Tip na kupu 1D QRD N13 alebo N11

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
Odpovědět
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Tip na kupu 1D QRD N13 alebo N11

Příspěvek od Janik »

Davam do pozornosti polsky vyrobca z Gdanska. Majitel velmi ustretovy clovek.

https://sevenaudio.eu/

Mam objednane 2 x N11 ktore chcem dat medzi repro.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 229
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Tip na kupu 1D QRD N13 alebo N11

Příspěvek od THXKO »

To vyzerá naozaj veľmi dobre tie akustické prvky čo majú v ponuke. Páčia sa mi tie zaoblené hrany. Vzhľadovo by sa mohli páčiť aj našim polovičkám ak to má byť ešte v obývacom pokoji. Nie každý máme svoju samostatnú posluchovu miestnosť :ympeace:
Adam Vox Ashkelon
Hegel H390
Gustard R26+U18
Keces P8+Audio Pc
Noble Audio Galaxys
Marilyn
Příspěvky: 29
Registrován: 09 pro 2023 12:10

Re: Tip na kupu 1D QRD N13 alebo N11

Příspěvek od Marilyn »

Pěkná kopie Vicoustic Super Bass Extreme https://sevenaudio.eu/?product=bass-trap-pro Vypadá to ale dobře.
Uživatelský avatar
Check-VMAudio
Příspěvky: 58
Registrován: 27 zář 2012 20:27
Bydliště: Praha

Re: Tip na kupu 1D QRD N13 alebo N11

Příspěvek od Check-VMAudio »

1D difuzor je velký špatný, difuzi to má jenom cca 10-20% toho co 2D difuzor. Navíc je to z polystyrenu, takže měkký pórézní povrch, který řere výšky a prostorovost - přesný opak toho co chceš difuzorem dosáhnout.

"Basstrap" tlustá 155mm funguje v provedení z molitanu cca od 200 Hz, takže k smíchu. Výrobce akorát mlží s parametry. Past na zákazníka.
Marilyn
Příspěvky: 29
Registrován: 09 pro 2023 12:10

Re: Tip na kupu 1D QRD N13 alebo N11

Příspěvek od Marilyn »

Uz zas ty jeho keci! A plivání na ostatní výrobce akustiky/repro. To je fakt hnus! :sick: :thumbdown:
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Tip na kupu 1D QRD N13 alebo N11

Příspěvek od Janik »

Za prve je to extrudovany polystyren a za druhe natries ho a tym ho kompletne uzavries. Tie dalsie veci nekomentujem...
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Check-VMAudio
Příspěvky: 58
Registrován: 27 zář 2012 20:27
Bydliště: Praha

Re: Tip na kupu 1D QRD N13 alebo N11

Příspěvek od Check-VMAudio »

Extrudovaný polystyren to sice je, ale do místnosti směřuje řezaná strana s odhalenou strukturou. Tlustý nátěr (více vrstev) určitě pomůže absorbci výšek trochu odstranit.

Pokud někdo uvádí nereálné informace nebo jsou rozhodující informace vynechány, tak považuju za důležité na to upozornit. Za hnus považuji klamání zákazníka a na "basové pasti" z pěny jsem vyloženě alergický.

Ale každému co jeho jest. Já tyhle věci z místnosti u zákazníků pak vyhazuju jako nefunkční a končí to na bazarech.

Jestli je nejdůležitější cena, vzhled a zvuk není podstatný - shut up and take my money.

Pro mě je nejdůležitější jak to hraje.
Marilyn
Příspěvky: 29
Registrován: 09 pro 2023 12:10

Re: Tip na kupu 1D QRD N13 alebo N11

Příspěvek od Marilyn »

Check-VMAudio píše: 13 bře 2024 16:14 Extrudovaný polystyren to sice je, ale do místnosti směřuje řezaná strana s odhalenou strukturou. Tlustý nátěr (více vrstev) určitě pomůže absorbci výšek trochu odstranit.

Pokud někdo uvádí nereálné informace nebo jsou rozhodující informace vynechány, tak považuju za důležité na to upozornit. Za hnus považuji klamání zákazníka a na "basové pasti" z pěny jsem vyloženě alergický.

Ale každému co jeho jest. Já tyhle věci z místnosti u zákazníků pak vyhazuju jako nefunkční a končí to na bazarech.

Jestli je nejdůležitější cena, vzhled a zvuk není podstatný - shut up and take my money.

Pro mě je nejdůležitější jak to hraje.
Klasické žvásty výrobce. Co bedny, uz hrají alespoň konkurenceshopne? To je tak málo zakázek na akustiku ze mas čas kritizovat na fóru? To se to kecá když se nemůže výrobce bránit ze ano? Jak dospělé.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Tip na kupu 1D QRD N13 alebo N11

Příspěvek od Fidji99 »

Check-VMAudio píše: 13 bře 2024 16:14 Extrudovaný polystyren to sice je, ale do místnosti směřuje řezaná strana s odhalenou strukturou. Tlustý nátěr (více vrstev) určitě pomůže absorbci výšek trochu odstranit.

Pokud někdo uvádí nereálné informace nebo jsou rozhodující informace vynechány, tak považuju za důležité na to upozornit. Za hnus považuji klamání zákazníka a na "basové pasti" z pěny jsem vyloženě alergický.

Pro mě je nejdůležitější jak to hraje.
Ano z tym vsetkym sa da suhlasit.

Ale napriklad som pocul rozne nazory aj na ucinnost tvojich prvkov, aj teda od jedneho majitela. Kolko ludi, tolko nazorov.
Nejake predtym-potom sadu relevantnych merani, z miestnosti, ktoru si upravil som nikde nevedel najst. Myslim, ze by to bolo zaujimave ako referencia aj pre teba.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Check-VMAudio
Příspěvky: 58
Registrován: 27 zář 2012 20:27
Bydliště: Praha

Re: Tip na kupu 1D QRD N13 alebo N11

Příspěvek od Check-VMAudio »

Snažil jsem se poradit. Ber nebo nech bejt. Každý ať se rozhodne jak chce.

Přeji vám ať vám to dobře hraje. Na této úrovni se účastnit diskuse nebudu.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Tip na kupu 1D QRD N13 alebo N11

Příspěvek od Fidji99 »

Myslim, ze ultimativny difuzor. minimalne co sa tyka dizajnu
diff.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Tip na kupu 1D QRD N13 alebo N11

Příspěvek od zappa »

Fidji99 píše: 15 bře 2024 10:36 Myslim, ze ultimativny difuzor. minimalne co sa tyka dizajnu

diff.JPG
Krása, a kdo to vyrábí, a cenovka?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
RedBaron
Příspěvky: 270
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Tip na kupu 1D QRD N13 alebo N11

Příspěvek od RedBaron »

SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Odpovědět