HIGH END VIENNA 2026
- Mark Levinson
- Administrátor
- Příspěvky: 4675
- Registrován: 23 pro 2010 12:00
- Bydliště: Ostrava
HIGH END VIENNA 2026
Dnes už jsou jasná fakta o konání největší Evropské výstavy High End, která se přesouvá z Německého Mnichova do Rakouské Vídně. Dalo by se říci do centra Evropy, protože ať je to jak chce, tak musel svět vzít v potaz nejen zákazníky, ale i nové High End firmy ze střední i východní Evropy.
Zatím známá fakta:
Místo konání:
Austria Center Vienna (ACV)
Bruno-Kreisky-Platz 1
1220 Vídeň, Rakousko
Termín konání:
4. až 7. června 2026
Otevírací doba:
Čtvrtek: 10:00 - 18:00
Pátek: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 18:00
Neděle: 10:00 - 16:00
Ve čtvrtek a v pátek je otevřeno pouze pro odborné návštěvníky s předchozí registrací.
https://www.highendsociety.de/events-specials-351.html
Zatím známá fakta:
Místo konání:
Austria Center Vienna (ACV)
Bruno-Kreisky-Platz 1
1220 Vídeň, Rakousko
Termín konání:
4. až 7. června 2026
Otevírací doba:
Čtvrtek: 10:00 - 18:00
Pátek: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 18:00
Neděle: 10:00 - 16:00
Ve čtvrtek a v pátek je otevřeno pouze pro odborné návštěvníky s předchozí registrací.
https://www.highendsociety.de/events-specials-351.html
Mark Levinson
- Mark Levinson
- Administrátor
- Příspěvky: 4675
- Registrován: 23 pro 2010 12:00
- Bydliště: Ostrava
Re: HIGH END VIENNA 2026
CENY VSTUPENEK
Vstupenka pro návštěvníky
Nabízíme denní vstupenky pro návštěvnické dny od 6. do 7. června 2026.
Denní vstupenka v sobotu: 20 EUR | Denní vstupenka v neděli: 20 EUR
Vstupenka pro obchodní návštěvníky
Návštěvníci veletrhu se musí předem online zaregistrovat a mohou si vybrat mezi dvoudenní B2B vstupenkou (platnou v oba dny pro návštěvníky veletrhu – čtvrtek a pátek) a čtyřdenní B2B vstupenkou.
Dvoudenní B2B vstupenka platná v oba dny pro návštěvníky veletrhu: 39 €.
Čtyřdenní B2B vstupenka platná po všechny čtyři dny veletrhu: 59 €.
https://ticket.highendsociety.de/ticketshop/
Vstupenka pro návštěvníky
Nabízíme denní vstupenky pro návštěvnické dny od 6. do 7. června 2026.
Denní vstupenka v sobotu: 20 EUR | Denní vstupenka v neděli: 20 EUR
Vstupenka pro obchodní návštěvníky
Návštěvníci veletrhu se musí předem online zaregistrovat a mohou si vybrat mezi dvoudenní B2B vstupenkou (platnou v oba dny pro návštěvníky veletrhu – čtvrtek a pátek) a čtyřdenní B2B vstupenkou.
Dvoudenní B2B vstupenka platná v oba dny pro návštěvníky veletrhu: 39 €.
Čtyřdenní B2B vstupenka platná po všechny čtyři dny veletrhu: 59 €.
https://ticket.highendsociety.de/ticketshop/
Mark Levinson
Re: HIGH END VIENNA 2026
Je to sice viac ako mesiac ale chysta sa niekto?
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: HIGH END VIENNA 2026
Ano, pravdepodobne patek.
- zappa - Mecca studio
- Příspěvky: 2881
- Registrován: 23 pro 2010 21:52
- Bydliště: Vratislav
Re: HIGH END VIENNA 2026
Ano ve čvrtek a pátek večer budu odjíždět. Chci slyšet nové repro od Aries Cerat a samozřejmě další skvosty z jeho stáje, a i jiné značky, to je jasné.
Aries Cerat : Symphonia, Impera II Reference, Ianus Essentia, Kassandra, Signal Projects kabely, Masterpiece server,Sroll Quantum,Divine Acoustics, Ediscreation ,Network acoustic Tempus, Velikinac audio https://mecca-highend.cz/
- Mark Levinson
- Administrátor
- Příspěvky: 4675
- Registrován: 23 pro 2010 12:00
- Bydliště: Ostrava
Re: HIGH END VIENNA 2026
Už se to blíží, tak hlásím, že Ostravská klika bude také čtvrtek, pátek a kousek soboty, mohli bychom se potkat.zappa - Mecca studio píše: 30 dub 2026 12:19 Ano ve čvrtek a pátek večer budu odjíždět. Chci slyšet nové repro od Aries Cerat a samozřejmě další skvosty z jeho stáje, a i jiné značky, to je jasné.
Mark Levinson
- Mark Levinson
- Administrátor
- Příspěvky: 4675
- Registrován: 23 pro 2010 12:00
- Bydliště: Ostrava
Re: HIGH END VIENNA 2026
Zatím je jasné, že tam bude tento skvost.
Gramofon Soulution 787 se vyznačuje lineárním sledováním s pohyblivým talířem a otočným raménkem s minimální výchylkou. Chyba sledování je tak snížena na maximálně < 0,15°. Raménko o průměru 8", kompatibilní i s vysoce poddajnými přenoskami, je namontováno na izolovaném subšasi s řízenou rezonancí. Talíř se posouvá do stran, aby otočné raménko zůstalo zarovnáno s lineární dráhou sledování.
.
Gramofon Soulution 787 se vyznačuje lineárním sledováním s pohyblivým talířem a otočným raménkem s minimální výchylkou. Chyba sledování je tak snížena na maximálně < 0,15°. Raménko o průměru 8", kompatibilní i s vysoce poddajnými přenoskami, je namontováno na izolovaném subšasi s řízenou rezonancí. Talíř se posouvá do stran, aby otočné raménko zůstalo zarovnáno s lineární dráhou sledování.
.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Re: HIGH END VIENNA 2026
Dívám se, že mají naistalovánu přenosku DS Audio. Pěkné.
Filtr - Sroll Purity Quantum / Zesilovač - Sroll Rhythm MkIII / Repro - Raidho C 3.1 / Gramo - Transrotor Fat Bob / Rameno - Kuzma 4Point 9 + Kondo Silver Wire/ Přenoska+předzes - DS Audio DS-W3 set / DAC - Sroll Muse / Kabeláž - Sroll Purity Quantum
- zappa - Mecca studio
- Příspěvky: 2881
- Registrován: 23 pro 2010 21:52
- Bydliště: Vratislav
Re: HIGH END VIENNA 2026
Super, já se pak budu muset vracet v neděli do Vídně pro Ageto. Určitě se tedy setkáme, těším se.Mark Levinson píše: 15 kvě 2026 10:39Už se to blíží, tak hlásím, že Ostravská klika bude také čtvrtek, pátek a kousek soboty, mohli bychom se potkat.zappa - Mecca studio píše: 30 dub 2026 12:19 Ano ve čvrtek a pátek večer budu odjíždět. Chci slyšet nové repro od Aries Cerat a samozřejmě další skvosty z jeho stáje, a i jiné značky, to je jasné.
Aries Cerat : Symphonia, Impera II Reference, Ianus Essentia, Kassandra, Signal Projects kabely, Masterpiece server,Sroll Quantum,Divine Acoustics, Ediscreation ,Network acoustic Tempus, Velikinac audio https://mecca-highend.cz/
Re: HIGH END VIENNA 2026
ja planujem stvrtok alebo piatok...
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: HIGH END VIENNA 2026
Asi zbytecne, ale jen upozorneni: Na ctvrtek a patek jsou k dispozici tzv. "trade visitor" listky.
"Accreditation is only available to businessmen and women in the audio industry. Representatives from the following sectors meet the accreditation requirements:
wholesalers / retailers
manufacturers
distributors
supplier and/or processing companies
service providers"
Pro verejnost je jen sobota a nedele.
"Accreditation is only available to businessmen and women in the audio industry. Representatives from the following sectors meet the accreditation requirements:
wholesalers / retailers
manufacturers
distributors
supplier and/or processing companies
service providers"
Pro verejnost je jen sobota a nedele.
ethernet swith LHY Audio (AS-6, SW10PRO) + PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
- zappa - Mecca studio
- Příspěvky: 2881
- Registrován: 23 pro 2010 21:52
- Bydliště: Vratislav
Re: HIGH END VIENNA 2026
Masakr.
Concert Highlight with Dominique Fils-Aimé in Vienna
HIGH END Vienna 2026 brand ambassador takes the stage live at the ACV
A truly special sonic experience awaits you at HIGH END Vienna 2026: On Saturday, June 6, 2026 brand ambassador Dominique Fils-Aimé will perform live on stage at the Austria Center Vienna together with her band.
The internationally acclaimed singer from Montréal is one of the most compelling voices in today’s jazz and soul scene. With her warm, expressive voice and a clear artistic vision, she blends influences from blues, jazz, and soul into a deeply immersive listening experience – defined by atmosphere, depth, and authentic sound.
This concert marks a special moment for HIGH END: For the first time, a brand ambassador of the show will perform live on stage, bringing the Power of Music directly to the audience. For audiophiles, music lovers, and industry professionals alike, this creates a special moment where the music itself and its emotional power take center stage. And the best part: The concert is open to everyone and does not require a visit to the exhibition.
Look forward to an unforgettable evening full of sound, emotion, and musical intensity – a true highlight of HIGH END 2026 in Vienna.
Tickets (42 Euros each) are online available at our ticket shop.
Date + time:
June 6, 2026 - 7 pm / Entrance from 6 pm
Venue:
Austria Center Vienna
Hall F2, Level 0
Bruno-Kreisky-Platz 1
1220 Vienna/Austria
Sound experiences in the World of Headphones
A Stage for Every Headphone
Anyone looking to immerse themselves in high-quality personal audio at HIGH END Vienna 2026 should not miss the WORLD OF HEADPHONES exhibition. Located in Hall X4, this special exhibition brings together numerous exhibitors in one place, showcasing a wide range of headphones and matching accessories. The compact layout makes it easy to explore and invites visitors to simply listen, compare, and enjoy. For enthusiasts, the WORLD OF HEADPHONES has long been a key meeting point — and for newcomers, it is the ideal introduction to the world of personal audio.
Its greatest advantage: visitors can test a wide variety of models firsthand. This makes it easy to discover which headphones are the perfect fit — whether for relaxed listening at home or as an everyday companion for podcasts, videos, and social media. Rarely do you find so many designs, sound signatures, and price categories available for direct comparison in one location.
More than 74 brands will present their latest headphone highlights in Hall X4. And throughout HIGH END Vienna 2026, the topic of headphones will also feature prominently at many other exhibitors’ booths. Visit the WORLD OF HEADPHONES and discover how cutting-edge sound, outstanding comfort, and fresh ideas come together.
Good to know: The product group directory in the HIGH END app helps you find exhibitors and brands by product group, including hall and booth information, so you can easily navigate the exhibition grounds.
Gaming Zone – Finest Sound in Gaming“ live erleben
Where Gaming Meets High End
In Hall X4, booth R01, the heart of every gaming fan beats at the HIGH END Vienna 2026. The GAMING ZONE has been part of our show for three editions now and has grown into a true highlight, especially for younger visitors, opening up the world of HiFi and high end audio to a new audience. Here is what awaits you: play games yourself, compare different headphones side by side, try out computers with current setups, and step into a dedicated sound booth to experience how gaming sounds on a high quality speaker system. There is something for everyone, from the casual gamer to the audiophile who wants to discover the sound of their favourite games on a whole new level.
Behind the GAMING ZONE are Michael Schulz and his team from konsolenfan.de. Since the HIGH END 2024, they have been developing the concept year after year, with great passion, deep expertise and a real love for the subject. What started as a first collaboration has grown into a true partnership, and that is exactly what makes the Gaming Zone what it is today: a place where gaming and high end sound come together.
IPS - International Parts + Supply complements the HIGH END
HIGH END Vienna 2026 features IPS – International Parts + Supply, the established supplier trade show of the HIGH END. Located in Hall X2, it brings together manufacturers, brands, suppliers, and decision-makers from across the audio industry. The exhibition showcases components, manufacturing solutions, and services related to high-quality audio equipment — ranging from cables and connectors to chassis and specialized services.
In 2026, the successful cooperation with the ALTI Association will continue: once again, the ALTI Pavilion will be presented as a joint highlight. This close partnership has made a significant contribution in recent years to the growth and international relevance of IPS.
As a result, IPS remains a key meeting point for professionals and companies in the fields of hi-fi, audio, and acoustics — and an ideal platform for establishing new contacts and partnerships.
Good to know: The product group directory in the HIGH END app helps you find exhibitors and brands by product group, including hall and booth information, so you can easily navigate the exhibition grounds.
Exhibitor Directory IPS
Brand Directory IPS
Young start-ups with fresh ideas
The Start-Up Area at the HIGH END show has developed into a well-established stage for rising newcomers in the audio industry. On a group stand provided by the organiser, the HIGH END SOCIETY Service GmbH, new and upcoming companies will showcase their fresh ideas and examples of successful technology transfer. From the applications submitted for this year's audio show, the organiser has selected eight promising newcomers that will present cutting-edge products and new innovations, among others.
The Start-Up Area is located in the main building of the Austria Center Vienna on Level minus 2, Foyer D01.
Soundsclever - an easy way in
Smartly Combined Audio Sets, High Quality at an Affordable Price
SOUNDSCLEVER demonstrates that high-quality sound does not have to come at an unaffordable price. The systems on display are built from carefully selected components, in some cases combining different brands, and are configured according to clearly defined criteria. The key point: every set on show is fully ready to play out of the box, with no additional components required. The total price stays below 5,000 euros.
At the HIGH END Vienna 2026, several manufacturers will showcase just how much sound quality is achievable in this price range, and that the 5,000-euro mark often does not even need to be reached to meet the requirements. Listen for yourself and follow the on-site signage. Participating audio systems are marked with the SOUNDSCLEVER label.
SOUNDSCLEVER offers guidance for everyone looking to take the next step in their music listening journey: moving beyond a standard setup toward audible differences in detail, spatial presentation and dynamics, and ultimately toward a particularly immersive musical experience.
Good to know: The product group directory in the HIGH END App helps you find exhibitors and brands by product group, including hall and booth information, so you can easily navigate the exhibition grounds.
Concert Highlight with Dominique Fils-Aimé in Vienna
HIGH END Vienna 2026 brand ambassador takes the stage live at the ACV
A truly special sonic experience awaits you at HIGH END Vienna 2026: On Saturday, June 6, 2026 brand ambassador Dominique Fils-Aimé will perform live on stage at the Austria Center Vienna together with her band.
The internationally acclaimed singer from Montréal is one of the most compelling voices in today’s jazz and soul scene. With her warm, expressive voice and a clear artistic vision, she blends influences from blues, jazz, and soul into a deeply immersive listening experience – defined by atmosphere, depth, and authentic sound.
This concert marks a special moment for HIGH END: For the first time, a brand ambassador of the show will perform live on stage, bringing the Power of Music directly to the audience. For audiophiles, music lovers, and industry professionals alike, this creates a special moment where the music itself and its emotional power take center stage. And the best part: The concert is open to everyone and does not require a visit to the exhibition.
Look forward to an unforgettable evening full of sound, emotion, and musical intensity – a true highlight of HIGH END 2026 in Vienna.
Tickets (42 Euros each) are online available at our ticket shop.
Date + time:
June 6, 2026 - 7 pm / Entrance from 6 pm
Venue:
Austria Center Vienna
Hall F2, Level 0
Bruno-Kreisky-Platz 1
1220 Vienna/Austria
Sound experiences in the World of Headphones
A Stage for Every Headphone
Anyone looking to immerse themselves in high-quality personal audio at HIGH END Vienna 2026 should not miss the WORLD OF HEADPHONES exhibition. Located in Hall X4, this special exhibition brings together numerous exhibitors in one place, showcasing a wide range of headphones and matching accessories. The compact layout makes it easy to explore and invites visitors to simply listen, compare, and enjoy. For enthusiasts, the WORLD OF HEADPHONES has long been a key meeting point — and for newcomers, it is the ideal introduction to the world of personal audio.
Its greatest advantage: visitors can test a wide variety of models firsthand. This makes it easy to discover which headphones are the perfect fit — whether for relaxed listening at home or as an everyday companion for podcasts, videos, and social media. Rarely do you find so many designs, sound signatures, and price categories available for direct comparison in one location.
More than 74 brands will present their latest headphone highlights in Hall X4. And throughout HIGH END Vienna 2026, the topic of headphones will also feature prominently at many other exhibitors’ booths. Visit the WORLD OF HEADPHONES and discover how cutting-edge sound, outstanding comfort, and fresh ideas come together.
Good to know: The product group directory in the HIGH END app helps you find exhibitors and brands by product group, including hall and booth information, so you can easily navigate the exhibition grounds.
Gaming Zone – Finest Sound in Gaming“ live erleben
Where Gaming Meets High End
In Hall X4, booth R01, the heart of every gaming fan beats at the HIGH END Vienna 2026. The GAMING ZONE has been part of our show for three editions now and has grown into a true highlight, especially for younger visitors, opening up the world of HiFi and high end audio to a new audience. Here is what awaits you: play games yourself, compare different headphones side by side, try out computers with current setups, and step into a dedicated sound booth to experience how gaming sounds on a high quality speaker system. There is something for everyone, from the casual gamer to the audiophile who wants to discover the sound of their favourite games on a whole new level.
Behind the GAMING ZONE are Michael Schulz and his team from konsolenfan.de. Since the HIGH END 2024, they have been developing the concept year after year, with great passion, deep expertise and a real love for the subject. What started as a first collaboration has grown into a true partnership, and that is exactly what makes the Gaming Zone what it is today: a place where gaming and high end sound come together.
IPS - International Parts + Supply complements the HIGH END
HIGH END Vienna 2026 features IPS – International Parts + Supply, the established supplier trade show of the HIGH END. Located in Hall X2, it brings together manufacturers, brands, suppliers, and decision-makers from across the audio industry. The exhibition showcases components, manufacturing solutions, and services related to high-quality audio equipment — ranging from cables and connectors to chassis and specialized services.
In 2026, the successful cooperation with the ALTI Association will continue: once again, the ALTI Pavilion will be presented as a joint highlight. This close partnership has made a significant contribution in recent years to the growth and international relevance of IPS.
As a result, IPS remains a key meeting point for professionals and companies in the fields of hi-fi, audio, and acoustics — and an ideal platform for establishing new contacts and partnerships.
Good to know: The product group directory in the HIGH END app helps you find exhibitors and brands by product group, including hall and booth information, so you can easily navigate the exhibition grounds.
Exhibitor Directory IPS
Brand Directory IPS
Young start-ups with fresh ideas
The Start-Up Area at the HIGH END show has developed into a well-established stage for rising newcomers in the audio industry. On a group stand provided by the organiser, the HIGH END SOCIETY Service GmbH, new and upcoming companies will showcase their fresh ideas and examples of successful technology transfer. From the applications submitted for this year's audio show, the organiser has selected eight promising newcomers that will present cutting-edge products and new innovations, among others.
The Start-Up Area is located in the main building of the Austria Center Vienna on Level minus 2, Foyer D01.
Soundsclever - an easy way in
Smartly Combined Audio Sets, High Quality at an Affordable Price
SOUNDSCLEVER demonstrates that high-quality sound does not have to come at an unaffordable price. The systems on display are built from carefully selected components, in some cases combining different brands, and are configured according to clearly defined criteria. The key point: every set on show is fully ready to play out of the box, with no additional components required. The total price stays below 5,000 euros.
At the HIGH END Vienna 2026, several manufacturers will showcase just how much sound quality is achievable in this price range, and that the 5,000-euro mark often does not even need to be reached to meet the requirements. Listen for yourself and follow the on-site signage. Participating audio systems are marked with the SOUNDSCLEVER label.
SOUNDSCLEVER offers guidance for everyone looking to take the next step in their music listening journey: moving beyond a standard setup toward audible differences in detail, spatial presentation and dynamics, and ultimately toward a particularly immersive musical experience.
Good to know: The product group directory in the HIGH END App helps you find exhibitors and brands by product group, including hall and booth information, so you can easily navigate the exhibition grounds.
Aries Cerat : Symphonia, Impera II Reference, Ianus Essentia, Kassandra, Signal Projects kabely, Masterpiece server,Sroll Quantum,Divine Acoustics, Ediscreation ,Network acoustic Tempus, Velikinac audio https://mecca-highend.cz/
Re: HIGH END VIENNA 2026
Kedze sa mi nepodarilo vybavit stvrtok alebo piatok pojdem v sobotu. Ak by niekto mal zaujem ist na obed alebo len na kavu ozvite sa. Velmi rad sa stretnem s niekym z fora.
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
- zappa - Mecca studio
- Příspěvky: 2881
- Registrován: 23 pro 2010 21:52
- Bydliště: Vratislav
Re: HIGH END VIENNA 2026
Mohl jsem někomu vybavit listky na cvrtek a patek.
Aries Cerat : Symphonia, Impera II Reference, Ianus Essentia, Kassandra, Signal Projects kabely, Masterpiece server,Sroll Quantum,Divine Acoustics, Ediscreation ,Network acoustic Tempus, Velikinac audio https://mecca-highend.cz/
- Mark Levinson
- Administrátor
- Příspěvky: 4675
- Registrován: 23 pro 2010 12:00
- Bydliště: Ostrava
Re: HIGH END VIENNA 2026
Co mne bude letos zajímat:
Sluchátka ručně vyrobená na Slovensku!
Viliam Mlynek si sám sestavil a zdokonalil planární magnetické měniče, což vedlo ke vzniku sluchátek Hoxit V1 a k založení jeho firmy v roce 2024. Sluchátka jsou ručně vyráběna na Slovensku. Jejich hlavními rysy jsou modularita a opravitelnost, což umožňuje v budoucnu upgradovat součástky.
Nyní vyvíjí první skleněný planární magnetický budič na světě se slibným výkonem a doufá, že mu crowdfunding pomůže dosáhnout jeho cíle.
Dále provádí opravy poškozených planárních magnetických sluchátek a dává jim druhý život.
Sluchátka ručně vyrobená na Slovensku!
Viliam Mlynek si sám sestavil a zdokonalil planární magnetické měniče, což vedlo ke vzniku sluchátek Hoxit V1 a k založení jeho firmy v roce 2024. Sluchátka jsou ručně vyráběna na Slovensku. Jejich hlavními rysy jsou modularita a opravitelnost, což umožňuje v budoucnu upgradovat součástky.
Nyní vyvíjí první skleněný planární magnetický budič na světě se slibným výkonem a doufá, že mu crowdfunding pomůže dosáhnout jeho cíle.
Dále provádí opravy poškozených planárních magnetických sluchátek a dává jim druhý život.
Mark Levinson
Re: HIGH END VIENNA 2026
Vďaka za linky. Ten človek z Taiwanu, to je ten, čo robí videá aj z českých a slovenských výstav?
Re: HIGH END VIENNA 2026
Doporučuji Velmi navštívit tento pokoj Level 0, 0.14 s Avalon repro.
https://www.facebook.com/share/r/1DhosWTnmP/
Největší překvapení a jeden z TOP zvuků na Evropské scéně!
https://www.facebook.com/share/r/1DhosWTnmP/
Největší překvapení a jeden z TOP zvuků na Evropské scéně!
Re: HIGH END VIENNA 2026
“Vďaka za linky. Ten človek z Taiwanu, to je ten, čo robí videá aj z českých a slovenských výstav?”
Ano za my-highend.com stojí Leo Yeh z Taiwanu a chodí aj do strednej Európy na výstavy
Ano za my-highend.com stojí Leo Yeh z Taiwanu a chodí aj do strednej Európy na výstavy
2x iFi iSilnecer>Audio PC+Daphile+DRC>Topping HS02+Shanti LPS>Rockna Wavedream Signature Balanced>Canor AI 1.20>Marten Django XL, 230V:Torus TOT Max modif,Furutech,Viablue,Viborg,prepoje:DYI XLR,Audioquest
Re: HIGH END VIENNA 2026
Medzi to najlepšie, čo mi utkvelo z Viedne 2026:
-Magico S7 + Wadax + Pilium + Antipodes + Tellos – celkovo výborné.
-Wilson Alexx V + VTL Lohengrin + DCS – na vrchu pásma toho bolo asi vďaka VTL o niečo viac, inak výborné.
-MBL 101 X-Treme MKII s MBL elektronikou. Zahrá realisticky prakticky všetko, ale klasická hudba im ide vždy najlepšie
-Cessaro – obrovské horny (lepšie ako ESD).
-Western Electric – 100-ročné „kino“ hornové sústavy opäť realisticky veľký zvuk
-IO Design – najmenší model open baffle od talianskeho výrobcu (cca od 58 tis. EUR). Pred rokom v Mníchove ma nadchol ich top model a aj tieto “najmenšie” sa mi dosť páčili.
-Kharma Enigma Veyron 1D + Goldmund – veľmi dobré, ale s extrémnou cenovkou; napríklad Magico S7 hrali podľa mňa o niečo lepšie.
-ESD – top model za vyše 1 mil. EUR (s istými výhradami kvôli určitému zafarbeniu), ale realistický, obrovský a plnorozsahový zvuk vhodný aj na ozvučenie hangára.
Z lacnejších (nie lacných) a nie úplne na úrovni vyššie uvedených, ale stále veľmi dobrých:
* Sphinx Element 5 s elektronikou a kabelážou Siltech – príjemné prekvapenie, ale vysoká cenovka, cca 70 tis. EUR.
* Q Audio Icon 12 – slušná hornová sústava (najlacnejšia z uvedených, cca 23 tis. USD).
* Aurer Versura V2 – stredné pásmo mohlo byť podľa mňa o niečo plnšie, ale aj tak sa mi páčili viac ako vyšší model, kde bol bas odtrhnutý a mali „vaničkovitý“ charakter. Elektronika bola veľmi drahá (vyššia rada MSB, Solution atď.).
Určite som nevidel a nepočul úplne všetko. Tak to neberte prosím absolútne.
-Magico S7 + Wadax + Pilium + Antipodes + Tellos – celkovo výborné.
-Wilson Alexx V + VTL Lohengrin + DCS – na vrchu pásma toho bolo asi vďaka VTL o niečo viac, inak výborné.
-MBL 101 X-Treme MKII s MBL elektronikou. Zahrá realisticky prakticky všetko, ale klasická hudba im ide vždy najlepšie
-Cessaro – obrovské horny (lepšie ako ESD).
-Western Electric – 100-ročné „kino“ hornové sústavy opäť realisticky veľký zvuk
-IO Design – najmenší model open baffle od talianskeho výrobcu (cca od 58 tis. EUR). Pred rokom v Mníchove ma nadchol ich top model a aj tieto “najmenšie” sa mi dosť páčili.
-Kharma Enigma Veyron 1D + Goldmund – veľmi dobré, ale s extrémnou cenovkou; napríklad Magico S7 hrali podľa mňa o niečo lepšie.
-ESD – top model za vyše 1 mil. EUR (s istými výhradami kvôli určitému zafarbeniu), ale realistický, obrovský a plnorozsahový zvuk vhodný aj na ozvučenie hangára.
Z lacnejších (nie lacných) a nie úplne na úrovni vyššie uvedených, ale stále veľmi dobrých:
* Sphinx Element 5 s elektronikou a kabelážou Siltech – príjemné prekvapenie, ale vysoká cenovka, cca 70 tis. EUR.
* Q Audio Icon 12 – slušná hornová sústava (najlacnejšia z uvedených, cca 23 tis. USD).
* Aurer Versura V2 – stredné pásmo mohlo byť podľa mňa o niečo plnšie, ale aj tak sa mi páčili viac ako vyšší model, kde bol bas odtrhnutý a mali „vaničkovitý“ charakter. Elektronika bola veľmi drahá (vyššia rada MSB, Solution atď.).
Určite som nevidel a nepočul úplne všetko. Tak to neberte prosím absolútne.
2x iFi iSilnecer>Audio PC+Daphile+DRC>Topping HS02+Shanti LPS>Rockna Wavedream Signature Balanced>Canor AI 1.20>Marten Django XL, 230V:Torus TOT Max modif,Furutech,Viablue,Viborg,prepoje:DYI XLR,Audioquest
Re: HIGH END VIENNA 2026
Vďaka za info o Taiwancovi aj za rozsiahly prehľad toho najlepšieho z tvojho pohľadu.blesk666 píše: 06 čer 2026 15:20 ... Ano za my-highend.com stojí Leo Yeh z Taiwanu a chodí aj do strednej Európy na výstavy ...
Bolo by fajn, keby to inšpirovalo aj ostatných na podobné zhodnotenia. Ale bez ďalších komentárov mudrcov alebo flame. Každý môže prísť k expozícii inokedy a je aj kúsok náhody, či vystihne správnu chvíľu, či už na počutie zúfalého alebo vynikajúceho zvuku.
Našiel som zaujímavú fotosériu aj tu https://www.hifi-voice.com/vystavy/high ... viden-2026
Veľmi ma prekvapilo, že zástupca značky Aries Cerat tu vôbec neinformoval o paralelnom podujatí „The Xclusiv HiFi Show“ v priestoroch Wolke 19 (v budove Ares Tower vo Viedni). Akcia je na najvyšších poschodiach mrakodrapu Ares Tower, priamo oproti hlavnému výstavisku. Aries Cerat tam uviedol svetovú premiéru svojich nových reproduktorov Sirenes s hydrodynamickým ložiskom a prezentuje svoju predstavu o vernom zvuku s využitím svojho vrcholného audioreťazca, pričom akustiku priestoru im robila česká firma RDacoustic https://www.hifi-voice.com/vsimli-jsme- ... rdacoustic ........ Bol tam vôbec niekto?
Re: HIGH END VIENNA 2026
Byly dokonce tři paralelní výstavy. Pokud jsi to cíleně nehledal, neměl jsi šanci to najít, ani se o tom jak dozvědět. Škoda.
U Aries Cerat jsem strávil 45 minut. Kromě mě tam byli jen 2 návštěvnící, mohl jsem si sednout, kam jsem chtěl, super. Důraz na dizajn a na cenu, zvukově docela dobré, takže 3 z 5. Souhasim z bleskem, ze horny mely nejlepe zvladnute v Cessaro, to byla pecka a jeden z nejlepsich zvuku na vystave, ne-li nejlepsi.
O patro výš Clarisys a Pink Faun, rovněž na Aries Cerat, zvukově podstatně lepší a určitě lepší než loni v Mnichově. Nutno neopomenout Diamond Sound (racky+zemnící prvky), které k tomu - možná/snad - taky přispěly.
Skoda, ze Wilson Audio jeste nedostavel ten svuj novy flagship, Autobiography, takze nehral. Furt to jeste ladi (rikali). Krasny kus strojariny (o tom je Wilson hlavne), akusticky tam ovsem vidim stejne problemy jako obvykle. Ostatni jejich bedny hraly v mnoha ruznych mistnostech a vzdycky velmi dobre, neco na jejich neinzenyringu tedy bude:).
Pekny a atraktivni zvuk byl napriklad i u Martin Logan (Neolith na EmmLabs). Ty panely hraly fakt uchvatne, presne, rychle, znele. Katastrofa je vestaveny subwoofer, ktery dole jen utrzene huci a nestiha. Mozna to meli blbe nastavene, nevim.
Plusem bylo slusne zakladni akusticke osetreni velke casti mistnosti (dodal organizator za prislusny poplatek), tudiz to nebyla prehlidka rezonujicich akvarii jako to je pokazde v Mnichove. Prispelo to ke slusnym vykonum.
Muj osobni favorit: Poloaktivy Sphinx (ty vetsi za ~ 80kE, ty mensi za ~40kE).
U Aries Cerat jsem strávil 45 minut. Kromě mě tam byli jen 2 návštěvnící, mohl jsem si sednout, kam jsem chtěl, super. Důraz na dizajn a na cenu, zvukově docela dobré, takže 3 z 5. Souhasim z bleskem, ze horny mely nejlepe zvladnute v Cessaro, to byla pecka a jeden z nejlepsich zvuku na vystave, ne-li nejlepsi.
O patro výš Clarisys a Pink Faun, rovněž na Aries Cerat, zvukově podstatně lepší a určitě lepší než loni v Mnichově. Nutno neopomenout Diamond Sound (racky+zemnící prvky), které k tomu - možná/snad - taky přispěly.
Skoda, ze Wilson Audio jeste nedostavel ten svuj novy flagship, Autobiography, takze nehral. Furt to jeste ladi (rikali). Krasny kus strojariny (o tom je Wilson hlavne), akusticky tam ovsem vidim stejne problemy jako obvykle. Ostatni jejich bedny hraly v mnoha ruznych mistnostech a vzdycky velmi dobre, neco na jejich neinzenyringu tedy bude:).
Pekny a atraktivni zvuk byl napriklad i u Martin Logan (Neolith na EmmLabs). Ty panely hraly fakt uchvatne, presne, rychle, znele. Katastrofa je vestaveny subwoofer, ktery dole jen utrzene huci a nestiha. Mozna to meli blbe nastavene, nevim.
Plusem bylo slusne zakladni akusticke osetreni velke casti mistnosti (dodal organizator za prislusny poplatek), tudiz to nebyla prehlidka rezonujicich akvarii jako to je pokazde v Mnichove. Prispelo to ke slusnym vykonum.
Muj osobni favorit: Poloaktivy Sphinx (ty vetsi za ~ 80kE, ty mensi za ~40kE).
Re: HIGH END VIENNA 2026
použití umělou inteligenci Gemini.
High End Vídeň 2026: Když dostaneš facku realitou (Aneb proč HD820 proklínám)
Letošní návštěva vídeňského High Endu pro mě byla jako psychicky i fyzicky náročný výšlap na Lysou horu. Člověk tam odjíždí s nějakým očekáváním, a domů se vrací unavený jako pes, s pocitem „vím, že nic nevím“, ale s neskutečně cennou audiofilskou lekcí, kterou vám žádná recenze nedá.
Praha je proti Vídni útulný komorní klub. Vídeň je obří, chaotická fabrika, kde se člověk v tom zmatku snadno ztratí. Když se k tomu hned od rána přilepí smůla s jízdenkami, stávkujícím roamingem a nefunkčním překladačem, má člověk v té gigantické mase lidí nejdřív pocit, že je sakra malinký. Moje mise ale byla jasná: zachránit a otestovat moje Sennheiser HD820.
Prošel jsem asi dvacet zesilovačů a všechno, co jsem si doteď myslel, je jinak. Viděl jsem HD800 zapojené snad na pěti různých sestavách – všude hrály přirozeně, v pohodě. Pak jsem se zeptal vystavovatelů (kteří se sice občas tvářili kysele, když viděli chlapa s kšiltovkou, ale ochota jim nechyběla), jestli si můžu poslechnout svoje HD820. A tam jsem se regulérně nasral. Kde mašiny na HD800 v klidu stačily, tam s HD820 totálně shořely.
Těmhle sluchátkům prostě chutná těžké, dospělé analogové železo od 100 tisíc nahoru. Já poslouchám nahlas (klidně 100 dB a víc) a tam se ukázal ten brutální konstrukční průser. HD820 jsou extrémně žravé na čisté THD (zkreslení) v nízkých frekvencích kolem 40 Hz. Výsledek? Jdou do skříně a raději si v klidu pustím své Focal Clear.
A u Focalů přišel druhý paradox výstavy. Poslouchal jsem Focal Clear a vlajkové Utopie na železe od Naimu. A vsadil bych boty, že hrály téměř stejně! Proč? Protože hutný, dominantní britský charakter Naimu, opět se vracím k pojmu vím že nic nevím.
Co mě překvapilo?
Matrix Audio (novinka): digitální moderna, tahá krapet výšky dopředu ale bez špatné tonality – pro HD820 vražda.
Violectric (V324 a Niimbus): Absolutní paráda. Čistý analog, brutální kontrola nad měničem. Přesně tohle ty zmlsané Sennheisery potřebují. Naopak nižší model V226, který se mi v Praze zdál fajn (asi jako jednooký mezi slepými), ve Vídni vedle dospělých děl totálně zvadnul.
Bateriové monstrum (iFi): Brutální kapesní překvapení, které utáhlo HD820 s přehledem, ale s mými změněnými náušníky (likvidace dunění - toho slavného přebasování) to byla zase ta akustická havárie.
Abych ale jenom nehanil, z výstavy rozhodně neodjíždím naštvaný. Kromě sluchátek jsem prošel i repro soustavy a tam se teprve ukázal ten opravdový, dospělý high-end. A zase se potvrdilo moje oblíbené „vím, že nic nevím“. Naprosto měním názor na Bowers & Wilkins. Vždycky jsem k nim byl skeptický, ale ve Vídni je spojili s mým milovaným Mark Levinsonem a byla to naprostá šupa, neskutečná synergie.
A absolutní vrchol? Martin Logan. Ty haly měly totálně šílenou, blbou akustiku – všude samé sklo, plovoucí podlahy, neprodyšné stěny a kovová ventilace na stropě. V tomhle prostředí by normální bedny totálně pohořely. Jenže na elektrostaty od Martin Logan to nemělo vůbec žádný vliv. Předvedly neuvěřitelné, dechberoucí podání, které tu katastrofální akustiku místnosti úplně vymazalo. A takových sestav, ze kterých mi regulérně spadla brada, tam nebyly jednotky, ale celé desítky.
Když to celé sečtu, domů jsem kvůli neuvěřitelné smůle dorazil zmlácený a vyřízený jako po výšlapu na Lysou horu. Ta smůla se na mě lepila od začátku do konce – dvojitý nákup lístků na dopravu, ujetý vlak, stávkující technika služby internet... prostě kompletní očistec.
Přesto si z Vídně odvážím ten nejlepší možný dojem. Beru to jako svůj nultý ročník. Jestli mělo smysl tam včera v tom celém shonu a únavě jít, tak jedině proto, abych tam příští rok jel znovu. Tentokrát už ale s jasnou představou o tom, kde co je, jak to v těch halách chodí, kdy se kam vracet a kde správně nastoupit. Byla to tvrdá škola, ale stála za to!
High End Vídeň 2026: Když dostaneš facku realitou (Aneb proč HD820 proklínám)
Letošní návštěva vídeňského High Endu pro mě byla jako psychicky i fyzicky náročný výšlap na Lysou horu. Člověk tam odjíždí s nějakým očekáváním, a domů se vrací unavený jako pes, s pocitem „vím, že nic nevím“, ale s neskutečně cennou audiofilskou lekcí, kterou vám žádná recenze nedá.
Praha je proti Vídni útulný komorní klub. Vídeň je obří, chaotická fabrika, kde se člověk v tom zmatku snadno ztratí. Když se k tomu hned od rána přilepí smůla s jízdenkami, stávkujícím roamingem a nefunkčním překladačem, má člověk v té gigantické mase lidí nejdřív pocit, že je sakra malinký. Moje mise ale byla jasná: zachránit a otestovat moje Sennheiser HD820.
Prošel jsem asi dvacet zesilovačů a všechno, co jsem si doteď myslel, je jinak. Viděl jsem HD800 zapojené snad na pěti různých sestavách – všude hrály přirozeně, v pohodě. Pak jsem se zeptal vystavovatelů (kteří se sice občas tvářili kysele, když viděli chlapa s kšiltovkou, ale ochota jim nechyběla), jestli si můžu poslechnout svoje HD820. A tam jsem se regulérně nasral. Kde mašiny na HD800 v klidu stačily, tam s HD820 totálně shořely.
Těmhle sluchátkům prostě chutná těžké, dospělé analogové železo od 100 tisíc nahoru. Já poslouchám nahlas (klidně 100 dB a víc) a tam se ukázal ten brutální konstrukční průser. HD820 jsou extrémně žravé na čisté THD (zkreslení) v nízkých frekvencích kolem 40 Hz. Výsledek? Jdou do skříně a raději si v klidu pustím své Focal Clear.
A u Focalů přišel druhý paradox výstavy. Poslouchal jsem Focal Clear a vlajkové Utopie na železe od Naimu. A vsadil bych boty, že hrály téměř stejně! Proč? Protože hutný, dominantní britský charakter Naimu, opět se vracím k pojmu vím že nic nevím.
Co mě překvapilo?
Matrix Audio (novinka): digitální moderna, tahá krapet výšky dopředu ale bez špatné tonality – pro HD820 vražda.
Violectric (V324 a Niimbus): Absolutní paráda. Čistý analog, brutální kontrola nad měničem. Přesně tohle ty zmlsané Sennheisery potřebují. Naopak nižší model V226, který se mi v Praze zdál fajn (asi jako jednooký mezi slepými), ve Vídni vedle dospělých děl totálně zvadnul.
Bateriové monstrum (iFi): Brutální kapesní překvapení, které utáhlo HD820 s přehledem, ale s mými změněnými náušníky (likvidace dunění - toho slavného přebasování) to byla zase ta akustická havárie.
Abych ale jenom nehanil, z výstavy rozhodně neodjíždím naštvaný. Kromě sluchátek jsem prošel i repro soustavy a tam se teprve ukázal ten opravdový, dospělý high-end. A zase se potvrdilo moje oblíbené „vím, že nic nevím“. Naprosto měním názor na Bowers & Wilkins. Vždycky jsem k nim byl skeptický, ale ve Vídni je spojili s mým milovaným Mark Levinsonem a byla to naprostá šupa, neskutečná synergie.
A absolutní vrchol? Martin Logan. Ty haly měly totálně šílenou, blbou akustiku – všude samé sklo, plovoucí podlahy, neprodyšné stěny a kovová ventilace na stropě. V tomhle prostředí by normální bedny totálně pohořely. Jenže na elektrostaty od Martin Logan to nemělo vůbec žádný vliv. Předvedly neuvěřitelné, dechberoucí podání, které tu katastrofální akustiku místnosti úplně vymazalo. A takových sestav, ze kterých mi regulérně spadla brada, tam nebyly jednotky, ale celé desítky.
Když to celé sečtu, domů jsem kvůli neuvěřitelné smůle dorazil zmlácený a vyřízený jako po výšlapu na Lysou horu. Ta smůla se na mě lepila od začátku do konce – dvojitý nákup lístků na dopravu, ujetý vlak, stávkující technika služby internet... prostě kompletní očistec.
Přesto si z Vídně odvážím ten nejlepší možný dojem. Beru to jako svůj nultý ročník. Jestli mělo smysl tam včera v tom celém shonu a únavě jít, tak jedině proto, abych tam příští rok jel znovu. Tentokrát už ale s jasnou představou o tom, kde co je, jak to v těch halách chodí, kdy se kam vracet a kde správně nastoupit. Byla to tvrdá škola, ale stála za to!
Astell&Kern CA1000T - Focal Twin Be, Focal Sub6 2.2.
Re: HIGH END VIENNA 2026
Neviem ale asi som bol na inej vystave. Radsej sa k diskusii nepripojim
. Pre mna totalne totalne pruser co sa tyka zvuku. Na jednej ruke by som napocital co sa mi pacilo. Bol som s Fidjim vcera. Myslim, ze sme sa celkom v nazoroch stretavali. Mali sme ale pohodickovy den. Dlho sme spolu neboli tak sme pokecali, dali burger popocuvali, pokecali aj s vystavovatelmi a isli spokojne domov resp.na Slovensko kedze vo Viedni som min raz tyzdenne kvoli praci tak to tam poznam.
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: HIGH END VIENNA 2026
Terasa u expozice ARIES CERAT - vyhledy snů !!!
Díky ZAPPO za info!!!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Avandgerde Acoustic DuoG2/Audio Research Vt80se/Meitner MA3i/SR Denali /
Re: HIGH END VIENNA 2026
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Avandgerde Acoustic DuoG2/Audio Research Vt80se/Meitner MA3i/SR Denali /
Re: HIGH END VIENNA 2026
Hrálo to samozřejmě také skvělé!!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Avandgerde Acoustic DuoG2/Audio Research Vt80se/Meitner MA3i/SR Denali /
Re: HIGH END VIENNA 2026
Janík, to je v pohode. Kludne napíš, už by si mal byť zvyknutý že názory sa velmi líšia.
Dali ste si pustiť aj hudbu čo máte u seba napočúvanú, resp ju poznáte aj z iných zostáv?
Dali ste si pustiť aj hudbu čo máte u seba napočúvanú, resp ju poznáte aj z iných zostáv?
2x iFi iSilnecer>Audio PC+Daphile+DRC>Topping HS02+Shanti LPS>Rockna Wavedream Signature Balanced>Canor AI 1.20>Marten Django XL, 230V:Torus TOT Max modif,Furutech,Viablue,Viborg,prepoje:DYI XLR,Audioquest
Re: HIGH END VIENNA 2026
Janík. Na väčšine výstav by mi tiež stačila jedna ruka nešikovného drevorubača na spočítanie bezproblémových zvukov. De facto málokedy tu môže byť zvuk bezproblémový. Mnoho audiofilov ani predajcov netuší, že premena elektrického signálu na mechanický je nielen záležitosť meničov, ale aj miestnosti. Nemám na mysli spektrálnu difúziu a pohltivosť, ale objem. Každý kubický meter nad hodnotu objemu optimálnej posluchovky/obývačky zásadne mení zvuk. Žiadny megabox v 200 m³ miestnosti nemá šancu na správny systém v správnej posluchovke. Zastaralé posluchovky podľa zastaralých noriem majú síce cca 100 m³, ale sú často pretlmené a aj tak tam vždy počuť rušivý dozvuk a naopak, chýba tam živosť. Je to lepšie ako neupravená obývačka, ale sme na high-end fóre, nie? Apropo, špičkovo urobené domáce kino vytrie podlahu s akýmkoľvek veľkoobjemovým kinom. A nezamieňajte si koncertnú/opernú sálu a posluchovku. To sú úplne iné požiadavky na každú!!!
P.S. Prezradíš tvoju top five?
P.S. Prezradíš tvoju top five?
Re: HIGH END VIENNA 2026
Moje sluchátková TOP 5 výstavy
Jako referenční sluchátka tam sloužily ve většině Meze Elite a zapojovali k nim tak brutální kalibry, že mě zkrátka zkazili:
1 Audma HPA-1 (Můj absolutní Number One): Čistě analogový, tranzistorový Class-A macek z Itálie. Přátelé, takovou lehkost zvuku jsem v životě nezažil. Jako kdybych na té hlavě vůbec žádná sluchátka neměl. Vznešený, naprosto nehmotný zvuk, který mi šel do bubínku jako na tom nejjemnějším peříčku. Žádný tlak, žádná mechanická bariéra, jen čistá hudba volně visící v prostoru.
2 Feliks Audio Bliss (Novinka za půl míče): Ultimátní elektronková bestie upravená pro těžká sluchátka. Cena astronomických 500 000 Kč. Zvuk měl neskutečné tělo, obří holografickou hloubku a tak tekutou, šťavnatou muzikálnost, že mi naskakovala husí kůže.
3 dCS Lina System: Třičtvrtěmilionový digitální komín z Anglie. Z technického popisu si přesně všechno nepamatuji, ale byl to famózní, chirurgicky přesný zážitek s neuvěřitelnou separací nástrojů a absolutním tichem na pozadí.
4 Violectric / Niimbus: Německý tank s nekompromisní analogovou silou. Tohle bylo jedno z mála želez na výstavě, které dokázalo moje zmlsané HD820 chytnout pevně pod krkem. Nedodal jim jen obyčejný bas, ale dokázal jim vrátit to chybějící, plnotučné tělo v pásmu okolo 400 Hz. Přesně tam, kde moje sluchátka s otevřenějšími náušníky doma strádají a zní rozpojeně, Niimbus ten zvuk dokonale propojil, zpevnil a ukázal, jak dospěle umí HD820 hrát, když mají správný elektrický motor. Naopak nižší model V226 ve Vídni vedle dospělých děl úplně zvadnul.
5. Thöress FFPRE: Do top pětky dávám tenhle německý kousek moje slabost pro lehké podání zvuku. Měli tenhle ultimátní elektronkový předzesilovač (Full Function Preamplifier) zapojený s gramofonem – deska sice praskala a šuměla, ale člověk to stejně chtěl poslouchat dál, protože tam byla mnohem menší agrese než z digitálu. Vážná muzika na tom měla super detail, ale pořád to byla ta poctivá lampa. U lampy se lehkost hledá strašně blbě, ty staré koncepty zvuk kroutí a dělají nafouklé bubliny. Thöress ne. Vizuálně je to sice retro skříň, ale má to moderní lampový zvuk právě díky té lehkosti projevu. Nebyl to můj absolutní Top 1, ale hrálo to organicky, individuálně bez nějakého měření na grafu a hlavně – vůbec nic z toho zvuku netlačilo, mělo to jen strašně příjemný „wau“ nástup prostoru, kdy ta hudba kolem vás prostě jen tak nenuceně vznikla.
A co se týče přenosného high-endu: samotné A&K mělo Meze Elite nasazené jako referenci i na svých přehrávačích SP3000 a SP4000. V přímém porovnání s těmi velkými stolními monstry ten zvuk zkrátka zněl trochu řídce a ukňouraně – síťové trafo baterkou nenahradíš. Slušně se ale předvedlo kombo A&K PA10 (v docku) a pod ním schovaný čistě analogový zesík od Austrian Audio. Hrál moc příjemně a čistě.
Jako referenční sluchátka tam sloužily ve většině Meze Elite a zapojovali k nim tak brutální kalibry, že mě zkrátka zkazili:
1 Audma HPA-1 (Můj absolutní Number One): Čistě analogový, tranzistorový Class-A macek z Itálie. Přátelé, takovou lehkost zvuku jsem v životě nezažil. Jako kdybych na té hlavě vůbec žádná sluchátka neměl. Vznešený, naprosto nehmotný zvuk, který mi šel do bubínku jako na tom nejjemnějším peříčku. Žádný tlak, žádná mechanická bariéra, jen čistá hudba volně visící v prostoru.
2 Feliks Audio Bliss (Novinka za půl míče): Ultimátní elektronková bestie upravená pro těžká sluchátka. Cena astronomických 500 000 Kč. Zvuk měl neskutečné tělo, obří holografickou hloubku a tak tekutou, šťavnatou muzikálnost, že mi naskakovala husí kůže.
3 dCS Lina System: Třičtvrtěmilionový digitální komín z Anglie. Z technického popisu si přesně všechno nepamatuji, ale byl to famózní, chirurgicky přesný zážitek s neuvěřitelnou separací nástrojů a absolutním tichem na pozadí.
4 Violectric / Niimbus: Německý tank s nekompromisní analogovou silou. Tohle bylo jedno z mála želez na výstavě, které dokázalo moje zmlsané HD820 chytnout pevně pod krkem. Nedodal jim jen obyčejný bas, ale dokázal jim vrátit to chybějící, plnotučné tělo v pásmu okolo 400 Hz. Přesně tam, kde moje sluchátka s otevřenějšími náušníky doma strádají a zní rozpojeně, Niimbus ten zvuk dokonale propojil, zpevnil a ukázal, jak dospěle umí HD820 hrát, když mají správný elektrický motor. Naopak nižší model V226 ve Vídni vedle dospělých děl úplně zvadnul.
5. Thöress FFPRE: Do top pětky dávám tenhle německý kousek moje slabost pro lehké podání zvuku. Měli tenhle ultimátní elektronkový předzesilovač (Full Function Preamplifier) zapojený s gramofonem – deska sice praskala a šuměla, ale člověk to stejně chtěl poslouchat dál, protože tam byla mnohem menší agrese než z digitálu. Vážná muzika na tom měla super detail, ale pořád to byla ta poctivá lampa. U lampy se lehkost hledá strašně blbě, ty staré koncepty zvuk kroutí a dělají nafouklé bubliny. Thöress ne. Vizuálně je to sice retro skříň, ale má to moderní lampový zvuk právě díky té lehkosti projevu. Nebyl to můj absolutní Top 1, ale hrálo to organicky, individuálně bez nějakého měření na grafu a hlavně – vůbec nic z toho zvuku netlačilo, mělo to jen strašně příjemný „wau“ nástup prostoru, kdy ta hudba kolem vás prostě jen tak nenuceně vznikla.
A co se týče přenosného high-endu: samotné A&K mělo Meze Elite nasazené jako referenci i na svých přehrávačích SP3000 a SP4000. V přímém porovnání s těmi velkými stolními monstry ten zvuk zkrátka zněl trochu řídce a ukňouraně – síťové trafo baterkou nenahradíš. Slušně se ale předvedlo kombo A&K PA10 (v docku) a pod ním schovaný čistě analogový zesík od Austrian Audio. Hrál moc příjemně a čistě.
Astell&Kern CA1000T - Focal Twin Be, Focal Sub6 2.2.
- Subumbra - SPaudio
- Příspěvky: 470
- Registrován: 07 říj 2023 08:59
Re: HIGH END VIENNA 2026
Je jasné, že pohledy a dojmy z výstavy se mohou značně lišit, berte to proto jako můj, ale asi mohu napsat náš subjektivní pohled,
protože jsme se v něm zcela shodli. Mana, mracoch, náš kamarád neforista z Olomouce Michal i já jsme věci viděli možná podobně
jako Janík :-).
Já nejsem žádný expert na výstavy, nebyl jsem v Mnichově, nebyl jsem ve Waršavě, pouze třikrát v životě v Praze. Dovolím si tedy pouze
pohled člověka co se intenzivně zabývá vývojem komponentů, zejména analogu a kabelů.
Logicky jsem tedy vyhledával expozice s gramofonem v hlavní roli. Ač gramofonů jako zdroj nebylo málo, ne všude hrály a když ano,
nenabídly asi to, co se dá od špičkových strojů a nahrávek očekávat. Protože jsem ještě nikdy neslyšel optické přenosky DS Audio, jejich stánek a poslechovku jsem okamžitě navštívil, byla ochota bez problémů pustit mojí vlastní LP Hank Mobley Roll Call, Blue Note 1973,RVG mastering,
(sice repres ale pořád z originálu). Zvuk nebudu popisovat, zklamání je velmi diplomatické hodnocení.
Prošli jsme to nějak komplet s tím, že jsme si počkali na prezentaci PMC, bohužel vinyl přednáška již byla 3hod předem komplet obsazená, ale v té předcházející se hrálo jak z digitálu tak z gramofonu, opět zklamání, zvuk bez textur absolutní absence delikátnosti, kterou by člověk očekával v takto připravené expozici s jejich TOP reprosoustavamy. To samé u Klipsch a KLIPSCHORN 80TH ANNIVERSARY LIMITED EDITION, velmi příjemný chlapík vedl prezentaci, ale zvuk sám, ale i výběr nahrávek dobré nebyly. Ke 103dB soustavám bych čekal TOP lampy, ale nebyly,místo toho "D"čka od ONKYA gramofon bohužel také nebyl a streamované remastery měly opravdu nedobrou kvalitu. Jen jsme se pak zamysleli, jak je to možné, oni to neslyší? Je to odraz současné zvukové estetiky? No snad nikoli.
Každopádně, ať jsme byli kde jsme byli, zvuk který by nás uchvátil jsme nenašli a nebo ho možná minuli. V podstatě všude platilo zvuk bez textur, mnohdy mohutný v dobrém slova smyslu, ale chyběla mu ona delikátnost, přirozená hravost, která jej činí zábavným a vtahujícím. Byly to chybějící zvukové informace, jejichž nepřítomnost jasně signalizovala, že se jedná pouze o lépe či hůře reprodukovaný zvuk. Skutečný high-end by měl být schopen tuto hranici smazat a vytvořit iluzi(stále je to a bude pouze iluze), že poslouchám opravdovou hudbu, reálné nástroje a nemohu se zbavit pocitu, že tam za tím gramcem musí něco hrát, do něčeho fyzicky „klepat“ nebo „brnkat“. Ten stav nikde nenastal a toto není věc akustiky, ty informace tam prostě jsou nebo nejsou a tady bohužel nebyly. Platí to i pro zmiňované hornové mega expozice ESD nebo Cessaro, zvuk jednoznačně veliký až monumentální, ale přirovnal bych ho, no asi tak k Cadilac Escalade, prostě jen všechno větší než mají ostatní, dovedu si to představit na podiu při živé produkci místo černých oplechovaných PAček ale jinak jejich smysl asi úplně nechápu. Syntetický neživý zvuk, který byl sice zde a v obrovské formě, ale zábava z poslechu nenastala. Nakonec jsme se shodli, že se nám nejvíce líbily B&W s ML, k tomu dokonalé až nedostižné zpracování. Rozhodně jsem je vnímal lépe než JBL + ML, jejichž prezentace byla rovněž ve velkém stylu. Zde mě ale zaujala mnohem více legendární "kredenc" Paragon z roku 1957..... Jistě se dá diskutovat o tom, že jsme narazili na nevhodně vybrané hudební vzorky, jen to bylo v podstatě pravidlem. Digitální zdroje tedy minimálně v podání vystavovatelů, naprosto propadly, k tomu výběr nahrávek občas až těžko pochopitelný, nevzpomínám, že se někde hrála krom klasiky, nějaká normální běžná hudba ze sériového alba, prostě obyčejná dobře nahraná a zpracovaná nahrávka v top formě, tzn. špičkový high res u současných titulů nebo originální pressing u věcí starších, samé remastery, cover verze, jak v digi tak na vinylu.
U gramofonů byly k vidění paradoxy jako pěkný stroj s evidentně i hmotným talířem, ale Lp úplně bez klampu nebo s klampem se zcela nedostatečnou hmotou, ten vliv na preciznost takto mechanicky snímaného zvuku již nedokážu přehlédnout.
Co musím zmínit byla nádherná prezentace Clear Audia s krásnými stroji, Asi největší plochu logicky využil domácí ProJect resp. E.A.T., „výstavka“ skutečně velkolepá, k mému překvapení se zde v rohu skromně krčilo i několik kousků francouzských Platin Verdier, pro mě trochu zásadní značka, neboť byla jedna z prvních, která použila masivní magnetickou podporu talíře a vůbec první stroj s tímto principem s kterým jsem se před víc jak 10 lety dostal do kontaktu. Ač může vyznít mé vidění této výstavy pouze kriticky, opak je pravdou, byla to pro nás všechny velmi pozitivní zkušenost a velmi jsme si to užili,
ukázalo se kolik lidí věnuje svou energii hudbě a její reprodukci i jak významnou roli v tom hrají právě gramofóny, neboť jejich zastoupení byť často pouze ve formě vystavených produktů bez možnosti poslechu, bylo velmi významné. Tento fakt ukazuje i na chatakter celé akce, kterou jsme vnímali spíše jako kontraktační veletrh, než jako HighEnd poslechovou show.
Závěrem snad jen poznamenám, že mě fakt mrzí, že sem nevěděl Janíku, že jste tam s Fidjim byli v sobotu také, není nad osobní setkání .......
protože jsme se v něm zcela shodli. Mana, mracoch, náš kamarád neforista z Olomouce Michal i já jsme věci viděli možná podobně
jako Janík :-).
Já nejsem žádný expert na výstavy, nebyl jsem v Mnichově, nebyl jsem ve Waršavě, pouze třikrát v životě v Praze. Dovolím si tedy pouze
pohled člověka co se intenzivně zabývá vývojem komponentů, zejména analogu a kabelů.
Logicky jsem tedy vyhledával expozice s gramofonem v hlavní roli. Ač gramofonů jako zdroj nebylo málo, ne všude hrály a když ano,
nenabídly asi to, co se dá od špičkových strojů a nahrávek očekávat. Protože jsem ještě nikdy neslyšel optické přenosky DS Audio, jejich stánek a poslechovku jsem okamžitě navštívil, byla ochota bez problémů pustit mojí vlastní LP Hank Mobley Roll Call, Blue Note 1973,RVG mastering,
(sice repres ale pořád z originálu). Zvuk nebudu popisovat, zklamání je velmi diplomatické hodnocení.
Prošli jsme to nějak komplet s tím, že jsme si počkali na prezentaci PMC, bohužel vinyl přednáška již byla 3hod předem komplet obsazená, ale v té předcházející se hrálo jak z digitálu tak z gramofonu, opět zklamání, zvuk bez textur absolutní absence delikátnosti, kterou by člověk očekával v takto připravené expozici s jejich TOP reprosoustavamy. To samé u Klipsch a KLIPSCHORN 80TH ANNIVERSARY LIMITED EDITION, velmi příjemný chlapík vedl prezentaci, ale zvuk sám, ale i výběr nahrávek dobré nebyly. Ke 103dB soustavám bych čekal TOP lampy, ale nebyly,místo toho "D"čka od ONKYA gramofon bohužel také nebyl a streamované remastery měly opravdu nedobrou kvalitu. Jen jsme se pak zamysleli, jak je to možné, oni to neslyší? Je to odraz současné zvukové estetiky? No snad nikoli.
Každopádně, ať jsme byli kde jsme byli, zvuk který by nás uchvátil jsme nenašli a nebo ho možná minuli. V podstatě všude platilo zvuk bez textur, mnohdy mohutný v dobrém slova smyslu, ale chyběla mu ona delikátnost, přirozená hravost, která jej činí zábavným a vtahujícím. Byly to chybějící zvukové informace, jejichž nepřítomnost jasně signalizovala, že se jedná pouze o lépe či hůře reprodukovaný zvuk. Skutečný high-end by měl být schopen tuto hranici smazat a vytvořit iluzi(stále je to a bude pouze iluze), že poslouchám opravdovou hudbu, reálné nástroje a nemohu se zbavit pocitu, že tam za tím gramcem musí něco hrát, do něčeho fyzicky „klepat“ nebo „brnkat“. Ten stav nikde nenastal a toto není věc akustiky, ty informace tam prostě jsou nebo nejsou a tady bohužel nebyly. Platí to i pro zmiňované hornové mega expozice ESD nebo Cessaro, zvuk jednoznačně veliký až monumentální, ale přirovnal bych ho, no asi tak k Cadilac Escalade, prostě jen všechno větší než mají ostatní, dovedu si to představit na podiu při živé produkci místo černých oplechovaných PAček ale jinak jejich smysl asi úplně nechápu. Syntetický neživý zvuk, který byl sice zde a v obrovské formě, ale zábava z poslechu nenastala. Nakonec jsme se shodli, že se nám nejvíce líbily B&W s ML, k tomu dokonalé až nedostižné zpracování. Rozhodně jsem je vnímal lépe než JBL + ML, jejichž prezentace byla rovněž ve velkém stylu. Zde mě ale zaujala mnohem více legendární "kredenc" Paragon z roku 1957..... Jistě se dá diskutovat o tom, že jsme narazili na nevhodně vybrané hudební vzorky, jen to bylo v podstatě pravidlem. Digitální zdroje tedy minimálně v podání vystavovatelů, naprosto propadly, k tomu výběr nahrávek občas až těžko pochopitelný, nevzpomínám, že se někde hrála krom klasiky, nějaká normální běžná hudba ze sériového alba, prostě obyčejná dobře nahraná a zpracovaná nahrávka v top formě, tzn. špičkový high res u současných titulů nebo originální pressing u věcí starších, samé remastery, cover verze, jak v digi tak na vinylu.
U gramofonů byly k vidění paradoxy jako pěkný stroj s evidentně i hmotným talířem, ale Lp úplně bez klampu nebo s klampem se zcela nedostatečnou hmotou, ten vliv na preciznost takto mechanicky snímaného zvuku již nedokážu přehlédnout.
Co musím zmínit byla nádherná prezentace Clear Audia s krásnými stroji, Asi největší plochu logicky využil domácí ProJect resp. E.A.T., „výstavka“ skutečně velkolepá, k mému překvapení se zde v rohu skromně krčilo i několik kousků francouzských Platin Verdier, pro mě trochu zásadní značka, neboť byla jedna z prvních, která použila masivní magnetickou podporu talíře a vůbec první stroj s tímto principem s kterým jsem se před víc jak 10 lety dostal do kontaktu. Ač může vyznít mé vidění této výstavy pouze kriticky, opak je pravdou, byla to pro nás všechny velmi pozitivní zkušenost a velmi jsme si to užili,
ukázalo se kolik lidí věnuje svou energii hudbě a její reprodukci i jak významnou roli v tom hrají právě gramofóny, neboť jejich zastoupení byť často pouze ve formě vystavených produktů bez možnosti poslechu, bylo velmi významné. Tento fakt ukazuje i na chatakter celé akce, kterou jsme vnímali spíše jako kontraktační veletrh, než jako HighEnd poslechovou show.
Závěrem snad jen poznamenám, že mě fakt mrzí, že sem nevěděl Janíku, že jste tam s Fidjim byli v sobotu také, není nad osobní setkání .......
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman PD555 Gold, STRANKA Carbon 250, A95, PerWindfeld, SAEC WE308 AT33MC Mono, Clamp 4.0, Slip Innox 2,5
Lux CL30, MB3045, Entre ET100
CDP X77ES
Altec 605A, STRANKA VERITAS BiWi
STRANKA Silver RCA
STRANKA Silver Power Max
vše na RBS
Lux CL30, MB3045, Entre ET100
CDP X77ES
Altec 605A, STRANKA VERITAS BiWi
STRANKA Silver RCA
STRANKA Silver Power Max
vše na RBS
Re: HIGH END VIENNA 2026
Pravidelnejšie návštevy hifivýstav a hifi štúdií a hlavne aspoň občas aj koncerty klasiky, ako viac menej prakticky jediného “živého” zdroja neamplifikovanej hudby je žial jediná cesta ako sa naučiť počúvať. Chápem že všebecná zhoda nebude nikdy a tak je to v poriadku. “Ostrovovy” a fixácia na úzky okruh zdrojov zvuku (aj hudobne aj aparátmi) tomu moc nepomáhajú.
Na výstavách sa netreba nechať znechutiť špatným výberom hudby vystavovatelov. Treba odtial odísť a prípadne sa vrátiť a kde nás to viac zaujíma, si vyžiadať niečo konkrétne čo poznáme zahrať. Velmi často vystavovatelia vyhovejú.
Na výstavách sa netreba nechať znechutiť špatným výberom hudby vystavovatelov. Treba odtial odísť a prípadne sa vrátiť a kde nás to viac zaujíma, si vyžiadať niečo konkrétne čo poznáme zahrať. Velmi často vystavovatelia vyhovejú.
2x iFi iSilnecer>Audio PC+Daphile+DRC>Topping HS02+Shanti LPS>Rockna Wavedream Signature Balanced>Canor AI 1.20>Marten Django XL, 230V:Torus TOT Max modif,Furutech,Viablue,Viborg,prepoje:DYI XLR,Audioquest
Re: HIGH END VIENNA 2026
Ja som velmi spokojny, ze som bol. Prijemny den v prijmenj spolocnosti. Aj som si potriasol ruky s nejakymi ludmi, co som si s nimi len dopisovla [z GIK, Trinnov]. Velmi prijmene stretnutie s NeoHighend, skvela energia isla z bratov. Pcoul som aj Purifi vyskac a to som chcel.blesk666 píše: 07 čer 2026 18:25 Janík, to je v pohode. Kludne napíš, už by si mal byť zvyknutý že názory sa velmi líšia.
Dali ste si pustiť aj hudbu čo máte u seba napočúvanú, resp ju poznáte aj z iných zostáv?
Asi takto by som to zhrnul
- vela miestnosti trpelo na akustiku. Sice sa vystavovatelia snazili, ale stredy a vysky boli mrtve - ta miestnost sa sprava zasadne inac ked je prazdna a ked je v nej zrazu 15 zivych absorberov. A to zvyraznilo duniace neforemne basy, lebo asi by sa svet skoncil, keby v tom Roone cez ktory vsetci hrali pouzili EQ a stiahly aspon dva mody.
- pri klasickych repro som vnimal taku zamenitelnost a uricty stejnozvuk - bolo vidjno, ze sa v principe toci niekolko top menicov. Napr vselky tie Acutony hrali elmi podobne.
- tie velke mena neboli ani ze vyslovene zle ale nic. toho nehralo ako bedne za milon.Asi existuje nejaka hranica, ze uz lepsie nejde. Ja som relativne otvoreny kupe repor za 80-100 cennikvoky z druhej ruky, ale nic ma nechytilo. ze “musim”. Ani tie Alsyvoxy. Magica viem ako hraju. Asi som si potvrdil, ze tie Wisdom AUido line Array alebo nejaky custom line array je cesta do buducnosti.
- ta muzika, jezis …. 3 veci mi stali za to aby som si to natukol do Shazamu. Jedna bola solovka od Perry z Dead Can Dance, dalsia Groenemyer v Cantone … a nahlas ….. a este halsnejsie….. a divny jazz a tak …
Inymi slovami - jeb…ali sme do viedne, aby sme prilis nahlas pocuvali nudnu hudnu, v nevhodnych podmienkach z aparaotv, ktore ani nerozmyslam, ze si ich kupim. Asi tak
MartinLogan Renaissance, Illusion C34, 6xKocour 2W, 7xML 2W, Subs 8x18in B&C Ipal. Trinnov Amplitude 8&8M
Trinnov Altitude 32-24/LINN Selekt&Akurate, Epson QB1000, MadVR Envy Core, Platno 124in Pana UB9000
GIK, Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Trinnov Altitude 32-24/LINN Selekt&Akurate, Epson QB1000, MadVR Envy Core, Platno 124in Pana UB9000
GIK, Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Re: HIGH END VIENNA 2026
Dospělý High-End ve světě repro: 5 sestav, samozřejmě to berte jako čistě individuální výběr – těch sestav, které tam hrály fantasticky a stály za poslech, tam byly celé desítky. Tohle je prostě pětice, která ve mně z různých důvodů zanechala nejsilnější stopu:
1. Martin Logan (Moje absolutní repro-jednička): Ty haly měly totálně šílenou, blbou akustiku – všude samé sklo, plovoucí podlahy, neprodyšné stěny a kovová ventilace na stropě. V tomhle prostředí by normální bedny totálně pohořely. Jenže na elektrostaty od Martin Logan to nemělo vůbec žádný vliv. Předvedly neuvěřitelné, dechberoucí podání, které tu katastrofální akustiku místnosti úplně vymazalo a pustilo mi čistou hudbu přímo do obličeje. Zážitek výstavy.
2.Goldmund Asteria: Tahle sestava mě technologicky strašně dostala, a to i přesto, že tam pouštěli šíleně nudnou skladbu. Byly to takové ty dneska běžné, otravné etudy nějakého trapáka, co si nahraje klavírové hraní mikrofonem hned od kláves, aby lidi slyšeli klapot mechaniky i na Bluetooth repráčcích. Pozor, akustiku místnosti měli na rozdíl od ostatních upravenou, takže tady musím s tou chválou na hnusné haly trochu ubrat, ale ta vnitřní síba a pevnost beden mě stejně přesvědčila o tom, že by to bez problému uhrály i ve špatném prostoru. Tyhle 110kilové hliníkové monolity ze Švýcarska ten mechanický subbas a rychlé klapání klapek vykreslily s neskutečnou, bleskovou přesností.
3.TAD: Tyhle japonské stroje mě dostaly svou energií, která je naprosto brutální! Má to neskutečný drajv, obrovskou dynamickou sílu a rychlost, která vás okamžitě vtáhne do děje. Na úplný vrchol mého výběru to sice nebylo, protože ta obří porce energie v sobě měla občas už celkem dost agresivity, která po čase unavuje, ale ten živý, našlapaný projev byl prostě zážitek.
4. Marten Coltrane Quintet + Audia Flight Strumento: Tady přišla obrovská audiofilská lekce, protože tahle sestava – složená ze švédské celosvětové novinky a italských monster Strumento – hrála v naprosto neošetřené místnosti. Žádné panely, žádné schovávání se. Bedny mají skříň z čistého karbonového monokoku a drahé diamantové a berylliové měniče. Když do nich Strumento pustilo tu svou tranzistorovou sílu, ukázalo to neskutečnou dospělost, stabilitu a bleskovou kontrolu. Tuhle hnusnou, holou akustiku místnosti prostě zlomily čistou autoritou a dospělým zvukem.
5.Albedo Acclara Diamond SGS + Soulnote: Další parádní kombo, kde se potkala špičková japonská elektronika z nejvyšší řady Soulnote a italské 140kilové vlajkové lodě Albedo Acclara ve verzi Diamond SGS. Tyhle štíhlé potvory s diamantovými výškáči, keramikou a vnitřní stříbro-zlatou kabeláží doručily ve spojení se Soulnote neskutečně rychlý, vzdušný a otevřený zvuk. Mělo to obrovskou přirozenou dynamiku a lehkost, která mě strašně bavila.
1. Martin Logan (Moje absolutní repro-jednička): Ty haly měly totálně šílenou, blbou akustiku – všude samé sklo, plovoucí podlahy, neprodyšné stěny a kovová ventilace na stropě. V tomhle prostředí by normální bedny totálně pohořely. Jenže na elektrostaty od Martin Logan to nemělo vůbec žádný vliv. Předvedly neuvěřitelné, dechberoucí podání, které tu katastrofální akustiku místnosti úplně vymazalo a pustilo mi čistou hudbu přímo do obličeje. Zážitek výstavy.
2.Goldmund Asteria: Tahle sestava mě technologicky strašně dostala, a to i přesto, že tam pouštěli šíleně nudnou skladbu. Byly to takové ty dneska běžné, otravné etudy nějakého trapáka, co si nahraje klavírové hraní mikrofonem hned od kláves, aby lidi slyšeli klapot mechaniky i na Bluetooth repráčcích. Pozor, akustiku místnosti měli na rozdíl od ostatních upravenou, takže tady musím s tou chválou na hnusné haly trochu ubrat, ale ta vnitřní síba a pevnost beden mě stejně přesvědčila o tom, že by to bez problému uhrály i ve špatném prostoru. Tyhle 110kilové hliníkové monolity ze Švýcarska ten mechanický subbas a rychlé klapání klapek vykreslily s neskutečnou, bleskovou přesností.
3.TAD: Tyhle japonské stroje mě dostaly svou energií, která je naprosto brutální! Má to neskutečný drajv, obrovskou dynamickou sílu a rychlost, která vás okamžitě vtáhne do děje. Na úplný vrchol mého výběru to sice nebylo, protože ta obří porce energie v sobě měla občas už celkem dost agresivity, která po čase unavuje, ale ten živý, našlapaný projev byl prostě zážitek.
4. Marten Coltrane Quintet + Audia Flight Strumento: Tady přišla obrovská audiofilská lekce, protože tahle sestava – složená ze švédské celosvětové novinky a italských monster Strumento – hrála v naprosto neošetřené místnosti. Žádné panely, žádné schovávání se. Bedny mají skříň z čistého karbonového monokoku a drahé diamantové a berylliové měniče. Když do nich Strumento pustilo tu svou tranzistorovou sílu, ukázalo to neskutečnou dospělost, stabilitu a bleskovou kontrolu. Tuhle hnusnou, holou akustiku místnosti prostě zlomily čistou autoritou a dospělým zvukem.
5.Albedo Acclara Diamond SGS + Soulnote: Další parádní kombo, kde se potkala špičková japonská elektronika z nejvyšší řady Soulnote a italské 140kilové vlajkové lodě Albedo Acclara ve verzi Diamond SGS. Tyhle štíhlé potvory s diamantovými výškáči, keramikou a vnitřní stříbro-zlatou kabeláží doručily ve spojení se Soulnote neskutečně rychlý, vzdušný a otevřený zvuk. Mělo to obrovskou přirozenou dynamiku a lehkost, která mě strašně bavila.
Astell&Kern CA1000T - Focal Twin Be, Focal Sub6 2.2.