Odkaz na zajímavý článek o kabelech

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
pinot
Příspěvky: 56
Registrován: 08 led 2012 21:08
Bydliště: Česká Lípa

Odkaz na zajímavý článek o kabelech

Příspěvek od pinot »

Vincent CD-S5, TAC K-35, Aurum Cantus V3M, RCA kabel Cardas Golden Presence, Vincent Power Premium, VDH Mains, reprokabel DH Labs Q10 Signature, Hifi-Tuning Supreme 3
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Odkaz na zajímavý článek o kabelech

Příspěvek od tujatuja »

Hezká reklama od firmy NORDOST. Každý časopis musí z něčeho žít.
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Odkaz na zajímavý článek o kabelech

Příspěvek od PetrJ »

Méně "propagační" mi přišel tento: http://www.nordost.com/default/download ... rement.pdf. Např. pokles "noise floor" s kvalitními síťovými kabely a antivibračními platformami byl měřitelný, což odpovídá tomu, co si většina z nás s nimi hned všimne: ztišení pozadí (jako bychom přidali na hlasitosti) a díky tomu i lepší detail, prostor, větší "klid", prostě vše, co s tím souvisí.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Odkaz na zajímavý článek o kabelech

Příspěvek od aretax »

Ten "reklamný" článok je diskutabilný. Nemyslím si, napriek tomu, že Nordost sú špičkové káble, že sú "liekom" na všetko. Ja som sa rozhodoval medzi Nordost Vallhala, XLO Limited a Cardas Golden Reference a vyšiel mi víťazne XLO Limited (rovnaká cenová kategória, ako Vallhala). XLO mal plnší zvuk hlavne na spodných frekvenciách. Vallhall bola máličko presnejšia, ale zvuk bol "tenší". Podotýkam, že to je iba moja skúsenosť. Na inej zostave to môže byť presne naopak. Nordost pred pár rokmi "vyleteli" hore, ale ako som už písal, nie sú a ani nemôžu byť najnaj... Potom by to ostatní výrobcovia mohli zabaliť. Keď kúpim kábel Nordost za 2000€, musím ho porovnávať s iným káblom, tiež okolo 2000€. Určite bude zrovnateľný aj zvukovo.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Odkaz na zajímavý článek o kabelech

Příspěvek od Mark Levinson »

aretax píše:Ten "reklamný" článok je diskutabilný. Nemyslím si, napriek tomu, že Nordost sú špičkové káble, že sú "liekom" na všetko. Ja som sa rozhodoval medzi Nordost Vallhala, XLO Limited a Cardas Golden Reference a vyšiel mi víťazne XLO Limited (rovnaká cenová kategória, ako Vallhala). XLO mal plnší zvuk hlavne na spodných frekvenciách. Vallhall bola máličko presnejšia, ale zvuk bol "tenší". Podotýkam, že to je iba moja skúsenosť. Na inej zostave to môže byť presne naopak. Nordost pred pár rokmi "vyleteli" hore, ale ako som už písal, nie sú a ani nemôžu byť najnaj... Potom by to ostatní výrobcovia mohli zabaliť. Keď kúpim kábel Nordost za 2000€, musím ho porovnávať s iným káblom, tiež okolo 2000€. Určite bude zrovnateľný aj zvukovo.
Aretaxi,
prosím Tě napiš jak se jevil Cardas Golden Reference? Na jaké sestavě jsi poslouchal? Zajímá mne to, protože Cardas Golden Reference mám ve své sestavě.
Díky.
Mark Levinson
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re:

Příspěvek od PetrJ »

Zde je video, kde dva hudebníci zkoušejí síťový kabel ESP u zesilovače: http://www.essentialsound.com/esp-power ... r-bass.htm. Podle tvrzení výrobce se u D/A převodníku snížil noise floor po výměně nestíněného kabelu za jejich o 6 dB.
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re:

Příspěvek od PetrJ »

Michael Fremer na návštěvě u Shunyata Research - povídání o síťových kabelech: http://www.theaudiobeat.com/visits/shun ... erview.htm.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Odkaz na zajímavý článek o kabelech

Příspěvek od aretax »

Mark Levinson: prepáč, že tak neskoro reagujem. Vo vlákne: Mé poslechové skušenosti som vlastne nepriamo na Tvoju otázku odpovedal. V zapojení Mark Levinson No 380 + Jeff Rowland 501 (konce) sa mi Cardas Golden Reference vôbec nepáčil. Pre mňa je zvuk príliš mäkký a trochu "zatiahnutý". Ja má rád trochu tvrdší charakter, hlavne na basoch a nemám rád veľmi jemné výšky, ako ich podáva Cardas. Nesmú byť ostré, ale prirodzene zvonivé. Napr. k JR 501 je sa mi Cardas Golden Reference Power javí ako ideálny, k ML 380 lepšie pasuje XLO Signature Power. Prepojovací kábel XLR medzi phono predzosilovač a ML mi vyšiel ideálne ten najlacnejší - Krautwire Guru S. (rozhodoval som medzi: XLO Limited, Cardas Golden Reference Cross, Krautwire Guru S). Medzi ML a JR používam XLO Limited. S Cardasov mňa najviac oslovil Cardas Golden Cross - je prehľadnejší na stredoch a výškach, ako Reference, ale tie nové, ako napr. Clear a pod. som síce mal požičané, ale neboli zahorené, tak neviem posúdiť.
Ale podotýkam, môj názor je veľmi subjektívny a zohľadňuje moje aparáty, akustiku u mňa a hlavne môj "vkus" pre zvuk. U Teba môžu byť výsledky diametrálne odlišné. Ale napriek tomu chcem prejaviť obdiv p. Krautovi za tak lacný a výborný kábel, ako je Guru S.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Odkaz na zajímavý článek o kabelech

Příspěvek od Mark Levinson »

Aretaxi,
díky moc. Četl jsem to i ve vlákně "Mé poslechové zkušenosti", ale tady to mám rovnou :thumbup:.
Mark Levinson
Odpovědět