Casea Orion lite - D/A převodník

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Jiri »

Sekal, Knopi:
To je přesně co jsem měl na mysli, že na internetu najdete spoustu zajímavých DACů v cenové hladině Orionu Lite ale v ČR není šance si to poslechnout. Dokonce ani ten MF M6 DAC tady oficiální distributor pro ČR na svých stránkách nemá.
Já jsem zmínil 3 komerční DACy (NAD M51, BRYSTON BDA2 nebo LUXMAN DA-200) ve stejné cenové hladině jako Orion a které se v ČR oficiálně prodávají a určitě je lze půjčit na poslech domů. Neznaméná to samozřejmě, že ty 3 komerční DACy beru jako nějakou referenci kvality ve své třídě ale spíš se zamyslet jestli je cena Orion Lite fakt "přepísklá" jak tvrdí Sekal.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Bína »

Orion Lite, verze s regulací hlasitosti, je také nejlepší volbou pro milovníky sluchátkového poslechu.
Např. Sennheiser HD800, AKG 70x ..atd.
A co myslíte o tomto tvrzení Casei?
Zaměstnanec firmy Shanling
Odar

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Odar »

Bína píše:A co myslíte . . .
Preco chodis okolo horucej kase? :lol:
Bery

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Bery »

Bína píše:Orion Lite, verze s regulací hlasitosti, je také nejlepší volbou pro milovníky sluchátkového poslechu.
Např. Sennheiser HD800, AKG 70x ..atd.

A co myslíte o tomto tvrzení Casei?
Myslím, že to Casea vystihla. Vyšší třída sluchátek k vyšší třídě převodníku.
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Bína »

Bery: Myslel jsem to jinak, Casea tvrdí, že už není potřeba připojovat do řetězce sluchátkový zesilovač, osobně mám jiný názor.
Zaměstnanec firmy Shanling
Odar

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Odar »

Bína --> Preco nenapises narovinu, ze prototyp s riadenim hlasitosti si pocul a nevidelo sa ti to? :lol: Vsak ta tu nikto neupali :crazy: Kazda informacia je hodnotna.

Snad ma nikto nezabije. Na temu pouzitia sluchadiel s Orion Lite USB som komunikoval priamo s p. Vranom. Ziadne sluchadla, na ktorych by som to mohol vyskusat momentalne nevlastnim. Zaujimal som sa o to len kvoli tomu, ze ma to zaujimalo "keby daco". Pan Vrana odporuca sluchadla s impedanciou nad 100 Ohm, idealne 250 Ohm (konkretne odporucal Sennheiser). Pre predstavu mi poslal spektralnu analyzu AKG K701 (62 Ohm), budene cez redukciu RCA ---> jack signalom -9 db.
http://imageshack.us/a/img59/5169/dzql.png
Horsi odstup na nizkych frekvenciach je sposobeny 3 m netienenym kablom na sluchadlach AKG K701. S odporucanymi Sennheisermi 250 Ohm su vysledky o cosi lepsie. Myslim si, ze ten graf na to, ze to je "iba" analogovy vystup zregulovany softwareovo, pruser nie je.

Tolko meraky, grafy a teraz moja uchometricka skusenost - aj ked nie so sluchadlami.

Kes som bol naposledy navstivit Slimaka a popocuvali sme kable od Guru, Slimak si zas na mna vymyslel habaduru. Vyhodil z cesty predzosilnovac PRE1, Orion Lite USB zapojil priamo pred konce, hlasitost nastavil softwareovo v ovladaci Orion Lite USB. Ak si dobre pamatam, sli sme na cca - 40 db. Cele podanie sa okamzite posunulo smerom dole, bolo to viac nabasovane, co na prvy dojem posobilo prijemne a verim tomu, ze neskuseny posluchac by to vyhodnotil za lepsie, ako s PRE1ckou. Pocuval som donemoty napocuvany album Ottmara Lieberta v HiRes, po par minutach pocuvania som mal jasno. Chybali tam informacie na vyskach. Po udere na cinely sa vytratilo doznievani nastrojov v priestore. Jednoznacne to bez PRE1cky stratilo na detailnosti.
Treba si ale uvedomit, ze vzhladom na to, ze Slimak ide v BiAmpingu a nechceli sme mat reproduktory na cele :lol: , tak sme sli cca na - 40 db, co je pri digitalne riadenej hlasitosti naozaj dost. Prave to ma za nasledok, ze sa stratili detaily. Ci je to tak markantne pocutelne aj pri cca -9 db, ktore su pouzite pri regulacii cez Foobar2000, to od stola posudit neviem. Sam p. Vrana mi pisal, ze v ziadnom pripade ma neodhovara od pouzitia sluchatkoveho zosilnovaca. Ja osobne to skor vidim tak, ze ak ma niekto sluchadla, ako len doplnok, tak vystup Orionu Lite USB je aj na lepsie sluchadla pouzitelny a plne supluje lacne sluchadlove zosilnovace. Samozrejme, ak ste sluchatkovy fanatik, za ten DAC si sluchatkac kupite. Ale urcite nieco minimalne v cenovej kategorii polovice samotneho DACau.

Navyse, jeden clen fora Orion Lite USB na sluchadla pouziva. Mozno najde odvahu a napise svoj nazor.
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od knopi »

Já s tim nemám problém napsat názor. Mám Lite USB bez baterií jednou možná, ale jo :D. Měl jsem před týdnem doma půjčený nový předzesilovač CustomWorks HYPA 1 na cca poslechových 10 dní. Spíš když nejsem max spokojen tak se mi nějak nechce něco psát a navíc to proč nejsem max spokojenej je "nejspíš" dáno mými sluchátky takže je těžký něco napsat že jo když vlastně nemam seriozní zkušenosti na to ani.
To co si popsal, ale výše tak se to podle mě chová podobně i s těmi sluchátky, takže s tebou souhlasim. Bez předzesilovače mám pocit taky nafukování a nedotažených tónů. S předzesilovačem tam tohle neni, hlasy se uklidněj jsou dál od hlavy, detaily vyplujou, přehlednější už to dává smysl atd. čeho sem si, ale všimnul tak oboje neni ťip ťop výhodu bez bych viděl, že se to tváří dynamičtějš živejš což mě překvapilo takže si myslim, že to může hrát ještě mnohem líp až si to s něčim fakt sedne, ale jinak s je to prostě znatelně lepší. Chtěl jsem něco napsat víc, ale ono když neni s čim srovnávat tak to neni ono. Chci ještě ozkoušet jeden zesilovač a pak si nějak udělám obrázek a něco dopíšu.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Bery

Casea Orion lite USB - D/A převodník

Příspěvek od Bery »

No...

[attachment=0]Ori3.JPG[/attachment]
...po sérii domněnek si zde dovolím vložit LINK do mého vlákna, kde je několik osobních postřehů z dvoutýdenního soužití s DACem Orion Lite.


Obrázek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
trinec
Příspěvky: 7
Registrován: 20 črc 2013 22:55

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od trinec »

Čau kluci.

Přemýšlím o upgrade DACana a snaze zůstat u Cesea. Mám teď Siriuse, transport z NASu řeším pomocí Squeeze. I on má možnost přes USB vztoupit do DACana.
Je Orion takový posun vpřed?
Stereo: HTPC, Casea Aquila, Casea Sirius 2 + SPDIF MUX, HYPA 300SE, HYPA 400, VMAI, Sennheiser HD 800
Kino: DUNE HD Smart B1, Marantz SR 5005, střed Focal 700, satelity Focal 714, preamp výstup z AV do sterea
NAS - Synology 1010 + DX510
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Jiri »

trinec

U mě byl přechod ze Sirius Synchro na Orion Lite (první verze bez USB) velkým skokem a to prakticky ten Orion stál jednou tolik co Sirius Synchro což už bylo dost ale šel jsem do toho. Potom byl skok i u přechodu z Orion Lite na verzi s USB (dnes už se dělá USB verze jako standard).
Nepíšeš to v textu ale pokud nepoužíváš zvukovku, která podporuje synchronizaci clocku tak předpokládám, že máš jednodušší Sirius bez synchronizace a v tom případě ten posun bude opět ještě větší než byl u mě.
Samozřejmě záleží jak máš rozlišující aparaturu, třeba u mě je zdroj (DAC) stále nejslabším článkem.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Odar

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Odar »

V prvom rade by som zdvihol telefon a spytal sa p. Vrany, ci je mozne cez USB prepojit Squeezebox a Orion Lite USB. Ak Squeezebox vymenis za PC, tak je to zas o inom. Otazka je, ci si chces ten Squeezebox nechat.
trinec
Příspěvky: 7
Registrován: 20 črc 2013 22:55

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od trinec »

To Jiří

Mám Siriuse II, tedy Casea Cepheus mk2. 0 a 1 láduju koaxem z Squeezeboxu. Myslím ale, že právě ten Squeez bude tím nejslabším článkem, ale ... nehraje to zase až tak špatně. Co jsem zatím zkoušel jiné zdroje, tedy jen přes optiku do DACana bylo vždy horší, snad jen Cplay přes optiku se zvukově dal rovnat. Proto bych chtěl vyzkoušet i jiné možnosti transportu, proto uvažuji o USB. A to buď jako nový modul do Siriuse nebo rovnou Oriona.

Samozřejmě i u toho přemýšlím co s tím transportem (tím odpovídám trochu Odarovi). Znám jeho krásné NUC řešení a možnost ovládání Foobaru přes mobil, ale zatím mě více vyhovuje Squeez a jeho androidí aplikace. Jak už jsem ale psal v jiném vláknu, pokud by byla někde nějaká podobná zvukovka k ASUS XONAR HDAV1.3 DELUXE, stavím hned nějaké malé HTPC a vyřadím Dunu a AV rec. To jsem ale už moc topic.

Takže jdu psát panu Vránovi co USB a Squeez, popřípadě si půjčím Aqu a vyzkouším to.

Zatím díky.
Stereo: HTPC, Casea Aquila, Casea Sirius 2 + SPDIF MUX, HYPA 300SE, HYPA 400, VMAI, Sennheiser HD 800
Kino: DUNE HD Smart B1, Marantz SR 5005, střed Focal 700, satelity Focal 714, preamp výstup z AV do sterea
NAS - Synology 1010 + DX510
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od knopi »

Nemá někdo zkušenost s Orionem a hned za to koncák (vybral jsem si Hypa 17)? Do předzesilovače se mě moc investovat nechce.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Jiri »

Knopi
Bery hraje z Orionu Lite USB přímo do koncáku Accuphase P-450 tak se ho zeptej jestli zkoušel někdy předzesilovač.
trinec
Příspěvky: 7
Registrován: 20 črc 2013 22:55

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od trinec »

Docela dobrý nápad, až bude trošku času vyzkouším zda můj Sirius a HYPA 400 budou spolupracovat. Ovládání hlasitosti tedy přes HTPC.
Stereo: HTPC, Casea Aquila, Casea Sirius 2 + SPDIF MUX, HYPA 300SE, HYPA 400, VMAI, Sennheiser HD 800
Kino: DUNE HD Smart B1, Marantz SR 5005, střed Focal 700, satelity Focal 714, preamp výstup z AV do sterea
NAS - Synology 1010 + DX510
BVaudio

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od BVaudio »

Ovládání hlasitosti tedy přes HTPC.
Ovládanie hlasitosti v digitálnej doméne vždy degraduje signál, nevyhnutne a preukazne. Bez ohľadu na prípadné prevzorkovanie, upsampling a marketing okolo toho..
Jednoducho všetky artefakty D/A prevodu (rušenia, šum a pod..)zostávajú konštatné a s plnou úrovňou, len sa zmenšuje úroveň užitočného signálu(a jeho bitová hĺbka) a zmenšuje sa odstup signál šum.
Niečo je tu, viac v celom vlákne.
trinec
Příspěvky: 7
Registrován: 20 črc 2013 22:55

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od trinec »

BVaudio píše:
Ovládání hlasitosti tedy přes HTPC.
Ovládanie hlasitosti v digitálnej doméne vždy degraduje signál, nevyhnutne a preukazne. Bez ohľadu na prípadné prevzorkovanie, upsampling a marketing okolo toho..
Jednoducho všetky artefakty D/A prevodu (rušenia, šum a pod..)zostávajú konštatné a s plnou úrovňou, len sa zmenšuje úroveň užitočného signálu(a jeho bitová hĺbka) a zmenšuje sa odstup signál šum.
Niečo je tu, viac v celom vlákne.

Tedy čas věnuji něčemu jinému. Děkuji za link.
Stereo: HTPC, Casea Aquila, Casea Sirius 2 + SPDIF MUX, HYPA 300SE, HYPA 400, VMAI, Sennheiser HD 800
Kino: DUNE HD Smart B1, Marantz SR 5005, střed Focal 700, satelity Focal 714, preamp výstup z AV do sterea
NAS - Synology 1010 + DX510
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od lubos »

BVaudio plne súhlasím , mám to odskúšané i na prístrojoch ako Wadia, Meridian .... , priradením kvalitného predzosiku a regulovaním hlasitosti na ňom a nastavením hlasitosti na CD 100% , došlo k výraznému zlepšeniu a spresneniu signálu .
Odpovědět