Hondak

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Hondak
Příspěvky: 18
Registrován: 15 led 2012 18:27
Bydliště: Malacky - Slovensko

Hondak

Příspěvek od Hondak »

Zdravim highendovu komunitu. :smile: S hifi sa uz zapodievam zhruba 10 rokov a s pribudajucim casom musim konstatovat,ze je to neustale skusanie a obmienanie,ktore asi nema konca. :D Co sa tyka hudby tak pocuvam uplne vsetko viac menej,nemam nic strikne vyhradene,stratka co sa mojim usiam paci.Moja zostava momentalne pozostava :

Zosilovac : Electrocompaniet ECI-3
CD Player : sice mam,ale momentalne ho nepouzivam vobec,lebo pocuvam z PC
Zdroj zvuku z PC : ESI Julia + modul proxima centauri od Casea
DAC : Cambridge Audio DacMagic
Repro : Dynaudio Contour 1.8 MK II
Kabelaz :

z pc do dacu : Coaxial XLO Reference
dac do zosiku : XLR XLO Reference
Reprokabel : XLO ULTRA 6

Teraz momentalne vyberam nove power cordy. :smile:
Mozte mi nejake dobre kusky odporucit. ;)
Foto pridam v pondelok.

Zatial sa majte a prajem vela radosti s vasimi zostavami. ;)
Electrocompaniet ECI-3, Dynaudio Contour 1.8 MK II, ESI Julia + modul Casea Proxima Centauri,Cambridge Audio DacMagic, Audiolab 8200 CDQ, XLO Unlimited XLR, XLO Reference 2 reprokabel, coax XLO Reference.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Hondak

Příspěvek od winelover »

Vítej na fóru! Ta kombinace zesu a repro je mi osobně velmi sympatická ;) . A ten CDP máč teda jaký? Taky EC nebo CA?
Tak ať ti to hraje. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Hondak
Příspěvky: 18
Registrován: 15 led 2012 18:27
Bydliště: Malacky - Slovensko

Re: Hondak

Příspěvek od Hondak »

CD mam momentalne starucky Denon DCD-1450 AR,ale je uz viac menej iba do poctu,asi si zoberiem od otca Amber 2000cd,lebo sa ho chce zbavit a na sem tam pocuvanie cd mi bude bohato stacit,chcem hlavne cd s XLR.
Electrocompaniet ECI-3, Dynaudio Contour 1.8 MK II, ESI Julia + modul Casea Proxima Centauri,Cambridge Audio DacMagic, Audiolab 8200 CDQ, XLO Unlimited XLR, XLO Reference 2 reprokabel, coax XLO Reference.
Hondak
Příspěvky: 18
Registrován: 15 led 2012 18:27
Bydliště: Malacky - Slovensko

Re: Hondak

Příspěvek od Hondak »

Takze pridavam aspon par foto, momentalne podmienky su provizorne,dufam,ze sa to cim skor vyriesi. :smile:
Za kvalitu foto ma nebombardujte,fote teraz vecer mobilom, neskor sa posnazim o lepsie foto.
1.jpg
2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet ECI-3, Dynaudio Contour 1.8 MK II, ESI Julia + modul Casea Proxima Centauri,Cambridge Audio DacMagic, Audiolab 8200 CDQ, XLO Unlimited XLR, XLO Reference 2 reprokabel, coax XLO Reference.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Hondak

Příspěvek od Mark Levinson »

Hondaku,
vítej, tyhlety Dynaudia se mi vždycky moc líbily. Zvukově neznám, ale ten jednoduchý a praktický design mně vždycky bral. Vidím i nožičky Soundcare :thumbup:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Hondak

Příspěvek od Pamela »

Chlapi sorry,ale to si toho svého vercajku nemůžete trochu vážit?
Vždycky když vidím bedny vypálené od slunka,tak mě chce jebnout. :thumbdown:
Asi jsem to neměl říkat,ale nemohl jsem jinak.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Hondak

Příspěvek od pajuna »

Kazdeho vec :!: Tak at ti jebne a ostatni nech zit. Taky bys mu mohl napsat, ze ma jeden komponent nakrivo :silent: - ale od toho tady nejsme.

To Hondak - ty bedynky uz par let pamatuji, co? Ja jsem kdysi zvazoval jejich nastupce Focus 220, teda jestli se jim tak da rict, take nehraly vubec zle, hodne otevreny projev a moc se mi libily basy.
A vitej na foru :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Hondak

Příspěvek od martinowsky »

U nás se říká: trochu křivé taky fajné.

Vítej na foru ty bedny jsou opravdu parádní, taky se mi vždycky velmi líbily. A když pozvwš Pamelu na kafčo tak s sebou vezme leštěnku a včelí vosk a dá je do Top stavu jako nové =))

JInač ještě jednou chválím i Electrocompaniet je mi velmi sympatický :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Hondak
Příspěvky: 18
Registrován: 15 led 2012 18:27
Bydliště: Malacky - Slovensko

Re: Hondak

Příspěvek od Hondak »

No holt to niesu nove bedne,maju 10 rokov,takze nemozes chciet aby vyzerali ako nove, auto tiez po 10 rokoch nevyzera ako nove,ze ano, ;)


Pamela píše:Chlapi sorry,ale to si toho svého vercajku nemůžete trochu vážit?
Vždycky když vidím bedny vypálené od slunka,tak mě chce jebnout. :thumbdown:
Asi jsem to neměl říkat,ale nemohl jsem jinak.
Electrocompaniet ECI-3, Dynaudio Contour 1.8 MK II, ESI Julia + modul Casea Proxima Centauri,Cambridge Audio DacMagic, Audiolab 8200 CDQ, XLO Unlimited XLR, XLO Reference 2 reprokabel, coax XLO Reference.
Hondak
Příspěvky: 18
Registrován: 15 led 2012 18:27
Bydliště: Malacky - Slovensko

Re: Hondak

Příspěvek od Hondak »

No ano, jeden komponent je troska nakrivo,ked sa to da nazvat komponentom ´magio´. Teraz prepajam powe cordy hore dole,tak som to asi troska posunul pri prepajani.Focus 220 som osobne nepocul,ale kamarat co predava uz 15 rokov Dynaudio,tak hovoril,ze uz niesu tak zvukovo vydarene ako Contour 1.8 MK II.Nieje to samozrejme obrovsky rozdiel,ale povedal ze urcity je.

pajuna píše:Kazdeho vec :!: Tak at ti jebne a ostatni nech zit. Taky bys mu mohl napsat, ze ma jeden komponent nakrivo :silent: - ale od toho tady nejsme.

To Hondak - ty bedynky uz par let pamatuji, co? Ja jsem kdysi zvazoval jejich nastupce Focus 220, teda jestli se jim tak da rict, take nehraly vubec zle, hodne otevreny projev a moc se mi libily basy.
A vitej na foru :smile:
Electrocompaniet ECI-3, Dynaudio Contour 1.8 MK II, ESI Julia + modul Casea Proxima Centauri,Cambridge Audio DacMagic, Audiolab 8200 CDQ, XLO Unlimited XLR, XLO Reference 2 reprokabel, coax XLO Reference.
Hondak
Příspěvky: 18
Registrován: 15 led 2012 18:27
Bydliště: Malacky - Slovensko

Re: Hondak

Příspěvek od Hondak »

Pamela je samozrejme vitana, aj s lestenkou a voskom. :D


martinowsky píše:U nás se říká: trochu křivé taky fajné.

Vítej na foru ty bedny jsou opravdu parádní, taky se mi vždycky velmi líbily. A když pozvwš Pamelu na kafčo tak s sebou vezme leštěnku a včelí vosk a dá je do Top stavu jako nové =))

JInač ještě jednou chválím i Electrocompaniet je mi velmi sympatický :thumbup:
Electrocompaniet ECI-3, Dynaudio Contour 1.8 MK II, ESI Julia + modul Casea Proxima Centauri,Cambridge Audio DacMagic, Audiolab 8200 CDQ, XLO Unlimited XLR, XLO Reference 2 reprokabel, coax XLO Reference.
LG PK750
Příspěvky: 23
Registrován: 14 říj 2011 16:57

Re: Hondak

Příspěvek od LG PK750 »

Ahoj vespolek. Sice jsem jen zatím čtenář tohoto fóra, ale za to pečlivý. Máš to pěkné a jelikož jsem Dynaudiák s modelem 1.4 tak chválím. To s tím slunečným oparem již asi nesrovnáme, ale hlavně , že to hraje. Všiml jsem si pěkné polštářové absorbéry. Dynaudia a akustika to je oříšek. Ty polštářky by chtěly nějaké pomocníky. Jinak přeji příjemný poslech. :thumbup:
Hondak
Příspěvky: 18
Registrován: 15 led 2012 18:27
Bydliště: Malacky - Slovensko

Re: Hondak

Příspěvek od Hondak »

Zdravicko, 1.4 su tiez vyborne repro,jedny z najlepsich regaloviek,inak by ma zaujimalo,ako by zahrali v mojej zostave s ECI-3.Hej vankusiky mam troska na tlmenie,ale sa s tym chcem este pohrat,nakupit nejaky material a uvidime,co to spravi.Vy mate aky zosik a cd k tomu?
Electrocompaniet ECI-3, Dynaudio Contour 1.8 MK II, ESI Julia + modul Casea Proxima Centauri,Cambridge Audio DacMagic, Audiolab 8200 CDQ, XLO Unlimited XLR, XLO Reference 2 reprokabel, coax XLO Reference.
LG PK750
Příspěvky: 23
Registrován: 14 říj 2011 16:57

Re: Hondak

Příspěvek od LG PK750 »

Já jsem se vydal pro někoho nepopulární digitální cestou a proto jedu přes Lyngdorf 2200ADC, který pohání NAD565 propojen koaxiálem . Tudíž využívám pouze transport, jelikož převodník obcházím a o vše se stará Lyngdorf. Ten mám odborně nastaven na mou akustiku pokoje a tím odpadá problém se známým problémem na basech. Né že by to někdy nezlobilo, ale to je už jen vina nahrávek. Většina je ok.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Hondak

Příspěvek od Pamela »

Hondak
Sorry,nebyl to nějaký utok na tebe,spíš povzdech že tak nádherná barva bedny a takový handicap.Asi bych neměl všechno říkat nahlas :oops:
Jinak je pravda že jestli jsi z okolí Ostravy,jsem ochoten dorazit s leštěnkou :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Hondak

Příspěvek od Pamela »

Když píšeš slovensky,tak asi z Ostravy nebudeš co? :D
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Hondak

Příspěvek od pajuna »

LG PK750 píše:.... Dynaudia a akustika to je oříšek... :thumbup:
Tak to mohu potvrdit. Mel jsem je v podstate uz vybrane, ale kdyz jsem je pustil doma v me tehdy malo zatlumene mistnosti, byl to negativni masakr! Musel jsem se poohlednout po necem jinem.

Jinak vime, ze drevo barvu casem meni a nemusi na nej ani svitit slunce. To je zcela bezne.

Btw, jak jsi vymyslel ten nick? To muselo dat fusku :smile: . Jeste ze te admin omylem taky nesmazal :lol:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Hondak
Příspěvky: 18
Registrován: 15 led 2012 18:27
Bydliště: Malacky - Slovensko

Re: Hondak

Příspěvek od Hondak »

Inak je sranda,ze predtym som mal posluchovu miestnost v pivnici,kde boli dve male okna a svetlo tam islo ledva ledva,tak je to sranda,ze to takto zmenilo farbu.Tak ako teraz to mam len kratky cas.Neda sa nic robit,ale ked mam krytky na repro ,tak nieje vidiet nic. :D

Pamela píše:Hondak
Sorry,nebyl to nějaký utok na tebe,spíš povzdech že tak nádherná barva bedny a takový handicap.Asi bych neměl všechno říkat nahlas :oops:
Jinak je pravda že jestli jsi z okolí Ostravy,jsem ochoten dorazit s leštěnkou :mrgreen:
Electrocompaniet ECI-3, Dynaudio Contour 1.8 MK II, ESI Julia + modul Casea Proxima Centauri,Cambridge Audio DacMagic, Audiolab 8200 CDQ, XLO Unlimited XLR, XLO Reference 2 reprokabel, coax XLO Reference.
Hondak
Příspěvky: 18
Registrován: 15 led 2012 18:27
Bydliště: Malacky - Slovensko

Re: Hondak

Příspěvek od Hondak »

´´Btw, jak jsi vymyslel ten nick? To muselo dat fusku :smile: . Jeste ze te admin omylem taky nesmazal :lol:[/quote] ´´


No nick mam z Hondaclubu ,co to budem stale menit,som vedel,ze taky tu urcite nebude. :smile:
Electrocompaniet ECI-3, Dynaudio Contour 1.8 MK II, ESI Julia + modul Casea Proxima Centauri,Cambridge Audio DacMagic, Audiolab 8200 CDQ, XLO Unlimited XLR, XLO Reference 2 reprokabel, coax XLO Reference.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Hondak

Příspěvek od tujatuja »

Dynaudio Contour 1.8 MkII vlastním asi 14 let a mohu jen potvrdit, že jsou to velmi vydařené reprobedny s nenásilným, vyrovnaným zvukovým projevem.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Hondak

Příspěvek od pajuna »

Hondak píše:´´Btw, jak jsi vymyslel ten nick? To muselo dat fusku :smile: . Jeste ze te admin omylem taky nesmazal :lol:
´´


Kdyz se podivas pozorne, tak otazka na nick byla urcena nekomu jinemu (LG PK750)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Hondak
Příspěvky: 18
Registrován: 15 led 2012 18:27
Bydliště: Malacky - Slovensko

Re: Hondak

Příspěvek od Hondak »

Aha,tak sorac potom. ;)
Electrocompaniet ECI-3, Dynaudio Contour 1.8 MK II, ESI Julia + modul Casea Proxima Centauri,Cambridge Audio DacMagic, Audiolab 8200 CDQ, XLO Unlimited XLR, XLO Reference 2 reprokabel, coax XLO Reference.
LG PK750
Příspěvky: 23
Registrován: 14 říj 2011 16:57

Re: Hondak

Příspěvek od LG PK750 »

No ten můj nick není nic zvláštního. Když to zadáš příteli Gooeglu tak ti řekne že je to plazmová televize, kterou jsem vlastnil. Nic jiného v tom není, i když to může vypadat jako šifra. Jinak Dynaudia jsou slušné repro, které ovšem nehrají s kde čím a kdekoliv je strčíš, nebo kde ti zůstane místo. Předem vyhozené peníze. začal jsem Dynaudia contour 1.1, pak klasické 1.3 a nyní 1.4. Řadu Confidence 1 jsem neslyšel, ale co jsem si psal s jedním pánem, který je prodával tak mi přiznal, že před nimi vlastnil právě 1.4, které byly pro dlouhodobý poslech příjemnější a měly hlubší basy. C1 byly sice dle jeho slov přesnější a o něco lepší, ale ne o tolik kolik stály. Nakonec C1 prodal a koupil znova 1.4. To mne trochu zarazilo , ale také potěšilo.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Hondak

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj.
Taky ti musím pochválit sestavu. Před cca 17 lety jsem měl také DA Contour 1,8 mk II a jsou to hodně dobrý bedny. Za ty peníze co tenkrát stály jsou zlatý :thumbup: .
UPOZORNĚNÍ: :-t DA 1,8 je řada CONTOUR a tak jsou o třídu lepší než FOCUS. Řada Focus nebyl nástupce řady Contour, ale nová, levnější řada ;) .
Také jsem měl několik let ECI 3 (teď mám ECI 5), takže vím (a nejen já - tyto dvě firmy jsou k sobě velmi často doporučované), že si spolu rozumí a je radost je poslouchat.
K tomu ECI 5 mám DA 1,4 a jsem s tím dost spokojen. U 1,4 jsem ale zacpal basreflexy dodávanými molitany. Také mohu zodpovědně prohlásit, že C 1 jsou lepší. Kamarád je má, takže znám projev obou typů dost dobře.
Samozřejmě, že nejsou lepší o tolik o co jsou dražší, ale to přece není nic.
Ještě k tomu "vyšisování" od sluníčka. Bohužel jsem to měl i na těch 1,8 a mám teď na 1,4. Sere mě to, ale co s tím ???
Přece nebudeme přehazovat hadry přes bedny, jako to dělali lidi s TV v 50tých letech [-x .
Dokonce mám originál vosk od Tannoy na dýhu na repro. Namazal jsem, napustil jsem a...kule. Je to stejně vyšisovaný. Zaplať pánbůh to ale nemá vliv na zvuk. Tak se jede dál.
Ahoj bigjoe
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
LG PK750
Příspěvky: 23
Registrován: 14 říj 2011 16:57

Re: Hondak

Příspěvek od LG PK750 »

Ono ohledně toho sluníčka a jeho vlivu na dýhu, pokud má někdo takové podmínky, že svítí více na jedno repro tak je dobré je jednou za čas vyměnit. Není třeba to dělat celý život jen než dýha dostane svou konečnou patinu jestli to tak mohu napsat. ale u těch repro je vidět, že asi byly často provozovány s nasazeným rámečkem, jelikož ta vysvícená část je spodní. Z fotek je to dosti patrné. Pokud to bude takto odkryto mohlo by se to časem srovnat. Vím, že někdy bezpečnostních důvodů ( děti, domácí zvěř) je lepší chránit repro, ale pokud se nemusí tak bych nezakrýval. Navíc s rámečky to hraje mnohem hůře. :silent:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Hondak

Příspěvek od Mark Levinson »

Celkem chápu Pamelin povzdech, taky by mně to vadilo. Slunce je druhý největší nepřítel hifi (i můj, nerad se sluním, i u moře!) hned po prachu. Vždycky jsem ustavoval aparát tak, mimo jiné požadavky, aby na něj nemohlo svítit slunce (kdybych nebyl doma a manželka v tom největším letním vedru otevřela okno nebo vytáhla žaluzie!), to umí jen ženy =)). Neustále jsem byl upozorňován, že jsme jako v kobce a že se květinám bez slunce nedaří (myslím, že květiny mají být venku :D). Nyní mám samostatnou poslechovku, žaluzie zataženy jak chci já a aparát bez smítka prachu, ale hlavně mimo dosah slunce \:D/.
Trochu pedant, ale mám to tak rád O:-)
Mark Levinson
Hondak
Příspěvky: 18
Registrován: 15 led 2012 18:27
Bydliště: Malacky - Slovensko

Re: Hondak

Příspěvek od Hondak »

Ono hosi je pranda,ze ja vobec nedavam dole tie chraniace krytky,jeden cas som ich daval dole davno a dopadlo to tak,ze malá pretlacila obidva vyskace,takze museli ist nove,takze od vtedy zasadne bohuzial s krytkami. :cry:
Electrocompaniet ECI-3, Dynaudio Contour 1.8 MK II, ESI Julia + modul Casea Proxima Centauri,Cambridge Audio DacMagic, Audiolab 8200 CDQ, XLO Unlimited XLR, XLO Reference 2 reprokabel, coax XLO Reference.
Hondak
Příspěvky: 18
Registrován: 15 led 2012 18:27
Bydliště: Malacky - Slovensko

Re: Hondak

Příspěvek od Hondak »

S tou radou Contour a Focus je to presne tak ako si to popisal, kamos co predava Dynaudio presne toto hovoril, ze rada Focus nieje zdaleka Contour.
Inak ja chcem casom prejst k ECI-5,to je dalsi stupen,chvilu este popocuvam ECI-3 a ak bude financ,tak pojdem aj ja do ECI-5.
Respektive,keby niekto predaval,tak by som mozno zobral a ECI-3 predal,ale to by musela byt velka zhoda okolonosti.



bigjoe píše:Ahoj.
Taky ti musím pochválit sestavu. Před cca 17 lety jsem měl také DA Contour 1,8 mk II a jsou to hodně dobrý bedny. Za ty peníze co tenkrát stály jsou zlatý :thumbup: .
UPOZORNĚNÍ: :-t DA 1,8 je řada CONTOUR a tak jsou o třídu lepší než FOCUS. Řada Focus nebyl nástupce řady Contour, ale nová, levnější řada ;) .
Také jsem měl několik let ECI 3 (teď mám ECI 5), takže vím (a nejen já - tyto dvě firmy jsou k sobě velmi často doporučované), že si spolu rozumí a je radost je poslouchat.
K tomu ECI 5 mám DA 1,4 a jsem s tím dost spokojen. U 1,4 jsem ale zacpal basreflexy dodávanými molitany. Také mohu zodpovědně prohlásit, že C 1 jsou lepší. Kamarád je má, takže znám projev obou typů dost dobře.
Samozřejmě, že nejsou lepší o tolik o co jsou dražší, ale to přece není nic.
Ještě k tomu "vyšisování" od sluníčka. Bohužel jsem to měl i na těch 1,8 a mám teď na 1,4. Sere mě to, ale co s tím ???
Přece nebudeme přehazovat hadry přes bedny, jako to dělali lidi s TV v 50tých letech [-x .
Dokonce mám originál vosk od Tannoy na dýhu na repro. Namazal jsem, napustil jsem a...kule. Je to stejně vyšisovaný. Zaplať pánbůh to ale nemá vliv na zvuk. Tak se jede dál.
Ahoj bigjoe
Electrocompaniet ECI-3, Dynaudio Contour 1.8 MK II, ESI Julia + modul Casea Proxima Centauri,Cambridge Audio DacMagic, Audiolab 8200 CDQ, XLO Unlimited XLR, XLO Reference 2 reprokabel, coax XLO Reference.
LG PK750
Příspěvky: 23
Registrován: 14 říj 2011 16:57

Re: Hondak

Příspěvek od LG PK750 »

pokud již nehrozí poškození repro od dětí doporučuji sundat krytky a opět se zaposlouchat. U mne to je velmi znát a u Tebe to nebude jinak. Repro byly vyrobeny na poslech bez těchto krytek a to téměř všechny. S tím přechodem na vyšší model si jistě polepšíš, ale začal bych poslechem bez krytu. Aspoň se ti sladí barva. :thumbup:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Hondak

Příspěvek od bigjoe »

Jasně, poslouchat bez krytu.
S dětmi se to dá dělat tak, že se jim nasadí "hifikalhotky" :thumbup: .
Hifikalhotky jsou normální kalhoty s krátkými, nebo dlouhými nohavicemi, ale změna je v délce kšandiček.
Kšandy na kalhotách jsou dlouhé tak, aby dítě nedosáhlo na bedny - když druhý konec kšand přibiju k futru :clap: .
A můžu si užívat \:D/ . To je celej zázrak - akorát nesmíte do bytu pouštět různé kašpary z těch sociálních úřadů :silent: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
LG PK750
Příspěvky: 23
Registrován: 14 říj 2011 16:57

Re: Hondak

Příspěvek od LG PK750 »

Kašparům bych nasadil kšandy hned ve dveřích a zkrátil je tak, aby nepřekročili práh domu. :lol:
Uživatelský avatar
feco64
Příspěvky: 36
Registrován: 08 led 2012 20:35

Re: Hondak

Příspěvek od feco64 »

Ahoj Hondak, chválím peknú zostavičku :thumbup:
ak môžem ešte k tej dyhe môj postreh. kupoval som Aurum Cantus M 103 vo farbe cherry. keď som ich pozrel dyha bola pomerne svetlá na cherry odtieň no predajca ma uistil že bude trochu trvať kým dyha vyzreje a dostane konečnú farbu. medzi tým som niekde na webe videl foto AC 103, ktoré niekto predával a mali nepekný rozdiel odtieňa farby pod krytom a mimo. tak som tie moje umiestnil v rámci možností čo možno najďalej od slnečného svetla a dal kryty dolu. / keď mala prísť návšteva s malými deťmi tak som kryty nahodil / myslím si že nielen priame slnko má vplyv na farbu dyhy ale aj denné svetlo. a tak po roku dyha krásne vyzrela dostala konečnú farbu a na repro nie je žiadny odtieň alebo vypélená farba od slnka. ;)
Aurum Cantus, Vincent, Luxman, Revox, Cambridge Audio, Project, Grado, QED, Kimber, VDH.
LG PK750
Příspěvky: 23
Registrován: 14 říj 2011 16:57

Re: Hondak

Příspěvek od LG PK750 »

Ono s tou dýhou se to má jako s každým dřevem. Zraje s dobou a pokud na něho svítí ať přímé slunce nebo jen běžné denní světlo tak dochází ke změně odstínu. Slunce to jen urychlí a pokud svítí jen na jednu a druhá je v pološeru tak je tento jev vidět výrazněji , a proto je dobré je jednou za měsíc prohodit. Za rok již barva větších změn nedozná. Bude to již velmi pozvolné. Děda byl stolař. :silent:
Hondak
Příspěvky: 18
Registrován: 15 led 2012 18:27
Bydliště: Malacky - Slovensko

Re: Hondak

Příspěvek od Hondak »

No vyskusam to teraz bez krytov a uvidime ci sa to casom troska zlepsi.Dakujem za rady. ;)

feco64 píše:Ahoj Hondak, chválím peknú zostavičku :thumbup:
ak môžem ešte k tej dyhe môj postreh. kupoval som Aurum Cantus M 103 vo farbe cherry. keď som ich pozrel dyha bola pomerne svetlá na cherry odtieň no predajca ma uistil že bude trochu trvať kým dyha vyzreje a dostane konečnú farbu. medzi tým som niekde na webe videl foto AC 103, ktoré niekto predával a mali nepekný rozdiel odtieňa farby pod krytom a mimo. tak som tie moje umiestnil v rámci možností čo možno najďalej od slnečného svetla a dal kryty dolu. / keď mala prísť návšteva s malými deťmi tak som kryty nahodil / myslím si že nielen priame slnko má vplyv na farbu dyhy ale aj denné svetlo. a tak po roku dyha krásne vyzrela dostala konečnú farbu a na repro nie je žiadny odtieň alebo vypélená farba od slnka. ;)
Electrocompaniet ECI-3, Dynaudio Contour 1.8 MK II, ESI Julia + modul Casea Proxima Centauri,Cambridge Audio DacMagic, Audiolab 8200 CDQ, XLO Unlimited XLR, XLO Reference 2 reprokabel, coax XLO Reference.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Hondak

Příspěvek od fox »

LG PK750 píše:Ono s tou dýhou se to má jako s každým dřevem. Zraje s dobou a pokud na něho svítí ať přímé slunce nebo jen běžné denní světlo tak dochází ke změně odstínu. Slunce to jen urychlí a pokud svítí jen na jednu a druhá je v pološeru tak je tento jev vidět výrazněji , a proto je dobré je jednou za měsíc prohodit. Za rok již barva větších změn nedozná. Bude to již velmi pozvolné. Děda byl stolař. :silent:
Je ale zvláštní, že ořech na světle zesvětlá, ostatní dřeviny ztmavnou. Naštěstí neosvětlená místa časem působením světla dorovnají barvu s ostatními plochami.
Aspoň na dřevěné podlahy to tak působí.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
LG PK750
Příspěvky: 23
Registrován: 14 říj 2011 16:57

Re: Hondak

Příspěvek od LG PK750 »

Každé dřevo se chová jinak. Barvu a odstín je podle druhu. Něco světlá, jiné tmavne, ale většinou světlá a chytá svou přírodní barvu. Pěkné je to, že v každém prostředí má jinou barvu. Je to dřevo ;)
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Hondak

Příspěvek od lubin »

No vidím, že ke dřevu tady bylo popsáno vše...dělá to samozřejmě UV záření a žádná dýha nai lak se tomu nevyhnou...
Jinak hezká sestava a tuším i , jak to hraje dle komponentů (šmarjá to jsem napsal blbost, berte mě s rezervou :crazy: :lol: ). Tak ať Ti to hraje chlape!!
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Hondak
Příspěvky: 18
Registrován: 15 led 2012 18:27
Bydliště: Malacky - Slovensko

Re: Hondak

Příspěvek od Hondak »

Tak som troska spravil mensi upgrade, vymenil som repro kable XLO ULTRA6 za XLO Reference 2 a je to velky posun,hra to uplne inak,prijemnejsie,velmi dobra investicia. :smile:
Electrocompaniet ECI-3, Dynaudio Contour 1.8 MK II, ESI Julia + modul Casea Proxima Centauri,Cambridge Audio DacMagic, Audiolab 8200 CDQ, XLO Unlimited XLR, XLO Reference 2 reprokabel, coax XLO Reference.
Hondak
Příspěvky: 18
Registrován: 15 led 2012 18:27
Bydliště: Malacky - Slovensko

Re: Hondak

Příspěvek od Hondak »

3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet ECI-3, Dynaudio Contour 1.8 MK II, ESI Julia + modul Casea Proxima Centauri,Cambridge Audio DacMagic, Audiolab 8200 CDQ, XLO Unlimited XLR, XLO Reference 2 reprokabel, coax XLO Reference.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Hondak

Příspěvek od lubin »

Nejpříjemnější Power Cordy co jsem slyšel:

Siltech (více by mohl napsat MMM)
LessLoss DPFC Original
Nordost Vishnu

Siltech..vyrovnaný vyvážený a příjemný zvuk, pohlazení
LessLoss- čistý a dynamický zvuk s černým pozadím. Detailů je přitom dost...nemá rád další filtry
Nordost Vishnu..bez rozehrání se jevil jako průzračný, čistý a rychlý zvuk. Mírně ve prospěch horní části spektra...

A nebo zkus si půjčit NOVÝ Vincent....orpti starému není tak uječený a má velmi dobrý prostor. Navíc je levný. Relativně samozřejmě :)
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Odpovědět