Lampové zesilovače

Diskuze o zesilovačích-principy zesílení, jejich třídy apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od terahera »

Jiri píše: 05 říj 2020 12:28 Neznám nikoho kdo by primárně poslouchal klasiku a vybral si na to lampy. Nepochybuji o tom, že poslouchají hudbu.
Se hned nečerti a ber mě s nadsázkou :angel: Je to jen koníček,nejde o život :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zappa »

Bond 007 alias Monte píše: 05 říj 2020 12:53
zappa píše: 04 říj 2020 12:17 Ach ty lampy, když už si myslíš, že ses rozhodl pro špičkový tranzistorový zesilovač, pustíš si na lampách( v mém případě na Manley mono 240 reference))oblíbenou skladbu Game of thrones suite od Danského symphonického orchestru, kterou jsem nedávno objevil díky brouzdání na Tidalu a kterou vřele doporučuji, a zjistíš, že když symfonák spustí forte tak oproti tranzistorům je zvuk reálnější životu. Při poslechu se dostáváš do jiné dimenze, zjistíš že tonalita je reálnější a zvuk akustických nástrojů plnější, harmonie melodií lépe plyne, prostě se zjevuje ta čirá radost z hudby. Ve finále to není o tom jak prásknul buben či jak velké rozlišení je. Vlastík má pravdu , každý opravdový milovník hudby nakonec přejde na lampy, ale to už vím dávno, stalo se to i mně,jen jsem na chvíli byl přesvědčen,že některé tranzistory se posunuly a přibližily lampovému zvuku..... možná i jo, ale stále nestačí zasáhnout tak hluboko do srdce. S Manley však cesta nekončí, jěště jsem neozkoušel jaky je svět jednočinných technologií jako je Yamamoto, JJ-322, Kron, BAT, Jadis, Einstein, ukrajinského Emirál( na fotce), který byl po Almarro mono první zkušeností...........Almarro monobloky mi stále znějí v uších, cesta za nirvánou je dlouhá, a možná nikdy neskončí, ale je to napínavé a pro mne životabudič. Jak říká Frank Zappa "Music is the best", a já přidám, ale bez lamp by to úplně nešlo. :thumbup:
Game of thrones https://www.amazon.com/Game-Thrones-Suite/dp/B086TZJGFR
1.jpg
Michale, zvukově je nejlepší tato verze


folder.jpg
Zvukově možná jo, ale ta verze od dánského se mi nesmírně líbí obsahově
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Jiri »

Já se nečertím :smile: já jsem si tím prošel, taky jsem měl doma delší dobu hybridní integráč MF NuVista M3 a u kamaráda pravidelně poslouchal AR REF 5SE s různými transistorovými monobloky.
Tannoy (starší D700) jsem měl taky a opravdu na rock to bylo vynikající takže věřím, že u Zappy na Westminsterech a lampách musí hrát Zappa jako live koncert v klubu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zappa »

RedBaron píše: 05 říj 2020 12:31 Koho ten činel a nabustrovaná kytara řeže do uší, pustí si žbluňkání od některé stárnoucí jazzové Divy ve tvídové sukni a s napudrovanýma i nohama :cool:
:) tak to určitě ne.......naopak, ale nesmí to být uřvaný jako celek....rockový koncerty pořádám,vím jak má hrát dobře nazvučenej koncert, vím jak májí hrát akustické nástroje i zkreslený kytaryhoněný přes krabičky a lampový či tranzistorový komba, doma poslouchám hudbu od progrocku až po jazz a klasiku, a všechno musí hrát tak aby, tě to prostě nesr...lo, a zvuk reálný, nástroje plné, ke mně domu nesmí tenký zvuk, činely musí být cinkavé a kytary řezavé, když tak mají být...zrovna jsme poslouchali od Franka Zappy skladbu Nanook rabs it, kde ta kytara je občas záměrně pěkně pěkně naštvaně znící, na tranzistoru co to nemělo právě tu atmosféru nasranosti a byla příliš zdvořilá, to mi sám od sebe potvrdil kamarád, který poslouchá doma na velice kvalitním tranzistorovým železe......takže nevím jak jsi to myslel, ale u nás je vše cajk, jen ta komunikace někdy vázne, slova někdy ztrácí význam :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zappa »

RedBaron nebo tohle : Universal Sprache
by Vladimir Bozar 'n' Ze Sheraf Orkëstar :)

https://listen.tidal.com/album/135970174
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Urbino »

terahera píše: 05 říj 2020 12:17 Lampy jsou boží :razz: Jsou pro ty,co chtějí poslouchat hudbu a ne zvuky :cool:
Maro, pokud to je začátek petice za lampové zesilovače, podepisuji výše uvedené. :thumbup: :clap: ^:)^
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od aretax »

Jiri píše: 05 říj 2020 11:53 Zappa
To je ale potom otázka, zda ostré výšky jsou problémem transistorového zesilovače nebo spíš nahrávky samotné. Lampy jsou všeobecně více odpouštějící k méně povedeným nahrávkám.
Alebo kombinácie zosilňovač + bedne ?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od pajuna »

Urbino píše: 05 říj 2020 15:35
terahera píše: 05 říj 2020 12:17 Lampy jsou boží :razz: Jsou pro ty,co chtějí poslouchat hudbu a ne zvuky :cool:
Maro, pokud to je začátek petice za lampové zesilovače, podepisuji výše uvedené. :thumbup: :clap: ^:)^
:thumbup: ...jeste bych doplnil, ze lampy casto prichazi s vekem a zkusenostmi!
Nekteri to jeste podpori i tranzistorem ve druhe sestave, aby bylo z ceho vybirat :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Vinco »

No a su aj taki, co maju lampy na zimu a na leto tranzistor :cool:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zappa »

Vinco píše: 05 říj 2020 17:38 No a su aj taki, co maju lampy na zimu a na leto tranzistor :cool:
V létě jsem se nemusel koupat venku, ale v pohodlí domova, ve vlastním potu. :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zatty »

Urbino píše: 05 říj 2020 15:35
terahera píše: 05 říj 2020 12:17 Lampy jsou boží :razz: Jsou pro ty,co chtějí poslouchat hudbu a ne zvuky :cool:
Maro, pokud to je začátek petice za lampové zesilovače, podepisuji výše uvedené. :thumbup: :clap: ^:)^
Vy dva sektáři, kroťte se trochu. :-@ :-@

Zappuv system bych rad slysel o tom zadna :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 229
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od THXKO »

terahera píše: 05 říj 2020 12:17 Lampy jsou boží :razz: Jsou pro ty,co chtějí poslouchat hudbu a ne zvuky :cool:
Máro myslím že na tom neco pravdy bude :-?
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - NA ZephyrN
NA Galaxys - Lessloss Signature
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Urbino »

THXKO píše: 05 říj 2020 22:02
terahera píše: 05 říj 2020 12:17 Lampy jsou boží :razz: Jsou pro ty,co chtějí poslouchat hudbu a ne zvuky :cool:
Máro myslím že na tom neco pravdy bude :-?
To je pravda
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Porovnání :arrow: https://youtu.be/1iR3bXLVSbY i další videa jsou zajímavé .
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Číňan v jednom videu mluví o zahořování lamp. Doporučuje podle kvality (asi výkonu) 20,40,72 hodin. Má to vliv na vše, kvalitu zvuku i životnost. Nebo nám dodávají párované, stačí jedna, která nesplňuje parametry a je po ptákoch. To se mi asi stalo u KT80 JJ, po půl roce se mi jedna rozzářila jako ohňostroj . Jenže tady jsme bezradní a musíme spoléhat na výrobce, ale i obchodníka. Každý nemá doma retro měřič elektronek.

Tak hafisti, zahořovat, zahořovat, bude teplo :lol:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zappa »

Bond 007 alias Monte píše: 06 říj 2020 09:15 Číňan v jednom videu mluví o zahořování lamp. Doporučuje podle kvality (asi výkonu) 20,40,72 hodin. Má to vliv na vše, kvalitu zvuku i životnost. Nebo nám dodávají párované, stačí jedna, která nesplňuje parametry a je po ptákoch. To se mi asi stalo u KT80 JJ, po půl roce se mi jedna rozzářila jako ohňostroj . Jenže tady jsme bezradní a musíme spoléhat na výrobce, ale i obchodníka. Každý nemá doma retro měřič elektronek.

Tak hafisti, zahořovat, zahořovat, bude teplo :lol:
jo, jo, zahořuj
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

FLUXION NT-6 , mám pocit, že ten chlapík žije v UK :arrow: :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=A25I004J-WQ
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od aretax »

Možno niekomu "šliapnem na otlak". ale Čína je na tomto fóre tabu. Škoda. Nedávno som počul hrať toto: https://www.china-hifi-audio.com/en/jun ... d6ac66e68a spolu s čínskym elektrónkovým predzosilňovačom (zabudol som názov) cez bedne Klipschhorn. Ten zvuk ma úplne "uzemnil". Nebol to audiofilský zvuk, ale mohutný, koncertný. Mal obrovský priestor a neuveriteľnú dynamiku. Jednoducho to bol koncert, hlavne pri počúvaní symfonickej hudby, orchestrálneho jazzu, ale aj rocku. Celkom by asi neboli spokojní "lovci" detailov, ale keď zaznel Garbarekov saxofón, tak som sa strhol, akoby sa saxofonista postavil ku mne.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zappa »

Tabu? O tom nevím. Nicméně se proslýchá, že např. Yaquin, Line magnetic jsou velmi dobré. Měl jsem zkušenost i s tranzistorovými Kinki monobloky taky výborné, jen pro mé ucho příliš neutrální, ale repro to rozehrálo jednu radost, za ty prachy neskutečné. Tady je jedna chválicí recenze na Jungson :) http://www.enjoythemusic.com/superiorau ... ja_99d.htm
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od terahera »

Čína je možná tabu u pár puristů,kteří mají nějaké předsudky :-? Dobře jim tak,neví,o co při poslechu přicházejí :lol: Já mám v sestavě dost čínských prvků,např koncovky,podložky a v neposlední řadě jsem teď i prolampoval částečně(i když dost výrazně :cool: ) čínskýma lampama PSvanne a mazec.I když nemám žádnou top sestavu,u mě posun ke spokojenosti obrovský a jsem spokojený.Jak píše Aretax,třeba saxofon je neskutečný,a ne jen ten samozřejmě :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zappa »

terahera píše: 06 říj 2020 19:03 Čína je možná tabu u pár puristů,kteří mají nějaké předsudky :-? Dobře jim tak,neví,o co při poslechu přicházejí :lol: Já mám v sestavě dost čínských prvků,např koncovky,podložky a v neposlední řadě jsem teď i prolampoval částečně(i když dost výrazně :cool: ) čínskýma lampama PSvanne a mazec.I když nemám žádnou top sestavu,u mě posun ke spokojenosti obrovský a jsem spokojený.Jak píše Aretax,třeba saxofon je neskutečný,a ne jen ten samozřejmě :cool:
(y) Čína ze svou populací musí zákonitě přinést i nějaké klady, o tom žádná.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od aretax »

zappa píše: 06 říj 2020 18:49 Tabu? O tom nevím. Nicméně se proslýchá, že např. Yaquin, Line magnetic jsou velmi dobré. Měl jsem zkušenost i s tranzistorovými Kinki monobloky taky výborné, jen pro mé ucho příliš neutrální, ale repro to rozehrálo jednu radost, za ty prachy neskutečné. Tady je jedna chválicí recenze na Jungson :) http://www.enjoythemusic.com/superiorau ... ja_99d.htm
Neber osobne, to čo píšem. Ja to nepíšem ako reakciu na Tvoje príspevky. Ale pre viacerých je všetko, čo je z Číny šmejd. Osobne radšej si kúpim TV Sony vyrobený v Číne, ako na Slovensku. Kvalita je výrazne lepšia. Škoda, že mnoho ľudí nevie oddeliť čínske fejky od kvalitných výrobkov. Z našej oblasti sú to predovšetkým lampové zosilňovače (v tom je Čína naozaj špička), kabeláž, zásuvky a konektory Viborg (ale aj ďalší výrobcovia), reprosústavy Aurum Cantus, kde aj ich povrchová úprava je na úrovni Sonus Faber, gramofónové prenosky Jasmin, ako aj samotné gramofóny, napr. FFYX:
https://www.china-hifi-audio.com/en/ffy ... 627241609f
FFYX-T1803-vinyl-record-player-HiFi-air-bearing-turntable-tangent-tonearm-set-01.jpg
Tento by som rozhodne prijal, keby bol dostupný v EU.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zappa »

Aretax. To víš Čína je velmi kontroverzní, s tím nic neuděláš. Většina nakupuje výrobky, a neví, že jsou z ČÍNY. Nemám zkušenost z Čínskou kvalitou, ale je jasné, žýe ne vše je šmejd. Na druhou stranu se musíme bránit přílivu výrobku z Číny, Ale to je jiná kapitola, která nepatří sem na forum.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Rozdílná svítivost párovaných elektronek. Možná jsme to tady někde už probírali, ale nevím. Názor ?
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od aretax »

zappa píše: 06 říj 2020 21:18 Aretax. To víš Čína je velmi kontroverzní, s tím nic neuděláš. Většina nakupuje výrobky, a neví, že jsou z ČÍNY. Nemám zkušenost z Čínskou kvalitou, ale je jasné, žýe ne vše je šmejd. Na druhou stranu se musíme bránit přílivu výrobku z Číny, Ale to je jiná kapitola, která nepatří sem na forum.
Toto: http://www.audioreview.com/product/digi ... t-17a.html
mám už skoro 10 rokov a maximálna spokojnosť. Zvukovo vyhral nad viacerými renomovanými a drahými značkami.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od aretax »

Súhlasím s Tebou, že si treba chrániť vlastný trh. Ale v prvom rade by na to mali prísť európski výrobcovia, ktorí už nevedia, kam majú šplhať ceny. Čína už dávno nie je o lacnej pracovnej sile, ale o vývoji a technológiách. Nemyslím tým čínske fejky, ale kvalitné značkové výrobky. Už dávnejšie som navštívil jedni fabriku v Číne a doslova sa mi zatočila hlava. Fabrika na spôsob: "Jáchyme, hoď to do stroje...". Na jednej strane vstupovala surovina, na druhej vypadol hotový výrobok tej najvyššej kvality. Na celej linke boli 4 pracovníci s platom vyše 3000 USD. A to bolo pred viac, ako 10-timi rokmi.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
koudy42

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od koudy42 »

Jak zde padlo, kazdy si na to musi prijit sam, je docela usmevne jak si i puriste pridavaji do sestav lampove prehravace,DACy, buffery, proc asi?:) Protoze elektronky jsou o emocich (*).
kychtax

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od kychtax »

My když jsme zkoušeli u kamaráda tento DAC+předek iFi Pro iDSD, který má přepínač na lampu, tak po euforii z tranzistoráku se přepnulo na lampu a zvuk šel do kopru. Ale nebylo to zahřáté, říkal, mohlo to tím být. Každopádně jsme to rychle přepli zpátky na tranzistor.
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... i-pro-idsd
Malé šoupátko o kousek níž pak volí jeden ze tří provozních režimů - buď čistě tranzistorový (kde se používají JFETy v čisté třídě A), lampový (kde jsou lampičky GE5670) nebo "lampový plus" (kde se minimalizuje celková zpětná vazba a zdůrazní se přirozené harmonické zkreslení elektronek).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zappa »

kychtax píše: 14 říj 2020 16:56 My když jsme zkoušeli u kamaráda tento DAC+předek iFi Pro iDSD, který má přepínač na lampu, tak po euforii z tranzistoráku se přepnulo na lampu a zvuk šel do kopru. Ale nebylo to zahřáté, říkal, mohlo to tím být. Každopádně jsme to rychle přepli zpátky na tranzistor.
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... i-pro-idsd
Malé šoupátko o kousek níž pak volí jeden ze tří provozních režimů - buď čistě tranzistorový (kde se používají JFETy v čisté třídě A), lampový (kde jsou lampičky GE5670) nebo "lampový plus" (kde se minimalizuje celková zpětná vazba a zdůrazní se přirozené harmonické zkreslení elektronek).
Jestli to není tím, že se stroj snaží dělat všechno :roll: Recenzent píše: "Převodník / předzesilovač / sluchátkový zesilovač / streamer / bůhvícoještě iFi Pro iDSD je bezesporu vynikající high-endový stroj, jehož jedinou slabinou vlastně paradoxně může být to, že chce obsáhnout vlastně všechno..........! Zkus specializovaný lampový dac např. Lampizátor, výsledek může být zcela jiný.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
koudy42

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od koudy42 »

Idealni jedno zarizeni jedna funkce :).....
bublina 1
Příspěvky: 2
Registrován: 02 led 2014 12:43

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od bublina 1 »

zappa píše: 05 říj 2020 11:45 Jěště jeden poznatek, když si pustím tranzistor nahlas, řeže to jak pila a nedá se to poslouchat, s lampama to nerve uši, stále přirozený zvuk, výšky nedominují. Tichý poslech s tranzistorama je velmi dobrý a příjemný, ale to i s lampama. Takhle to funguje doposud v mé sestavě. Jěště jsem neslyšel Passe na mé sestavě, možná ve středu? Ten prý je příjemný na výškách.
No pass 250 monoblok jsem měl zapujčen ale s lampa chellenge gu48 v triode třídě A 85 w se to nedá srovnat a to hrají na myslím náročné repro C5 od dynaudio konečně jsem spokojený. Jen by mne zajímalo jak to hraje s tannoy od zappy. Sám jsem tannoy grf memory He vlastnil.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zappa »

bublina 1 píše: 23 kvě 2021 23:24
zappa píše: 05 říj 2020 11:45 Jěště jeden poznatek, když si pustím tranzistor nahlas, řeže to jak pila a nedá se to poslouchat, s lampama to nerve uši, stále přirozený zvuk, výšky nedominují. Tichý poslech s tranzistorama je velmi dobrý a příjemný, ale to i s lampama. Takhle to funguje doposud v mé sestavě. Jěště jsem neslyšel Passe na mé sestavě, možná ve středu? Ten prý je příjemný na výškách.
No pass 250 monoblok jsem měl zapujčen ale s lampa chellenge gu48 v triode třídě A 85 w se to nedá srovnat a to hrají na myslím náročné repro C5 od dynaudio konečně jsem spokojený. Jen by mne zajímalo jak to hraje s tannoy od zappy. Sám jsem tannoy grf memory He vlastnil.
Se stav, bude zábava. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
bublina 1
Příspěvky: 2
Registrován: 02 led 2014 12:43

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od bublina 1 »

Ahoj to bych byl rád. Poslechnout pořádně nejvyšší tannoy s pořádnou lampou. Odkud jste já od Příboru. Mužem si vyměnit tel. Číslo? Děkuji
zeziold
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2013 20:50
Bydliště: Brno

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zeziold »

Rozdílná svítivost elektronek. Na to jsem se ptal jednoho starého pána, který se přímo podílel na výrobě elektronek. Ne vždy se podaří zcela přesně vložit žhavící vlákno. Jsou tam nějaké povolené výrobní tolerance a někdy dokonce v dolní části vyčuhuje. Při zapnutí žhavení se krátce rozsvítí jako žárovka. Byl jsem ujištěn, že se nic neděje a elektronka je plně funkční. Tomáš.
koudy42

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od koudy42 »

Presne tak, beru to jako efektni jev pri zapnuti zesilovace :).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zappa »

bublina 1 píše: 03 čer 2021 16:58 Ahoj to bych byl rád. Poslechnout pořádně nejvyšší tannoy s pořádnou lampou. Odkud jste já od Příboru. Mužem si vyměnit tel. Číslo? Děkuji
promin, četl jsem až ted, poslal jsem SZ
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
zeziold
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2013 20:50
Bydliště: Brno

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zeziold »

Selekce elektronek ve firmě Tesla. Na konci výroby elektronek byla výstupní kontrola kde nejkvalitnější elky dostala armáda a další složky obrany státu. Dále elky na export a do výroby. Výzkumné a vývojové ústavy atd. Ano, stále velmi kvalitní elektronky. Na konci výběru zůstaly elektronky, které prošly měřením s odřenýma ušima a ty šly do krabiček pro amatéry. Ale tady pozor, když šlapala výroba na jedničku, tak se i do krabiček dostaly kvalitní elektronky. Toto jsem si nevycucal z prstu ale vše mi vyprávěl starý pán, který ve firmě pracoval. Proto jsem u elektronek v krabičkách velmi obezřetný a bez tubetesteru se neobejdu. Tom.
zeziold
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2013 20:50
Bydliště: Brno

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zeziold »

Zkušenosti s nákupem a měřením elektronek. Pochopitelně se jedná jen o elektronky použitelné v zesilovačích. Elektronky předzesilovací nákup z internetu, typu krabice z půdy a po dědovi. Výtěžnost asi 20%, zbytek již má nízkou emisi a nebo je tam zkrat. Nákupy od jiného amatéra asi 50% dobrý, zbytek sice funkční, ale menší emise.Elektronky koncové, kde je výtěžnost velmi dobrá a dokonce jsem dostal zaprášenou krabici asi 30 ks EL34, všechny 100%. Nákup elektronek osobně od překupníka, zrušený sklad firmy, vše 100%. Elektronky Brimar, Mullard, Philips a Tesla. Nákup ze Slovenska výroba JJ Čadca. Koncové všechny 100%, předzesilovací katastrofa a dokonce jedna elka ve zkratu. Otřesná zkušenost, musel jsem zaplatit poštovné, aby mě vrátili peníze a žádná omluva. Firma GES všechny koncové elky 100%, předzesilovací ruská výroba naprostá mizérie. Tady pochvala, firma reaguje na email a vrátila peníze. Ruské elektronky nákup Aukro. Předzesilovací v zacvaknutých krabičkách všechny 100%, koncové 15ks 6P14 v krabičkách 50% vadné. Jinak každého varují před nákupem elektronek na Aukro. Již asi nikdy nepotkám tolik všiváků a podrazáků jako tam. Tom.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od aretax »

Veľmi užitočné informácie. Dík. :thumbup:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od valderon »

Souhlasím, super a užitečné informace! A díky za ně. Pochopil jsem správně, že máš tedy tubetester?
Odpovědět