám, je celkom logické, že musíš skúšať a teda aj nejaké peniaze musíš "vyhodiť" z okna. Každý má svoje priority. Mojou je niečo si dokázať. Ak si niečo vyrobím sám, mám z toho podstatne väčšiu radosť, ako keď si kúpim hotový výrobok bez ohľadu na jeho cenu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Dělený kontra integrovaný zesilovač

Příspěvek od F2014 »

Ja som dosiahol výrazné zlepšenie zvuku úpravou lacných čínskych nožičiek (v konečnomdôsledku som dosiahol výraznejší zvukový posun, ako napr. s drahými Cereballmi, Still Pointami a pod.)
Bolo by dobré, keby si si pred odpoveďou na môj príspevok tento kompletne prečítal. Ak to urobíš, tak zistíš, že som čínske nožičky použil ako polotovar, ktorý som následne upravil. O jeho úprave tu nemienim informovať. A keď už odborne odpovedáš, tak vieš asi aj to, že čínske výrobky ako polotovar k úprave používa drvivá väčšina výrobcov.
Promiň, máš pravdu. Zcela totožná sdělení, já to jen nepochopil :smile:

V každém případě souhlasím, že je dobrý pocit něco si vyrobit sám.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Odpovědět