davidm535i

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

davidm535i

Příspěvek od davidm535i »

Zdravim vespolek,
:wave:

jako nove zaregistrovany clen bych se rad kratce predstavil (pisu bez hacku, paaac mam na laptopu nemeckou klavesnici).
Jmenuju se David, je mi 36 let (safra to to leti) a o HiFi a hudbu obecne se zajimam tak nekdy od konce 80 let, kdy tata (ktereho to nikdy zvlast nezajimalo), splasil pres znameho reprobedny Tesla ARS 1058 a gramofon Tesla NC 470 (myslim ze kopie NADu). Toto vse bylo pichle pres bilou dvoulinku do jezevcika JVC, ktery mel AUX a pripojitelne externi repro. Kdyz jsem povyrostl, a zacal vic prudit (po revoluci), tak jsme v Nemecku (asi v Metru v Regensburgu) koupili receiver Sony STR GX 290, coz oproti jezevciku posunulo kvalitu poslechu celkem dopredu :mrgreen: . Postupne pribyl CD prehravac Sony CDP X-229ES.
Dva znami meli (dnes uz super vzacny) finsky bedny SAROY, a vzdycky, kdyz jsem je slysel, a pak porovnal s Teslama, tak jsem mel chut ty moje rozstipat.
Analyticnost Saroyu byla neprekonatelna. ^:)^

Po gymplu, nekdy kolem roku 1995 jsem donutil (chudaka papinka) zainvestovat do zesilovace, znamy mel (a ma) studio v Plzni, tam jsem tak dlouho krouzil kolem vysneneho Accuphase E-210A, az skoncil u nas doma.V te dobe, ani uz nevim ci pred nebo po, jsem zacal experimentovat s vlastni konstrukci beden,
nejdrive jsem se pustil do podobneho konceptu jako byly Tesly (bylo mi preci jen lito do nich zasahovat, a jsem tomu rad, stale je mam v super stavu).
Membrany TVM vsak staly za prd, nejvice pak stredy, ktere jsem pozdeji vymenil za slusny SEAS MP14RCY (H422) a vysky pozdeji za SEAS 25TAF/D (H534).

Kupodivu, znameho Saroye byly lepsi ^:)^ (kdo nekdy tu bednu videl, tak tezko chape, hlavne kvalita pouzitych membran a primitivni vyhybka!)

To mne dozralo, a zacal jsem se o stavbu beden vazne zajimat. :evil:

I aparatura behem let doznala znacnych zmen, nezustal kamen na kameni. Z CD prehravacu jsem postupne zkousel Sony XA5ES, pak Sony XA7ES, a ted jsem pomentalne skoncil u Accuphase DP 65V. Zesilovac E-210A sel po letech verne sluzby minuly rok do sveta a nahradil ho Accuphase E-406V. Jeste jsem se docela vyradil s tunerama, kdy jsem zkousel postupne docela slusnej Kenwood KT-9117 (specialni military edice od KT-917), pak Sony SA3ES (plechova krabicka, nechapu, jak to muze byt dobre hodnoceno), nu a ted jsem sehnal nedavno ultimatni reseni v podobe Accuphase T-109V. Repro mam svoje, myslim ze je to pouzitelne (Saroye uz si nepamatuju, a stejne se znamymu rozpadly :ymdevil: ).

Kabelaz jsem nikdy moc neresil, myslim, ze to je hovadina, a ze dobre stineny kabel s dobrym kontaktem je naprosto vyhovujici.
Musim rict, ze diskusema tady a v jinych forech jsem se docela pobavil. Kdyz si clovek uvedomi, kolik metru tenkeho dratu ma civka, a jak titerne jsou privody ke kondenzatorum, a jaky draty ma clovek v baraku za zasuvkou, tak je uplne jedno, cim to pak spojim, to uz mne 2 metry zlata nebo stribra nezachrani.
Jediny, na co verim, je pracka (treba od Accuphase), ktera odfiltruje vsechen ten b.rdel, co se v siti nachazi. Kdyby nebyla tak drahaaa x_x
IMG_1360-sc.jpg
repro-s.jpg
S pranim pekneho dne
David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Predstaveni me malickosti

Příspěvek od Kokin »

Ahoj, díky za představení, vítám Tě mezi námi.

Moc pěkná sestava, přidej víc foto, at se můžeme pokochat. Ty bedny vypadají zajímavě, ale první co mě břinklo do očí, že je máš nějak utopené v koutě.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Predstaveni me malickosti

Příspěvek od pajuna »

Ahoj Davide, vitam te na foru!

Kazdy z nas se obvykle predstavuje pod Nickem aby se dal jednoduse v teto sekci dohledat. Nemam ti zmenit "Predstaveni me malickosti" na "davidm535i" ?

Jinak pristroje vypadaji paradne, stejne tak i bedny. Co poslouchas za muziku a odkud jsi?

O kabelech se necha diskutovat dlouho a kazdy ma nejake ty zkusenosti, nicmene jsou schopny toho doladit hodne.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Predstaveni me malickosti

Příspěvek od davidm535i »

Nemam ti zmenit "Predstaveni me malickosti" na "davidm535i" ?
Ahoj, neni problem, nevedel jsem to.

Jsem z Tremosne u Plzne. Posloucham rad zensky hlas v doprovodu s pianem nebo malym telesem, v tomhle sektoru se da najit nekolik peknych CDcek.
Mam rad Noru Jones, Cheryl Wheeler, Joan Armatrading, Zuzanu Homolovou (Slovenske balady - bombasticky nahrany CD)
Mam rad i Stinga, Genesis, Dire Straits (On Every Street - bomba), mam rad Oldfielda (i kdyz nahravky na prd), mam rad i Bon Jovi, bohuzel vetsina CDcek je naprosto mizerne nahrana, takze ted spis kupuju CD dle kvality nahravky. (to jsem to dopracoval... #-o )

Jo, bedny mam postaveny tak, jak povolila manzelka, vic jsem z toho bohuzel nevytriskal, proto jsem zamerne volil basreflex dopredu.

Jeste tedy dve fotky narychlo z telefonu:
IMG_1387-s.jpg
IMG_1389-s.jpg
David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: davidm535i

Příspěvek od Kokin »

Díky za fotky, je na co koukat :thumbup:

Zaujal mě ten rack, kombinace žula/sklo, to je koupené, nebo dělané na zakázku? A jak ti to hraje? Basreflex dopředu je jistě výhoda, ale i tak, neduní ti to trošku v tom rohu? Koneckonců, máš to na kolečkách, manželka odejde-vysuneš, manželka přijde-zasuneš :lol:
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: davidm535i

Příspěvek od davidm535i »

Zaujal mě ten rack, kombinace žula/sklo, to je koupené, nebo dělané na zakázku? A jak ti to hraje? Basreflex dopředu je jistě výhoda, ale i tak, neduní ti to trošku v tom rohu? Koneckonců, máš to na kolečkách, manželka odejde-vysuneš, manželka přijde-zasuneš

Ten jsem si navrhl sam, hrobnik mi udelal desky, sklenar sklo, a kamos nerezovy nohy. Pokud ma nekdo zajem, da se to zopakovat, klidne i jinej tvar.
Upozornuju vsak, ze to vazi dobrejch 150kg. Takze jednou na pozadovanym miste sestavit, a uz se s tim nehne :mrgreen:

Jo, kolecka pod bednama musi byt, protoze pritazlivost zemska je potvurka. Neduni to, bedny jsou naprosto rigidni. S mericim mikrofonem a umistenim jsem se ale vcelku vyskotacil (v ramci manzelkou dovolenych 30x30cm =)) ), nejhorsi to bylo kolem 50Hz, coz bude asi rezonanci frekvence mistnosti, musel jsem experimentovat i s utlumovacim okruhem.

David
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: davidm535i

Příspěvek od Mark Levinson »

Vítej Davide,
Accuphase je prostě klasika a E-210A byla asi snem mnoha česko-slovenských hifistů, ale E-406V je zvukově určitě někde jinde. Bedny se nedají soudit, to se musí slyšet, ale vypadají na velmi pěknou řemeslnou práci :clap:. S čím musím souhlasit je, že velký vliv na zvuk má aktivní pračka a Accuphase patří mezi to nejlepší na trhu.
Ale vliv kabeláže nepodceňuj [-x, nemá to sice vliv jako pračka, ale je to dost slyšet a může to zásadně ovlivnit charakter zvuku aparatury a to ať už se jedná o interconect, speaker nebo power kabeláž. To není myšleno ve zlém, ale chtělo by to spíše vyzkoušet doma na své aparatuře. Já když jsem se s tím poprvé setkal, tak jsem měl stejný názor x_x.
Jinak, ať se Ti tu líbí (*)
Mark Levinson
Odar

Re: Predstaveni me malickosti

Příspěvek od Odar »

davidm535i píše:dve fotky narychlo
Tie 2 fotky z telefonu su lepsie, ako niektore fotene zrkadlovkou :lol:

Nech ti to hra. O tych bedniach by si nenapisal viac? Osadenie, co bol vzor, pripadne nejake to meranie?
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: davidm535i

Příspěvek od bigjoe »

Kabelaz jsem nikdy moc neresil, myslim, ze to je hovadina, a ze dobre stineny kabel s dobrym kontaktem je naprosto vyhovujici.
Musim rict, ze diskusema tady a v jinych forech jsem se docela pobavil. Kdyz si clovek uvedomi, kolik metru tenkeho dratu ma civka, a jak titerne jsou privody ke kondenzatorum, a jaky draty ma clovek v baraku za zasuvkou, tak je uplne jedno, cim to pak spojim, to uz mne 2 metry zlata nebo stribra nezachrani.
Ahoj Davide, také tě vítám na fóru. Je vidět, že jsi zapálený hifista, který svému koníčku dobře slouží. Jenom mi není jasný tvůj postoj ke kabelům. V žádném případě ti ho nechci vyvracet, jen se divím , že člověk s tímto aparátem (který ho něco stál), ani nezkusí vliv kvalitnějších kabelů (protože ty píšeš "myslím, že to je hovadina"). Obávám se, že vůbec netušíš, jak tvoje aparatura ve skutečnosti hraje. Ale pokud ti to tak vyhovuje - tvoje volba.
Při setkání s lidmi, kteří pouze "věří", ale nevyzkouší, mne vždy polije horko a představím si, jaká musela být dřina přesvědčit lidstvo, že Země je kulatá. A to bylo o mnoho těžší - to si nikdo nemohl vyzkoušet ve vlastním obýváku.
Koaxiál s tebou. bigjoe
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: davidm535i

Příspěvek od Mirek »

Vítám tě kolego na foru, po dlouhé době někdo, kdo má také moji oblíbenou značku. Máš to moc pěkné.
Je mi jasné, že když jsi vyměnil zesilovače nastal vznačný posun - můžeš prosím popsat, co se ve zvuku konkrétně změnilo.

[img]Kabelaz jsem nikdy moc neresil, myslim, ze to je hovadina, a ze dobre stineny kabel s dobrym kontaktem je naprosto vyhovujici.
Musim rict, ze diskusema tady a v jinych forech jsem se docela pobavil. Kdyz si clovek uvedomi, kolik metru tenkeho dratu ma civka, a jak titerne jsou privody ke kondenzatorum, a jaky draty ma clovek v baraku za zasuvkou, tak je uplne jedno, cim to pak spojim, to uz mne 2 metry zlata nebo stribra nezachrani.
Jediny, na co verim, je pracka (treba od Accuphase), ktera odfiltruje vsechen ten b.rdel, co se v siti nachazi. Kdyby nebyla tak drahaaa[/img]

Taky jsem to tak dřív viděl, ale i když nechápu proč, protože logicky je tak jak píšeš - silové kabely mají vliv na zvuk a to ne malý. Vím o čem píší mám stejnou značku jako ty, takže je to konkrétní zkušenost. Acc. pračka je drahá, ale mám dobré zkušenosti s oddělovacím trafem od Tomáše Hogena a to je za jiné peníze a myslím, že pro tebe by bylo dost jednoduché to vyzkoušet, on totiž bydlí v Plzni
Tak ať ti hraje.
Mirek
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: davidm535i

Příspěvek od davidm535i »

Lidi, dekuji predevsim za pekne privitani!

Doufam, ze v tomhle threadu nebudeme resit kabely, to by jsme se hned zle pohadali! Hehe :lol:
Uz jsem neco slysel, takze na to mam svuj nazor, a priklanim se jednoznacne k placebo efektu, pokud nevim co hraje, slysim starou backoru \:D/
Tim nerikam, ze to neni peknej doplnek, ale visualni.

@Mirek:

E-406V predevsim vsechno tak nejak zrychlila a procistila, hlavne spodni stredni tony a basy. Vsechno se tak nejak projasnilo. Snad to taky neni placebo efekt.
Ale myslim, ze ne. Do ty doby jsem furt experimentoval s delici frekvenci mezi subbasovym modelem a zbytkem. Porad se mi to uplne nezdalo.

@Odar:

mam udelany 2 pary, oba puvodne stejne osazene (Seas W17 EX a Seas 25TFF), oba pary puvodne jako regalovky na stojanu. Konstrukce vlastni, predloha zadna, jeden par s 18dB vyhybkou (ty svetle), druhy 12dB. Ten druhy tmavy (12dB mezi vyskami a stredobasem) se mi zdal lepsi, celkove zivejsi a proto ho jsem postupne doplnil subbasovym modelem (Vifa PLW26 452/8, oddeleno 18dB kolem 150Hz) a vymenil vyskac za Scan Speak D 2905/970000, coz jeste znacne pomohlo
IMG_1393-s.jpg
IMG_1394-s.jpg
IMG_1395-s.jpg
Jako spravny maniak jsem si nechal odlit i vlastni logo. Nechal jsem je merit i v Praze, za to diky panu Lábovi, i p. Dudek je jednou videl / slysel.
Puvodne jsem chtel vyrobit par kusu, ale pak jsem se vydal uplne jinou cestou, takze zustalo jen u dvou paru.

@Mark Levinson

o kabelech ani muk! [-x

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: davidm535i

Příspěvek od Kokin »

Já samozřejmě respektuji Tvůj názor na kabeláž a nehodlám Tě o ničem přesvědčovat.

Jen se zeptám:
Neslyšel jsi rozdíl ani mezi materiály (pokud jsi tedy zkoušel) měď/stříbro?
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: davidm535i

Příspěvek od Kokin »

Kokin píše:Já samozřejmě respektuji Tvůj názor na kabeláž a nehodlám Tě o ničem přesvědčovat.

Jen se zeptám:
Neslyšel jsi rozdíl ani mezi materiály (pokud jsi tedy zkoušel) měď/stříbro?
A ještě jedna otázka:
Tak čím to máš teda propojené? Jde čistě o zvědavost, slibuju, že z mé strany už se dále o kabelech nezmíním. :silent: :smile:
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: davidm535i

Příspěvek od davidm535i »

Tak čím to máš teda propojené? Jde čistě o zvědavost, slibuju, že z mé strany už se dále o kabelech nezmíním.
Ahoj,

propojovaci mam nejake tkanicky od Kimber, a Van den Hul (oboje XLR, kazdy kolem 150EUR) a repro kabel Oehlbach Rattle Snake 2x6mm2 (2x3m), se stabilnima vidlicema. (kombinace stribro / med, kolem 500kc za metr)

Bez paradniho opletu a mahagonove krabicky, takze mam -100bodu za propojeni x_x

David
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: davidm535i

Příspěvek od davidm535i »

Nemam vubec problem se bavit o kabelazi, ale nesmi tu ze mne vsichni delat hned neznalyho hlupacka.
Myslim, ze se o HiFi zajimam uz dost dlouho (asi 20let), a ze na mem zarizeni by neco mohlo byt slyset (samozrejme ve slepem testu) :cool:

David
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: davidm535i

Příspěvek od davidm535i »

Tak jsem si splnil dalsi sen:

Obrázek

Je to nadhera, opticky dokonalost sama.

HiFi chtic je ukojen, jdu se mazlit do garaze :-BD :mrgreen:

D.
mp3 + špunty
Odar

Re: davidm535i

Příspěvek od Odar »

Gratulujem, je to parada.
monte

Re: davidm535i

Příspěvek od monte »

Už jsi testoval zvuk ? Davi, co ale nemá chybu, je tvůj avatar :thumbup: :lol: .
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: davidm535i

Příspěvek od davidm535i »

Už jsi testoval zvuk ?
Tak, jenom chvilku po zapojeni vcera.
Jak jsem psal uz v druhem vlakne (o E-406V)

viewtopic.php?f=33&t=1128

Je to skalpel, nekompromisni, a tak to mam rad, zadny baleni do "havu muzikalnosti", to co je zaznamenano na konzerve, to taky dostanu nekompromisne na taliri.
Tak to ma byt :thumbup:

David
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: davidm535i

Příspěvek od fox »

Gratuluji. Masíčko ! :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: davidm535i

Příspěvek od davidm535i »

Dneska jsem se malinko dostal k poslechu, jednim slovem:

F E N O M E N A L N I !!!

V te bedynce je skrytej snad dynamit ^:)^

David
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: davidm535i

Příspěvek od zappa »

Kurna,už bych chtěl ten Accuphase slyšet.Gratuluji. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět