Dělený kontra integrovaný zesilovač

Diskuze o zesilovačích-principy zesílení, jejich třídy apod.
monte

Re: Deleny kontra integrovany zesilovac

Příspěvek od monte »

Já to mám vyřešeno, vše v jednom :lol: . Můj čong hraje měsíc jako integrovaný a měsíc jako dělený. Jen přehodím kabel a přepnu. Musím říct, jako dělený velká čistota zvuku s nízkým šumem. Integrovaný, dynamika, doslova brutální síla, ale na tichu jemný šum :clap: . Jsem zvědavý co bude, až zapojím filtr.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Deleny kontra integrovany zesilovac

Příspěvek od aretax »

Počúvaním. Konkrétne v Ketose. Ale je to naozaj iba môj názor. Ako som písal, mne osobne skôr vyhovujú tranzistorové konce. Preto mám Jeff Rowland. Naproti tom predzosilovače Audio Research sú pre mňa top. Ale zas podotýkam pre mňa. Niekomu sa páči červená, inému modrá.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Deleny kontra integrovany zesilovac

Příspěvek od aretax »

Mal som na mysli elektrónkové konce Audio Research v "normálnej" cenovej hladine, nemyslel som ich top modely. Ako som písal, mne viac vyhovujú tranzistorové konce. Ale neber to zas, ako moje všeobecné pravidlo. Rozhodujem sa a robím si názor podľa toho čo počujem, ale to je len zlomok percenta z toho, čo sa vyrába a čo vôbec nepoznám. Konkrétne v Ketose mi viac pasovali konce Elektrokompaniet, ako Audio Research a to v kombinácii s REF 5. Niekomu pasuje červená, inému modrá. Konkrétne na Audio Research mám ten názor, čo som písal. To však neznamená že tvrdím, že konce sú zlé. Ťažko sa tu niečo píše, aby sa dal vyjadriť názor tak, ako sa to vlastne myslí. Zavŕtať sa dá prakticky do všetkého.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Deleny kontra integrovany zesilovac

Příspěvek od anawak »

to Aretax,

Ja nerypem. Neber to prosim tak. Ja tvoje prispevky respektujem a mam ich rad. Debatujem tu s tebou o tom, ako si k tomu poznaniu, pre mna nepochopitelnemu prisiel. Pretoze sice som ARC positive a moje nazory mozu byt trochu ovplyvnene psychologickymi dojmami, to priznavam.

Ale.....

Pocuval som uz hodne kombinacii a koncaky od ARC , tie , zo serie REF, su pre mna TOP volbou, lebo svojimi vlastnostami a prejavom predbehli vsetko, co som pocul. Dolezite je, ze ake boli k tomu BUDKY. Lebo na vhodnom nakombinovani tu nesmierne zalezi.

Nejde vsak o to. Ide o to, ze ARC sice mozno robi "slabsie CD prehravace ako Meridian alebo Wadia, mozno ten ich novy RE*F prevodnik bude ovela horsi ako prevodnik od EMM LABS. Ale v zosilovacoch , ci uz predkoch alebo koncakoch, je to podla mna firma, ktora patri k absolutnej spicke. Tiez je to len moj nazor, ale nejak som nepostrehol, ze by ARC malo "slabsie konce ako predky.
A to sa tyka aj ich DEFINITION SERIES, ktora sa v hierarchii znacky radi k tym "slabsim".

Uznavam ale ze mame asi ine zvukove preferencie.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Deleny kontra integrovany zesilovac

Příspěvek od aretax »

Ten názor mám na základe toho, čo som počul, napr. v Ketose, vo First Audiu vo Viedni, alebo v High End Studio v Mníchove. A ešte raz - je to môj subjektívny názor, nie je "vyprodukovaný" na základe rôznych testov, kde sú konce vychválene "do neba".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Deleny kontra integrovany zesilovac

Příspěvek od aretax »

Na doplnenie - súhlasím, že ARC konce a predzosilovače predstavujú svetovú špičku. Pri skúšaní rôznych kombinácii (ARC+ARC, ARC+Pass, ARC+JR, ARC+Krell) mne najviac vyhovoval zvuk ARC+JR. Keď počúvam Dynaudia, lepšie mi k nim pasuje napr. ARC + Elektrokompaniet, prípadne JR ako ARC+ARC. V Mníchove na Martin Logan mi najlepšie sedela kombinácia ARC+Krell. Možno som to v článku zle napísal, ale pre mňa sú ARC predzosilovače "univerzálnejšie" v komunikácii s ostatnými koncami, ako naopak.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Deleny kontra integrovany zesilovac

Příspěvek od anawak »

aretax píše:, ale pre mňa sú ARC predzosilovače "univerzálnejšie" v komunikácii s ostatnými koncami, ako naopak.

Tak s tymto samozrejme suhlasim. A mam podobnu skusenost.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Deleny kontra integrovany zesilovac

Příspěvek od aretax »

To som vlastne tým prvým príspevkom chcel vyjadriť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: Deleny kontra integrovany zesilovac

Příspěvek od pulenej »

až po celkem dlouhé době provozování běžkých hifi integráčů nebo pasivního předku jako z nouze ctnosti jsem si v praxi ověřil , že kvalitní předzesilovač je základ kvalitní sestavy
a snad největší bottleneck systému .. nákupem slušnýho aktivního předku jsem upgradoval hodně celý řetězec a nestačil se divit co ze všech těch zdrojů signálu leze ;)
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Deleny kontra integrovany zesilovac

Příspěvek od martinowsky »

Ahoj. Jaký jsi měl pasivní předek a za co jsi ho vyměnil? Teda pokud to není tajné.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: Deleny kontra integrovany zesilovac

Příspěvek od pulenej »

pasivním předkem mám na mysli potencimetr ALPS .. který používá spousta firem jako z nouze cnost ..

doporučuji investovat více peněz do nějakého aktivního předku za zlomek ceny z druhý ruky než do zdrojů signálu .. i "bězné" zdroje signálu mají velké rezervy a pasivní nebo nekvalitní
předek jejich zvuk zabije ..a to ve všech směrech ..

já pořídil ze zlomek původní ceny ATC CA2ku a nestačím se divit .. mimochodem na tuhle firmu doporučuji se zaměřit pokud jde člověku o zvuk a ne předražený highend
http://www.locationhiend.com/atc/ca2.html
aktuální verze mk2 stojí u nás 45 tisíc ..
vyplatí se koupit něco z druhé ruky , pár let starého za zlomek ceny než investovat desetiticíce do zdroje signálu ..
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Deleny kontra integrovany zesilovac

Příspěvek od aretax »

Výhodu delenej zostavy vidím najmä v tom, že je viac možností prispôsobiť si zvuk podľa seba, napr. výberom vhodných káblov, rôznymi kombináciami predzosilovač - koncák a pod. Nie vždy je najideálnejšia kombinácia práve od jednej firmy. Ako príklad uvádzam, že mne sa viac páči zvuk kombinácie Audio Research predzos. a konce napr. Mark Levinson, ako keď sú oba celky od rovnakej firmy.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
forfans

Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od forfans »

Zdravím, zakládám toto téma na základě různých polemik a často protichůdných
názorů,(i na jiných forech), abychom si více přiblížili rozdíl mezi integrovanými zesilovači a monobloky
( stereobloky).
Donedávna jsem byl skálopevně přesvědčen ( a jsem stále ), že integráč bude vždy hrát hůř než kombinace
předzesilovač s monobloky (stereoblokem).Ale nejen svět , ale i technika se vyvíjí kupředu.
Když mi několik lidi potvrdilo , že na základě svých poslechových zkušeností se rozhodli
pro integráč , né z důvodů pro nedostatek financí , ale protože to hrálo stejně - rozhodl jsem se
oživit toto téma .
Jedná se o přístroje absolutní špičky ( Mcintosh, Audionet, Classe, Pass, Accuphase ).
Já sám jsem se ještě osobně tohoto srovnání nezúčastnil , vždy ten zesák byl nějaký
druhořadý , ale jsem pozvaný na příští měsíc do Polska do Eter Audio (zástupce Accuphase).
Jejich vedoucí technik mi sám řekl, že srovnávali nový integráč (E 600) s předzesákem
a konci (A 46), a všechny přesvědčil ten integráč.Prý budu sám překvapený až to uslyším.
Loni si kupoval kolega na Slovensku McIntosh , jel pro něj do Vídně a taky se nakonec
rozhodl pro integráč (přitom měl sebou peníze na předzes+ konec).
Také obchodní politika McIntoshe již nabízí 8 typů !!!! stereo integrovaných tesilovačů
a podle posledních zpráv i americký Pass bude rošiřovat svou nabídku intehráčů.
Když vememe v potaz bodové hodnocení Pass INT 3O A (integr. zes) - , který dostal 130 bodů na zvuk
(nejlepší v testu ) a monobloky 150 A - (za trojnásobnou cenu !!!) dostaly 125 bodů, vyvstává
otázka - jak to tedy vlastně je.
Pokud toto bodové zhodnocení je pravdivé - dostaneme se na cenu pro Pass Int 30a - za 140 tis,
což je cena třetinová popisovaných monobloků.
Od různých dealerů vím, že největší problém u integráčů bylo ovlivňování předzesilovací jednotky
a rušení od trafa , tepelné namáhání ( u třídy A ).Poté , co jsem viděl poslední modely Acc i Pass uvnitř ,
kde vše je odděleno a předzesilovací jednotky jsou i tepelně izolovány , začínám přemýšlet nad
slovy polského zástupce Accuphase , že japoncům nic jiného nezbylo, než ty integráče pořádně vylepšit.
Myslím, že výrobci pociťují znatelný úbytek koupěchtivých fajnšmekrů a vylepšují integráče ,
když monobloky jsou na okraji zájmu.
Proto bych vás všechny požádat o své osobní zkušenosti , kdy jste měli možnost vyzkoušet na vlastní uši
integrovaný zesilovač ,vs předzes/konec od stejné značky !!!
Napište prosím vaše názory ,nepište výtahy z literatury co proč lze , nelze atd.
Myslím, že jsou vyhozené peníze dávat za dvě (nebo tři) krabice 400-500 tisíc (nebo i víc ) , když
stejný zvuk udělá integráč za 150- 250 tis.
Resumé - uděláte vy .
Děkuji za vaše příspěvky .
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od aretax »

Podľa mňa hlavný prínos delenej zostavy je v tom, že je variabilnejšia. Môžeme kombinovať jednotlivé značky koncákov a predzosilňovačov, prepájať ich rôznymi káblami a tak si viac prispôsobiť zvuk svojim predstavám. Nezanedbateľný prínos je aj ten, že ak koncáky postavíme k reprobedniam, môžeme použiť veľmi krátke reproduktorové káble, čo môže výrazne ovplyvniť zvuk - menšie straty vznikajú v signálových kábloch, ako v reprokábloch. O tom, čo hrá lepšie je veľmi ťažké diskutovať. Počul som delené zostavy, čo hrali mizerne a integráče hrajúce vynikajúco, ale aj naopak. Ďalším výrazným faktorom je samotná miestnosť, kde hrajú, ako aj zbytok aparatúry. Čo sa týka cenového prínosu integráčov, až taký veľký ho nevidím. To, čo sa ušetrí na prístrojoch, sa môže "prerobiť" na reprokábloch, ktoré sú podstatne drahšie, ako signálové (myslím v rovnakej kvalite). Navyše pri integráčoch odpadá možnosť skúšania nových kombinácií a v prípade upgradovania je potrebné meniť celý zosilňovač a nielen jednu časť (väčšinou predzosilňovač), prípadne prepojovacie káble. Toľko za mňa.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od Vlado222 »

aretax píše:...Čo sa týka cenového prínosu integráčov, až taký veľký ho nevidím. To, čo sa ušetrí na prístrojoch, sa môže "prerobiť" na reprokábloch, ktoré sú podstatne drahšie, ako signálové (myslím v rovnakej kvalite).
Dovolím si oponovať. Podľa mňa sa pri integráči dá ušetriť na kábloch. Pri koncákoch a
predzosíku potrebuješ tri sieťové káble a jeden interkonekt, ktorým ich prepojiš a pri integráči len jednu sieťovku. A to nie sú zanedbateľné položky (za predpokladu že si kúpiš drahé káble). No a o čo kratšie reprokáble potrebuješ pri koncákoch tak o to dlhší potrebuješ interkonekt medzi nimi a predzosíkom.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od jimmi »

aretax píše:Podľa mňa hlavný prínos delenej zostavy je v tom, že je variabilnejšia. Môžeme kombinovať jednotlivé značky koncákov a predzosilňovačov, prepájať ich rôznymi káblami a tak si viac prispôsobiť zvuk svojim predstavam.


O tom, čo hrá lepšie je veľmi ťažké diskutovať. Počul som delené zostavy, čo hrali mizerne a integráče hrajúce vynikajúco, ale aj naopak.


Navyše pri integráčoch odpadá možnosť skúšania nových kombinácií a v prípade upgradovania je potrebné meniť celý zosilňovač a nielen jednu časť (väčšinou predzosilňovač), prípadne prepojovacie káble

Vlado222 píše:
aretax píše:...Čo sa týka cenového prínosu integráčov, až taký veľký ho nevidím. To, čo sa ušetrí na prístrojoch, sa môže "prerobiť" na reprokábloch, ktoré sú podstatne drahšie, ako signálové (myslím v rovnakej kvalite).
Dovolím si oponovať. Podľa mňa sa pri integráči dá ušetriť na kábloch. Pri koncákoch a
predzosíku potrebuješ tri sieťové káble a jeden interkonekt, ktorým ich prepojiš a pri integráči len jednu sieťovku. A to nie sú zanedbateľné položky (za predpokladu že si kúpiš drahé káble). No a o čo kratšie reprokáble potrebuješ pri koncákoch tak o to dlhší potrebuješ interkonekt medzi nimi a predzosíkom.
Suhlas aj Aretax aj Vlado222
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od jimmi »

Logicky hifi zostava ktorá má viac krabičiek je náročnejšia a omnoho drahšia ako z integrovaným zosilnovačom .

Hlavný problem je že kvalitný integráč je totálne už drahý a vpodstate z malým výkonom oproti deleným komponentom.

Ale najvačšší problem je aj tak vyladiť celu zostavu do žiaduceho uspokojiveho počuvatelneho stavu pre seba.

Pri integráči naraziš na cenu a kvalitu zvuku čo už dalej nepustí a delené komponenty to x násobne zdražeju pri menšom zvukovom prínose aj ked to posunu zase o dosť dalej. (približne v tej istej cenovej hladine)

Je to ako porovnanie kvalita rastie o pár percent ale cena rastie násobkovo . Kupiš za 5tis.€ potom za 10 potom za 20 potom za 40.....80.000€....a zlepšenie je síce o 5tried ale čo to reálne znamená.A vobec praktický prínos? To si ozaj musí zdovodniť každý sám!!!

Teoria je síce pekná vec ale realita nepustí a každý si aj tak finančne dovolí isť násobkovo z cenou aparaturi len to čo si može finančne dovoliť.


Fantázie sny a plány by boli ale...realny príjem ...financie.....manželka....rodina....nedovolia....
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od tujatuja »

Jejich vedoucí technik mi sám řekl, že srovnávali nový integráč (E 600) s předzesákem
a konci (A 46), a všechny přesvědčil ten integráč.Prý budu sám překvapený až to uslyším.
Loni si kupoval kolega na Slovensku McIntosh , jel pro něj do Vídně a taky se nakonec
rozhodl pro integráč (přitom měl sebou peníze na předzes+ konec).
Dobrý obchodník prosadí to, co je rozhodnut prodat. Někteří kupující jsou snadno ovlivnitelní ....
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od tujatuja »

Osobně jsem příznivcem integrovaných zesilovačů, a to z prostého důvodu: méně kabelů :ymdevil:

Nejsem však skalní hifista-hájendista, takže si vystačím s L-590ax od Luxmana.
forfans

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od forfans »

tujatuja píše:
Jejich vedoucí technik mi sám řekl, že srovnávali nový integráč (E 600) s předzesákem
a konci (A 46), a všechny přesvědčil ten integráč.Prý budu sám překvapený až to uslyším.
Loni si kupoval kolega na Slovensku McIntosh , jel pro něj do Vídně a taky se nakonec
rozhodl pro integráč (přitom měl sebou peníze na předzes+ konec).
Dobrý obchodník prosadí to, co je rozhodnut prodat. Někteří kupující jsou snadno ovlivnitelní ....
========================
To Tatatuja : Jejich technik ví, že mám monobloky i předzesák , takže on neměl důvod mi něco vnucovat .
A pokud by to bylo podle tebe - vymyká se to logice . Proč bude nabízet integráč za 250tis ???,
ze kterého má nižší provizi než z monobloků , které jsou daleko dražžší a k těm monobloků ještě musí
mít ten zákazník předzesák.
Takže tím, že prodává levnější zboží - je vlastně sám proti sobě.Má menší rabat.
Ale , my jsme se nebavili ,abych tam přijel a něco koupil.Já dostal nabídku na předváděčku nových audio výrobků.
A jen mezi řečí se mi svěřil, že ten Acc E 6OO je úplně jiný zesák, a že je lepší než monobloky za 300 tis.
Proto jsem otevřel toto téma .
____________________________________________
Nepouštějme se zde , prosím do různých filosofických staťí co a jak , co jde , co nejde, co může být lepší nebo horší.
Prosil jsem vás a prosím znovu : Máte-li nějaké vlastní zkušenosti s poslechovým testem ingeráče a konc. zes / předzes,
napište a zde uvedťe zde , dejte nějaké fotky atd. Napište své vlastní zkušenosti . Žádné teorie , jen praxe.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od aretax »

Prax je taká, že integráč môže byť super, ale pri jeho výbere sme nútení akceptovať kombináciu predzosilňovač + koncák tak, ako to navrhne výrobca. Niektoré firmy však robia lepšie predzosilňovače, ako konce a pri delenej zostave ich môžeme zostaviť tak, ako nám to vyhovuje. Príklad: AR sú podľa mňa podstatne lepší v predzosilňovačoch ako v koncákoch. Ich predzosilňovače sú zvukovým prínosom pre monobloky od viacerých firiem. Podobne sa mi viac páčia predzosilňovače PASS, ako ich konce. V prípade Mark Levinson a Krell zas naopak. Veľmi dobre hrá zostava predzosilňovač ML a konce Krell, výborná kombinácia je aj PASS XP20 a konce Jeff Rowland. Veľmi dobrý zvuk je aj s predzosilňovačom AR a pomerne lacnými koncami Vincent. Z integráčov ma doteraz najviac oslovili Accuphase. V prípade McIntosh sa mi integráče vôbec nepáčia, ani ich delené kombinácie mi zvukovo nevyhovujú. Naposledy som počul kombináciu tranzistorový koniec McIntosh a Naim predzosilňovač. Zvukovo to bolo naozaj dobré. Presné modely nepíšem, lebo si ich nepamätám. Z uvedených dôvodov som priaznovcom delenej zostavy. Ako sa už písalo, náklady sú vyššie, ale na druhej strane ak chcem zostavu upgradovať, stačí vymeniť jeden kus.
To Forfans: K hodnoteniam v časopisoch toľko: iné hodnotenie je pre inegrované zosilňovače (píšeš 130 bodov) a iné je pre koncáky (125 bodov). Zvukovo môže byť tých 125 bodov podstatne vyššie, ako 130 v integráčoch.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od aretax »

Vlado222 píše:
aretax píše:...Čo sa týka cenového prínosu integráčov, až taký veľký ho nevidím. To, čo sa ušetrí na prístrojoch, sa môže "prerobiť" na reprokábloch, ktoré sú podstatne drahšie, ako signálové (myslím v rovnakej kvalite).
Dovolím si oponovať. Podľa mňa sa pri integráči dá ušetriť na kábloch. Pri koncákoch a
predzosíku potrebuješ tri sieťové káble a jeden interkonekt, ktorým ich prepojiš a pri integráči len jednu sieťovku. A to nie sú zanedbateľné položky (za predpokladu že si kúpiš drahé káble). No a o čo kratšie reprokáble potrebuješ pri koncákoch tak o to dlhší potrebuješ interkonekt medzi nimi a predzosíkom.
Asi som to zle napísal: delená zostava nemusí byť nutne drahšia ako integráč a môžeš mať z nej lepší zvuk. Napr. ja mám konce JR 501 a k nim som nedávno kúpil predzosilňovač Acon, ktorý je veľmi lacný. Keď som vyberal predzosilňovač, nešlo mi o cenu, ale o zvuk. vedľa neho hrali AR REF 5 a JR synergy IIi. Najhoršie mi hrala zostava s REF5. Nakoniec som si nechal Acon, ktorý ma okamžite presvedčil (pri teste sme boli 3 a verdikt bol naprosto rovnaký - bez zaváhania Acon). To je presne to, čo sa snažím napísať v príspevkoch. O niečo málo lepšie v detailoch hrá PASS XP20, ale boli to naozaj iba detaily a navyše nepočul som ho na svojej aparatúre. Kto vie, aký výsledok by bol u mňa. Ten Acon však asi u mňa "zakotví" na dlhšiu dobu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od Vlado222 »

aretax píše:Asi som to zle napísal: delená zostava nemusí byť nutne drahšia ako integráč a môžeš mať z nej lepší zvuk. Napr. ja mám konce JR 501 a k nim som nedávno kúpil predzosilňovač Acon, ktorý je veľmi lacný. Keď som vyberal predzosilňovač, nešlo mi o cenu, ale o zvuk. vedľa neho hrali AR REF 5 a JR synergy IIi. Najhoršie mi hrala zostava s REF5. ...
Rozumiem čo chceš povedať.
Ano delená zostava môže výjsť lacnejšie ako integráč. Záleží na tom aký integráč, človek, alebo akého delenca si kúpi a hlavne akými drahými káblami ho osadí. Sám vieš dobre koľko peňazí môže človek zaplatiť za kabeláž do delenca.
Podľa mňa je to tak ako píšeš. Niektoré integráče prehrajú delence a inokedy je to naopak.
V tomto smere som názoru -> Každému čo jeho jest, ->univerzálna pravda neexistuje. :smile:
forfans

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od forfans »

To Aretax : Přesně jsi to napsal. Ale myslím, že nejlepší kombinace je vše od jedné firmy.
Jednak to lépe hraje než když je to zmixované z několika firem a pak to i lépe vypadá.
TO BODOVÁNÍ ::
Věř nebo ne, před několika lety jsem psal otázku do Časopisu Audio (http://www.audio.de) s dotazem,
na jejich bodové hodnocení . Dostalo se mi tohoto vysvětlení:
" V redakci máme vždy zapůjčené nějaké modely od těch prvních v pořadí , - cd přístroje,
int. zesilovače , koncové zesilovače ,přezesilovače, gramofon a network přehrávač .Reprosoustavy
k testování máme vlastní Dynaudio , Focal a Canton (nepsali mi jaké typy - ale asi ty nejlepší)-.
Body přidělené jednotlivým výrobkům přiděluje tým našich odborníků a zvukových techniků .
Body nejsou "jiné " pro zesilovače , "jiné" pro cd přístroje atd. Body jsou jen jedny- ty ,.
které přidělí tým znalců.
Tímto vyvracíme fámy , které se šíří na různých výstavách a internetu."
Redakce Audio
(volně přeloženo z jejich emailu)
_________________________________________________________________
Tak a teď si vyber co platí , a jak se v tom vyznat. Proto jsem
založil tuto složku.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od tujatuja »

Forfans, omlouvám se za příspěvek mimo téma, ale nedá mi to.

V obchodě to chodí trochu jinak, než si představuješ.

1) Nový (a pochopitelně dražší) výrobek je vždy protežován na ùkor ostatních.
2) integrovaných zesilovačů se zajisté prodá o dost více než dělenců, takže jejich prodej je pro obchodníka zajímavější.
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 157
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Srovnávání jablek s hruškama...
blesk666
Příspěvky: 1315
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od blesk666 »

aretax- o tych JR501 si presvedceny? v kombinacii s akymi repro?
nechcem polemizovat o koncoch len ci si skusal k tomu AR REF5 aj konce ako Bryston 4-14 SST, Parasound Hallo. A ako by dopadlo hodnotenie predkov Acon proti REF 3 s tymyto koncami (podla tvojho ucha).
Inak som tiez toho nazoru ze to moze byt aj tak ze predajca tlaci to co vie ze skor preda (empiricky vie ze lacnejsie predava castejsie)
Druhe tam hra rolu ani nie tak cena kablov ako vobec to ze su vobec nejake medzi koncom a predkom a tie menia charakter zvuku vplyvom elektrickych vlastnosti a indukovaneho rusenia. tiez ako je vyriesene nadviazanie vstup-vystup konkretnych zariadeni a kablov a opat pripominam ze to nie je vobec otazka ceny kablov nech si hovori kto chce co chce.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 560
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od PMA »

Pokud vše ostatní je stejné, tak s děleným zesilovačem (preamp + konec) se docílí lepší parametry a zvuk, než s integrovaným zesilovačem.

Ad "žádné teorie, jen praxe" - praxe je vlastní konstrukční zkušenost s obojím řešením. Jinak třeba BVaudio PRE1 + PA300 vs. integráč A300. Kdybyste chtěli i "teorii", mohu dodat.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od lubin »

Prosím popiš PMA alespoň nejvýznamnější prvky teorie (u mě jen tušené). Mě osobně to zajímá a druhé to jistě také obohatí.
Jinak jsem rád, že ses po dlouhé odmlce vrátil sem, protože je velmi dobré znát i podstatu věci a vnášet ji do názorového kolotoče...
Osobně by mě zajímala ještě jedna věc, kterou jsi naklepl někde v jiném vlákně....a sice...jaké provedení (zapojení, typ ap.) koncového nebo předzesilovače považuješ ze svého pohledu za nejpovedenější, zejména mě zajímá prostorové zobrazení scény, které myslím přímo souvisí i s dobrými parametry....a případně znáš-li konkrétní takto "povedený" produkt....vím, že jsi několikrát zmiňoval Halo JC1 např...a jaký máš názor na koncové stupně s flaškama např. KT88 nebo KT120... :?:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od Federmann »

Integrovaný zesilovač by měl být koncový zesilovač s předzesilovačem, který krom citlivosti umí ještě něco, třeba přepínat vstupy či měnit frekvenční charakteristiku, což se dá udělat do dvou samostatných skříní či do skříně jedné. Dále se to dá udělat jako dva galvanicky spojené či galvanicky oddělené zesilovače.

Monobloky jsou již zcela jiná kategorie, vesměs jde jen o galvanicky oddělené koncové zesilovače, jejichž hlavní výhodou je, že se dají umístit poblíž reproduktorových soustav a tím výrazně zkrátit vedení mezi zesilovačem a soustavami.

Teorie neterie, dají se dosáhnout velmi blízké parametry, ale je to spíše otázka ceny a vkusu. Jsou to vlastně tři kategorie s dalším vnitřním dělením a ne každý chce použít i předzesilovač.

• Integrovaný zesilovač (jedna skříň)
• Koncový zesilovač + předzesilovač (dvě skříně)
• Dva monobloky + předzesilovač (tři skříně)
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od Dieter Burmester »

Federmann píše:Monobloky jsou již zcela jiná kategorie, vesměs jde jen o galvanicky oddělené koncové zesilovače, jejichž hlavní výhodou je, že se dají umístit poblíž reproduktorových soustav a tím výrazně zkrátit vedení mezi zesilovačem a soustavami
Tim padem se prodlouzi vedeni mezi monobloky a predzesem/zdrojem :D
Dieter Burmester
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od sekal »

PMA :
Je ale zajímavé, že pokud bychom zesilovače BVaudio porovnávali pouze parametrově, tak integr. model A300SE je prakticky shodný s koncovým typem PA300SE. PRE1 a PA300SSE jsou lepší, ale ty se také (od A300SE) odlišují konstrukčně (obvodově)..
Nicméně tento případ bude patrně příznačná výjimka potvrzující pravidlo...:angel:
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 560
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od PMA »

Když Vám pan Bunta ukáže detailní měření a FFT spektra, tak to uvidíte. V pár základních číslech to nemusíte najít. Pár základních čísel je vůbec nedostatečný údaj. Důvod je jednoduchý, ve skříni výkonového zesilovače s velkými trafy, velkými filtračními kondenzátory a jejich nabíjecími impulsními proudy není nijak optimální prostředí pro nízkoúrovňové signály. Takže když tam přidáte předzesilovač, přepínače vstupů atd. tak v prostředí se silnými rušivými poli nachytáte více rušivých napětí, než ve skříni předzesilovače, kde jsou trafa i napájecí proudy podstatně menší. V jedné skříni by se to řešit dalo za cenu opravdu velkých nákladů, viz třeba Luděk Šroll, ale ani to není zesilovač třeba s 5 a více vstupy.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 560
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od PMA »

Dieter Burmester píše:
Tim padem se prodlouzi vedeni mezi monobloky a predzesem/zdrojem :D
To je sice pravda, ale přínos krátkého propojení na repro je větší přínos, než je delší linkový kabel ztráta. Pokud se to udělá v kvalitní symetrice (což pseudohájend často nemá), tak to není problém žádný.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od Dieter Burmester »

To je pravda - pseudohajend to opravdu nema ;)
Dieter Burmester
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od sekal »

PMA : Děkuji za vysvětlení..:thumbup:
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od miero »

A na hájend prepojenie monobloku k repro postačí i krátka kimber prepojka za 500 Euro... ;-)
BVaudio

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od BVaudio »

Důvod je jednoduchý, ve skříni výkonového zesilovače s velkými trafy, velkými filtračními kondenzátory a jejich nabíjecími impulsními proudy není nijak optimální prostředí pro nízkoúrovňové signály.V jedné skříni by se to řešit dalo za cenu opravdu velkých nákladů, viz třeba Luděk Šroll,..
Ak ide o linkové vstupy (A300SE nemá phono vstup a nie je to "náhoda"..), tak je to z tohto hľadiska presne rovnaká situácia ako pri čistom konci (rovnaké úrovne vstupných signálov), žiadne "nízkourovňové " signály. Rozdiel je v nesymetrických vstupoch pri integráči (99% nesymetrické zdroje signálu..), takže odstup zložiek siete je mierne (meraním) horší, ale sieťové zložky s úrovňou -105-110dBV na výstupe do repro ma netrápia, na malý odstup sa skutočne nikto nesťažoval. S uchom na výškovom reproduktore je počuť slabý šum, to je všetko. Nakoniec , merania na stránke mám. Pán Macura, skúste spektrum výstupu napr. PA4 s vnúteným prúdom cca 2A a v logaritmickej kmitočtovej ose, pri rozsahu do 0dBV, zložky siete sa pekne ukážu :smile: . Pokiaľ ide o druhý spomínaný zosilňovač, tak takéto merania by som za "vzorné" nepokladal, hlavne ten posledný obrázok (relatívny odstup zložiek siete k signálu 94V p-p, koniec bez záťaže..).A toto "síťové kmitočty jsou pod 0,001% při zatíženém zesilovači. To je asi 10x nižší hodnota než je obvyklá u nejlepších dělených sestav" je trochu inak, je to asi 10x vyššia( horšia..) hodnota. A je tam viac diskutabilných tvrdení.
Takže žiadne zovšeobecnenie neexistuje, je to len otázka konkrétnej realizácie. Môže byť vynikajúci integráč a blbý koniec, aj naopak, a cena určite nebude jediné rozhodujúce kritérium.
A300SE je prakticky shodný s koncovým typem PA300SE
Pretože výkonové stupne sú presne rovnaké.
Naposledy upravil(a) BVaudio dne 11 bře 2014 07:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od Dieter Burmester »

PMA píše:
Dieter Burmester píše:
Tim padem se prodlouzi vedeni mezi monobloky a predzesem/zdrojem :D
To je sice pravda, ale přínos krátkého propojení na repro je větší přínos, než je delší linkový kabel ztráta. Pokud se to udělá v kvalitní symetrice (což pseudohájend často nemá), tak to není problém žádný.
To me zajima - z jakeho duvodu tomu tak je?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Integráče vs Monobloky II

Příspěvek od Federmann »

K reproduktorům jde o výkonovou cestu, kdežto k monoblokům o nevýkonovou, podíl vlastní impedance vedení se projeví méně, obzvláště pokud je impedance reproduktorů malá.

Je vhodné mít galvanicky oddělené i oba kanály předzesilovače, aby se nikterak neuplatnily zemní smyčky.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Odpovědět